Nájdite letenky s najlepšou cenou

Slovensko Tatranská Lomnica

Najčastejšie otázky a odpovede Slovensko Tatranská Lomnica


1. Aké je slovenské hlavné mesto?
Odpoveď: Bratislava.

2. Kde sa nachádza Tatranská Lomnica?
Odpoveď: Na Slovensku, v Tatranskom národnom parku.

3. Aké sú možnosti ubytovania v Tatranskej Lomnici?
Odpoveď: V Tatranskej Lomnici sú k dispozícii rôzne hotely, penzióny a apartmány.

4. Aké aktivity ponúka Tatranská Lomnica?
Odpoveď: V Tatranskej Lomnici môžete prevádzať turistiku, lyžovať, snowboardovať, jazdiť na horskom bicykli alebo navštíviť tam umiestnenú lanovku na Lomnický štít.

5. Ako sa dostanem do Tatranskej Lomnice?
Odpoveď: Môžete prísť autom, vlakom alebo autobusom. Najbližší medzinárodný letiská sú v Krakove, Poprade alebo Viedni.

6. Kde môžem nájsť informácie o lyžiarskych podmienkach v Tatranskej Lomnici?
Odpoveď: Informácie o lyžiarskych podmienkach v Tatranskej Lomnici nájdete na webových stránkach prevádzkovateľa lyžiarskeho strediska alebo na mieste v informačnom centre.

7. Kde môžem získať skipas pre Tatranskú Lomnicu?
Odpoveď: Skipas pre Tatranskú Lomnicu môžete získať v pokladniach lyžiarskeho strediska.

8. Aké sú možnosti stravovania v Tatranskej Lomnici?
Odpoveď: V Tatranskej Lomnici nájdete rôzne reštaurácie, kaviarne a bary, kde môžete ochutnať domáce aj medzinárodné jedlá.

9. Aké turistické atrakcie sú v okolí Tatranskej Lomnice?
Odpoveď: V okolí Tatranskej Lomnice sa nachádza napríklad Lomnický štít, Skalnaté pleso, vodopády Studeného potoka a mnoho ďalších prírodných a historických miest.

10. Aké sú možnosti dopravy v Tatranskej Lomnici?
Odpoveď: V Tatranskej Lomnici je možné využiť verejnú dopravu (autobus) alebo vlastné vozidlo. V okolí sa tiež nachádzajú cyklistické a pešie trasy pre milovníkov aktívneho oddychu.


Ubytovanie Slovensko Tatranská Lomnica


Tatranská Lomnica je jednou z najobľúbenejších oblastí na Slovensku pre milovníkov turistiky, lyžovania a horských aktivít. Preto nie je prekvapením, že ponúka širokú škálu možností ubytovania pre návštevníkov.

Pre tých, ktorí hľadajú luxusné ubytovanie, je v oblasti Tatranskej Lomnice mnoho exkluzívnych hotelov s plnou obsluhou. Tieto hotely ponúkajú najvyšší štandard ubytovania, s elegantnými izbami, wellness centrami a vynikajúcou kuchyňou. Hotely, ako napríklad Hotel Horizont, Grandhotel Praha a Grand Hotel Bellevue, ponúkajú nádherný výhľad na belasé Tatry a sú ideálnym miestom pre romantickú dovolenku alebo nedeľný wellness pobyt.

Ak hľadáte niečo viac útulné a rodinné, ponuka B&B a penziónov v Tatranskej Lomnici je tiež veľmi rozmanitá. Sú to menšie a osobnejšie možnosti ubytovania, často so súkromnými kúpeľňami a spoločnou kuchyňou alebo jedálňou. Zaujímavou voľbou by mohol byť napríklad Apartmanový dom Zora alebo Penzión Kamzík.

Pre tých, ktorí sa radi cítia ako doma aj na dovolenke, sú dostupné aj rôzne chatky a apartmány. Nájdete medzi nimi aj mnoho zaujímavých ubytovaní, ako sú napríklad Apartmány Lomnica alebo chaty veľkosti kabín. Táto ponuka je vhodná pre tých, ktorí hľadajú väčšiu slobodu a zároveň chcú zostať v súkromí so svojou rodinou alebo priateľmi.

V meste Tatranská Lomnica nájdete aj množstvo ďalších menších hotelov, domov na prenájom a hostelov. Ceny sa v takýchto ubytovaníach pohybujú v nižšom cenovom rade a môžu byť ideálnym riešením pre tých, ktorí hľadajú jednoduchý a príjemný pobyt bez nadmernej luxusu.

Bez ohľadu na to, akú formu ubytovania si vyberiete, Tatranská Lomnica je zaručene krásnym miestom na strávenie dovolenky v Tatrách. S prekrásnymi výhľadmi na okolité pohoria a mnohými turistickými atrakciami, si tu môžete užiť dokonalý pobyt – a výber ubytovania je pri tom len tým prvým krokom.


Dovolenka Slovensko Tatranská Lomnica


Leto je v plnom prúde a mnohí z nás sa tešíme na dovolenky. Ak hľadáte destináciu, kde si oddýchnuť a zažiť prírodu na vlastnej koži, Tatranská Lomnica na Slovensku je skvelou voľbou.

Tatranská Lomnica je malebné horské letovisko nachádzajúce sa v doline Vysokých Tatier. Táto oblasť je známa svojou nádhernou prírodou a horskými panorámami. Tatranská Lomnica je tiež domom pre jednu z najväčších a najznámejších lyžiarskych stredísk na Slovensku.

Ak ste milovníkom lyžovania, Tatranská Lomnica je ideálnym miestom pre vašu dovolenku. Lyžiarske stredisko ponúka množstvo zjazdoviek pre rôzne úrovne skúseností. Od začiatočníkov po pokročilých lyžiarov, každý tu nájde niečo pre seba. Stredisko tiež ponúka školu lyžovania pre tých, ktorí sa chcú naučiť lyžovať alebo si zdokonaliť svoje schopnosti.

Ak nie ste fanúšikom lyžovania, Tatranská Lomnica má stále veľa ponúk. Môžete sa vybrať na prechádzky po krásnych turistických chodníkoch a objavovať úchvatné vodopády a jazerá. Tu môžete zažiť skutočnú harmóniu s prírodou a vychutnať si čistý horský vzduch.

Pre tých, ktorí sa radi dozvedajú o histórii a kultúre miestnych obyvateľov, Tatranská Lomnica je bohatá na kultúrne pamiatky a múzeá. Môžete navštíviť múzeum Tatranského národného parku a dozvedieť sa viac o faune a flore tejto oblasti. Okrem toho je tu aj Múzeum Tatier, kde môžete vidieť rôzne exponáty týkajúce sa histórie a kultúry Tatranskej Lomnice.

Po celodennom programe môžete relaxovať v jednom z mnohých wellness centier v Tatranskej Lomnici. Tieto centrá ponúkajú širokú škálu relaxačných a liečebných procedúr, ktoré vám pomôžu zbaviť sa stresu a zrelaxovať sa.

Ak máte radi adrenalínové športy, Tatranská Lomnica má aj toto pokryté. Môžete sa vydať na zjazd na kolieskových saní alebo si vyskúšať lanové atrakcie, ako je napríklad lanový park. S rôznymi aktivitami pre všetky vekové skupiny je Tatranská Lomnica ideálnym miestom pre rodiny, páry aj jednotlivcov.

V Tatranskej Lomnici nie je núdza ani o ubytovanie a kulinárske zážitky. Môžete si vybrať medzi rôznymi možnosťami od luxusných hotelov po útulné penzióny. Vzhľadom na blízkosť hôr je tu tiež mnoho reštaurácií a barov, kde si môžete vychutnať tradičnú slovenskú kuchyňu.

Tatranská Lomnica je teda ideálnym miestom pre dovolenku na Slovensku. Táto oblasť ponúka skvelé možnosti pre lyžovanie, turistiku, kultúrne aktivity a relaxáciu. Takže neváhajte a vydejte sa na dovolenku, ktorá vám poskytne všetko, čo potrebujete pre dokonalý oddych a príležitosť preskúmať krásu slovenských hôr.


Počasie Slovensko Tatranská Lomnica


Tatranská Lomnica is a beautiful town located in the High Tatras Mountains in Slovakia. It is known for its stunning natural beauty and outdoor activities like skiing, hiking, and mountain climbing. However, one important factor that can make or break a trip to this town is the weather.

The weather in Tatranská Lomnica, like the rest of Slovakia, can be highly unpredictable. Due to its location in the mountains, the weather can change rapidly, with snow and rain being common occurrences. Therefore, it is essential to keep a close eye on the weather forecasts and be prepared for sudden changes in the weather.

Summer is the most favorable time to visit the town, with temperatures ranging from 16-23 degrees Celsius. It is the peak tourist season, and the town is bustling with hikers and adventurers looking to explore the stunning mountain trails and peaks. However, even in the summer, rain showers are common, and visitors should be prepared with waterproof clothing and shoes.

Winter in Tatranská Lomnica is a true winter wonderland, with snow and ice covering the mountains and landscapes. During winter, the temperatures can drop as low as -15 degrees Celsius, making the town ideal for winter sports like skiing and snowboarding. Tourists can enjoy the various ski slopes and snowshoeing trails in the area.

Despite the town being a popular tourist destination all year round, Tatranská Lomnica is most beautiful in the spring and autumn. During these seasons, the town is less crowded, and the trees and mountainsides are covered with beautiful blooms and red, orange, and yellow leaves. The temperatures range from 10-15 degrees Celsius, making it the ideal time for hiking and other outdoor activities such as cycling.

In conclusion, those planning to visit Tatranská Lomnica should be prepared for unpredictable weather. However, with proper planning and gear, tourists can fully enjoy all the town has to offer, regardless of the time of year they choose to visit.


Letenka Slovensko Tatranská Lomnica


Tatranská Lomnica je malé horské letovisko nachádzajúce sa v Tatranskej Lomnici na Slovensku. Je to jedno z najobľúbenejších miest pre milovníkov zimných športov a turistov, ktorí túžia objaviť krásy Vysokých Tatier.

Hoci je Tatranská Lomnica najmä známa svojim lyžiarskym strediskom, ponúka aj iné zaujímavosti a atrakcie pre návštevníkov. Lanovka na Lomnický štít, ktorá je jednou z najdlhších na svete, je určite najznámejšou turistickou atrakciou v tejto oblasti. Vo výške 2 634 metrov ponúka úchvatný výhľad na okolitú krajinu a je to skutočný zážitok pre každého, kto navštívi Tatry.

Pre tých, ktorí preferujú lyžovanie alebo snowboarding, Tatranská Lomnica ponúka rozsiahle zjazdovky pre všetky úrovne lyžiarov. Počas zimnej sezóny je toto letovisko živé a plné dobrodružstva. Moderné vleky a upravené zjazdovky zabezpečujú nekonečné hodiny zábavy na snehu.

No Tatranská Lomnica nie je len pre zimné športy. Toto horské letovisko je tiež dokonalým miestom pre turistov a milovníkov prírody. Počas letných mesiacov môžete objavovať nádherné horské cesty a turistické trasy, ktoré vás zavedú do srdca Tatier. Západ slnka nad hrebeňom hôr je zážitkom, ktorý si nenecháte ujsť.

Ak máte radi adrenalínové športy, Tatranská Lomnica vám ponúka tiež možnosť vyjsť na horu s horským bicyklom. Bike park v Tatranskej Lomnici má zjazdovky pre rôzne úrovne jazdcov a ponúka nezabudnuteľné zážitky pre milovníkov cyklistiky.

Okrem toho, Tatranská Lomnica ponúka aj rôzne wellness a relaxačné centrá, kde sa môžete zrelaxovať a načerpať novú energiu po náročnom dni v horách.

Ak plánujete navštíviť Tatranskú Lomnicu, odporúča sa rezervovať letenku vopred. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety do letiska Poprad-Tatry, ktoré sa nachádza v blízkosti Tatranskej Lomnice.

Takže, či už ste nadšený lyžiar, turista, cyklista alebo si jednoducho chcete oddýchnuť na horskom vzduchu, Tatranská Lomnica je ideálnym miestom na dovolenku. Užite si krásy Vysokých Tatier a objavujte všetko, čo toto horské letovisko ponúka.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky