Nájdite letenky s najlepšou cenou

Slovensko Hight Tatras

Dovolenka Slovensko Hight Tatras


Horské pásmo Vysokých Tatier na Slovensku je jedným z najobľúbenejších miest pre dovolenku pre tisícky turistov každý rok. Tieto majestátne hory sú domovom mnohých atrakcií a aktivít, ktoré lákajú do Tatier návštevníkov z celej Európy. Ak plánujete dovolenkovať na Slovensku, Vysoké Tatry sú jednou z najlepších destinácií, ktoré vám ponúknu obrovský výber prírodných krás, adrenalinových športov a kultúrnych zážitkov.

Vysoké Tatry sú rozdelené na Východné a Západné Tatry. Najvyšším vrcholom je Gerlachovský štít, ktorý sa týči do výšky 2 655 metrov nad morom. Pre milovníkov turistiky a horského lezenia sú Tatry posvätnou zemou. Existuje veľa značených chodníkov, ktoré vedú po celej oblasti, preto si určite musíte spraviť zoznam expedícií.

Ak ste milovník prírody, nemali by ste vynechať vyhliadku z Lomnického štítu, tretieho najvyššieho vrcholu Vysokých Tatier. Lanovka vás zavezie na výšku 2 632 metrov, kde môžete obdivovať nádherné panoramatické výhľady na okolitú krajinu.

Pre tých, ktorí sa radi horúcejšie, je tu aj možnosť navštíviť termálne kúpaliská vo Vysokých Tatrách. Tatralandia v Liptovskom Mikuláši je známa svojimi množstvom tobogánov a bazénmi s termálnou vodou, ktoré sú v prevádzke po celý rok. AquaCity v Poprade ponúka podobné atrakcie vrátane wellness služieb, pretože ste po dlhom dni strávenom na horách si zaslúžite uvoľnenie v saunách a vírivkách.

Pokiaľ hľadáte kultúrne zážitky, navštívte Starú Ľubovňu, historické mesto s hradom a múzeom. Banská Štiavnica, známa pre svoje sústredenie historických pamiatok, je tiež skvelou voľbou. Strávte deň prechádzaním po uličkách tohto malého mestečka a objavujte jeho bohatú históriu.

Dovolenka v Slovenských Vysokých Tatrách je vhodná pre každého, či už ste turista, ktorý si chce užiť scenériu a prírodu, športovec, ktorý sa chce vyšantíť alebo kultúrny nadšenec, ktorý sa chce ponoriť do histórie Slovenska. S množstvom možností ubytovania a atrakcií by ste na tejto dovolenke nemali nič prehliadať. Takže si naplánujte dovolenku vo Vysokých Tatrách a pripravte sa na nezabudnuteľné zážitky v tomto úžasnom horskom raji.


Ubytovanie Slovensko Hight Tatras


Ak hľadáte miesto na prežitie nezabudnuteľných chvíľ a zážitkov, odporúčame vám navštíviť Slovenské Tatry a nájsť ubytovanie, ktoré vám poskytne maximálny komfort a pohodlie. Tento krásny horský masív je jedným z najnavštevovanejších miest na Slovensku a ponúka mnoho možností zábavy a aktívneho oddychu.

Slovenské Tatry sa skladajú z veľkého množstva horských chodieb, turistických trás a lyžiarskych stredísk, kde si môžete užiť celoročne rôzne druhy športov. Preto je veľmi dôležité nájsť si vhodné ubytovanie, ktoré vám umožní maximálny komfort a kvalitu pobytu.

V blízkosti Slovenských Tatier nájdete mnoho ubytovacích možností, ktoré vám poskytnú komfort a príjemný pobyt. Môžete si vybrať medzi hotelmi, penziónmi, apartmánmi alebo súkromným ubytovaním.

Pre tých, ktorí milujú luxus, je tu množstvo 4 - 5 - hviezdičkových hotelov, ktoré ponúkajú najvyšší komfort a kvalitu ubytovania. Tieto hotely sú zvyčajne vybavené modernými wellness centrami, kde si môžete užiť oddych a relaxáciu v saunách, spa a bazénoch s vodnými atrakciami. Okrem toho vám hotely poskytnú kvalitné stravovanie a rôzne zábavy ako sú koncerty, divadelné predstavenia a animačné programy.

Ak hľadáte niečo ušľachtilé a jednoduché, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v penzióne. Tieto penzióny sú najčastejšie súkromné a ponúkajú komfortné izby a raňajky formou bufetu.

Ak preferujete vyššiu slobodu a nezávislosť, apartmány sú tou najlepšou voľbou pre vás. Väčšina apartmánov je plne vybavených, vrátane kuchyne a haly, a umožní vám prípravu vlastných jedál a ďalšie výhody. Táto možnosť je vhodná pre rodiny s deťmi alebo skupiny priateľov, ktoré sa dokážu samostatne postarať o svoj pobyt.

Ak hľadáte nižšiu cenovú kategóriu, ponúkajú sa aj súkromné izby a chaty na prenájom. Táto možnosť je vhodná pre tých, ktorí hľadajú útulné a lacné ubytovanie.

Výber ubytovania v Slovenských Tatrách je rôznorodý a závisí len od vašich preferencií a rozpočtu. Ak sa chcete ubytovať v blízkosti najpopulárnejších trás a lyžiarskych stredísk, odporúčame vám si ubytovanie rezervovať v dostatočnom predstihu. Takže, neváhajte a presvedčte sa o kráse Slovenských Tatier a nájdite si to najlepšie ubytovanie pre vás a vašu rodinu alebo priateľov.


Najčastejšie otázky a odpovede Slovensko Hight Tatras


Na najčastejšie otázky ohľadom Slovenska a Vysokých Tatier odpovedám nasledovne:

1. Kde sa nachádzajú Vysoké Tatry?
Vysoké Tatry sa nachádzajú na severe Slovenska, v blízkosti hraníc s Poľskom.

2. Aké je najvyššie pohorie na Slovensku?
Najvyšším pohorím na Slovensku sú práve Vysoké Tatry, kde sa nachádza aj najvyšší vrchol - Gerlachovský štít.

3. Aké sú možnosti ubytovania v Tatrách?
V Tatrách je dostatok možností ubytovania pre rôzne typy turistov. Môžete si vybrať medzi hotelmi, penziónmi, chatami, turistickými chatkami či kempmi.

4. Aké aktivity a atrakcie sú dostupné v Tatrách?
V Tatrách je veľké množstvo turistických trás a chodníkov pre peších turistov, v zime sú ideálne aj na lyžovanie. Môžete si vyskúšať aj výstupy na vrcholy, horolezectvo, cykloturistiku, jazdu na koni, vodné športy, wellness či pozorovanie dravých vtákov.

5. Kde sa nachádza hlavné turistické centrum Vysokých Tatier?
Hlavným turistickým centrom Vysokých Tatier je mesto Poprad, ktoré je výborným východiskovým bodom pre návštevu Tatier.

6. Ktoré miesta v Tatrách by som si nemal/a nechať ujsť?
Medzi najkrajšie a najpoužívanejšie miesta v Tatrách patria napríklad Štrbské pleso, Tatranská Lomnica, Starý Smokovec, vodopády Studeného potoka, Gerlachovský štít a mnoho ďalších.

7. Aké sú možnosti stravovania v Tatrách?
V Tatrách nájdete veľa reštaurácií, kaviarní a bufetov, ktoré ponúkajú tradičnú slovenskú kuchyňu, ako aj medzinárodnú kuchyňu.

8. Ako sa dostanem do Tatier?
Do Tatier sa dá dostať rôznymi spôsobmi. V Poprade sa nachádza letisko, z ktorého je možné sa dostať do Tatier letecky. Ďalej sa dá prísť autobusom, vlakom alebo s vlastným autom.

9. Aké je vhodné obdobie pre návštevu Tatier?
Vhodné obdobie pre návštevu Tatier závisí od vašich preferencií. Leto je ideálne na pešiu turistiku a jazdu na bicykli, zima je vhodná pre lyžovanie a zimné športy. Jarné a jesenné obdobie ponúka krásne farby a miernejšie teploty.

10. Aké sú možnosti pre rodiny s deťmi v Tatrách?
V Tatrách je veľa aktivít a atrakcií pre rodiny s deťmi. Môžete sa vybrať na rodinné výlety, navštíviť zoologické záhrady, vodné parky, využiť cyklotrasy pre rodiny s deťmi či navštíviť tematické parky.


Letenka Slovensko Hight Tatras


Ak si milovník prírody, turistiky a nádherných výhľadov, určite by si nemal nechať ujsť príležitosť navštíviť vysoké Tatry na Slovensku. Toto pohorie je neustále obľúbenou destináciou pre turistov z celého sveta, a to nielen v lete, ale aj v zime. Letenka na Slovensko ti otvorí dvere do krajiny plnej úchvatných hôr a prekrásnej prírody.

Vysoké Tatry sa nachádzajú na hranici medzi Slovenskom a Poľskom a sú považované za jedno z najvýznamnejších pohorí v strednej Európe. Ich najvyšší vrchol, Gerlachovský štít, dosahuje výšku 2 655 metrov a je tak aj najvyšším vrcholom v celej oblasti. Hrubý pleso, Strbské pleso a Popradské pleso sú neodmysliteľnou súčasťou Tatier a v lete poskytujú najlepší výchozí bod pre pešiu turistiku.

Jednou z najväčších výhod tohto úžasného miesta je jeho prístupnosť. Existuje mnoho letovísk, ako napríklad Poprad, Štrbské Pleso a Tatranská Lomnica, kde turisti môžu vyjsť z letiska a byť v Tatrách za pár minút. Letenka na Slovensko by ti teda mohla otvoriť cestu do týchto krásnych horských oblastí.

Jednou z najobľúbenejších aktivít v Tatrách je určite turistika. S hustou sieťou značených chodníkov a niekoľkými horskými chatami a útulkami, môžeš sa vybrať na množstvo túr a objavovať úžasné prírodné scenérie, ako sú vodopády, doliny a nádherné vrcholy. Pre tých odvážnejších tu sú aj horolezecké možnosti a možnosť výstupu na Gerlachovský štít, ktorý je výzvou aj pre skúsených horolezcov.

Mimo turistiky ponúkajú Tatry aj množstvo ďalších aktivít. V zime môžeš lyžovať na mnohých zasněžených svahoch v rôznych lyžiarskych strediskách, ako napríklad v Štrbskom Plese alebo v Tatranskej Lomnici. Návšteva liečebných kúpeľov v Tatranskej Lomnici alebo v Poprade je tiež skvelou možnosťou na oddych a relaxáciu.

Okrem toho je kultúra a gastronómia v Tatrách tiež hodná zmienky. Môžeš ochutnať tradičné slovenské jedlá, ako kapustnicu alebo bryndzové halušky, alebo si dať pohár slovenského vína. Tatry majú tiež bohatú históriu a kultúru, takže by si nemal vynechať návštevu niektorých historických miest, ako napríklad Spišský hrad alebo Kežmarský hrad.

Letenka na Slovensko je teda jednoduchým spôsobom, ako sa dostať do najkrajších častí výnimočných vysokých Tatier. Ak miluješ prírodu a túžiš po dobrodružstve, určite si Tatera zamiluješ. Neváhaj a objav túto jedinečnú destináciu východnej Európy.


Počasie Slovensko Hight Tatras


Vysoké Tatry - perla Slovenska, ponúkajú nekonečné možnosti pre turistov a milovníkov prírody. Nositelia nádherných a majestátnych vrchov sa tiahnu štyrmi údoliami - Dolinou Kôprovou, Dolinou Bielou, Dolinou Zelenou a Dolinou Suchou. Ako súčasť pohoria Tatry je toto jedno z najznámejších horských stredísk nielen na Slovensku, ale aj v celej Európe.

Jedným z faktorov, ktorý ovplyvňuje návštevníkov vysokohorskej oblasti, je samozrejme počasie. Vysoké Tatry sú známe svojou rozmanitosťou počasia, ktoré sa často mení v priebehu jedného dňa. Preto je dôležité mať správne informácie o teplote, sile vetra a celkovej predpovedi počasia pred výletom alebo túrou do najvyšších vrcholov.

Prvou vecou, ktorú si treba uvedomiť, keď hovoríme o klimatických podmienkach vo Vysokých Tatrách, je, že teplota v horách je obvykle o niekoľko stupňov nižšia ako v dolinách. Preto je vždy dobré mať so sebou vhodné vrstvené oblečenie, aby ste sa mohli oblečiť aj podľa aktuálneho počasia.

Letné mesiace v Tatrách ponúkajú priemernú teplotu okolo 15-20 °C. Je to ideálny čas na turistiku, vodné aktivity alebo jednoducho na získanie nových skúseností v prírode. Stále je však dôležité dodržiavať zásady horského turizmu a sledovať varovania pred počasím, pretože aj letné dni môžu byť občas zmätočné a príroda svojrázna.

Zimné mesiace prinášajú do Tatier sneh a chladné teploty. Teplota sa pohybuje okolo -10 °C a sneh je hojný. Z Vysokých Tatier sa stáva magnet pre lyžiarov, snowboardistov a bežkárov. Komplexná infraštruktúra, ako napríklad horské strediská Štrbské Pleso, Starý Smokovec alebo Tatranská Lomnica, ponúkajú moderné vleky, zjazdovky a servis pre športovcov všetkých úrovní. Chladiaci veter a vysokohorské prostredie vytvárajú jedinečnú atmosféru, ktorá priláka každého, kto má rád zimné športy.

Dôležitým faktorom, ktorý treba vziať do úvahy, je aj sila vetra vo Vysokých Tatrách. Vetry sa môžu pohybovať až okolo 100 km/h, a preto je dôležité dodržiavať bezpečnostné opatrenia počas horských aktivít. Pokyny miestnych horských služieb a všeobecné zásady horskej turistiky treba vždy rešpektovať.

Vo všeobecnosti je veľmi dôležité sledovať aktuálne predpovede počasia a využívať spoľahlivé zdroje informácií, ako sú meteorologické stanice na internete alebo miestne horské služby v oblasti. Nielenže vám pomôžu pri naplánovaní vášho výletu alebo dovolenky, ale zabezpečia určité istoty a zvýšia vašu bezpečnosť.

Vysoké Tatry vytvárajú jedinečné prostredie pre aktívny oddych a objavovanie krás prírody. Sledovanie predpovedí počasia vám pomôže plne si vychutnať svoj čas v tomto nádhernom horskom raji. Bez ohľadu na ročné obdobie a aktuálne počasie, Vysoké Tatry vždy dokážu potešiť a zapojiať vás do nekonečnej prírodnej krásy.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky