Nájdite letenky s najlepšou cenou

Brazília Lençóis Maranhenses National Park

Počasie Brazília Lençóis Maranhenses National Park


Lençóis Maranhenses National Park je národný park nachádzajúci sa v Brazílii, v štáte Maranhão. Park sa nachádza na severovýchode krajiny a je známy svojou unikátnou krajinou a neobyčajnými prírodnými útvarmi.

Jedným z najvýraznejších rysov parku sú jeho duny, ktoré tvoria rozľahlé piesočné púšte. Tieto duny sú vytvorené z piesku z rieky Parnaíba, ktorý je odnášaný prílivom a odlivom. Dážďové vody, ktoré dopadajú na park, spôsobujú vytváranie mnohých menších jazier a lagún medzi dunami. Tieto lagúny často vytvárajú kontrast s tyrkysovou modrou farbou a bieleho piesku okolo neho, čo robí z parku jedinečné miesto a oblúbenú destináciu pre turistov.

Počasie v parku sa vyznačuje tropickým podnebím. Teploty sa zvyčajne pohybujú od 25 do 35 stupňov Celzia počas celého roka. Vrcholná návštevnosť parku je však najlepšie vyhľadávať v období sucha, ktoré trvá od júna do septembra. V tomto období je počasie príjemnejšie a menej daždivé, čo umožňuje lepšie preskúmanie parku a jeho krásnych lagún.

Vzhľadom na parkové prostredie a jeho unikátnu topografiu s piesočnými dunami a jazerami, je tu bohatý biodiverzity. Niektoré endemické druhy rastlín a živočíchov sa nachádzajú len v tejto oblasti. Medzi najznámejšie druhy patrí baruvička Lençóis, ktorý je krásny kvet s ružovými a žltými lístkami.

Park tiež ponúka príležitosť na rôzne aktivity, ako napríklad prechádzky po dunách, jazdu na štvorkolke alebo jazdu na koňoch. Turisti sa môžu kúpať v osviežujúcich lagúnach alebo jednoducho relaxovať na pieskových plážach. Celý park je tiež domovom pre niekoľko miestnych obcí, kde si návštevníci môžu vychutnať tradičnú kuchyňu a kultúru.

Lençóis Maranhenses National Park je jedným z najúžasnejších prírodných zákutí Brazílie. Jeho unikátna kombinácia piesočných dun, jazier a lagún spolu s tropickým podnebím robí z parku skutočným rajom pre prírodných a dobrodružných nadšencov. Ak hľadáte jedinečné miesto na dovolenku, park vám poskytne nezabudnuteľný zážitok.


Ubytovanie Brazília Lençóis Maranhenses National Park


Brazília je známa svojou prírodnou krásou a brehmi oceánu, ale jedno veľmi unikátne miesto skrýva v sebe. Lençóis Maranhensesov národný park je jedným z najkrajších a najfascinujúcejších miest na svete. Nájdete tu jedinečnú kombináciu piesočných duniek, sladkých lagún a azúrového neba, ktoré tvoria scenériu ako z iného sveta.

Národný park sa nachádza v štáte Maranhão na severe Brazílie a zaberá oblasť približne 155 000 hektárov. Jeho najvýraznejším znakom sú obrovské duny, ktoré sa pretínajú so sladkovodnými lagúnami v období dažďov. Tieto duny sa tvarujú z piesku, ktorý splavuje rieka Parnaíba a vetrom ho následne formuje do rozličných tvarov.

Jedným z najlepších spôsobov, ako preskúmať tento národný park, je návšteva mesta Barreirinhas. Je to východiskový bod pre väčšinu turistov a ponúka mnoho ubytovacích možností. Od nadštandardných rezortov a hotelov po jednoduché penzióny, tu si vyberie každý návštevník podľa svojich predstáv.

Ak hľadáte luxus a komfort, vyberte si niektorý z exkluzívnych rezortov, ktoré ponúkajú výhľad na duny a priame prístupy k lagúnam. Tieto rezorty často majú vlastné bazény, reštaurácie s tradičnou brazilskou kuchyňou a wellness centra, kde si môžete dopriať masáže a relax. Ubytovanie v takýchto rezortoch je zážitkom samým osebe.

Ak preferujete niečo jednoduchšie a autentickejšie, vyskúšajte niektorý z rodinných penziónov alebo ubytovacích zariadení v centre mesta. Tieto miesta vám ponúknu pohodlné postele, čisté izby a možnosť zažiť miestnu kultúru a pohostinnosť. Môžete si vybrať medzi rôznymi možnosťami, od ubytovania v dome miestneho obyvateľa až po ubytovanie v tipi stane.

Okrem ubytovania v meste Barreirinhas môžete tiež využiť možnosti kempovania v národnom parku. Mnoho cestovných agentúr ponúka organizované kempovacie výlety, ktoré vám umožnia prespať v srdci dunového jazera. Takto môžete zažiť skutočnú prírodu a západy slnka nad lagúnami. Obzvlášť nádherné to je v období dažďov, keď sa tieto lagúny naplnia vodou a vytvárajú scenériu, ktorá vás dostane.

Lençóis Maranhensesov národný park je skutočne obrovskou prírodnou perlou Brazílie. Jeho unikátna kombinácia pieskových duniek a sladkých lagún robí z tohto miesta miestny fenomén. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete pre luxusné rezorty, rodinné penzióny alebo kempovanie, toto miesto vás ohromí svojou krásou a nezabudnuteľnými zážitkami. Ak máte možnosť, neváhajte a navštívte Lençóis Maranhensesov národný park - budete nadšení!


Dovolenka Brazília Lençóis Maranhenses National Park


Lençóis Maranhenses National Park: Skrytý raj v Brazílii

Brazília je známa svojou nádhernou prírodou a jedným z najkrajších prírodných zázrakov, ktorý môžete objaviť v krajine, je Lençóis Maranhenses Národný park. Tento park je skutočnou perličkou v severovýchodnej časti Brazílie a ponúka jedinečnú kombináciu púšte, lagún a piesočných dunov.

Národný park Lençóis Maranhenses sa nachádza v štáte Maranhão a rozprestiera sa na ploche viac ako 1 500 kilometrov štvorcových. Jeho najväčšou atrakciou sú piesočné duny, ktoré sa zdajú byť nekonečné a vytvárajú úchvatné krajiny. Duny sa tiahnu na viac než 70 kilometrov a dosahujú výšku až 40 metrov.

Najzaujímavejším fenoménom parku Lençóis Maranhenses sú však jeho lagúny, ktoré napĺňajú piesočné duny počas dažďovej sezóny (od februára do júna). Kvôli miestnym poveternostným pomerom a podzemnej vrstve skalnej pôdy sa obrovské množstvo vody usadzuje medzi piesočné duny, vytvárajúc nádherné modro-zelené lagúny.

Práve táto kombinácia dunov a lagún je tým, čo robí Lençóis Maranhenses takým unikátnym. Prechádzka po piesočných dunách vás presunie do inej dimenzie, kde sa zdá, že sa stretávajú púšť a oceán. Počas daždovej sezóny, keď sú lagúny naplnené vodou, môžete sa ponoriť do studne, plávať alebo dokonca využívať vodné športy, ako napríklad kajakovanie.

Okrem toho je tu aj bohatá fauna a flóra. Park je domovom mnohých druhov vtákov, plazov a malých cicavcov. Môžete tu vidieť napríklad ibisy, koliby, riedkeho krokodíla morského alebo prasličku Lençóis (samuka do Brazilcovi) – rastlinu, ktorá je charakteristická pre tento región.

Návšteva Národného parku Lençóis Maranhenses je najlepšie naplánovaná počas daždovej sezóny, kedy sú lagúny naplnené vodou. Prístup do parku je obmedzený, pretože jeho krásy a ochrana sa snažia zachovať, preto sa odporúča využiť miestneho sprievodcu, ktorý vám pomôže objaviť to najlepšie z tohto miesta.

Či už ste dobrodruh alebo milovník prírody, Lençóis Maranhenses National Park je miestom, ktoré vás určite nenechá chladnými. Jeho jedinečná kombinácia dunov a lagún tvorí scenériu tak nádhernú, že si ju budete chcieť pripomenúť celý život. Takže ak plánujete svoju nasledujúcu dovolenku, neváhajte a objavte tento skrytý raj v srdci Brazílie.


Najčastejšie otázky a odpovede Brazília Lençóis Maranhenses National Park


1. Čo sú Lençóis Maranhenses National Park?
Lençóis Maranhenses National Park je národný park v Brazílii, ktorý sa nachádza v štáte Maranhão.

2. Kde sa nachádza park?
Park sa nachádza v severovýchodnom regióne Brazílie na Atlantickom pobreží.

3. Aké sú zaujímavosti parku?
Park je známy svojimi jazierkami tvorenými dažďovou vodou a piesočnými dunami. Tiež je miestom pre mnoho druhov vtákov, ktoré tam žijú.

4. Aký je najlepší čas na návštevu parku?
Najlepší čas na návštevu parku je v období dažďov, ktoré sa zvyčajne vyskytujú v období od januára do júna.

5. Aká je dĺžka pobytu?
Dĺžka pobytu závisí od individuálnych preferencií. Odporúča sa však stráviť aspoň dva dni v parku.

6. Aké sú možnosti ubytovania v parku?
V parku sú k dispozícii kempovacie miesta, hotely a penzióny.

7. Aké aktivity sa dajú v parku robiť?
V parku môžete vyskúšať turistiku, jazdu na koni, rybolov, kajakovanie a ďalšie aktivity.

8. Ako sa dostať do parku?
Park sa dá dostať autom alebo autobusom z okolitých miest. Najbližším letiskom je letisko v São Luis.


Letenka Brazília Lençóis Maranhenses National Park


Brazil is a country known for its beautiful beaches, vibrant culture, and sprawling rainforests, but perhaps one of its most stunning natural wonders can be found at the Lençóis Maranhenses National Park. Located in the northeastern state of Maranhão, this park is a unique oasis of towering sand dunes and crystal-clear blue lagoons.

To get to the park, visitors should book a flight to São Luís, the capital city of Maranhão. From there, it is possible to take a bus or hire a car to make the journey to the park, which is situated about 156 miles away. Once at the park, there are guided tours available to help visitors navigate the area and make the most of their time there.

The Lençóis Maranhenses National Park covers a vast area, around 580 square miles in total, and is known for its spectacular sand dunes that can reach up to 120 feet in height. The sand is white and stretches out as far as the eye can see, creating a stunningly beautiful landscape that is unique to this part of Brazil.

In addition to the sand dunes, the park is also home to a number of blue lagoons that are formed by rainwater collecting in the depressions between the dunes. These lagoons are crystal clear, warm, and perfect for swimming, making them a wonderful place to cool off after a long day of hiking in the dunes.

Visitors to the park should plan to spend at least a few days there in order to fully appreciate and explore the area. In addition to hiking and swimming, there are also opportunities for sandboarding and other outdoor activities. The park is also home to a number of different plant and animal species, so visitors should keep an eye out for colorful birds, reptiles, and other creatures.

Overall, a trip to the Lençóis Maranhenses National Park is well worth the journey for anyone looking to experience some of the most spectacular natural landscapes in Brazil. With its towering sand dunes and crystal-clear lagoons, this unique park should definitely be on the itinerary for any traveler visiting this beautiful country.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky