Nájdite letenky s najlepšou cenou

Spojené kráľovstvo Windsor Castle

Letenka Spojené kráľovstvo Windsor Castle


Letenka do Spojeného kráľovstva: Objavte klenot Windsor Castle

Ak hľadáte cestovateľský zážitok, ktorý vás prenesie do minulosti a preskúma kultúru, históriu a majestát kráľovskej rodiny, letenka do Spojeného kráľovstva a návšteva Windsor Castle je výbornou voľbou.

Windsor Castle, nachádzajúci sa na juhozápade Anglicka v grófstve Berkshire, je najstarším a najväčším stále obývaným hradom na svete. Bez ohľadu na ročnú dobu a počasie, tento nádherný a monumentálny hrad vám poskytne zážitok, aký sa nedá nazvať ničím iným ako úchvatný.

História Windsor Castle sa datuje späť až do 11. storočia, kedy ho postavil anglický kráľ Vilém I., známy aj ako Vilém Osvajč. Hrad, nachádzajúci sa na vyvýšenom skalnom útese nad riekou Temža, bol pôvodne vybudovaný ako obranná pevnosť. Postupne však slúžil ako rezidencia pre mnoho britských monarchov vrátane slávnej kráľovnej Alžbety II.

Prehliadka Windsor Castle vám umožní odkryť jeho historické poklady. Môžete si vychutnať krásu St George's Chapel, kde sa konajú kráľovské svadby a pohreby. Táto gotická kaplnka je považovaná za jedno z najdôležitejších gotických architektonických diel v Anglicku.

Okrem kaplnky môžete prejsť dlhou akréžou hradu, kde nájdete zaujímavé múzeá, ako napríklad Kráľovské apartmány, kde sú vystavené nádherné umelecké diela a vzácne predmety. Budete mať jedinečnú možnosť vidieť slávne obrazy od majstrov ako Leonardo da Vinci a Rembrandt.

Pre obdivovateľov zelených oáz je na windsorskom areáli aj Kráľovská záhrada. Postavená Vojvodom z Edinburghu v rokoch 1972 až 1979, je fantastickým miestom na prechádzky aj relax. Vo vnútri záhrady sa nachádzajú jazierka, kvetinové záhony a dokončuje ju fascinujúci Morderiský kruh.

Ak sa chcete pridať k niečomu výnimočnému, požiadajte o návštevu hradu počas slávneho ceremoniálu Zmenu stráže. Tento slávnostný obrad, ktorý sa koná každý deň okolo 11. hodiny, je skutočným zážitkom, kde sú strážcovia vladcovej hliadky (Guard) v tradičných uniformách vymieňaní miestami. Je to jedinečná príležitosť vidieť tieto záchranárové vojenské jednotky v akcii.

A čo sa týka stravovania, v blízkosti hradu Windsor nájdete množstvo reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať anglickú kuchyňu, tradičné raňajky alebo teapot s poriadnym čajom.

Návšteva Windsor Castle je zážitkom, ktorý nikdy nezabudnete. Pre svoju dohodu s letenou do Spojeného kráľovstva do Windsoru, si nezabudnite rezervovať dostatočne času na objavovanie tohto legendárneho miesta a jeho bohatého dedičstva. Uisťujeme vás, že váš let bude plný vzrušenia a nových zážitkov.


Najčastejšie otázky a odpovede Spojené kráľovstvo Windsor Castle


1. Čo je Windsor Castle?
Windsor Castle je kráľovské sídlo na západ od Londýna v Anglicku.

2. Kto tam býva?
Windsor Castle je oficiálnym sídlom britskej kráľovnej a kráľovskej rodiny.

3. Je možné si zarezervovať prehliadku?
Áno, prehliadky sú dostupné pre verejnosť počas ročných období, ktoré nie sú určené pre návštevu kráľovnej alebo počas neplánovaných zatvorení.

4. Aké sú otváracie hodiny a vstupné?
Otváracie hodiny a vstupné sa líšia v závislosti od prehliadkového programu. Najlepšie je preveriť aktuálne informácie na oficiálnej internetovej stránke.

5. Aké atrakcie si môžem pozrieť v rámci mojej návštevy?
Turistické prehliadky zahŕňajú St George's Chapel, State Apartments, Queen Mary's Dolls' House a ďalšie miesta v hradnom komplexe.

6. Musím si na prehliadku rezervovať miesto vopred?
Áno, návštevníci by mali dbať na to, aby si zarezervovali miesto vopred, keďže kapacity sú obmedzené a často dochádza k vypredaniu vstupeniek.

7. Môžem využiť fotografie na prehliadke?
Áno, fotografovanie a videovanie sú povolené na niektorých miestach v rámci hradného komplexu.

8. Je možné sa dostať na hrad vlakom alebo autobusom?
Áno, Windsor je dobre napojený na železničnú a autobusovú sieť z londýnskej sústavy verejnej dopravy.

9. Sú v areáli k dispozícii reštaurácie a suveníry?
Áno, v areáli sa nachádza niekoľko reštaurácií a suvenírových obchodov.

10. Je tam parkovisko pre návštevníkov?
Áno, návštevníci môžu využiť niekoľko parkovísk v okolí a na samotnom hradnom komplexe.


Dovolenka Spojené kráľovstvo Windsor Castle


Windsor Castle: Kráľovská dovolenka v Spojenom kráľovstve

Ak plánujete dovolenku v Spojenom kráľovstve, jedno miesto, ktoré by ste určite nemali vynechať, je zámok Windsor. Nachádza sa v hrabstve Berkshire, len pár kilometrov od Londýna, a je to jedna z najznámejších a najstarších kráľovských rezidencií na svete.

Windsor Castle je dlhoročný domov britských kráľov a je tiež najväčší obývaný zámok na svete. Jeho histórie sa datuje až do 11. storočia, keď ho kráľ William I. Závodný postavil ako pevnosť na ochranu Londýna. Od tej doby bol zámok neustále rozširovaný a vylepšovaný, aby vyhovoval potrebám kráľovskej rodiny.

Keď prídete na zámok Windsor, budete okamžite okúzlení jeho majestátnosťou a impozantnosťou. Jeho veľkoleposť je viditeľná už zo vzdialenosti. Súčasťou zámku je aj kráľovský park so svojou rozlohou 13 akrov a pohľadom na krásny rieku Temžu.

Pri vstupe na zámok môžete navštíviť viaceré oblasti, vrátane St. Georgeovej kaplnky, kde sa nachádza hrobka kráľa Jána, najstaršej európskej hrobky kráľov. Môžete tiež navštíviť Kráľovskú rezidenciu, ktorá je stále domovom britskej kráľovskej rodiny.

Ak ste záujemcom o históriu, určite by ste mali navštíviť múzeum - Queen's Gallery. Múzeum obsahuje rozsiahlu zbierku umeleckých diel a historických artefaktov, vrátane vynikajúcich diel veľkých majstrov.

Okrem toho, čas od času, môžete mať šťastie a vidieť Oficiálnu výmenu stráže, ktorá sa odohráva pred hlavnou bránou zámku. Tento slávnostný úkon je jedným z najznámejších podujatí, ktoré priláka veľa návštevníkov.

Od zámku Windsor sa môžete vydať na prechádzku po meste Windsor, ktoré je plné života a zábavy. Môžete si vychutnať romantickú prechádzku po dedine so svojimi historickými budovami, navštíviť tradičné britské hospody, obchody s suvenírmi a nákupné centrá.

Dostanete sa sem z Londýna autobusovou dopravou alebo vlakom, čo trvá len približne 30 minút. Okrem toho, výlet do Windsoru je ideálnym spôsobom ako uniknúť uponáhľanému mestu a uvoľniť sa v príjemnom prostredí.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu, existuje v okolí zámku množstvo parkov a záhrad, ktoré si môžete vychutnať. Napríklad, Long Walk, rozľahlá alej s peknými stromami je obľúbeným miestom pre relaxáciu a pikniky.

Celkové strávenie dovolenky na Windsor Castle je jedinečným zážitkom, ktorý vás prenesie do histórie a umožní vám na vlastné oči vidieť krásu, majestátnosť a bohatstvo britskej kráľovskej rodiny. Nezáleží na tom, či ste nadšený historik, umelecký nadšenec alebo jednoducho cestovateľ, Windsor Castle je miesto, ktoré by ste určite mali zaradiť na svoj zoznam návštev v Spojenom kráľovstve.


Ubytovanie Spojené kráľovstvo Windsor Castle


Windsor Castle: Kráľovský klenot Spojeného kráľovstva

Windsor Castle, nachádzajúci sa len krátku vzdialenosť od Londýna, je najstarší continue-1uchovávaný obývaný hrad na svete a jedna z hlavných rezidencií britskej kráľovskej rodiny. Tento majestátny hrad disponuje bohatou históriou, nádhernou architektúrou a slúži ako miesto odpočinku a útočisko pre monarchov. Windsor Castle je dôležitou turistickou atrakciou, ktorú by si mal každý návštevník Spojeného kráľovstva nechať ujsť.

Hrad sa nachádza na brehu rieky Thames, v mestečku Windsor v hrabstve Berkshire, a je jedným z najväčších zamkov na svete. Jeho výstavba sa začala už v 11. storočí a odvtedy bol niekoľkokrát prestavaný a rozšírený. Windsor Castle je symbolom britskej monarchie a trvalým obývaním kráľovské rodiny už viac ako 900 rokov.

Táto historická budova je prístupná verejnosti a ponúka turistom jedinečnú možnosť preskúmať jej nádherné interiéry, rozľahlé záhrady a kráľovskú kaplnku Sv. Juraja. Interiér hradu je plný umenia, vzácnych nábytkov a kolekcií historických predmetov. Návštevníci môžu obdivovať monarchovu galériu, kde si môžete prezrieť veľkolepé obrazy slávnych maliarov ako Peter Paul Rubens a Leonardo da Vinci.

Hradné záhrady Windsoru sú impozantné a patria medzi najkrajšie v Anglicku. Turisti môžu prechádzať rozsiahlymi záhradami, kde sa nachádza nespočetné množstvo kvetov, rôzne fontány a nádherné terasy s výhľadom na okolitú krajinu. Záhrady sú dokonalým miestom na prechádzky, pikniky alebo len oddych pri prírode.

Jednou z najzaujímavejších častí hradu je kráľovská kaplnka Sv. Juraja. Kaplnka bola postavená v gotickom štýle a slúži ako korunovačná kaplnka britských panovníkov. Jej architektúra je úchvatná a vonkajšia stena obsahuje viac ako sto soch svätých. Táto kaplnka je takisto miestom odpočinku pre mnoho členov kráľovskej rodiny, vrátane kráľovského páru - kráľovnej Alžbety II. a jej manžela princa Philipa.

Windsor Castle je aj miestom, kde sa koná niekoľko dôležitých udalostí, ako sú kráľovské svadby a korunovácie. Včlenené do britskej kultúry aj histórie, tento hrad je skutočne jedinečným miestom.

Pre tých, ktorí by radi strávili viac času v Windsore a okolí, je možné návštíviť aj ďalšie miesta záujmu vrátane obchodov v historickom centrum mesta alebo grófskeho parku Great Park, ktorý je domovom pre mnoho druhov divokých zvierat vrátane jelena.

Ak sa rozhodnete navštíviť Spojené kráľovstvo, nezabudnite sa zastaviť v Windsore a obdivovať jeho pôvab a históriu. Windsor Castle je korunou britskej architektúry a kultúry a poskytuje jedinečný pohľad do života kráľovskej rodiny. Nechajte sa očariť jeho klenotmi a prestaňte na chvíľu súčasný svet zažiť nezabudnuteľnú cestu do minulosti.


Počasie Spojené kráľovstvo Windsor Castle


Spojené kráľovstvo, ako by sa mohlo očakávať, má prevažne počasie ovplyvnené Atlantickým oceánom. A tak to nie je inak ani v prípade prestížneho Windsor Castle.

Windsor Castle je najväčší obývaný zámok na svete a je rezidenciou britskej kráľovskej rodiny. Nachádza sa v mestečku Windsor, ktoré leží na juhovýchode Anglicka, iba 34 kilometrov od centra Londýna.

Počasie v tejto oblasti, samozrejme, závisí od ročného obdobia. Letné mesiace (jún - august) sú teplejšie s priemernými teplotami okolo 20 - 22°C. Tieto mesiace sú tiež najsuchšie v roku, s priemerom zrážok okolo 50 - 70 mm. Dá sa však povedať, že iba málo ľudí príde do Windsoru kvôli jeho slnečnému počasiu.

Jeseň a zima sú naopak chladnejšie a vlhkejšie, s teplotami v rozmedzí medzi 5 - 10°C. Rýchle zmeny počasia sú v týchto mesiacoch pomerne bežné, a tak sa môže návštevník stretávať s krátkymi dažďami a mrholením, ktoré môžu prejsť až do sneženia, ak je to dosť studené. Priemerné zrážky v mesiacoch október a november sú približne 70 - 80 mm.

Zima môže prinášať aj krásne panorámy na krajok s ladenými farbami, keď zámok a jeho okolie pokryje sneh. Toto idylické prostredie je navyše príležitosťou urobiť si romantické prechádzky a posedieť v kaviarni pri ohni.

V oblasti Windsoru vy naviguje prevládajúci vietor západným smerom, s rýchlosťou približne 6 - 7 km/h. Vo väčších množstvách môže byť nepríjemný a narušovať napríklad prehliadku zámku alebo príjemné chvíle na záhrade.

Vo všeobecnosti sa dá povedať, že v Windsor Castle možno stretnúť celosvetovo známe premenlivé anglické počasie. Avšak, nech to bude akokoľvek, zážitok z návštevy tohto nádherného a impozantného zámku je stále nezabudnuteľný.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky