Nájdite letenky s najlepšou cenou

Surinam Palmentuin

Najčastejšie otázky a odpovede Surinam Palmentuin


1. Kde sa nachádza Palmentuin v Surinam?
Palmentuin sa nachádza v hlavnom meste Paramaribo v Surinam.

2. Koľko druhov palmových stromov je v Palmentuin?
V Palmentuin je zhruba 110 druhov palmových stromov.

3. Je vstup do Palmentuinu voľný alebo sa platí vstupné?
Vstup do Palmentuinu je voľný, teda zadarmo.

4. Aké sú otváracie hodiny Palmentuinu?
Palmentuin je otvorený každý deň od 7:00 do 19:00.

5. Aké aktivity je možné v Palmentuinu vykonávať?
V Palmentuinu je možné relaxovať, prechádzať sa po chodníkoch medzi palmovými stromami, piknikovať alebo si len tak oddýchnuť v prírode.

6. Je možné v Palmentuinu rozbiť stan a stráviť tam noc?
Nie, v Palmentuinu nie je povolené táboriť alebo prespať. Je otvorený iba počas dňa.

7. Môže sa do Palmentuinu vstúpiť so psom?
Áno, do Palmentuinu je možné vstúpiť so psom, ale musí byť na vodítku a pod kontrolou svojho majiteľa.

8. Je v Palmentuinu dostupná reštaurácia alebo bufet?
V Palmentuinu nie je reštaurácia ani bufet, preto je dobré si so sebou priniesť vlastné občerstvenie a vodu.

9. Koľko trvá prehliadka Palmentuinu?
Prehliadka Palmentuinu obvykle trvá približne 1 až 2 hodiny, v závislosti od toho, koľko času si chcete v mieste stráviť.

10. Aké je najlepšie časové obdobie na návštevu Palmentuinu?
Najlepšie časové obdobie na návštevu Palmentuinu je počas sušnej sezóny, ktorá sa v Suriname koná od júna do septembra.


Ubytovanie Surinam Palmentuin


Ubytovanie v Surinam Palmentuin sa nachádza v hlavnom meste Paramaribo a ponúka komfortné a príjemné ubytovanie pre návštevníkov tejto krajiny. Surinam Palmentuin je krásny park plný exotických palmových stromov a je veľmi obľúbeným miestom pre turistov.

Ubytovanie sa nachádza v blízkosti parku a ponúka množstvo možností pre pohodlné a príjemné bývanie. Hostia majú na výber z jedno alebo dvojposteľových izieb, ktoré sú vybavené vlastnou kúpeľňou, klimatizáciou a televízorom. Nová reštaurácia v ubytovaní spĺňa všetky požiadavky na kvalitu a ponúka širokú škálu jedál a pitných možností.

Vonkajšia časť ubytovania Surinam Palmentuin je veľmi pekná. Hostia si môžu užiť krásny výhľad na okolitý park plný palmových stromov a záhrad, kde ročne rastú tisíce kvetov. Je to skvelé miesto, kde sa môžete relaxovať a zbaviť sa stresu po dni plnom aktivít v meste.

Ubytovanie Surinam Palmentuin má výbornú polohu v meste Paramaribo a hostia môžu vystúpiť z Hiltonského hotela, ktorý sa nachádza len niekoľko metrov od neho. V blízkosti ubytovania sú k dispozícii mnohé obchody, reštaurácie a zaujímavé miesta, ktoré návštevníci môžu navštíviť.

Ak hľadáte príjemné a kvalitné ubytovanie v Suriname, ubytovanie Surinam Palmentuin je ideálnym miestom pre vás. S jeho pohodlnými izbami, štýlovou reštauráciou a úžasným výhľadom na palmový park bude váš pobyt ako vysnívaný sen. Neďaleké pamiatky a zaujímavosti tiež robia z ubytovania Surinam Palmentuin dobrú voľbu pre turistov, ktorí chcú preskúmať tento úžasný región.


Počasie Surinam Palmentuin


Surinam Palmentuin: Raj v daždi

Surinamské hlavné mesto Paramaribo je domovom niekoľkých skvostov tropického prírodného prostredia. Jedným z nich je aj Surinam Palmentuin, nádherná záhrada, kde si môžete vychutnať krásu prírody a úchvatného počasia Surinamu.

Surinam Palmentuin je malým prírodným útočiskom v centre mesta, ktoré je obklopené vysokými budovami a ruchom každodenného života. Táto záhrada je domovom viac ako 100 druhov palmových stromov, ktoré zaručujú stály tieň a ochladzujúci účinok v horúcom a vlhkom tropickom klíme.

Počasie v Suriname je typickým tropickým podnebím s dvoma sezónami - suchou a daždivou. V tomto období regeneruje dažďový les, ktorý je okolo Palmentuinu, svoje zelene a živiny, ktoré sú dôležité pre svoj ekosystém. Práve toto daždivé obdobie prispieva k exotickému a pôsobivému prostrediu záhrady.

Každý návštevník, kto príde do Surinam Palmentuin, nielenže môže obdivovať kvitnúce palmové stromy, ale aj si užiť príjemné aj keď mierne vlhké počasie vďaka obrovským korunám palmových stromov a hustým vegetačným krytom. Je to ideálne miesto na oddych a relaxáciu od teplého a vlhkého počasia, ktoré je charakteristické pre toto obdobie v Suriname.

Pri prechádzke Surinam Palmentuinom môžete tiež cítiť svieži, vôňu zelených rastlín a počuť šumenie vietor v palmách, čo ešte viac pridáva k pokojnému a harmonickému prostrediu tejto úchvatnej prírody. Je to jedinečný zážitok, ktorý môžete zažiť a prečerpať energiu zvukov a vôní tropického dažďového lesa.

Pre milovníkov prírody a kvetín je Surinam Palmentuin skutočnou lahôdkou. S viac než 100 druhmi palmových stromov sa tu nachádzajú aj rôzne druhy orchideí, ktoré kvitnú počas daždivého obdobia s preplnením kvetmi a vytvárajú krásne farebné spektrum. Tieto kvety prinášajú ešte ďalšiu vrstvu krásy a estetiky do tohto prírodného rajského prostredia.

Ak máte radi tropické a vlhké počasie a zároveň sa chcete ponoriť do nádherného sveta tropických rastlín, Surinam Palmentuin je miestom, kde môžete zažiť oboje. Je to miesto, ktoré vám umožní uniknúť od mestského ruchu a ponoriť sa do prírodného prostredia, bez toho, aby ste museli precestovať tisíce kilometrov. Je to skutočný klenot v Strednom Suriname.

Surinam Palmentuin je jedinečná lokalita, ktorá vás zahrnie nádherou a pôsobivosťou tropického dažďového lesa a prinesie vám úľavu v horúcom a vlhkom počasí. Ak sa nachádzate v Paramaribo, nevynechajte výlet do tejto nádhernej záhrady a zažite jedinečnú a pamätihodnú skúsenosť v raji počasia Surinam Palmentuin.


Dovolenka Surinam Palmentuin


Surinam Palmentuin: Tajuplný raj v srdci Paramariba

Surinam, malá krajina ležiaca na severovýchode Južnej Ameriky, môže byť jedným z najmenej známych turistických cieľov v regióne. Je však určite jedným z najzaujímavejších. Jedným z najväčších pokladov, ktoré v Suriname nájdeme, je Palmentuin - nádherný botanický park v centre Paramariba, hlavného mesta krajiny.

Palmentuin, ktorý doslova znamená "palmový park", je miestom skrytým medzi hustou zeleňou a budovami, čo je zreteľné aj pri prechádzke zo živého ruchu mesta do areálu. Po prekročení brány sa návštevníkom naskytne exotický svet plný starobylých a elegantných palácových palmových stromov. Táto oáza vytvára okúzľujúce prostredie, ktoré pohlcuje stres a starosti, zatiaľ čo móduká palmová koruna chráni návštevníkov pred horúcim slnkom.

Palmentuin mal svoj pôvod ako súkromná záhrada v školskom dvore. Postupom času však bol otvorený verejnosti a stal sa obľúbeným miestom na oddych pre domácich aj zahraničných návštevníkov. Dnes je to miesto, kde sa mnoho Surinamčanov stretáva s priateľmi a rodinou, aby si užili piknik alebo len napriek slnku zapríčinili stratenie sa v knihách.

Park je rozdelený na niekoľko oddelených sekcií, pričom každá ponúka niečo iné. Mnoho miest nájdete v jeho priestoroch so záhradami plnými trávnika a kvetov, ideálnymi pre prechádzky alebo pikniky. V jeho hĺbke sa nachádza malé jazero, ktoré dodáva navigáciu a pokojnú atmosféru miestu. Okrem toho tu nájdete aj niekoľko klubov, ktoré ponúkajú občerstvenie a osviežujúce nápoje.

Palmentuin má aj historický význam, keďže sa nachádza v blízkosti Koloniálneho múzea - vynikajúcej kultúrnej inštitúcie, ktorá ponúka pohľad na históriu a dedičstvo Surinamu. Pre tých, ktorí majú záujem o miestnu kultúru a históriu, je návšteva múzea nevyhnutnou súčasťou ich výletu na Palmentuin.

Návšteva Surinam Palmentuin je jedinečným zážitkom pre všetkých, čo hľadajú prírodné krásy v spojení s kultúrou a históriou. Tento botanický park ponúka oázu klidu v srdci pulzujúceho mesta a poskytuje návštevníkom možnosť naliať si energiu z jeho zdravia a zázračných vlastností.

Na cestu do Surinamu nezabudnite zahrnúť návštevu tohto skrytého pokladu v meste Paramaribo. Palmentuin je ideálnym miestom na pestovanie vnútorného pokoja a kľúčom k objavovaniu krajiny a jej jedinečného ducha.


Letenka Surinam Palmentuin


Letenka Surinam Palmentuin - Preskúmajte zelený raj

Ak hľadáte svoju ďalšiu exotickú dovolenku, letenka do Surinamu a návšteva Palmentuinu by mohla byť presne to, čo potrebujete. Surinam, nachádzajúci sa v Južnej Amerike, je jedinečnou destináciou, ktorá ponúka nádhernú prírodu, rozmanitú kultúru a fascinujúcu históriu. Palmentuin, čo v preklade znamená "palmová záhrada", je jedným z najkrajších miest na Surinamskom hlavným meste Paramaribo. Poďme sa pozrieť na to, čo tento úžasný miestny skvost ponúka.

Nachádzajúc sa v histórickom centre Paramariba, Palmentuin je jednou z hlavných turistických atrakcií v Suriname. Táto veľkolepá palmová záhrada bola vybudovaná v roku 1683 guvernérom Cornelisom van Aerssenom van Sommelsdijkom s cieľom poskytnúť miestnym obyvateľom príjemné miesto na oddych a relaxáciu. Dnes je Palmentuin domovom viac ako 1 300 palmových stromov rôznych druhov, ktoré sú spojené vyše 300 metrovými chodníkmi, kde si môžete prechádzať a obdivovať túto úchvatnú prírodnú rezerváciu.

Táto záhrada ponúka únik od mestského ruchu a hluku. Je to miesto, kde si môžete vychutnať tichú atmosféru a stráviť pokojný deň v prírode. Palmentuin je tiež obľúbeným miestom na pikniky a rodinné výlety. Môžete si tu pripraviť piknikový koš a relaxovať pod tieňom palmových korún, čím si užijete dokonalý výhľad a očarujúce prostredie.

Okrem krásy palmových stromov, Palmentuin je aj domovom mnohých rôznych druhov vtákov, motýľov a iných živočíchov. Ak ste nadšenec prírody a zvierat, mali by ste pri návšteve záhrady určite vziať so sebou fotoaparát a byť pripravení objaviť množstvo farebných a exotických bytostí.

Záhrada neponúka iba úžasné scenérie, ale je aj svedkom histórie Surinamu. V jej blízkosti sa nachádza pekný historický dom - Guvernérska rezidencia, ktorá bola skrýšou guvernérskych rodín až do roku 1953. Vstúpte do rezidencie a preskúmajte jej architektonické detaily a históriu.

Pri plánovaní návštevy Palmentuinu by ste nemali zabudnúť na návštevu v určitom čase dňa. Najlepší čas je ráno alebo neskoro popoludní, keď teploty sú príjemne chladné a slnečné lúče prinášajú zvláštny lesk na palmové stromy. Je však dôležité si zobrať dostatočné množstvo vody a chrániť sa pred slnečnými lúčmi, pretože tropické podnebie môže byť pomerne nepriaznivé.

Ak hľadáte dovolenku mimo bežných ciest a túžite po poznávaní nových kultúr a exotických prírodných scenérií, letenka do Surinamu a návšteva Palmentuinu je presne to, čo potrebujete. Záhrada vás očarí svojou krásou a pokojom. Je to miesto, kde sa môžete ponořiť do prírody a nájsť pokoj a relaxáciu. Určite sa na to pozerajte a vychutnajte si túto nádhernú destináciu.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky