Nájdite letenky s najlepšou cenou

Spojené arabské emiráty Dubai Fountain

Počasie Spojené arabské emiráty Dubai Fountain


Dubai Fountain nám už svojou krásou a veľkoleposťou zavrátil veľa hláv. Tento fontánnový systém sa nachádza v Spojených arabských emirátoch a je súčasťou rozsiahlej štvrte Downtown Dubai. Je to najväčšia fontána na svete, ktorá ponúka úchvatné predstavenia pred návštevníkmi.

Dubai Fountain je umiestnený v Burj Khalifa Lake a jeho výstupy dosahujú výšku až 152 metrov. Fontána používa vodu z oceánu a tá je čerpána do vyšších nadmorských výšok. Fontána potom strieka vodu do vzduchu v rôznych kombináciách, taktiež súčasťou fontány sú svetlá a hudba. Všetko je synchronizované tak, aby zážitok bol pre divákov čo najväčší. Každý tanec, ktorý sa zobrazuje, trvá zhruba tri minúty a výstupy sú zahrnuté rôznymi farbami a hudobnými zostavami.

Dubai Fountain vychádza z podobných konceptov, ktoré sa objavujú vo fontánach v Las Vegas alebo v Macau. Navrhli ho poprední odborníci z technológií animácie po celom svete. Celkové náklady na vytvorenie tohto systému dosiahli až 220 miliónov dolárov. Zatiaľ čo sa však zdá, že ide o veľké množstvo peňazí, stojí za to to, čo znamená pre miestnych a turistov. Ľudia z celého sveta sa prichádzajú pozrieť na tento nádherný vodný zdroj, ktorý dodáva energiu a kúzlo oblasti.

Je to určite miesto, na ktoré sa musí človek ísť pozrieť osobne, aby skutočne ocenil krásu a jedinečnosť Dubai Fountain. Svoje návštevy si môžete naplánovať tak, aby ste videli fontánu vo večerných hodinách, kedy sa atmoférickosť miesta výborne prejaví. To vám umožní získať najlepší pohľad na to, čo vie Dubai Fountain ponúknuť. Spojené arabské emiráty sú týmto symbolom krásy a inovácie aj naďalej dôkazom toho, že niekedy je skoro nemožné to oddeliť.


Najčastejšie otázky a odpovede Spojené arabské emiráty Dubai Fountain


1. Kde sa nachádza Dubai Fountain?
Dubai Fountain sa nachádza v Burj Khalifa Lake, vedľa nákupného centra Dubai Mall v Dubaji, Spojené arabské emiráty.

2. Ako dlho trvá predstavenie vodných fontán?
Predstavenie vodných fontán trvá zhruba 5 minút a je zvyčajne prezentované každú pol hodinu počas večerových hodín.

3. Aké sú časy predstavení?
Fontány predstavujú svoje spektakulárne predstavenia denne, od 18:00 do 23:00. Navyše, počas niektorých špeciálnych príležitostí, ako napríklad ramadánu a Vianoc, sa časy predstavení menia.

4. Aké je vstupné na divadelné predstavenie vodných fontán?
Predstavenie vodných fontán je pre návštevníkov úplne zdarma a nenáročuje si žiadne vstupné.

5. Aké je najlepšie miesto na pozorovanie predstavenia?
Najlepšie miesta na pozorovanie predstavenia sú pravdepodobne v predných radoch priamo pred fontánami, pretože získate dokonalý pohľad na všetky efekty.

6. Čo sa deje počas vodného predstavenia?
Počas predstavenia vodných fontán sa uskutočňuje koordinovanie vody, svetla a hudby, aby sa vytvorili krásne vzory a efekty.

7. Je bezpečné stáť blízko vodných fontán?
Áno, je bezpečné stáť blízko vodných fontán. Voda sa nikdy nedostane do tohto miesta, takže sa nemusíte obávať, že by ste sa mokrý.

8. Sú tu rôzne typy hudby, ktoré sa používajú počas predstavení vodných fontán?
Áno, existuje veľa rozmanitosti v hudbe, ktorá sa používa počas predstavení vodných fontán. Patria sem populárne svetové hity, ako aj tradičná arabská hudba.

9. Aké sú iné zaujímavé veci, ktoré môžem v okolí urobiť?
Okolie Dubai Fountain ponúka množstvo atrakcií. Medzi najobľúbenejšie patrí Napajedla Observation Deck at the Top, Dubai Aquarium and Underwater Zoo a Burj Khalifa.

10. Je potrebné vopred rezervovať miesto na predstavenia fontán?
Nie, nie je nutné si vopred rezervovať miesto na predstavenia vodných fontán, ale môže byť vhodné prísť o niečo skôr, aby ste si zabezpečili dobré miesto na sedenie alebo státie.


Dovolenka Spojené arabské emiráty Dubai Fountain


Spojené arabské emiráty sú známe svojou bohatou kultúrou, luxusom a nádhernými pamiatkami. Jedným z najzaujímavejších miest, ktoré by ste mali navštíviť počas dovolenky v Spojených arabských emirátoch, je bezpochyby Dubajská fontána.

Dubajská fontána je extrémne ohromujúca a bola postavená v roku 2009. Nachádza sa priamo pred Burj Khalifa, najvyššou budovou na svete, a pred Dubajským nákupným centrom. Táto fontána je jednou z najväčších fontán na svete a jej veľkolepé predstavenia zanechávajú návštevníkov úplne fascinovaných.

Fontána má dĺžku takmer 275 metrov a vyčerpáva až 22 000 litrov vody za minútu. Jej vodné predstavenie je kombináciou hudby, svetla a vody, čo vytvára unikátnu atrakciu. Fontána je tiež osvetlená pomocou viac ako 6600 svetelných zdrojov, ktoré prispievajú k jej nádhernému vizuálnemu zážitku.

Predstavenia fontány prebiehajú každý deň a trvajú približne 5 minút. Návštevníci majú tú česť sledovať vodnú show, počas ktorej sa voda synchronizovane hýbe s hudbou. Predstavenie ponúka širokú škálu hudobných žánrov od tradičnej arabskej hudby po známe svetové hity.

Jedinečné na Dubajskej fontáne je, že dokáže vytvoriť rôzne typy vodných efektov vrátane striekania, tancovania a dokonca aj vytvárania dymu. Celé predstavenie je dokonale choreografované a ponúka návštevníkom úžasný audiovizuálny zážitok, ktorý nezabudnú.

Najlepším miestom na sledovanie tohto ohromujúceho predstavenia je zo starého mestského prístavu Dubajského nákupného centra. Sú tu k dispozícii pestré možnosti stravovania, ktoré návštevníkom umožňujú sledovať predstavenie z prvej ruky a zároveň si vychutnať výborné jedlo.

Ak hľadáte niečo iné a exkluzívne, môžete sa zúčastniť aj na lodičkovej prehliadke Dubajského jazera. Táto prehliadka vám umožní cestovať po vode a stíhať vodné predstavenie z jedinečného uhla pohľadu.

Dubajská fontána je bezpochyby jednou z najzaujímavejších turistických atrakcií v Spojených arabských emirátoch a jej návštevu by si nemal nechať ujsť žiadny návštevník. Je to zážitok, ktorý vás ohromí a na dlhú dobu vám v pamäti zostane.

Ak máte v pláne navštíviť Spojené arabské emiráty, nezabudnite zaradiť Dubajskú fontánu do svojho itinerára. Pripravte sa na úžasné vizuálne predstavenie, ktoré zaujme vás i vašiu rodinu a ponúkne vám nový pohľad na to, čo všetko dokáže ľudská kreativita a inovácia.


Ubytovanie Spojené arabské emiráty Dubai Fountain


Spojené arabské emiráty majú veľké množstvo hotelov, ktoré ponúkajú vynikajúce služby a luxusné ubytovanie. Jedným z najexkluzívnejších miest na ubytovanie v Dubaji sú hotely v blízkosti Dubai Fontány.

Dubai Fontána je najväčšia fontána na svete a nachádza sa v centre Dubaja na námestí Burj Khalifa. Táto ohromujúca fontána sa rozprestiera na ploche viac ako 12 hektárov a má celkovú dĺžku 275 metrov. Každý večer sa predstavenie koná s prevádzkovateľským hraním hudby, ktoré je skutočne nádherné.

Medzi najobľúbenejšie hotely v blízkosti Dubai Fontány patrí hotel Armani. Tento luxusný hotel sa nachádza v oblúku pôsobivého mrakodrapu Burj Khalifa a ponúka výhľady na neobmedzené množstvo záhadného mesta Dubaja. Hotel Armani má vynikajúcu pohostinnosť a ponúka hostom vysoko kvalitné ubytovanie s výhľadom na námestie.

Ďalším populárnym hotelom v blízkosti Dubai Fontány je Adress Fountain Views. Tento elegantný hotel má 193 izieb a apartmánov, ktoré ponúkajú nádherné výhľady na Burj Khalifu a námestie. Hostia môžu relaxovať v bazéne na streche alebo vychutnať si lahodné jedlá v reštaurácii.

Spojené arabské emiráty ponúkajú rôzne možnosti ubytovania pre turistov všetkých tried a záujmov. Ak sa chystáte navštíviť Dubaj a iné časti Spojených arabských emirátov, môžete si byť istí, že tam nájdete niečo, čo vyhovuje vašim potrebám a preferenciám. Ale ak hľadáte skutočnú luxusnú skúsenosť a chcete sa tešiť z nádherného pohľadu na Dubai Fontánu, hotely v blízkosti tohto miesta sú ideálnou voľbou pre vás.


Letenka Spojené arabské emiráty Dubai Fountain


Dubajská fontána v Spojených arabských emirátoch je neuveriteľným technologickým zázrakom a jednou z najpopulárnejších turistických atrakcií na svete. Táto ohromujúca vodná šou sa nachádza na Jezere Burdž Chalífa, čo je umelé jazero s vodou o rozlohe 30 akrov, nachádzajúce sa v srdci Dubaja.

Dubajská fontána bola otvorená v roku 2009 a už vtedy si získala svetovú pozornosť svojou veľkosťou, krásou a inovatívnosťou. Táto fontána má takmer 900 nozzlov a 6600 svetelných zariadení, čo umožňuje prezentovať neuveriteľné vodné choreografie na hudbu, ktorá hrá z okolitých reproduktorov.

Fontána je schopná vytvoriť vodné stĺpy o výške až 150 metrov, čo je takmer rovnako vysoké ako 50-podlažná budova. Tieto vodné efekty sú dokonale synchronizované s hudbou, a tak vytvárajú pôsobivé predstavenie plné dynamiky a krásy. Fontána s hudbou môže byť viditeľná až zo vzdialenosti takmer 30 kilometrov, čo je prekvapujúce, ak uvážime jej obrovskú veľkosť.

Každý deň sa v Dubajských Večerných súmrakoch koná viacero predstavení, ktoré pritiahnu tisícky divákov. Hudobný zoznam má širokú škálu žánrov, čo znamená, že každý návštevník si príde na svoje. Fontána hrá skladby od klasických árií cez moderný pop až po tradičnú arabskú hudbu. To robí zážitok z návštevy fontány ešte unikátnejším.

Dubajská fontána sa nachádza v tesnej blízkosti Burdž Chalífa, najvyššej budovy na svete, a vytvára spoločne s ňou pôsobivý panoramatický vzhľad v noci. Je obklopená exkluzívnymi nákupnými centrami, luxusnými hotormi a vysokými budovami, vytvárajúc tak jedinečnú atmosféru.

Pre tých, ktorí chcú zažiť túto nádhernú šou zblízka, môžu si zakúpiť lístok na špeciálny výlet loďou po Jazere Burdž Chalífa. Tieto výlety sa konajú denne a ponúkajú skvelú príležitosť pozorovať fontánu z blízka a získať úplne nový pohľad na jej krásu.

Dubajská fontána je jedným z najikonickejších symbolov Dubaja a často je označovaná ako "svetelná show", ktorej krása a elegancia nikoho nezanechajú ľahostajných. Je to miesto, kde môžete zažiť úžasnú kombináciu vody, svetla a hudby, čo vytvára pôsobivú a nezabudnuteľnú skúsenosť.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky