Nájdite letenky s najlepšou cenou

Bhután Drukgyel Dzong

Dovolenka Bhután Drukgyel Dzong


Bhután, známy aj ako krajina šťastia, je malý himalájsky národ v juhovýchodnej Ázii, ktorý ponúka nádherné scenérie, jedinečnú kultúru a fascinujúcu históriu. Jedným zo skvostov tejto krajiny je Drukgyel Dzong, majestátna pevnosť nachádzajúca sa v horskom regióne Paro.

Drukgyel Dzong je historická pevnosť postavená v roku 1649, ktorá slúžila ako strážne stanovište, ochraňujúce Paro pred inváziou Tibetu a ďalších nepriateľov. Jedná sa o jednu z najdôležitejších pevností v Bhutáne a považuje sa za významnú pamiatku.

Napriek tomu, že pevnosť Drukgyel Dzong bola počas niekoľkých požiarov poškodená, jej majestátna architektúra a historicky význam zostávajú nedotknuté. Je postavená z tibetského ílu, kameňa a dreva a jej impozantné múry a veže zdobia nádherné vyrezávané drevorezy a muránske umenie. Pevnosť je tiež obklopená nádhernou prírodou, s panoramatickým výhľadom na okolité himalájske zasnežené vrcholy.

Preniknutie do pevnosti Drukgyel Dzong prináša návštevníkom pocit, akoby sa ocitli v minulosti. Môžete sa prechádzať po kamenných chodbách, preskúmavať dobre zachované múry a prechádzať sa po nádherných nádvoríach. Pevnosť je tiež domovom niekoľkých chrámov, kde môžete začuť tichý šum meditujúcich mníchov a cítiť atmosféru pokoja a duchovnosti.

Okrem svojej histórie a architektúry je Drukgyel Dzong obľúbený aj pre svoju polohu. Nachádza sa len niekoľko kilometrov od letiska v Paro, čo z neho robí ideálnu zastávku pre turistov prichádzajúcich do Bhutánu. Pevnosť je tiež v blízkosti iných dôležitých turistických atrakcií, ako sú kúpele, chrámy a tradičné dediny.

Bhután je známy ako jeden z najmenej preskúmaných krajín na svete a ponúka mnoho možností pre dobrodruhov a milovníkov prírody. Okrem návštevy Drukgyel Dzong môžete v Bhutáne objaviť aj ďalšie fascinujúce miesta, ako je Thimphu, hlavné mesto, alebo slávne kláštory ako Taktsang (Tigers Nest).

Ak sa chystáte na dovolenku v Bhutáne, nezabudnite zahrnúť Drukgyel Dzong do svojho itinerára. Táto majestátna pevnosť prinesie nielen nezabudnuteľný zážitok z histórie a kultúry Bhutánu, ale aj nádherný pohľad na okolitú krajinu. Bhután a jeho klenoty, ako je Drukgyel Dzong, vás určite očaria a zanechajú vás túžbou vrátiť sa znova.


Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Drukgyel Dzong


1. Čo je Drukgyel Dzong v Bhutane?
Drukgyel Dzong je bývalý pevnostný komplex a kláštor nachádzajúci sa v Bhutane.

2. Kde sa Drukgyel Dzong nachádza v Bhutane?
Drukgyel Dzong sa nachádza v údolí Paro, v západnej časti Bhutane.

3. Aká je história Drukgyel Dzong?
Drukgyel Dzong bol postavený v roku 1649 ako pevnosť a kláštor na ochranu pred nájazdmi tibetských vojsk. Neskôr ho čiastočne zničili požiare a bol opustený.

4. Je Drukgyel Dzong otvorený pre verejnosť?
Áno, Drukgyel Dzong je otvorený pre verejnosť a slúži ako historické miesto a turistická atrakcia v Bhutane.

5. Aký je vstupný poplatok do Drukgyel Dzong?
Vstupný poplatok do Drukgyel Dzong je 300 ngultrumov (bhutánska mena) pre zahraničných turistov.

6. Aké sú hlavné atrakcie Drukgyel Dzong?
Hlavnou atrakciou Drukgyel Dzong je jeho architektúra, ktorá kombinuje budhistické a obranné prvky. Taktiež si môžete prezrieť nádherný výhľad na okolité hory.

7. Ako sa dostanem do Drukgyel Dzong?
Najjednoduchší spôsob ako sa dostať do Drukgyel Dzong je cestovať do Paro a odtiaľ sa dostať autom alebo pešo.

8. Aký je najlepší čas na návštevu Drukgyel Dzong?
Najlepší čas na návštevu Drukgyel Dzong je počas obdobia sucha, teda od marca do mája alebo od septembra do novembra.

9. Môžem v Drukgyel Dzong prespať?
Nie, Drukgyel Dzong nie je miesto určené na ubytovanie. Existujú však v blízkosti rôzne hotely a penzióny, kde si môžete nájsť ubytovanie.

10. Je potrebné dodržiavať nejaké kultúrne zvyky pri návšteve Drukgyel Dzong?
Áno, je dôležité dodržiavať miestne kultúrne zvyky a rešpektovať miestne náboženské miesta. Odporúča sa nosiť vhodnú odev, zakrývajúci ramená a nohy, a nevyužívať blesk pri fotografovaní vo vnútri kláštora.


Počasie Bhután Drukgyel Dzong


Bhután, známy aj ako Kraj draku, je krajina ležiaca v južnej Ázii, obklopená hlboko sa nožiacimi vrchmi Himalájí. Bhután je domovom mnohých historických pamiatok a Drukgyel Dzong je jeden z najznámejších z nich. Táto pevnosť so sídlom v Paro sa stala nielen kultúrnym symbolom Bhutánu, ale aj turistickou atrakciou.

Avšak okrem svojho bohatého dedičstva má Bhután tiež veľmi zaujímavé počasie. Klima v Drukgyel Dzong a celom Bhutáne sa vzhľadom na geografickú polohu krajiny veľmi líši.

Prvou význačnou charakteristikou je, že Bhután má štyri základné ročné obdobia - jar, leto, jeseň a zima. Každé ročné obdobie prináša so sebou svoje vlastné počasie a náladu. Napríklad jar je časom kvitnúcich kvetov a rozkvitnutých stromov. V lete môže byť teplo a vlhké, s príležitostnými dažďami a búrkami. V jeseň sa príroda mení na zlaté a červené odtiene, zatiaľ čo zima prináša snehovú pokrývku a chladné teploty.

Dôležité je zdôrazniť, že Bhután je veľmi horúcou destináciou pre turistov, a to nielen kvôli jeho unikátnemu kultúrnemu dedičstvu, ale aj pre svoje fyzické vlastnosti. Napríklad vrchy Himalájí ovplyvňujú mikroklimatické podmienky v rôznych častiach krajiny. Preto vrcholové oblasti Bhutánu ako Thimphu a Paro často zážívajú chladnejšie a suchšie podnebie.

V Drukgyel Dzong a jeho okolí je obdobie od apríla do októbra zvyčajne teplejšie a vlhkejšie. Tieto mesiace sú známe aj ako monzúnové obdobie. Počas tohto obdobia prichádzajú silné monzúnové dažde, ktoré môžu spôsobiť povodne a záplavy.

Zimy v Bhutáne, zvyčajne od novembra do marca, bývajú chladnejšie, s dennými teplotami klesajúcimi na nulu a pod nulou. Niektoré časti krajiny sa môžu dokonca pokryť snehom, čo pridáva krajine nádherný vzhľad.

Bhutánske počasie je teda veľmi rôznorodé a závisí od obdobia a geografického umiestnenia. Pre návštevníkov to prináša mnoho možností počas návštevy Drukgyel Dzong a jeho okolia. Turisti majú možnosť zažiť krásu jari, vnímať teplé leto, obdivovať zlatú jeseň a dokonca aj zažiť kúzlo zimy.

Nech už sa rozhodnete navštíviť Drukgyel Dzong kedykoľvek v roku, nezáleží na tom, aké počasie panuje, vždy sa môžete tešiť na úžasné zážitky a pôsobivú kultúru Bhutánu.


Letenka Bhután Drukgyel Dzong


Bhután, malá ázijská země, se pyšní svými nádhernými horami, malebnými vesnicemi a bohatou kulturou a historií. Jedno z nejvýznamnějších historických míst v Bhutánu je Drukgyel Dzong, který leží v údolí Paro.

Drukgyel Dzong, také známý jako "pevnost vítězství", byl postaven v roce 1649 králem Shabdrungem Ngawang Namgyelem. Tato pevnost sloužila jako obranná pevnost, chránící obyvatele Bhutánu před invazemi z Tibetu a Mongolska. Pevnost byla postavena na strážním bodě, který chránil přístup do Paro údolí.

Drukgyel Dzong byl postavený tak, aby byl odolný proti nepřátelským útokům. Jeho kamenné zdi a věže představují impozantní pohled, který láká návštěvníky z celého světa. Vnější obranné zdi jsou vysoké a jsou vybaveny střílnami pro odstřelování nepřátel. Věže jsou strategicky umístěné, což umožňuje lepší výhled na okolní krajinu.

Při vstupu do Drukgyel Dzong se návštěvníci nadchli prokrásnou architekturu a bohatou historii pevnosti. Některé části pevnosti byly obnovené a některé z nich zůstaly původní. Uvnitř pevnosti se nachází mnoho historických a náboženských artefaktů, které ilustrují bohatou kulturu a tradice Bhutánu. Navštěvníci mohou vidět různé sochy, malby, zlacené oltáře a mnoho dalšího.

Drukgyel Dzong je také výchozím bodem pro výlety do národního parku Jigme Dorji, jednoho z nejkrásnějších a nejpřírodnějších míst v Bhutánu. Návštěvníci si mohou užít pěší turistiku, vyjížďky na koních nebo sledovat vzácné druhy ptáků a zvířat, které se zde vyskytují.

Abychom se dostali do Bhutánu a navštívili Drukgyel Dzong, je nutné zakoupit letenku do Bhutánu. Letiště v Paro je jediným mezinárodním letištěm v Bhutánu a je známé svou náročností. Je to kvůli obtížným povětrnostním podmínkám a úzké horské dráze. Napriek tomu, že je to náročný let, cestování letenkou Bhután Drukgyel Dzong je stojí za to.

Navštívit Drukgyel Dzong v Bhutánu je zážitek, který vás zavede do minulosti a do bezprostřední nádhery tohoto malebného údolí. Uvidíte sebe v úctě před impozantní architekturou a uchváceni bohatou historií Bhutánu. Pocit, který dostanete z návštěvy Drukgyel Dzong, vám zanechá vzpomínky, které vám připomenou krásu a význam této pevnosti pro Bhután a jeho obyvatele.


Ubytovanie Bhután Drukgyel Dzong


Bhután je malá krajina nachádzajúca sa v pohorí Himaláje a je známa svojou unikátnou kultúrou a nádhernou prírodou. Pre tých, ktorí túžia spoznať túto zaujímavú destináciu a zažiť autentický duch Bhutánu, ubytovanie v Drukgyel Dzong môže byť skvelou voľbou.

Drukgyel Dzong je starobylý hrad nachádzajúci sa na západnom konci Paro údolia. Tento impozantný stav je považovaný za jeden z najvýznamnejších historických pamiatok v Bhutáne a bol postavený v roku 1649 ako chrám slávy a vítazstva. Dnes slúži ako malebný hotel ponúkajúci ubytovanie s nezabudnuteľným výhľadom na okolité hory a údolia.

Vďaka svojej bohatej histórii je Drukgyel Dzong jednou z najobľúbenejších turistických atrakcií v krajine. Pri návšteve tohto starobylého hradu môžete objavovať rôzne historické artefakty a starodávnu architektúru, ktorá je typická pre stavby v Bhutáne. K dispozícii je aj múzeum, kde si môžete prečítať zaujímavé informácie o histórii hradu a regiónu.

Ubytovanie v Drukgyel Dzong je jedinečným zážitkom, ktorý vám umožní ponoriť sa do miestnej kultúry a životného štýlu. Hotel ponúka komfortné izby s rustikálnym šarmom, ktoré sú zariadené v tradičnom štýle Bhutánu. Interiéry sú zdobené s dôrazom na detail a sú plné miestnych prvkov, ako sú drevá, ručne vyrezávané nábytky a miestne umelecké predmety. Vaše pokoje budú mať výhľad na okolitú prírodu a hory, ktoré vytvárajú fascinujúcu kulisu.

Na území Drukgyel Dzong je aj reštaurácia, kde si môžete vychutnať autentické bhutánske pokrmy. Bhutánska kuchyňa je známa svojou špecifickou chuťou a rozmanitosťou. Pokrmy sú založené na čerstvých prírodných surovinách a tradičných receptoch, ktoré sa vážia už stáročia. Na stole sa ocitnú jedlá ako momo (plnené cesto), ema datshi (chilli sýr), dal (lečo) a mnoho ďalších jedinečných pochúťok.

Okrem kvalitného ubytovania a vynikajúcej gastronómie, Drukgyel Dzong ponúka aj množstvo aktivít, ktoré vám pomôžu preskúmať krásy regiónu. Môžete sa vydať na túru do národného parku Jigme Dorje Wangchuck, ktorý sa nachádza v blízkosti, alebo navštíviť vedľajšie mestečko Paro, ktoré je bohaté na historické pamiatky a kláštory. Ak ste dobrodružného ducha, môžete sa vydať na trek k jednému z najznámejších a najsvätejších miest v Bhutáne - kláštora Tiger´s Nest. Tento kláštor, zavesený na okraji útesu vysoko nad údolím, je považovaný za sväté miesto a symbol Bhutánu.

Ubytovanie v Drukgyel Dzong je skvelou možnosťou pre tých, ktorí chcú zažiť Bhután v jeho najlepšej podobe. S historickým duchom, jedinečnou atmosférou a krásou okolitej prírody si toto miesto zaslúži miesto na zozname každého cestovateľa, ktorý túži po nezabudnuteľnej skúsenosti v Bhutáne.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky