Nájdite letenky s najlepšou cenou

Rusko Nizhny Novgorod

Počasie Rusko Nizhny Novgorod


,

Nizhny Novgorod je jedným z najväčších a najdôležitejších miest v Rusku. Nachádza sa v oblasti Volha, na úpätí pohoria Volga-Vyatka. To znamená, že mesto má vlhké a rozmanité podnebie, ktoré ovplyvňuje množstvo rôznych faktorov. Počasie Nizhny Novgorod môže byť líné a horúce v lete, avšak suché a studené v zime.

Letné mrazy Nizhny Novgorod sú zahaľujúce a vlhké. Teploty sa pohybujú okolo 15 až 25 stupňov Celzia, v závislosti od počasia.

Teplotné extrémy sa najčastejšie vyskytujú v zime, keď teplota klesá až na -15 stupňov Celzia. Počas sneženia sa teploty pohybujú od mínus 5 stupňov Celzia. Počasie Nizhny Novgorod má tendenciu byť vlhké a zasnežené počas zimy.

V zime je v meste najviac počasia, a to v decembri a januári. V nasledujúcich mesiacoch vlhké počasie pokračuje, ale je menej časté. Niekedy sa však objavujú vlny horúčavy v lete, ktoré sa dostanú až na 40 stupňov Celzia.

Napriek zimnému obdobiu, Nizhny Novgorod sa počas prvej polovice roka teši slnečnému a suchému počasiu. V marci a apríli je najteplejšie počasie v roku, s teplotami okolo 20 ° C. Leto a jeseň sú obdobím zmeny počasia a priemerné teploty sa pohybujú okolo 15 až 25 stupňov Celzia.

Celkovo má Nizhny Novgorod rôzne a rozmanité podnebie, ktoré môže ovplyvniť počasie v každom ročnom období. So striedavým počasím, mesto ponúka širokú škálu aktivít a zážitkov, ktoré turisti a miestni obyvatelia môžu využiť. Bez ohľadu na ročné obdobie, Nizhny Novgorod ponúka návštevníkom krásne a zaujímavé zážitky.


Ubytovanie Rusko Nizhny Novgorod


Rusko Nizhny Novgorod je veľmi zaujímavé a krásne miesto, ktoré stojí za návštevu. Keďže ide o jedno z najväčších miest v Rusku, ponúka širokú škálu možností ubytovania pre turistov.

Nizhny Novgorod je známy svojou históriou, kultúrou a architektúrou. Mesto je domovom mnohých historických pamiatok a architektonických skvostov, ktoré svedčia o dlhej a bohatej minulosti. Medzi najznámejšie miesta patria Kreml, Alexander Nevsky Cathedral a Chkalov's Staircase.

Ak hľadáte ubytovanie v Nizhny Novgorode, máte na výber medzi rôznymi možnosťami. Mesto poskytuje širokú škálu hotelov vo všetkých cenových kategóriách, čo znamená, že si môžete vybrať podľa svojich preferencií a finančných možností.

Ak preferujete luxusné ubytovanie, môžete si vybrať z niekoľkých 5-hviezdičkových hotelov situovaných v cente mesta. Tieto hotely vám poskytnú vysokú kvalitu služieb, komfort a luxusné vybavenie. Mnohé z nich sú tiež vybavené wellness centrami, bazénmi, reštauráciami a barmi. Niektoré z najobľúbenejších hotelov patria Marins Park Hotel, AZIMUT Hotel Nizhny Novgorod a Hotel Oka.

Pre tých, ktorí preferujú strednú cenovú kategóriu, je k dispozícii veľa 3 a 4-hviezdičkových hotelov. Tieto hotely ponúkajú pohodlné ubytovanie a služby za dostupné ceny. Niektoré z nich sú situované v blízkosti turistických atrakcií, čo vám umožní ľahký prístup k hlavným zaujímavostiam mesta. Hotel Gorki, Hotel Volna a Hotel Oktyabrskaya sú príkladom týchto možností.

Mnohí cestovatelia, ktorí preferujú rozpočtové ubytovanie, môžu sa rozhodnúť pre ubytovacie zariadenia, ako sú hostely a apartmány. Tieto možnosti sú lacnejšie a poskytujú základné služby a pohodlie. Hostel Monarch, Hostel 9 Nebo a Apartment Volzhsky sú populárnymi miestami pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupné ubytovanie.

Okrem tradičného ubytovania v hoteloch a hosteliach, je možné si rezervovať aj privátne apartmány. Tieto apartmány sa často nachádzajú v blízkosti centra mesta a poskytujú domáce prostredie. Okrem toho, rezervácia apartmánu môže byť výhodná aj pre väčšie skupiny, pretože poskytuje viac priestoru a súkromia.

Ak plánujete navštíviť Nizhny Novgorod, existuje veľa možností ubytovania, ktoré vyhovujú rôznym rozpočtom a preferenciám. Nezáleží na tom, či si vyberiete luxusné hotel alebo cenovo dostupný hostel, jedno je isté - v tomto fascinujúcom ruskom meste zažijete nezabudnuteľný pobyt.


Najčastejšie otázky a odpovede Rusko Nizhny Novgorod


Otázky a odpovede týkajúce sa Ruska Nizhny Novgorod sú:

1. Aký je časový posun v porovnaní s naším časom?

Odpoveď: V Nizhny Novgorod je o 2 hodiny viac ako vo stredoeurópskom čase.

2. Ako sa dostať do Nizhny Novgorodu?

Odpoveď: Najlepšie je letieť do moskovského letiska Domodědovo a potom pokračovať vlakom alebo lietadlom.

3. Ktoré miesta v Nizhny Novgorodu sú najzaujímavejšie na návštevu?

Odpoveď: Niektoré z najzaujímavejších miest v Nizhny Novgorodu sú Kreml, Námestie Minina a Požarského, Divadlo Čajkovského a pevnosť Opeňskaja.

4. Aký je hlavný jazyk hovorený v Nizhny Novgorode?

Odpoveď: Hlavným jazykom hovoreným v Nizhny Novgorode je ruština.

5. Ako je počasie v Nizhny Novgorode?

Odpoveď: Počasie v Nizhny Novgorode sa líši podľa ročného obdobia. V lete môže byť teplo až horúce, zatiaľ čo v zime sú teploty nadpriemerne nízke až mrazivé.

6. Ktorá menu sa používa v Nizhny Novgorode?

Odpoveď: V Nizhny Novgorode sa používa ruská mena. Existujú bankomaty dostupné na väčšine miest v meste.

7. Je bezpečné cestovať do Nizhny Novgorodu?

Odpoveď: Nizhny Novgorod je bezpečné mesto pre turistov, avšak ako všade inde na svete, aj tu môžu byť krádeže a iné nežiaduce situácie. Turisti by mali byť opatrní a dbať na svoju bezpečnosť.

8. Má Nizhny Novgorod viacero verejných dopravných prostriedkov?

Odpoveď: Áno, v Nizhny Novgorode existuje viacero verejných dopravných prostriedkov, ako sú autobusy, trolejbusy, tramvaje a metró.

9. Ako dlho by som mal/a zostať v Nizhny Novgorode?

Odpoveď: Odporúča sa zostať najmenej 2-3 dni, aby ste mohli vidieť hlavné atrakcie a zažiť mesto.

10. Aké pamiatky sú pre mesto charakteristické?

Odpoveď: Nizhny Novgorod je známe svojím historickým Kremlom, ktorý je zároveň chránený UNESCO, Divadlom Čajkovského a rôznymi kostolmi a katedrálami.


Dovolenka Rusko Nizhny Novgorod


Keď sa hovorí o dovolenke v Rusku, väčšina ľudí si predstaví typické destinácie, ako je Moskva či Petrohrad. Avšak je tu aj mesto Nizhny Novgorod, ktoré má rovnaký potenciál na to, aby sa stalo obľúbenou dovolenkovou destináciou.

Nizhny Novgorod sa nachádza v severovýchodnom Rusku na brehu rieky Volhy. Byť tretím najväčším mestom v Rusku, toto mesto ponúka bohatú históriu a kultúru, ktoré poskytnú návštevníkom unikátny zážitok.

Prvým miestom, ktoré by turisti mali navštíviť, je Nizhny Novgorodský Kremlin. Tento historický komplex je jedným z najvýznamnejších pamätihodností mesta a ponúka nádherné výhľady na okolitú krajinu. Vrámci Kremlu sa nachádza aj Rozhdestvensky monastýr, ktorý je tiež veľmi obľúbeným miestom návštevníkov.

Ďalšou atrakciou je Chrámový horizont, ktorý sa nachádza v centrálnom parku mesta. Táto oblasť ponúka úžasné výhľady na chrámy a kostoly, ktoré sú považované za súčasť svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Okrem historických a kultúrnych pamiatok, Nizhny Novgorod ponúka aj moderné zábavné parky pre celú rodinu. Jedným z takýchto parkov je Výstavisko pre obyvatelia Nizhny Novgorodu. Tento park je známy pre svoje jarmoky, výstavy a rôzne kultúrne podujatia.

Jednou zo špeciálnych udalostí, ktoré by ste si nemali nechať ujsť, je Medzinárodný filmový festival v Nizhny Novgorode. Tento festival ponúka jedinečnú príležitosť vidieť rôzne filmy z celého sveta a stretnúť sa s filmovými tvorcami.

Ak máte radi prírodu, Nizhny Novgorod je tiež bohaté na parky a prírodné rezervácie. Jedným z najznámejších je Bor východne od mesta. Tu môžete zažiť jedinečnú príležitosť stráviť čas v prírode, relaxovať a obdivovať krásnu krajinu.

Okrem toho, Nizhny Novgorod je aj skvelým miestom pre milovníkov futbalu. Tam sa nachádza moderný štadión pre telesné cvičenie, kde sa odohrávali zápasy počas majstrovstiev sveta v roku 2018.

Na konci dňa si môžete užiť miestnu kuchyňu, ktorá je obohatená najmä o tradičnú kuchyňu Ruska. Môžete si vyskúšať šišky, boršč, pelmeni a mnoho ďalších jedál, ktoré vás lahodí a nasýtia.

V Nizhny Novgorode si každý nájde niečo, čo bude milovať. Nielenže ponúka bohatú históriu a kultúru, ale aj moderné zábavné parky a prírodu. Preto ak hľadáte nové dovolenkové miesto, nezabudnite na Nizhny Novgorod na svojom zozname.


Letenka Rusko Nizhny Novgorod


Letenka Rusko Nizhny Novgorod: základné informácie

Rusko. Krajina bohatej histórie, kultúry a nekonečných priestorov. A jedným z jej prírodných klenotov je miesto, ktoré tisícky turistov denne navštívia - Nizhny Novgorod.

Mesto sa nachádza na západnom brehu rieky Volga a je súčasťou Ruského federálneho kraja. Nizhny Novgorod má významné postavenie aj z hľadiska obchodu, pretože ide o významný priemyselný a logistický uzol, ktorý udržuje dôležité vzťahy s inými časťami Ruska.

Ak plánujete cestu do tohto zaujímavého mesta, nezabudnite si na čas objednať letenku Rusko Nizhny Novgorod. Poďme sa teda pozrieť na základné informácie o tomto letisku.

Letisko v Nizhnom Novgorode

Letisko Nizhny Novgorod (Gorky Strigino) sa nachádza 18 km juhozápadne od mesta. V súčasnosti na letisku pristáva niekoľko medzinárodných leteckých spoločností, ako napríklad Air Baltic, Turkish Airlines či česká Smartwings. Cestujúci môžu využiť rôzne služby na letisku, ako napríklad stravovacie zariadenia, výmenu mien alebo pôžičky áut.

Vzdušná doprava do Nizhny Novgorodu

Ak hľadáte letenku Rusko Nizhny Novgorod, máte niekoľko možností, ako sa k mnohým atrakciám mesta a čistým vodám rieky Volga dostanete letom. Najjednoduchší spôsob, ako cestovať do tohto mesta, je lietadlom. Let z Moskvy do Nizhny Novgorodu trvá približne 1,5 hodiny.

Rovnako ako pri iných leteniek, aj tu platí, že k dispozícii sú rôzne lety v závislosti od toho, aký typ letenky si objednáte. Môžete si objednať letenku v ekonomickom alebo biznis triede podľa toho, aký komfort chcete mať počas letu.

Turistické atrakcie v Nizhnom Novgorode

Nizhny Novgorod má veľa zaujímavých turistických atrakcií, ktoré by nemali chýbať na zozname toho, čo by ste mali vidieť počas svojej cesty. Medzi najznámejšie atrakcie patrí Nizhny Novgorod Kremlin, opevnené mesto, ktoré je národnou kultúrnou pamiatkou Ruska. Tento starobylý komplex vnútri centra mesta sa môže pochváliť mnohými historickými pamiatkami.

Choďte aj na prechádzku k rieke Volga, ktorá predstavuje pre mnohých turistov neuroticke miesto, kde môžu posedieť a užívať si krásu prírody, ale aj miesta, kde je možné podniknúť vodnú turistiku.

Kde sa ubytovať v Nizhnom Novgorode

V meste Nizhny Novgorod nájdete voľne dostupné ubytovanie v jednoduchých hoteloch, v ktorých sa budete cítiť komfortne, ale aj exkluzívnejšie a luxusnejšie ubytovanie, ako sú napríklad 5-hviezdičkové hotely. Hotelom je tu naozaj mnoho, takže bude len na vás, ktorý z nich si zvolíte a kde si užijete príjemný pobyt v tomto nádhernom meste.

Ak si chcete vychutnať príchuť ruskej kultúry a histórie, Nizhny Novgorod určite nechajte bokom na vašej cestovnej mapke. Letenka Rusko Nizhny Novgorod vám totiž umožní cestovať do tejto krásnej destinácie veľmi rýchlo a efektívne.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky