Nájdite letenky s najlepšou cenou

Austrália Cradle Mountain-Lake St Clair National Park (Tasmánia)

Počasie Austrália Cradle Mountain-Lake St Clair National Park (Tasmánia)


Cradle Mountain-Lake St Clair National Park sa nachádza na juhu Tasmánie a je považovaný za jednu z najkrajších oblastí tejto krajiny. Ako aj ďalšie časti Austrálie, aj Tasmánia má pomerne rozmanité počasie v priebehu roka.

Leto v Cradle Mountain-Lake St Clair National Park trvá od decembra do februára a ide o najteplejšie obdobie v roku. Priemerná teplota v tomto období sa pohybuje okolo 20°C, no môže sa pohybovať od 14°C v noci až po 26°C počas dňa. Počasie v tomto období je zvyčajne suché a preto je tento čas ideálny na krátkodobé turistické výlety.

Jeseň v Tasmánii trvá od marca do mája a je to obdobie, kedy prichádza zmena farebnosti listov stromov a dá sa tu pozorovať nádherné hrebene Svatého Klimenta. Teploty v tomto období sa pohybujú od 8°C do 15°C, no môže sa stať, že napríklad v apríli začne pršať a v máji sa chladí a môžu sa objaviť snehové zrážky.

Zima v Cradle Mountain-Lake St Clair National Park trvá od júna do augusta a môže byť dokonca aj veľmi chladná. Teplota v tomto období sa pohybuje okolo 3°C, no v noci môže klesnúť aj pod bod mrazu. Aj keď sneh nie je v tomto parku častým javom, môže sa stať, že príde aj snehová fujavica.

Jar v Cradle Mountain-Lake St Clair National Park trvá od septembra do novembra a ide o obdobie, kedy zase prichádza krajina do života. Príroda rozkvitne, stromy sa opäť zazelenajú, vodopády sa prebudia a je tu veľa príležitostí na krásne fotografie. Teploty sa pohybujú od 5°C do 17°C, no v jarných mesiacoch môže byť veľmi rôznorodé počasie, vrátane daždivých dní.

Celkovo je Cradle Mountain-Lake St Clair National Park nádherným miestom s rozmanitým počasím počas celej roka. Ak plánujete cestu, odporúčame sledovať predpoveď počasia a pripraviť sa na rôzne podmienky. Bez ohľadu na obdobie, poznávanie tohto národného parku bude určite nezabudnuteľný zážitok.


Najčastejšie otázky a odpovede Austrália Cradle Mountain-Lake St Clair National Park (Tasmánia)


Otázky:

1. Kde sa nachádza Cradle Mountain-Lake St Clair National Park?
2. Aké aktivity sú k dispozícii v parku?
3. Kedy je najlepší čas na návštevu parku?
4. Aká je najlepšia cesta do parku?
5. Potrebujem povolenie na návštevu parku?

Odpovede:

1. Cradle Mountain-Lake St Clair National Park sa nachádza na Tasmánii, Austrália.
2. Aktivity, ktoré sú k dispozícii v parku zahŕňajú turistiku, kajakovanie, rybolov, cyklistiku a iné outdoorové aktivity.
3. Najlepší čas na návštevu parku je v období od decembra do februára, pretože v tomto období je menej zrážok a teploty sú prijateľnejšie.
4. Najlepšia cesta do parku je cez Launceston alebo Hobart.
5. Nie je potrebné žiadne špeciálne povolenie na návštevu parku, ale niektoré činnosti, ako napríklad rybolov, môžu vyžadovať platné povolenie.


Letenka Austrália Cradle Mountain-Lake St Clair National Park (Tasmánia)


Tasmánia je jedným z najkrajších regiónov Austrálie a ponúka nádherné prírodné scenérie, jedinečnú faunu a flóru a množstvo outdoorových aktivít. Jedným z najobľúbenejších cieľov na tejto malebnej ostrove je národný park Cradle Mountain-Lake St Clair.

Ak hľadáte dobrodružstvo uprostred prírody, tento národný park je ideálnou destináciou pre vás. Nachádza sa na severe Tasmánie a ponúka úchvatné výhľady na hory, jazerá a divokú prírodu. Jedným z najznámejších symbolov parku je Cradle Mountain, známa svojou charakteristickou siluetou a ponúkajúca množstvo turistických a horských chodníkov.

Prístup do národného parku je najlepšie uskutočniť cez letisko v mestečku Launceston, ktoré je vzdialené približne dve hodiny jazdy autom od parku. Mnoho leteckých spoločností, vrátane miestnych a medzinárodných, ponúka letenky do tohto regiónu, čo zjednodušuje príchod a odchod z Tasmánie.

Po prílete na ostrov si môžete prenajať automobil a vydať sa na cestu smerom na juh. Cesta vedie okolo nádherných prírodných scenérií, ktoré sľubujú úžasné výhľady na planinu s veľkými otvorenými priestormi a neskutočné hory, ktoré sa týčia nad nimi.

Po príchode do Cradle Mountain-Lake St Clair National Park budete okamžite nadšení jeho krásou a rozmanitosťou. Park ponúka širokú škálu aktivít pre každého návštevníka. Môžete sa vydať na turistický chodník a preskúmať oblasť pešími túrami, ktoré vás zavedú k najkrajším vodopádom, jazerám a vrcholom hôr. Pozorovači vtákov tiež prídu na svoje, pretože park je domovom pre množstvo druhov vzácnych vtákov.

Určite by ste nemali vynechať prechádzku okolo jazera St Clair, ktoré je najväčším sladkovodným jazerom v Austrálii. Jeho pokojné vody a nádherné okolie poskytujú dokonalé miesto na relaxáciu a oddych. Môžete si tiež prenajať čln alebo kajak a vychutnať si jazdu po hladine jazera.

Ďalšou veľmi obľúbenou aktivitou je výstup na vrchol Cradle Mountain, čo je najvyšší vrchol v regióne. Cesta na vrchol môže byť náročná, ale z vrcholu sa môžete tešiť na úžasné panoramatické výhľady na celý národný park a okolité hory. Nezabudnite si ale kvalitné oblečenie a obuv, pretože počasie v tejto oblasti je nepredvídateľné a môže byť veľmi chladné a vetrové.

V parku sa tiež nachádza množstvo ubytovacích zariadení, ktoré vám ponúknu príjemné miesto na prespatie a oddych po dni strávenom v prírode.

Ak si plánujete cestu do Tasmánie, nezabudnite zaradiť letenku do Cradle Mountain-Lake St Clair National Park na svoj zoznam. Pripravte sa na úžasný zážitok v prírode, kde sa stretne nádhra a dobrodružstvo.


Dovolenka Austrália Cradle Mountain-Lake St Clair National Park (Tasmánia)


Austrália, známa svojou nádhernou prírodou a divokými krajinami, ponúka mnoho miest záujmu pre náročných cestovateľov. Jedným z najfascinujúcejších a najživších národných parkov je Cradle Mountain-Lake St Clair National Park na Tasmánii. Tento park je jedinečným miestom s mnohými pokladmi a ponúka nekonečné možnosti pre dobrodružné dovolenky.

Park leží v nádhernom holomorského pohoria v severnej časti Tasmánie, a je domovom pre Cradle Mountain a Lake St Clair, dva ikonické symboly parku. Cradle Mountain je známa svojou monumentálnou skalnou vŕškou, ktorá sa týči nad okolitou krajinou. Je to skvelé miesto pre túranie a horolezectvo. Jazero St Clair je najväčším jazerom na Tasmánii a jeho krásne, jasné vody sú priam lákadlom pre tých, ktorí sa radi venujú vodným športom.

Park okrem týchto dvoch úchvatných prírodných krás ponúka aj množstvo turistických chodníkov a trás pre milovníkov prírody. Môžete si vybrať medzi mnohými túrami, ktoré vedú okolo horských potokov a cez bujnú džungľu. Jednou z najpopulárnejších túr je Overland Track, ktorý sa rozprestiera na tridsaťšesť kilometrov a prechádza cez nádherné scenérie, vodopády a ledovcové krajiny. Táto trasa je určená pre skúsenejších turistov, ale ponúka neskutočné výhľady, ktoré stojí za to.

Pre tých, ktorí majú radi menej náročné aktivity, park ponúka aj možnosti pre vodný turizmus. Môžete si prenajať kanoistu a preskúmať hladiny jazera St Clair alebo sa pokochať pohľadom na okolité hory z kajaku. Ak ste doteraz nikdy neskúšali kanoe, nemal by ste si nechať ujsť túto skvelú príležitosť.

Okrem prírodných pokladov Cradle Mountain-Lake St Clair National Park ponúka aj možnosti sledovať zvieratá. Park je domovom pre mnoho vzácnych a ohrozených druhov, vrátane tasmanijského diabla, ktorý je jedným z najznámejších obyvateľov Tasmánie. Môžete zažiť úžasné stretnutie s divou zverou a zistiť viac o ich habitatoch a ochrane.

Ak hľadáte únik z rušného mestského života a zároveň túžba po dobrodružstve v prírode, Cradle Mountain-Lake St Clair National Park je tou správnou voľbou pre vás. Je to miesto, ktoré vás pohltí svojou divokosťou a krásou. Od horských vrchov a džungle po jazerá a vodopády, tento park je jedinečnou destináciou, ktorá vás očarí svojou nesmiernou krásou.

Nenechajte si ujsť príležitosť navštíviť Cradle Mountain-Lake St Clair National Park na svojej nasledujúcej dovolenke. Tento park vám otvorí oči pre krásy a zázraky prírody, ktoré nám poskytuje Austrália a Tasmánia. Zažite jedinečné dobrodružstvo v jednom z najúchvatnejších miest na svete.


Ubytovanie Austrália Cradle Mountain-Lake St Clair National Park (Tasmánia)


Cradle Mountain-Lake St Clair National Park je jedným z najkrajších a najnavštevovanejších národných parkov v Austrálii. Nachádza sa na ostrove Tasmánia a je domovom pre úchvatnú prírodu, horské vrcholky a množstvo divokých zvierat. Ak chcete zažiť jedinečnú dovolenku v prírode, ubytovanie v tomto národnom parku je ideálnou voľbou.

Cradle Mountain-Lake St Clair National Park ponúka rôzne možnosti ubytovania pre návštevníkov. Je tu niekoľko hotelov a rezortov, ktoré sa nachádzajú v blízkosti parku. Tieto ubytovacie jednotky sú ideálne pre tých, ktorí uprednostňujú pohodlné a luxusné ubytovanie. Môžete si vychutnať relaxáciu v wellness centrách a vychutnať si rozmanité gastronomické zážitky.

Ak sa však chcete priblížiť k prírode a prespať v prostredí divokej krajiny, park ponúka aj kempovanie a chalupy. Kempovanie je jednou z najobľúbenejších možností medzi dobrodružnými turistami. V parku nájdete malé kempy s dostupnosťou zdrojov vody a toaletou. Okrem toho, môžete si tiež zapožičať chatu alebo chatku, pre viac súkromia a komfortu. Tieto chaty sú dobre vybavené a môžu ubytovať od jednej až po viac osôb.

Jednou z hlavných výhod ubytovania v Cradle Mountain-Lake St Clair National Park je jeho poloha. Neustále sa nachádzate blízko niektorých z najkrajších a najzaujímavejších častí parku. Ubytovanie vám umožňuje ľahký prístup k širokému spektru turistických trás, ktoré viedu k horským vrcholom, jazerám a vodopádom. Môžete si vychutnať prechádzku k slávnej skalnej formácii Cradle Mountain alebo sa vydať na turistickú túru k jazeru St Clair.

Národný park tiež ponúka rôzne možnosti aktívneho oddychu. Môžete si požičať kajaky a preplávať sa po jazerách alebo sa vydať na rybárčenie. Okolité lesy vám poskytnú bohatstvo fauny a flóry, čo z nich robí ideálne miesto na pozorovanie divokých zvierat a vtákov. Nezabudnite si so sebou vziať fotoaparát, pretože tu nájdete naozaj unikátne scenérie.

Celkovo je ubytovanie v Cradle Mountain-Lake St Clair National Park skvelým spôsobom, ako stráviť dovolenku v Tasmánii. Nech už preferujete luxusné pohodlie alebo dobrodružné kempovanie, nájdete tu ubytovanie, ktoré vyhovuje vašim potrebám. Nechajte sa uniesť krásou prírody a užite si jedinečný zážitok, ktorý vám tento národný park ponúka.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky