Nájdite letenky s najlepšou cenou

Surinam Paramaribo Zoo

Letenka Surinam Paramaribo Zoo


Surinam Paramaribo Zoo: Kútik prírody v srdci Paramariba

Ponad hustým džungľovým porastom Surinamu sa týči jeho hlavné mesto, Paramaribo. Nachádza sa tu niečo, čo láka turistov aj miestnych obyvateľov - Surinam Paramaribo Zoo. Táto exotická zverinec ponúka pohľad do fascinujúceho sveta divokých zvierat, čo je určite jeden z dôvodov, prečo by ste mali zakúpiť letenku práve do tohto kútika prírody.

Surinam Paramaribo Zoo, ktorá sa nachádza v srdci Paramariba, je domovom viac než 200 druhov živých tvorov, vrátane mnohých ohrozených druhov, ako sú napríklad jaguáre, orangutany či cudeľnaté zajece. Tento zverinec je jediným druhom svojho druhu v krajine a ponúka útočisko pre mnohé ohrozené druhy, ktoré prichádzajú z mnohých častí sveta.

Jedným z najväčších lákadiel tohto miesta je možnosť vidieť a spoznať vzácne druhy tropických vtákov, ako sú ara papagáje či vrana hijazd. Ich nádherné farby a unikátne správanie sú skutočným ohňostrojom pre zmysly. Okrem vtákov tu nájdete aj mnoho druhov rýb, plazov a malých cicavcov, ktoré vám poskytnú vzácny pohľad na bohatstvo biodiverzity sveta.

Surinam Paramaribo Zoo ponúka aj vzdelávaciu zložku, čo ho robí ideálnym miestom pre rodinnú návštevu. Deti a aj dospelí tu majú možnosť spoznať viac o živote zvierat, ich habitatov a prírodnej histórii Surinamu. Zoo organizuje rôzne výukové aktivity, prechádzky s trénermi a interaktívne vystúpenia, ktoré pridávajú ďalší rozmer do návštevy.

Okrem úžasného sveta zvierat a vzdelávacej zložky má Surinam Paramaribo Zoo aj dôležitú ochrannú úlohu. Zverinec je súčasťou medzinárodných úsilia na zachovanie ohrozených druhov a ich ochranu pred vyhynutím. Zoo sa aktívne venuje chovu a rehabilitácii rôznych druhov a spolupracuje s medzinárodnými organizáciami na ochranu fauny a flóry.

Návšteva Surinam Paramaribo Zoo je nenahraditeľným zážitkom pre každého, kto sa zaujíma o prírodu a divú faunu. Je to miesto, kde môžete vidieť všetko, čo Surinam ponúka v jednom mieste - od prekrásnych vtákov po hrozivé dravce a šťavnaté zelene džungle. Ak máte na výber, kde si zakúpite letenku, nezabudnite zvážiť Surinam Paramaribo Zoo. Je to skutočne nezabudnuteľná skúsenosť, ktorú si nesiete so sebou po celý život.


Dovolenka Surinam Paramaribo Zoo


Dovolenka v Suriname je pre mnohých ešte stále neobjaveným klenotom Južnej Ameriky. Jedným z miest, ktoré by ste pri tejto príležitosti nemali vynechať, je aj Paramaribo Zoo. Tento zoologický park sa nachádza v hlavnom meste Surinamu Paramaribo a ponúka návštevníkom možnosť spoznať množstvo exotických druhov zvierat.

Paramaribo Zoo je pomerne malo známy zoologický park, ktorý však ponúka návštevníkom jedinečné zážitky. Tento park sa skladá z množstva oblastí a výstavných pavilónov, v ktorých sa na návštevníka čakajú rôzne druhy zvierat.

Zvieratá v Paramaribo Zoo sú usadené v prostredí, ktoré sa snaží napodobniť ich prirodzené prostredie. A tak sa návštevníci môžu tešiť z pozorovania rôznych druhov vtáctva, z ktorých mnohé sú ohrozené. Okrem toho tu môžete vidieť aj rôzne druhy primátov, levov a množstvo iných exotických zvierat.

Park ponúka aj možnosť pozorovať zvieratá v rôznych častiach dňa. Napríklad nálezisko korytnačiek je k dispozícii v skorých ranných hodinách a tiež aj na večerných prechádzkach. Takže ak si chcete užiť krásnu rannú prechádzku v parku, tento zoologický park bude pre vás ideálny.

Pre návštevníkov, ktorí majú radi pitoreskné prostredie, zoologický park ponúka aj rôzne záhrady a parky, ktoré si môžu návštevníci prezrieť. Park sa zameriava aj na ochranu a záchranu ohrozených druhov a svojou návštevou tak môžete tiež prispieť k ochrane týchto zvierat.

Celkovo povedané, návšteva Paramaribo Zoo je pre milovníkov zvierat a krásneho prostredia jedinečný zážitok. Tento malý zoologický park skrýva množstvo prekvapení, ktoré určite stojí za to vidieť osobne. Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku v Suriname, strávenie popoludnia v Paramaribo Zoo by rozhodne malo byť na vašom zozname aktivít.


Počasie Surinam Paramaribo Zoo


V Suriname v Južnej Amerike je mesto Paramaribo. Toto mesto má rok čo rok podobný typ klímy, ale zmeny v počasí súvisia s ročným obdobím. Klima v Paramaribo je tropická, kde teploty sú vysoké a vzdušná vlhkosť je stále prítomná.

Väčšina dní v roku je v Paramaribo veľmi slnečných a teplota sa pohybuje okolo 29 °C. V marci až júni sa ale teploty zvyšujú a dosahujú maximálne 33 °C. Je potrebné zdôrazniť, že takéto vysoké teploty môžu byť pre niektorých návštevníkov náročné, pretože je to spojené s intenzívnym teplom a vysokou vlhkosťou vzduchu.

Väčšina zimných dní v Paramaribo je stále teplých, pričom teploty sa pohybujú okolo 26 °C, ale môžu sa vyskytnúť aj dni, kedy sú teploty nižšie. Zvyčajne sa jedná o krátku sezónu dažďov v decembri a januári. V tomto období môže byť obloha zakrytá mračnami a dážď sa môže objaviť.

Ak sa chystáte na návštevu mesta Paramaribo a jeho miestnych atrakcií, určite navštívite Paramaribo Zoo. Tento park je domovom mnohých druhov zvierat ako napríklad vodných a pozemných vtákov, rýb, želv, krokodílov, hadov, leguánov a mnohých ďalších. Návštevníci tu môžu vidieť aj množstvo druhov bežne vyskytujúcich sa v dažďovom lese, ako napríklad kapucínku a lemuřie.

Vhodný čas na návštevu Paramaribo Zoo závisí na vašom požiadavku na teplotu a vlhkosť. Ranne je obyčajne menej tepla a teda vhodnejší pre rodiny s deťmi. V prípade, že máte radi teplejšie počasie a chcete vidieť zvieratá aktívne, navštívte park popoludní.

V Paramaribo Zoo nájdete aj kaviareň, kde sa môžete osviežiť čerstvým ovocím a zeleninou alebo ochutnať tradičné jedlá Južnej Ameriky. Nenechajte sa odradiť počasím a vydajte sa na návštevu tejto krásnej časti Surinamu.


Ubytovanie Surinam Paramaribo Zoo


Surinam je malebná krajina v severnej Južnej Amerike, známa svojimi bohatými dažďovými pralesmi a rôznorodou faunou. A jedno z miest, kde môžete zažiť túto pestrú a jedinečnú faunu, je Paramaribo Zoo v hlavnom meste Paramaribo. Paramaribo Zoo je jedinečné miesto, kde môžete vidieť zvieratá z Celej Surinamu na jednom mieste.

Paramaribo Zoo je najstarší a najväčší živočíšny park v Suriname, otvorený už v roku 1972. Tento vynikajúci park na zveroparku sa nachádza v blízkosti historického centra mesta a pokrýva plochu 30 hektárov. Je domovom viac ako 100 druhom a 300 jednotlivcom zvierat, z ktorých mnohé sú endemické pre Surinam.

Park je rozdelený do rôznych sekcií, v ktorých návštevníci môžu vidieť rôzne druhy zvierat. Najobľúbenejšou sekciou je tropická sekcia, kde nájdete zvieratá žijúce v dažďových pralesoch. Medzi tieto druhy patria opice, ktoré sa voľne pohybujú v špecializovaných výbehoch a myšiaky, ktoré sú úplne camaroufľovate so svojím okolím. Okrem toho môžete vidieť aj žaby, hady, vtáky a mnoho ďalších fascinujúcich tvorov.

Ďalšou populárnou sekciou v Paramaribo Zoo je africká sekcia, kde si návštevníci môžu všímať žirafy, letecké zvieratá, krokodíly a slony. Je to skvelá príležitosť vidieť tieto majestátne tvory z blízkej vzdialenosti a dokonca sa niekedy zapojiť do programov, ktoré im umožňujú interakciu.

Pre deti je v parku k dispozícii detské ihrisko a oddelená sekcia s domácimi zvieratami, vrátane kozy, králikov a kuracích. Tam si môžu deti nahmatať a dokonca aj kŕmiť nejaké zvieratá, čo je vzrušujúca a vzdelávacia skúsenosť.

Okrem toho ponúka Paramaribo Zoo aj rôzne vzdelávacie programy a prehliadky pre školy a skupiny, aby poskytla lepšie porozumenie o surinamskej faune a ochrane druhov. Park pravidelne spolupracuje s rôznymi environmentálnymi organizáciami na realizácii projektov na ochranu a zachovanie ohrozených druhov.

Paramaribo Zoo je teda ideálnym miestom pre rodinný výlet alebo vzdelávaciu exkurziu, kde môžete preskúmať a objavovať rozmanitosť surinamskej prírody. Každým návštevníkom ponúka nezabudnuteľný zážitok a príležitosť vnímať zvieratá z blízka a osobnejším spôsobom. Ak plánujete návštevu Surinamu, nezabudnite si Paramaribo Zoo zaradiť na svoj zoznam miest, ktoré navštíviť.


Najčastejšie otázky a odpovede Surinam Paramaribo Zoo


1. Aké sú otváracie hodiny ZOO v Paramaribe?
- ZOO v Paramaribe je otvorená každý deň od 9:00 do 17:00.

2. Aké je vstupné do ZOO v Paramaribe?
- Vstupné do ZOO v Paramaribe je 10 eur pre dospelých a 5 eur pre deti.

3. Je potrebné rezervovať vstupenky vopred?
- Nie, nie je potrebné rezervovať vstupenky vopred. Môžete si ich zakúpiť priamo na mieste.

4. Aké zvieratá možno obdivovať v ZOO v Paramaribe?
- V ZOO v Paramaribe možno vidieť rôzne druhy vtákov, plazov, zemných cicavcov a morských živočíchov.

5. Sú k dispozícii zájazdy alebo prehliadky ZOO v Paramaribe?
- Áno, ZOO v Paramaribe ponúka prehliadky s miestnymi sprievodcami. Je však potrebné si rezervovať prehliadku vopred.

6. Existuje v ZOO v Paramaribe nejaké občerstvenie alebo reštaurácia?
- Áno, v ZOO v Paramaribe je k dispozícii reštaurácia, kde si môžete kúpiť občerstvenie a nápoje.

7. Aké je parkovisko v ZOO v Paramaribe?
- V ZOO v Paramaribe je k dispozícii bezplatné parkovisko pre návštevníkov.

8. Môžem si v ZOO v Paramaribe pripustiť svojho domáceho miláčika?
- Nie, do ZOO v Paramaribe nie je povolené vstup so zvieratami.

9. Sú k dispozícii ukážky a kŕmenie zvierat v ZOO v Paramaribe?
- Áno, niektoré zvieratá sú umiestnené v priestoroch, kde sa koná ukážka a kŕmenie. Môžete si ich pozrieť podľa aktuálneho rozvrhu.

10. Aké aktivity sú k dispozícii pre deti v ZOO v Paramaribe?
- V ZOO v Paramaribe sú k dispozícii rôzne aktivity a atrakcie pre deti, vrátane ihrísk, elektrických vozíkov a špecializovaných programov.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky