Nájdite letenky s najlepšou cenou

Seychely Vallée de Mai Nature Reserve

Dovolenka Seychely Vallée de Mai Nature Reserve


Seychely sú známe svojou nádhernou prírodou a exotickými plážami, a jednou z najkrajších oblastí, ktorú návštevníci nemôžu vynechať, je Vallée de Mai Nature Reserve. Táto destinácia je skutočným rajom pre milovníkov prírody a poskytuje vzácny pohľad na neporušenú diverzitu flóry a fauny.

Nachádza sa na ostrove Praslin, ktorý je druhým najväčším ostrovom Seychel a jedným z hlavných turistických centier krajiny. Vallée de Mai Nature Reserve bola vyhlásená za svetovú prírodnú dedinu UNESCO a patrí medzi najcennejšie prírodné oblasti sveta.

Jedným z najfascinujúcejších aspektov tejto rezervácie je jej unikátna flóra. Vallée de Mai je domovom pre niektoré z najohrozenejších a najkritickejších druhov rastlín na svete, ktoré sú jedinečné pre tento konkrétny región Seychel. Medzi najdôležitejšie rastlinné druhy patrí slávny Coco de Mer, najväčší orech na svete. Taktiež tu nájdeme rôzne druhy orchideí, palmové stromy a mnoho ďalších vzácnych druhov rastlín.

Vallée de Mai je aj domovom pre mnoho ohrozených živočíšnych druhov, ako sú endemické vtáky a plazy. Návštevníci môžu mať možnosť vidieť vzácne vtáky, ako je slávny Seychelský čierny papagáj, ktorý patrí medzi najohrozenejšie druhy papagájov na svete. Okrem toho tu žije aj veľa rôznych druhov hadov, gekónov a žab, ktoré sú pre tento región jedinečné.

Rezervácia ponúka mnoho možností pre návštevníkov, aby si užili túto úžasnú prírodnú krásu. Môžete si vybrať z rôznych turistických a prechádzkových ciest, ktoré vám umožnia objaviť všetky dôležité miesta v rezervácii. Existuje aj mnoho sprievodcov, ktorí vám môžu poskytnúť informácie o flóre a faune a pomôcť vám počas vášho výletu.

Okrem prechádzok je možné si aj zapožičať kajaky alebo člny a ísť na jazdu po rieke, ktorá pretína rezerváciu. Je to skvelý spôsob, ako objaviť miesta, ktoré nie sú prístupné po pešej ceste. Môžete si tiež vychutnať piknik v prírode alebo sa osviežiť vo vodopádoch, ktorých je tu viacero.

Ak plánujete svoju dovolenku na Seychely, návšteva Vallée de Mai Nature Reserve by nemala chýbať na vašom zozname. Je to miesto, kde môžete objaviť prírodné zázraky tejto krásnej krajiny a zažiť dobrodružstvo, ktoré vám zaručene zostane v pamäti. Prírodná krása a biodiverzita tejto rezervácie vám ukážu, prečo sú Seychely jednou z najkrajších destinácií na svete.


Najčastejšie otázky a odpovede Seychely Vallée de Mai Nature Reserve


1. Čo je Seychely Vallée de Mai Nature Reserve?
Seychely Vallée de Mai Nature Reserve je chránená oblasť na Seychelách, ktorá je známa svojou tropickou pralesnou krajinou a unikátnym biodiverzitou.

2. Kde sa nachádza Seychely Vallée de Mai Nature Reserve?
Nachádza sa na ostrove Praslin, jednom z hlavných ostrovov Seychel.

3. Aké druhy rastlín a živočíchov môžem v Seychely Vallée de Mai Nature Reserve vidieť?
V rezervácii nájdete rôzne druhy endemických rastlín, vrátane ikonického Coco de Mer - najväčšieho druhu orecha na svete. Medzi živočíchy patrí endemický druh vtáka Seychelský bulbul a rôzne druhy gekónov a chameleónov.

4. Ako sa môžem dostať do Seychely Vallée de Mai Nature Reserve?
Rezervácia je ľahko dostupná z ostrova Praslin. Môžete si prenajať auto alebo využiť verejnú dopravu.

5. Majú Seychely Vallée de Mai Nature Reserve sprievodcov?
Áno, na vstupe do rezervácie sú k dispozícii sprievodcovia, ktorí vám poskytnú informácie o lokalite a sprevádzajú vás po trase.

6. Platí sa vstupné do Seychely Vallée de Mai Nature Reserve?
Áno, na vstup do rezervácie sa platí vstupné poplatky. Ceny sa môžu líšiť v závislosti od veku a štátu.

7. Ako dlho trvá prehliadka Seychely Vallée de Mai Nature Reserve?
Dĺžka prehliadky závisí od toho, ako rýchlo sa chcete presúvať. V priemere však trvá asi 2 až 3 hodiny.

8. Môžem si v Seychely Vallée de Mai Nature Reserve robiť fotky?
Áno, fotografovanie je povolené v rámci rezervácie. Však si však skontrolovať pravidlá ohľadom blesku a používania statívu.

9. Mohu si doniesť jedlo a pitie do Seychely Vallée de Mai Nature Reserve?
Áno, môžete si doniesť jedlo a pitie so sebou, avšak dodržiavajte pravidlá ohľadom odpadkov a prírodného prostredia.

10. Existujú nejaké obmedzenia pre návštevníkov Seychely Vallée de Mai Nature Reserve?
Áno, návštevníci musia dodržiavať pravidlá sekundárnej ochrany prírody vrátane zakázaného poškodzovania živočíchov a rastlín, vypaľovania ohňa a poľovníctva.


Letenka Seychely Vallée de Mai Nature Reserve


Seychely sú ostrovy snov. Tento tropický raj, nachádzajúci sa v Indickom oceáne, ponúka návštevníkom neskutočné krásy, ktoré nevidíte nikde inde na svete. Jedným z najuznávanejších miest na Seychelách je Vallée de Mai Nature Reserve. Tento prales, ktorý je zároveň najstarším chráneným územím v Seychelách, sa nachádza na ostrove Praslin. Ako sa tam dostať? Letenka Seychely Vallée de Mai Nature Reserve je odpoveďou.

Najprv si povedzme niečo o Vallée de Mai. Táto pralesová rezervácia bola vyhlásená za chránené územie už v roku 1966. V skutočnosti ide o prales, ktorý sa zachoval takmer neporušený po celé stáročia. Vďaka tomu v ňom nájdete množstvo druhov rastlín, ktoré nie sú nikde inde na svete. V rezervácii nájdete dokonca aj kokosový orech, ktorý je najväčší na svete.

Ak sa chystáte navštíviť Seychely, určite by ste nemali vynechať túto krásnu časť ostrova Praslin. A aby ste sa tam dostali, letenka Seychely Vallée de Mai Nature Reserve vám ušetrí veľa času a úsilia. Seychely ležia približne na rovnakej vzdialenosti od Afriky aj Ázie a cesty tam sú dlhé. Najlepšou možnosťou je preto lietadlo.

Letenky na Seychely si môžete kúpiť prostredníctvom mnohých leteckých spoločností. Najväčšími letiskami na Seychelách sú Seychelles International Airport na ostrove Mahé a Praslin Island Airport na ostrove Praslin. Ak sa rozhodnete lietať z Európy, môžete zvoliť leteckú spoločnosť Emirates, ktorá prevádzkuje lety z niekoľkých európskych miest až na Seychely. Na Seychelách môžete využiť aj miestne letecké spoločnosti, ako je Air Seychelles.

Celková cesta závisí od miesta, z ktorého lietadlo letíte, ale bežne trvá približne 10 hodín. Po prílete na Seychely môžete bud využiť miestnu dopravu alebo požiadať svoj hotel o zabezpečenie prepravy do Vallée de Mai.

Ak sa chystáte na Seychely, Vallée de Mai by nemalo chýbať na vašom zozname miest, ktoré chcete navštíviť. A aby ste sa tam dostali, letenka Seychely Vallée de Mai Nature Reserve vám ušetrí množstvo času a úsilia. Seychely sú neskutočne krásne miesto na dovolenku, a ak ste tam ešte neboli, určite by ste si mali naplánovať cestu čím skôr.


Ubytovanie Seychely Vallée de Mai Nature Reserve


Seychely sú známe svojou nádhernou prírodou a jedinečnými miestami na oddych a relax. Jedným z nich je aj Vallée de Mai Nature Reserve, ktorá ponúka návštevníkom možnosť stráviť príjemný pobyt v okolí nezabudnuteľnej prírody a zvierat.

Ubytovanie v Seychelách ponúka množstvo exkluzívnych hotelov a rezortov, avšak pre milovníkov prírody a turistov, ktorí sa radi ponoria do lokálneho koloritu ostrova, je ideálnou voľbou Vallée de Mai Nature Reserve.

Nachádza sa na ostrove Praslin, ktorý je druhým najväčším ostrovom v Seychelách a domovom pre množstvo druhov zvierat a rastlín. Hlavnou atrakciou Vallée de Mai Nature Reserve je palmový les, ktorý je zapísaný na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Tento les je domovom pre množstvo druhov palmov, medzi nimi aj slávnu Coco de Mer (morský kokos), ktorá je symbolom Seychel.

Vallée de Mai Nature Reserve ponúka ubytovanie prostredníctvom niekoľkých hotelov, ktoré sa nachádzajú v tesnej blízkosti tohto unikátneho miesta. Tieto hotely a bungalovy sú obklopené neobvyklou a krásnou prírodou, ktorá vytvára dokonalé miesto na relax po celodennej prechádzke po lesnom chodníku.

Hotel La Reserve a Le Relax Beach Resort sú príkladmi ubytovania, ktoré ponúka Vallée de Mai Nature Reserve. Tieto hotely majú skvelé ubytovacie kapacity, ktoré zabezpečia, že sa návštevníci budú cítiť veľmi pohodlne. Majú množstvo zariadení, ako sú bazény, wellness centrá, bary a reštaurácie.

Vallée de Mai Nature Reserve ponúka aj možnosť luxusného ubytovania v rámci konceptu "glamping" - podobnej alternatívy kempingu, ale v štýle premiového hotela - ponúkajúci všetky luxusné zariadenia a služby. V tejto prírode obklopenej oáze sa môžete zbaviť stresu a ponoriť sa do relaxačnej atmosféry.

Pre milovníkov prírody a cestovateľov, ktorí hľadajú jedinečné zážitky z pobytu v Seychelách, je Vallée de Mai Nature Reserve ideálnym miestom na ubytovanie. Je to miesto, kde sa môžete zbaviť každodenných starostí a stráviť príjemnú dovolenku v dokonalej harmónii s prírodou.


Počasie Seychely Vallée de Mai Nature Reserve


Seychely, rovnako ako každý iný ostrovový ráj, sú známe svojou nádhernou prírodou, bielymi piesočnatými plážami a tyrkysovými vodami. Medzi najpopulárnejšie atrakcie na Seychelách patrí Vallée de Mai Nature Reserve. Tento rezervát si získal svetové uznávanie nielen vďaka svojmu exotickému prostrediu, ale aj kvôli svojim jedinečným klimatickým podmienkam.

Seychely majú tropické podnebie, ktoré poskytuje rezervátu Vallée de Mai konzistentné a teplé počasie počas celého roka. Celoročná priemerná teplota sa pohybuje medzi 24 a 32 stupňami Celzia, čo je ideálne pre milovníkov tepla a slnka. Oddychujúci návštevníci môžu očakávať veľmi príjemné a slnečné dni, ktoré ich očaria svojou žiarením.

Vallée de Mai Nature Reserve je známy aj svojimi sezónnymi dažďami. Väčšina zrážok spadne v období medzi novembrom a februárom, kedy sa toto miesto stáva skutočnou zelenou oázou. Teploty zostávajú vysoké aj počas dažďov, čo preháňa tropickú atmosféru rezervátu.

Po daždivých obdobích nasledujú suchšie mesiace od júna do septembra. Toto obdobie je charakterizované menším množstvom zrážok, čo je ideálne pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť monzúnom a tešiť sa na slnečné obdobie. Aj keď je teplota stále tepelná, nie je taká horúca ako v ostatných mesiacoch.

Nezávisle na sezóne alebo počasí, návšteva Vallée de Mai Nature Reserve je skutočne ohromujúcou skúsenosťou. Jeho jedinečná pralesná vegetácia, najmä endemické palmy Coco de Mer, je nezabudnuteľná. Pochmúrne alebo slnečné, Seychely vás svojou krásou určite ohromia.

Ak plánujete návštevu Vallée de Mai Nature Reserve, je vždy dobré mať so sebou opaľovací krém, vode odolné topánky a pršiplášť, najmä ak navštívite areál počas dažďového obdobia. Nech sa rozhodnete navštíviť tento rezervát v akomkoľvek období, Seychely poskytujú úžasné príležitosti na pozorovanie vzácnych druhov rastlín a zvierat.

Vallée de Mai Nature Reserve je skutočným pokladom Seychel. Bez ohľadu na počasie, návštevníci budú nepochybne potešení jeho bujnou vegetáciou, pokojom a jedinečnou atmosférou. Pripravte sa na úžasnú dovolenku plnú prírodných zážitkov a nezabudnuteľných záberov vo Vallée de Mai Nature Reserve na Seychelách.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky