Nájdite letenky s najlepšou cenou

Portugalsko Alcobaça

Ubytovanie Portugalsko Alcobaça


Portugalsko je krásna krajina, ktorá ponúka množstvo zaujímavých miest na návštevu. Medzi nimi určite patrí aj mesto Alcobaça, ktoré sa nachádza na západnom pobreží krajiny. Ak ste sa teda rozhodli navštíviť toto mesto, radi vám predstavíme niekoľko možností ubytovania.

Jednou z možností, ktoré Alcobaça ponúka sú hotely. V meste sa nachádza niekoľko hotelov, ktoré sú zamerané na turistov a môžu vám ponúknuť komfortné ubytovanie a množstvo služieb. Medzi najlepšie hotely v meste patrí Hotel Santa Maria, ktorý sa nachádza len pár minút chôdze od slávnej Katedrály Alcobaça.

Ak preferujete skôr súkromné ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre prenájom apartmánov a izieb. V Alcobaça nájdete mnoho ubytovacích zariadení, ktoré ponúkajú izby s vynikajúcim výhľadom na mesto, ale aj priame prístupy na pláž. Ak hľadáte ubytovanie s rodinnou atmosférou a ochotnými hostiteľmi, môžeme vám odporučiť Penzion Casa Adega do Rosa.

Najlepšou možnosťou ubytovania v Alcobaça je však určite agriturismo - teda ubytovanie na farme, kde môžete nielen prespať, ale aj zažiť jedinečnú skúsenosť. Portgalsko je známe svojimi výbornými vinami, olivovým olejom a jedlami a práve takéto gurmánske zážitky si môžete v agrituurizme užiť. V Alcobaça nájdete mnoho takýchto farmárskych domov, sú vhodné pre rodiny s deťmi, turistov ktorý milujú prírodu alebo jednoducho ľudí ktorý viac prežiť život na venkove.

Ubytovanie v Alcobaça je rozhodne hodné vašej pozornosti, či už preferujete luxusné hotely alebo skromné domáce ubytovanie v rodinnej atmosfére. Tento krásny portugalský klenot vás účiní svojou kultúrou, históriou a prírodou a vy si tam užijete skvelý čas.


Letenka Portugalsko Alcobaça


Portugalsko je krásna krajina plná prírodných krás a kultúrnych dedičstiev. Jedno z miest, ktoré by ste si nemali nechať ujsť, je mesto Alcobaça. Toto krásne mesto leží na západnom pobreží Portugalska a je známe svojou bohatou históriou a pamiatkami, ktoré si zachovalo od stredoveku až po súčasnosť.

Ak sa rozhodnete navštíviť toto mesto, v prvom rade budete potrebovať letenku do Portugalska. Najväčšie letisko v blízkosti Alcobaça sa nachádza v Lisabone, ktorého letovisko by ste mali cestovať. Prajem si len veľmi príjemnu cestu a nezabudnite sa obzerať z lietadla na nekonečné pláže a okolitú prírodu.

Keď už pristanete v Lisabone a vybavíte si svoje veci, môžete sa vybrať na cestu do Alcobaçy. Je to cesta dlhá asi 100 kilometrov, ale určite stojí za to. Cestou sa vám naskytne krásny pohľad na Portugalsko, jeho okolie a prírodu.

Keď konečne dorazíte do Alcobaçy, môžete sa naplno ponoriť do jeho krás a histórie. Jeho najznámejšou pamiatkou je gotický kláštor z 12. storočia, ktorý bol postavený na objednávku portugalského kráľa Afonsa I. Kláštor patrí medzi najdôležitejšie krátke pamiatky v Portugalsku a je zároveň zapísaný na Zozname svetového dedičstva UNESCO.

Okrem kláštora si môžete vychutnať aj krásne uličky Alcobaçy, ktoré sú plné kaviarní, reštaurácií a obchodov. Mesto je tiež prekrásne obkolesené zelenou prírodou, takže sa môžete ísť prejsť do okolitej krajiny alebo si vychutnať niektorú z miestnych pláží.

Alcobaça, Portugalsko je skutočným klenotom stredovekého Portugal­ska a vynikajúcim miestom pre trávenie dovolenky. Ak by ste sa sem chceli vydať, určite by ste nemali čakať a už teraz si zabezpečiť letenku do Portugalska. Berte to ako skvelú príležitosť spoznať niečo nové a objaviť krásy Portugalska.


Dovolenka Portugalsko Alcobaça


Plážová dovolenka v Alcobaça - Skrytý klenot Portugalska

Ak hľadáte dokonalé miesto na relaxáciu a oddych, potom by mala byť Alcobaça na vrchole vašej zoznamu dovolenkových destinácií. Nachádza sa v strede Portugalska, v regióne Estremadura a Leiria, a ponúka návštevníkom úžasné pláže, bohatú históriu a lahodnú gastronómiu.

Jednou z hlavných atrakcií Alcobaçu je jeho kláštor Cisterciákov, ktorý je zároveň aj UNESCO svetovým dedičstvom. Tento impozantný kláštor je domovom hrobky portugalského kráľa Petra I. a jeho milovanej Inéz de Castro. Môžete si vychutnať prechádzku po jeho nádherných záhradách a obdivovať gotickú architektúru tohto historického miesta.

Pláže v Alcobaçu sú prístupné cez krásne lesy a sú ideálnym miestom na relaxáciu a slnenie sa. Najznámejšia je pláž Nazaré, ktorá je populárna u miestnych aj turistov. Je považovaná za jedno z najlepších miest na surfovanie na svete, vďaka veľkým vlnám, ktoré prichádzajú z hlbokého Atlantiku. Môžete si tiež vychutnať päťkilometrovú pláž Salgado, ktorá je menej preplnená a ponúka pokojnejšiu atmosféru.

Okrem pláží a historických pamiatok, môžete tiež navštíviť neďaleké mestečko Óbidos, ktoré je známe svojimi peknými uličkami a stredovekým hradom. Môžete si tu kúpiť tradičné suveníry a vychutnať si chutné miestne jedlá a víno.

Ak ste milovníkom vín, Alcobaça je miestom, kde si môžete vychutnať množstvo regionálnych vín. Môžete navštíviť niektoré z miestnych vinární a ochutnať portugalské vína známe po celom svete.

Alcobaça má veľmi príjemné podnebie, ktoré je ideálne pre návštevu počas letných mesiacov. Teplé dni a slnečné počasie vytvárajú perfektnú atmosféru na relaxáciu na pláži a vychutnanie si chutí miestnej gastronómie.

Ak hľadáte malé, tiché a príjemné miesto na dovolenku, Alcobaça je skutočným pokladom, ktorý stojí za objavenie. Pláže, históriu, kultúru a skvelú gastronómiu sú dôvody, prečo by ste sa sem mali vydať. Alcobaça je jednou z tých destinácií, ktorá zostane v pamäti a vytvorí nezabudnuteľné spomienky.


Najčastejšie otázky a odpovede Portugalsko Alcobaça


Otázky:

1. Kde sa nachádza Alcobaça v Portugalsku?
2. Aké atrakcie môžem vidieť v Alcobaça?
3. Aké je historické pozadie Alcobaça?
4. Ako sa dostanem do Alcobaça?
5. Kedy sa konajú slávnosti v Alcobaça?

Odpovede:

1. Alcobaça sa nachádza v distrikte Leiria v Portugalsku.
2. V Alcobaça môžete vidieť kláštor Alcobaça, ktorý je zahrnutý v UNESCO svetovom dedičstve, a katedrálu svätého Petra a svätého Pavla. Okolie Alcobaça je tiež plné prírodných krás, ako sú jazerá a lesy.
3. Alcobaça sa datuje do 12. storočia, kedy sa tu usadili cisterciánski mnísi. Kláštor Alcobaça vznikol ako súčasť cisterciánskej reformy a bol jedným z najvýznamnejších kláštorov v Portugalsku a Európe.
4. Alcobaça je možné dosiahnuť vlakom, autobusom alebo automobilom. Najbližšie letisko je v Lisabone.
5. V Alcobaça sa slávilo vo veľa dátumoch, ako napríklad sviatok svätého Benedikta, kráľovské slávnosti a Vinobranie v okolí mesta. Presný dátum týchto slávností sa mení každý rok, ale tiež sa môžu meniť v závislosti na podmienkach.


Počasie Portugalsko Alcobaça


Portugalsko je známe svojou krásnou prírodou a teplým stredozemným podnebím. Jedným z miest, ktoré sa môžu pochváliť priaznivým počasím, je aj Alcobaça. Toto mestečko sa nachádza na západnom pobreží Portugalska v regióne Leiria.

Alcobaça je známe svojím benediktínskym opatstvom, ktoré je zároveň pamiatkou UNESCO. Mnohí turisti sem prichádzajú nielen kvôli historickým pamiatkam, ale aj kvôli pohodlnému počasiu. Mesto má priemerné teploty okolo 20 °C počas jari a jesene a dosahuje teploty okolo 30 °C počas letných mesiacov. Zima je tu mierne a teploty sa pohybujú okolo 15-17 °C.

Leto v Alcobaça je teplé a suché, s priemernými teplotami okolo 28 °C. Niekedy môže byť aj horúco, a to najmä v júli a auguste, keď teploty môžu dosiahnuť až 35 °C. Poznajú tu však aj osviežujúce morské vetry, ktoré sú príjemné predovšetkým pri návšteve pláže.

Jar a jeseň sú v Alcobaça veľmi príjemné, s miernymi teplotami okolo 20-25 °C. Tieto obdobia sú ideálne na prechádzky po meste, ale aj na objavovanie okolitých prírodných krás. Najmä jar je obdobím, kedy kvitnú mnohé kvety a rastliny, čo robí z Alcobaçy ešte krajší a farebnejší pohľad.

Zima v Alcobaça je mierna. Teploty sa pohybujú okolo 15-17 °C, čo je mierny kontrast voči chladnejším regiónom v Európe. Prší tu často, hlavne v novembri a decembri. Mnohí ľudia si vyberajú túto dobu na návštevu, pretože aj v chladnejších mesiacoch mesto má svoje čaro a je tu menej turistov.

V Alcobaçe je teda počasie v podstate priaznivé po celý rok. Turisti majú tu množstvo možností, či už sa chcú vydať na prechádzku a objaviť krásy mesta, alebo si dopriať oddych na pláži. Okrem toho, môžu tiež vychutnať regionálne jedlá a vína, ktoré patria k najlepším v tejto časti Portugalska. Alcobaça sa tak stáva atraktívnym miestom nielen kvôli svojim pamiatkam, ale aj vďaka svojmu priaznivému a príjemnému počasiu.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky