Nájdite letenky s najlepšou cenou

Bahamy Little Exuma

Počasie Bahamy Little Exuma


Bahamy sú skvelým miestom pre dovolenku. Pláže, slnko a jasne modré more sú len niektoré z attributeov, ktoré láka turistov z celého sveta. Tieto ostrovy ponúkajú rôzne skúsenosti ako napríklad potápanie, rybolov alebo len oddych na pláži. Jedným z najspektrálnejších miest Bahám je Little Exuma. Tento ostrov je rajom pre tých, ktorí hľadajú pokoj a najlepšie počasie.

Väčšina Bahám má teplé, tropické počasie po celý rok. V mesiacoch od decembra do mája je obdobie sucha. V týchto mesiacoch sú teploty priemerné okolo 24 °C - 27 °C. V tomto období je vonku neskutočne príjemne a ideálne na plážovanie. Počas leta, od júna do novembra, väčšina ostrovov čelí tropickým búrkam, ktoré sa môžu stať aj hurikánmi. Napriek tomu, mnoho turistov sa rozhoduje navštíviť Bahamy počas leta, aby unikli od vysokých teplôt.

Exuma je na juhovýchodnej strane Bahamských ostrovov. Má veľmi podobné podnebie ako zvyšok Bahám, ale má veľké množstvo rôznych miest k výberu od chladných pláží do upravenej močiare a prirodzených modrých jamskách. Teploty sa pohybujú okolo 30 °C počas celého roka. Slnečné lúče sú najagresívnejšie medzi hodinami 11:00 - 15:00. Miestni odporúčajú, aby turisti mali so sebou opaľovacie krémy s ochranným faktorom 50+.

Jedným z hlavných atribútov Little Exuma je jeho krásne pláže. Sú to priehľadné, modré a teplé vody. Navštívením tejto oblasti môžete vidieť, aké krásne biele piesočné pláže môžu byť. Hlavne plážovo, Divokou ružou a Mocárskou plážou sú najpopulárnejšie. Tieto pláže sú ideálne na piknik alebo grilovanie so svojimi priateľmi a rodinou. Navyše sú ideálne na rôzne aktivity ako potápanie, šnorchlovanie alebo na vlny pre surfistov.

Väčšinou je počasie na Little Exuma perfektné pre turistov, ktorí si potrebujú oddýchnuť na pláži. Toto miesto je jedným z mála ostrovov, kde je povolené kempovať na pláži. Pokiaľ chcete zažiť nutkanie trávenia noci pod hviezdami na pláži, Little Exuma je jedným z najlepších miest pre tento typ zážitku.

Krátko a jasne, Little Exuma je miestom s krásnym počasím pre turistov, ktorí chcú urobiť všetko čo s plážou a oceánom. Či už chcete tráviť veľa času na pláži alebo sa vydať na dobrodružstvo do močarí alebo neobyčajných jaskýň, tento ostrov je určite správne miesto pre každého. Určite je to miesto, ktoré navštívi každý, kto sa chce dozvedieť viac o krásach Bahám.


Dovolenka Bahamy Little Exuma


Bahamy sú jednou z najkrajších a najexotičnejších destinácií na svete. Nachádzajú sa v Karibiku a ponúkajú krásne pláže, priezračné modré more a pokojnú atmosféru. Medzi najpopulárnejšie ostrovy Bahám patrí aj Little Exuma.

Little Exuma je malý, ale kúzelný ostrov nachádzajúci sa na juhovýchode Bahám. Je to pravý raj pre milovníkov pláží a šnorchlovania. Ostrov je známy pre svoje nádherné bielé piesočnaté pláže, kde si môžete oddýchnuť a relaxovať. Ak sa rozhodnete navštíviť Little Exuma, určite nevynechajte pláže jako Tropic of Cancer Beach, Forbes Hill Beach alebo Coco Plum Beach. Tieto pláže sú považované za niektoré z najkrajších na Bahamách a majú dokonale čistú vodu so širokým spektrom farieb.

Väčšina návštevníkov ostrova navyše túži objaviť koralové útesy a farebné morské živočíchy. Ostrov Little Exuma ponúka ideálne podmienky pre šnorchlovanie a potápanie. Môžete skúsiť šnorchlovať v blízkosti pláže neďaleko ostrova Stocking Island, kde objavíte rozmanitý podmorský život a pôsobivé koralové útesy.

K dispozícii sú aj rôzne vodné športy, ako sú napríklad jazdenie na surfboarde, jachting či kajak. Ak sa zaujímate o rybolov, na Little Exuma máte možnosť sa pripojiť k odborníkom a vyskúšať si túto často vyhľadávanú aktivitu. Vďaka bohatej populácii rýb v pobrežnej oblasti je tento ostrov ideálnym miestom na rybolov. Budete mať možnosť chytiť veľkú rybu, ako sú mahi-mahi, žrď či barracuda.

Okrem relaxovania na pláži a vodných aktivít ponúka Little Exuma aj množstvo ďalších atrakcií. Vo vnútrozemí ostrova môžete prezrieť súkromný rezort Sandals Emerald Bay, kde si môžete užiť podmanivé golfové ihrisko. Môžete siahnuť aj po operáciách takých, ako je prechádzka po prirodzenej jaskyni vyrazenej v vápencových útesoch, ktorá sa nazýva Pompey's Pillar.

Ak máte radi dobrodružstvo, Little Exuma sa nachádza v blízkosti niekoľkých menších nenasýtených ostrovov, ktoré si môžete prenajať. Môžete sa tak vydať na malé súkromné dobrodružstvo a stráviť deň na opustenom ostrove, kde si užijete grilovanie, plávanie a objavovanie krásnej prírody.

Na Little Exuma je k dispozícii niekoľko boutique hotelov a rezortov, ktoré ponúkajú komfortné ubytovanie s výhľadom na more a priamy prístup na pláže. Môžete si tiež prenajať súkromnú vilu alebo byt a zažiť autentický bahamský životný štýl.

Little Exuma je skutočný raj. Ak hľadáte dovolenku s dokonalými plážami, priezračným morom a pokojnou atmosférou, toto miesto je pre vás. Navštívte Bahamy a zažite nezabudnuteľnú dovolenku!


Najčastejšie otázky a odpovede Bahamy Little Exuma


1. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať na ostrov Little Exuma na Bahamách?
Ostrov Little Exuma je prístupný najlepšie letecky z hlavného letiska v Nassau. Existujú pravidelné lety do letiska Exuma International Airport na ostrove Great Exuma, a potom je možné prejsť na Little Exuma trajektom alebo autom.

2. Aké sú najlepšie pláže na ostrove Little Exuma?
Na Little Exuma nájdete niekoľko nádherných pláží. Medzi najobľúbenejšie patrí Tropic of Cancer Beach, Forbes Hill Beach a Hooper's Bay Beach. Tieto pláže sú známe bielym pieskom a jasnou tyrkysovou vodou.

3. Kde sa dá na ostrove Little Exuma ubytovať?
Na ostrove Little Exuma nájdete niekoľko hotelov, rezortov a súkromných výnimočných vilových domov. Populárne ubytovacie možnosti zahŕňajú vzpriamené plážové chaty, súkromné vilky a rôzne typy apartmánov.

4. Aké sú najlepšie aktivity a atrakcie na ostrove Little Exuma?
Na Little Exuma si môžete vychutnať plážové aktivity ako potápanie, šnorchlovanie, rybolov a prechádzky popri pobreží. Odporúčame tiež navštíviť Exuma Cays Land and Sea Park, kde si môžete pozrieť rôzne druhy rastlín a zvierat.

5. Kde sa nachádzajú najlepšie reštaurácie na ostrove Little Exuma?
Na Little Exuma nájdete niekoľko skvelých reštaurácií, ktoré ponúkajú miestnu kuchyňu a čerstvé morské plody. Niekoľko populárnych miest zahŕňa Santanna's Grill Pit, Tropic Breeze Beach Bar & Grill a Augusta Bay Exuma.

6. Aké je miestne počasie na Bahamách, konkrétne na ostrove Little Exuma?
Bahamy majú celoročne teplé a tropické počasie. Teploty sa pohybujú okolo 25-30 stupňov Celzia počas celého roka. Obdobie od decembra do apríla je obvykle najsuchšie a najpríjemnejšie na návštevu.

7. Potrebujem víza na návštevu ostrova Little Exuma?
Pre väčšinu návštevníkov z krajín USA, Kanady, Veľkej Británie a mnohých ďalších krajín nie je potrebné vízum na návštevu Bahám na dobu do 90 dní. Je však dôležité overiť si aktualizované informácie ohľadom vízových požiadaviek vopred.

Tieto informácie sú len všeobecné a môžu sa meniť. Odporúča sa kontaktovať miestne cestovné agentúry alebo veľvyslanectvo Bahám pre presné a aktualizované informácie pred cestou.


Ubytovanie Bahamy Little Exuma


Bahamy Little Exuma sú súostrovie v Atlantickom oceáne, ktoré sa nachádza v Karibiku. Toto malebné miesto je často označované za raj na zemi a je ideálnou destináciou pre tých, ktorí túžia stráviť svoju dovolenku na krásnych plážach a zažiť miestnu kultúru.

Ubytovanie na Bahamách Little Exuma je pestré a ponúka rôzne možnosti pre návštevníkov. Môžete si vybrať medzi luxusnými rezortmi, malými súkromnými hotelmi alebo domkami pri mori.

Jeden z najpopulárnejších rezortov na Little Exuma je hotel Sandals Emerald Bay. Tento luxusný rezort sa nachádza na západnom pobreží ostrova a ponúka nádherný výhľad na tyrkysové vody Karibiku. Rezort má vlastnú pláž, bazén s barom a širokú škálu zábavných aktivít pre hostí. Okrem toho má hotel aj wellness centrum, kde si môžete dopriať relaxačnú masáž alebo inú procedúru.

Ak preferujete menšie a súkromnejšie ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre jeden z miestnych hotelov alebo domov na prenájom na pláži. Tieto možnosti vám umožnia zažiť autentický život na Bahamách a sú bezprostredne blízko najkrajších pláží. Viaceré hotely a domy ponúkajú aj možnosť vlastnej kuchyne, čo je veľkou výhodou pre tých, ktorí sa radi sami stravujú.

Jednou z hlavných atrakcií Bahamy Little Exuma je samozrejme krásna príroda a pláže. Pláž Tropic of Cancer je jednou z najkrajších pláží na ostrove a je známa svojimi bielymi piesočnatými plážami a jasnými vodami. Táto pláž je ideálna na opaľovanie, plávanie a šnorchlovanie.

Ďalšou nezabudnuteľnou skúsenosťou je navštíviť modrú jamu nazývanú Exuma Blue Hole. Táto jaskyňa s jasnou modrou vodou je ideálna na potápanie a ponúka jedinečný zážitok.

Okrem týchto prírodných krás môžete tiež navštíviť historické pamiatky na ostrove, ako napríklad Sklamaný kráčajúci kameň. Toto miesto je známe svojou legendou a je považované za duchovne dôležité.

V blízkosti sa tiež nachádza niekoľko reštaurácií a obchodov, kde si môžete vychutnať miestne kulinárske špeciality a zakúpiť si darčeky a suveníry.

Ubytovanie na Bahamách Little Exuma ponúka ideálnu príležitosť na relaxáciu, oddych a skutočný únik z reality. Bez ohľadu na to, či uprednostňujete luxusné rezorty alebo súkromné domy, tento rajský ostrov v Karibiku vám neustále poskytne zážitky a krásne spomienky na vašu dovolenku.


Letenka Bahamy Little Exuma


Bahamy sú karibským rajom, ktorý láka turistov z celého sveta svojou nádhernou prírodou, bielymi plážami a krištáľovo čistými vodami. Medzi najkrajšie ostrovy tejto krajiny patrí aj Little Exuma, ktorý sa nachádza na juhovýchodnom pobreží Exuma.

Letenka na Bahamy Little Exuma je pre mnohých snom, pretože tento ostrov je synonymom pre luxus, relaxáciu a oddych. Práve preto nie je divu, že každý rok sem putuje tisíce turistov, ktorí chcú zažiť túto jedinečnú destináciu.

Po prílete na letisko na veľkom Exuma (Great Exuma) sa návštevníci presunú na Little Exuma, ktorý sa nachádza len niekoľko kilometrov južne. Presun je možný vlnkovou a dopravnou loďou, ktoré premávajú niekoľkokrát denne. Táto cesta sama osebe je už nezabudnuteľným zážitkom, pretože vás bude sprevádzať nádhera karibských vôd a malebné výhľady na okolité ostrovy.

Po príchode sa návštevníci môžu ubytovať v jednom z elegantných hotelov alebo si prenajať súkromnú vilu. Každý z týchto ubytovacích zariadení ponúka luxusné vybavenie a výhľad na prekrásne pláže.

Pláže na Little Exuma sú známe svojou bieleho pieskom a jemným pobrežím, ktoré je ideálne pre plávanie a potápanie. Okrem toho sú tu aj mnohé korálové útesy, kde sa môžete vydať na šnorchlovanie alebo ponoriť sa do fascinujúceho podmorského sveta.

Ostrov je tiež živým miestom pre rôzne vodné športy, ako je vodné lyžovanie, windsurfing, jachting a rybolov. Ak ste aventúrny typ, môžete sa zúčastniť organizovaných výletov na okolité ostrovy, kde si budete môcť vychutnať potápanie so žralokmi alebo plávanie s prasiatkami.

Počas svojho pobytu na Little Exuma nesmiete vynechať príležitosť ochutnať miestnu kuchyňu. Krajina sa pyšní svojimi čerstvými morskými plodmi, ako sú bahamský humár a karibský langost, ktoré sú dokonale pripravené v miestnych reštauráciách. Okrem toho sú tu aj rôzne trhy a obchody, kde si môžete zakúpiť miestne umenie a remeslá.

Little Exuma ponúka aj skvelú možnosť objaviť niektoré z najkrajších prírodných zákutí Bahám. V blízkosti sa nachádza Exuma Cays Land and Sea Park, ktorý je známy svojim úchvatným koralovým útesom a bohatou biodiverzitou. Tu si môžete sledovať rôzne druhy morských živočíchov a vtákov, a dokonca sa stretnúť s legendárnym prasiatkami plávajúcimi v mori.

Bahamy Little Exuma je skutočným rajom pre oddych a relaxáciu. Ideálna kombinácia nádherných pláží, vodných športov, miestnej kuchyne a prírodných zázrakov robí z tohto ostrova nezabudnuteľný cieľ dovolenkárov. Nech už smerujete za dobrodružstvom, romantikou alebo jednoducho chcete uniknúť každodennému životu, Little Exuma vám poskytne všetko, čo potrebujete pre nezabudnuteľnú dovolenku.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky