Nájdite letenky s najlepšou cenou

Irán Kohgiluyeh and Boyer-Ahmad Province

Počasie Irán Kohgiluyeh and Boyer-Ahmad Province


Irán Kohgiluyeh a Boyer-Ahmad Province je provinciou, ktorá sa nachádza v jihozápadnom Iráne. Svojou rozlohou približne 16 200 kilometrov štvorcových a populáciou okolo 700 000 obyvateľov patrí medzi menšie iránske provincie. Táto oblasť je prevažne hornatá a jej klima sa líši v závislosti od nadmorskej výšky a geografickej polohy.

V severnej časti provincie sa nachádzajú horské oblasti, ktoré sú pokryté snehom a ľadom počas zimy. Letá sú tu mierne s teplotami okolo 25 až 30 stupňov Celzia. V južnej časti provincie prevládajú sporné oblasti, kde sú letné teploty ešte vyššie a sú často nad 35 stupňov Celzia. V týchto oblastiach, kde je obyčajne suché a príjemné počasie, sa občas vyskytujú krátke obdobia dažďov a búrok.

Celkovo má Irán Kohgiluyeh a Boyer-Ahmad Province veľmi suché podnebie, ktoré nie je vďaka horským oblastiam príliš horúce. Väčšina obyvateľov tu žije z poľnohospodárstva a chovu dobytka. V neposlednom rade sa tu nachádza aj celý rad starovekých pamiatok a zaujímavostí, ktoré privádzajú množstvo turistov z celého sveta.

Počasím v Irán Kohgiluyeh a Boyer-Ahmad Province takisto ovplyvňuje jeho vzdušná poloha, ktorá sa nachádza medzi Arabskou tabuľou na západe a útesmi Zagros na východe. Oblasť je tiež zasiahnutá suchým a polosuchým subtropickým podnebím, ktoré sa prejavuje v suchých podmienkach počas väčšiny roka.

Provincia Kohgiluyeh a Boyer-Ahmad sa stáva čím ďalej populárnejšou turistickou destináciou návštevníkov z celého sveta. Okrem krásnej prírody si môžu turisti vychutnať aj zaujímavú kultúru a tradičné obyčaje miestnych obyvateľov. Pre tých, ktorí by sa však radi vyhli horúcemu a suchému počasiu, je najlepším obdobím na návštevu krajín jarné obdobie a začiatok jesene. Teploty sú vtedy stále dostatočne príjemné na turistiku, zároveň však nie sú také horúče až neúnosné.


Najčastejšie otázky a odpovede Irán Kohgiluyeh and Boyer-Ahmad Province


1. Čo je Kohgiluyeh a Boyer-Ahmad Province?
Kohgiluyeh a Boyer-Ahmad Province je iránska provincie ležiaca v juhozápadnej časti krajiny.

2. Aké sú hlavné mestá v provincii Kohgiluyeh a Boyer-Ahmad?
Hlavnými mestami provincie sú Yasuj, Boyer-Ahmad, veľká časť Dena a Gachsaran.

3. Aké sú atrakcie v provincii?
Niektoré z hlavných atrakcií v provincii sú masív Zagros, Naton Histogical vestenie a Dena Park.

4. Aké je počasie v Kohgiluyeh a Boyer-Ahmad Province?
Provincia má mírnou, ale vlhkú zimu a horké a suché leto.

5. Aké sú miestne jazyky v provincii Kohgiluyeh a Boyer-Ahmad?
V provincii sa hovorí hlavne jazykmi persiančina, Luričina a Achomičina.

6. Aké sú miestne jedlá v Kohgiluyeh a Boyer-Ahmad Province?
Niektoré z miestnych jedál sú Qalyeh Machi, Ghorme Sabzi a Mash Kalijeh.

7. Aký je Najvyšší bod provincie Kohgiluyeh a Boyer-Ahmad?
Nejvyšším bodem provincie je vrchol Zard Kuh, ktorý dosahuje výšku viac ako 4000 metrov nad morom.

8. Kedy sa konajú Slávnosti v provincii Kohgiluyeh a Boyer-Ahmad?
Slávnosti v provincii sa obvykle konajú v lete, najmä na festivale Gol-e-Zard, kde sa oslavuje tradičná kultúra a zvyky provincie.

9. Ako môžem cestovať do provincie Kohgiluyeh a Boyer-Ahmad?
Cestovať do provincie môžete lietadlom do Yasuju alebo autobusom alebo taxíkom z iných miest v Iráne.

10. Aké sú náboženstvá v provincii Kohgiluyeh a Boyer-Ahmad?
V provincii prevláda islamské náboženstvo a najväčšiu časť obyvateľov tvoria muzulmani šíitskeho vierovyznania.


Ubytovanie Irán Kohgiluyeh and Boyer-Ahmad Province


Kohgiluyeh a Boyer-Ahmad Province je jednou z 31 provincií v Iráne. Nachádza sa na juhozápade krajiny a je známa svojou nádhernou prírodou a bohatou kultúrou. Táto oblasť ponúka rôznorodé možnosti ubytovania a umožňuje návštevníkom objaviť jedinečné miesta a zážitky.

V tejto provincii môžu návštevníci vybrať z rôznych typov ubytovania, ktoré spĺňajú rôzne požiadavky a preferencie. Od luxusných hotelov po tradičné penzióny, provincie Kohgiluyeh a Boyer-Ahmad poskytuje rôznorodé a príjemné možnosti pre všetkých, ktorí sem prichádzajú.

Pre tých, ktorí preferujú luxusné a pohodlné ubytovanie, existuje niekoľko moderných hotelov v hlavnom meste provincie, meste Jahrom. Tieto hotely sú vybavené všetkými potrebnými zariadeniami vrátane klimatizácie, kúpeľňou, televíziou a internetovým pripojením. S dobrým servisom a stravou v reštauráciách, tieto hotely poskytujú vysokú úroveň pohodlia pre návštevníkov.

Pre tých, ktorí si želajú zažiť autentickú atmosféru a život v Kohgiluyeh a Boyer-Ahmad Province, existuje mnoho tradičných penziónov a hostincov, ktoré ponúkajú jednoduché a útulné ubytovanie. Tieto penzióny sú často zariadené v tradičnom iránskom štýle s dreveným nábytkom a kobercami. Hostia majú možnosť ochutnať miestne jedlá a vychutnať si výhľad na okolitú prírodu.

Okrem toho je tiež možné si prenajať chatu alebo bungalov v blízkosti prírodných pamiatok a turistických miest, ako napríklad Niyasar Waterfall alebo Cheshmeh Khosh. Tieto chalupy umožňujú návštevníkom zažiť prírodu v prvom rade a poskytujú výhodnú polohu pre túru alebo prechádzky.

Nezáleží na tom, aký typ ubytovania si vyberiete, Kohgiluyeh a Boyer-Ahmad Province ponúka bohaté možnosti objavovania miestnej kultúry a prírodných krás. Môžete sa vydať na túru po pohorí Zagros, kde objavíte úchvatné hory, kaňony a vodopády. Taktiež môžete navštíviť miestne dediny a spoznať miestnych obyvateľov, ktorí sú známi svojou srdečnosťou a pohostinnosťou.

Provincia Kohgiluyeh a Boyer-Ahmad je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú odpočinok od rušnej mestského života a chcú objaviť niečo jedinečné. Bez ohľadu na to, kde sa rozhodnete zostať, určite sa stretnete s krásnou prírodou, fascinujúcou kultúrou a priateľskými ľuďmi. Podľahnite čaru tejto oblasti a vychutnajte si nezabudnuteľnú dovolenku v iránskej provincii Kohgiluyeh a Boyer-Ahmad.


Letenka Irán Kohgiluyeh and Boyer-Ahmad Province


Irán Kohgiluyeh and Boyer-Ahmad Province je jednou z nejvíce nedoceněných provincií v Íránu. Nachází se v západní části země a nabízí turistům neuvěřitelně krásné scenérie, které se skládají z hor, řek a působivých skalních útvarů.

Pro turisty, kteří chtějí navštívit Irán Kohgiluyeh and Boyer-Ahmad Province, je nejlepší volbou letenka. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí linky do hlavního města provincie, kterým je Yasuj. Po příletu na letiště vás přivítají neuvěřitelně příjemní a pohostinní místní lidé, kteří jsou ochotni poskytnout vám veškeré potřebné informace týkající se vašeho pobytu.

Jedním z nejdůležitějších turistických cílů v provincii je národní park Choghakhor, který se nachází na jihu provincie. Tento park je domovem mnoha druhů zvířat, jako jsou například gazely, divoká prasata a velbloudi. Turisté si zde mohou užít turistické trasy, návštěvu jezera Choghakhor a pozorování zvířat v přirozeném prostředí.

Dalším fascinujícím místem pro turisty je město Gachsaran, které se nachází na severu provincie. Město je známé pro své kulturní bohatství a je ideálním místem pro návštěvu mnoha historických památek, jako jsou například tradiční hliněné domy a starověké mešity.

Jiným zajímavým místem je město Yasuj, které je hlavním městem provincie. Toto město je obklopené horami a podobá se spíše malé horské vesnici než modernímu městu. Turisté si zde mohou užít návštěvu tradičních trhů, muzea a historických památek.

Celkově lze říci, že navštívení Irán Kohgiluyeh and Boyer-Ahmad Province je skvělou volbou pro turisty, kteří chtějí poznat autentickou kulturu a krásy země. Ať už se rozhodnete pro návštěvu národního parku Choghakhor, historického města Gachsaran nebo moderního města Yasuj, určitě nebudete zklamáni. Vydejte se na cestu do této nezapomenutelné provincie a prožijte nezapomenutelnou dovolenou v srdci Íránu.


Dovolenka Irán Kohgiluyeh and Boyer-Ahmad Province


Irán Kohgiluyeh and Boyer-Ahmad Province je krásne miesto, ktoré sa nachádza v juhozápadnej časti Iránu. Toto miesto je ideálne pre tých, ktorí hľadajú odpočinok a zároveň chcú spoznať nové kultúry a tradície.

V tejto oblasti sa nachádza veľa rozmanitých prírodných krás, medzi ktoré patrí napríklad národný park Dena, ktorý je rozlohou a atrakciami jedným z najväčších parkov v Iráne. V parku Dena nájdete množstvo úžasných vodopádov, jazier, riečok a tiež horských vrcholov, ktoré môžete prejsť buď pešo, na bicykli alebo na koni.

Okrem prírodných krás, Kohgiluyeh a Boyer-Ahmad Province ponúka aj zaujímavú históriu a kultúru. Môžete si navštíviť starodávne pamiatky, ako sú ruiny pevností a historických miest alebo si pozrieť tradičné tkanie kobercov alebo keramiku. Ďalšou atrakciou je trh s miestnymi potravinami a obchodmi, kde sa dá nakúpiť suveníry a darčeky.

Ak plánujete navštíviť Kohgiluyeh and Boyer-Ahmad Province, mali by ste sa tiež pozrieť na tradičné miestne športy, ako sú napríklad koňské preteky a zápasy, ktoré sa konajú v priebehu od mája do septembra.

Miestne obyvateľstvo je veľmi priateľské a radi vám pomôžu so všetkými potrebnými informáciami, ktoré potrebujete. Toto je ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú dovolenku v exotickom prostredí, ale zároveň sú radi v prírode a radi objavujú miestne kultúry.

Celkovo môžeme povedať, že Kohgiluyeh and Boyer-Ahmad Province je skutočne nádherné miesto, ktoré ponúka množstvo možností pre turistov, aby si užili svoju dovolenku. Je to skvelé miesto, kde môžete oddýchnuť si od každodenného života a objaviť nové oblasti a kultúry, ktoré sú vám doteraz neznáme.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky