Nájdite letenky s najlepšou cenou

Brazília Praia do Rosa

Letenka Brazília Praia do Rosa


Brazília - Praia do Rosa: Klenot na južnej pobrežnej čiare Brazílie

Praia do Rosa nie je tak známa, ako neskoršie strany Južnej Ameirky v televízii, ale získala si svoje miesto medzi cestovateľmi, ktorí hľadajú miesto odpočinku, kde môžu uniknúť od mestskej nezmyselnosti. Nachádza sa však na jednom z najkrásnejších miest v Brazílii, od prvej návštevy vás uchváti.

Praia do Rosa sa nachádza na južnej pobrežnej čiare Brazílie. Je to rybárska obec, ktorá sa zvyšuje v posledných rokoch v pulzi dravých turistov. Súčasným problémom obce je narastajúci turizmus, ktorý vytvára napätie medzi miestnymi a návštevníkmi. Turisti sa na opačnej strane cítia ohováraní a ignorovaní, zatiaľ čo miestni sa snažia chrániť svoje rozmeravajúce sa osady a miesta na oddych spred narastajúceho turistického ruchu.

Akým spôsobom sa sem dostať?

Ak chcete navštíviť miesto a chcete sa sem dostať z Brazílie, je jednoduchší len jeden spôsob, ako nájsť letenky do mesta Florianópolis, ktoré je asi 80 km odtiaľto. Ak sa vydáte z iných krajín, môžete mať prelet do Južnej Amériky len cez miesta ako Sao Paulo alebo Rio de Janeiro, a potom sa s odletom musíte premiestniť do Florianópolisu.

Ak zacílite na návštevu Južnej Brazílie, zoznámte sa s letmi a terminálnymi miestami, ako je Florianópolis alebo Imbituba. Druhá možnosť je preletieť sa na letisko v Mumbaji a potom sa postarať o dopravu do mesta. Cesta z mesta São Paulo alebo mesta Rio de Janeiro trvá takmer 8 až 9 hodín jazdy a spojenie je neisté, keďže závisí od počtu turistických miest.

Ak by ste sa chceli dostať z Imbituby do Praia do Rosa, stačí si objednať taxi službu alebo prenajať auto. Cesta nezaberá veľa času, a tak sa už len tešíte na obcí, kde vás privíta krásne pobrežie.

Aké aktivity nás čakajú v Praia do Rosa?

Prajete si oddýchnuť si pri pláži? Praia do Rosa má jednu z najkrajších pláží v Brazílii. Pláž Chamego, kde sa hromadia rybárske chatrče a člny, je miestom na pozepláňakovanie. Druhou plážou v obci je Túnes, ktorá sa nachádza v zálive a je známa svojimi útesmi. Mick Jagger predal svoju farmu pozdĺž pláže v júni 2011 za viac ako 30 miliónov dolárov.

Zábava v Priva do Rosa nekončí pri pláži. Chodte na hory prehliadať vidiecke obce v okolí, alebo zájdite do mesta Praia Grande na priemyselne upravený nákupný komplex, alebo sa polepšte vťahovaním obrázkov na letisko Florianópolis.

Praia do Rosa je miesto, kde nachádzate funkciu na zemi. Je preto dokonalou voľbou pre tých, ktorí sa chcú vypnúť a užívať si odpočinok v krásnom prostredí, ale aj pre tých, ktorí hľadajú akčnú dovolenku. Pre návštevníkov sa tu nachádza útulok a potraviny. Množstvo podnikov poskytuje služby, ako sú surferské školy alebo návštevy vo vinárstvách alebo rybárskych dedinkách.

Ak chcete navštíviť miesto, ktoré nie je tak preplnené turistami ako ostatné turistické miesta, potom by Praia do Rosa mohla byť tým miestom, kde si užijete prirodzené krásy Brazílie a oddych od mesta. Vy si nenechajte újsť tento klenot na južnej pobrežnej čiare Brazílie a rozširte si svoje horizonty!


Dovolenka Brazília Praia do Rosa


Brazília je krajina bohatá na nádherné prírodné scenérie, exotickú faunu a flóru a bohatú kultúru. Medzi najobľúbenejšie letoviská v Brazílii patrí aj Praia do Rosa, ktoré je známe svojimi bieľavými piesočnatými plážami, čistými vodami a relaxačnou atmosférou.

Praia do Rosa je prímorská obec v štáte Santa Catarina, položená na južnom pobreží Brazílie. Toto malé rybárske mestečko si zachovalo svoju autenticitu a pôvodný charakter. Jeho najväčšou atrakciou sú bezpochyby jeho pláže. Hlavná pláž je rozľahlá a je ideálna na prechádzky pozdĺž pobrežia. Je tiež známa svojimi vlnami, ktoré z nej robia raj pre surferov. Ak sa chcete naučiť surfovať, Praia do Rosa je miestom, kde nájdete mnoho škôl pre začiatočníkov.

Okrem pláže nájdete v Praia do Rosa aj nádherné lagúny, ktoré sú skryté v bujnej zelene. Lagúny sú perfektnými miestami na relaxáciu a oddych. Môžete si prenajať kajak alebo pádlovanie na doskách a preskúmať tieto tiché vodné cesty. Ak rádi spoznávate exotickú faunu a flóru, môžete sa vydať na prechádzku po susedných kopcoch až na vrchol Pico do Matos, z ktorého máte úžasný výhľad na celé okolie.

Vo večerných hodinách Praia do Rosa naberie na živote. Nájdete tu mnoho reštaurácií, kde si môžete vychutnať typickú brazílsku kuchyňu. Zahrádky sú osvetlené sviečkami a hudba sprevádza romantické večery. Môžete si tiež vyskúšať tradičný brazilský tanec sambu, pričom miestni obyvatelia vás radi naučia tancovať.

Ak si chcete užiť dovolenku plnú relaxu, môžete si vybrať z množstva hotelov a rezortov, ktoré ponúkajú luxusné ubytovanie. Môžete sa ocitnúť v kúpeľoch na otvorenom priestranstve, kde sa môžete ponoriť do teplých minerálnych prameňov. Wellness programy sú tiež dostupné a ponúkajú rôzne masáže a ošetrenia, ktoré vás rozmaznajú počas vašej dovolenky.

Praia do Rosa ponúka krásne prírodné scenérie, aktivitu a relaxáciu, ktoré kombinujú dovolenku pre každého. Nech už si vyberiete relaxáciu na pláži, surfovanie na vlnách alebo prechádzku po kopcoch, Praia do Rosa určite spĺňa očakávania turistov z celého sveta.


Ubytovanie Brazília Praia do Rosa


Brazília je známa svojou nádhernou prírodou a krásnymi plážami. Jednou z najkrajších pláží krajiny je Praia do Rosa. Táto oblasť ponúka nádherné ubytovacie možnosti, ktoré umožňujú turistom vychutnať si toto úžasné prostredie.

Praia do Rosa sa nachádza na juhu Brazílie, v štáte Santa Catarina. Je to malý rybársky prístav obklopený nádhernými plážami a strmými útesmi. Pláž bola uznávaná za jednu z najkrajších na svete a je to jeden z dôvodov, prečo Praia do Rosa priťahuje tak veľa turistov.

Ubytovanie v tejto oblasti ponúka jedinečný zážitok. Existuje mnoho luxusných hotelov a rezortov, ktoré vám umožnia presne to, čo hľadáte. Mnoho z týchto ubytovacích zariadení je postavených tak, aby zapadali do prírodnej scenérie okolo nich, čo im dodáva jedinečný šarm.

Pokiaľ hľadáte romantickú dovolenku, Praia do Rosa je tiež ideálnou voľbou. Mnoho hotelov ponúka súkromné vily a bungalovy s výhľadom na oceán. Tieto ubytovacie jednotky majú často súkromný bazén a terasu, kde si môžete užívať krásne východy a západy slnka.

Okrem toho, ubytovanie v Praia do Rosa vám tiež umožňuje vychutnať si mnoho aktivít v okolí. Môžete sa vydať na prechádzky po malebných plážach, pošliapať si turistické chodníky v prírodnom parku alebo vyzvať sa na surfovanie na jednom z najlepších miest na svete.

Ak ste gurmán, Praia do Rosa je tiež domovom mnohých vynikajúcich reštaurácií. Spoznajte tradičnú brazílsku kuchyňu a vychutnajte si čerstvé morské plody a iné lokálne špeciality.

Praia do Rosa vás očarí svojou krásou a pohostinnosťou. Budete mať možnosť stretnúť sa s miestnymi obyvateľmi a spoznať ich kultúru a životný štýl. Pred návratom si nezabudnite zakúpiť suveníry z miestnych obchodov, kde môžete nájsť originálne remeselné výrobky.

Brazília je plná krásnych a unikátnych miest na ubytovanie, a Praia do Rosa je určite jedným z nich. Je to ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú pokoj a oddych v prírode. Navštívte Praia do Rosa a zažite nezabudnuteľnú dovolenku v tomto rajskom kúte Brazílie.


Najčastejšie otázky a odpovede Brazília Praia do Rosa


1. Kde sa nachádza Praia do Rosa v Brazílii?
Praia do Rosa sa nachádza v štáte Santa Catarina v južnej Brazílii, asi 90 km južne od mesta Florianopolis.

2. Aké je počasie v Praia do Rosa?
Počasie v Praia do Rosa je typicky teplé a vlhké, so strednými teplotami okolo 25-30°C počas leta (december až február) a mierne chladnejšie teploty okolo 15-20°C počas zimy (jún až august).

3. Ako sa tam dostanem z medzinárodného letiska?
Z medzinárodného letiska Florianopolis je možné vziať si autobus alebo nájomné auto, a cesta potrvá asi 1,5 - 2 hodiny.

4. Sú tam vhodné miesta na surfovanie?
Áno, Praia do Rosa je známe ako jeden z najlepších miest na surfovanie v južnej Brazílii. Pláž má dobré vlny, ktoré sú vhodné pre surfovanie a je tu aj mnoho surfových škôl a pôžiční surfových dosiek.

5. Má Praia do Rosa dobré ubytovacie možnosti?
Áno, Praia do Rosa ponúka široké spektrum ubytovacích možností vrátane hotelov, penziónov, apartmánov a bungalovov. Niektoré ubytovania sú priamo na pláži, iné sú viac vo vnútrozemí, ale s krásnymi výhľadmi na oceán.

6. Aké aktivity sa dajú v Praia do Rosa robiť okrem surfovania?
Okrem surfovania si môžete vychutnať krásne piesočnaté pláže a prírodu v okolí. Môžete si prechádzať po okolitých turistických chodníkoch, rozprávať sa s miestnymi rybármi, obdivovať vtáctvo alebo ísť na rybolov. V blízkosti je aj mnoho reštaurácií a barov, kde si môžete vychutnať miestne jedlo a nápoje.

7. Je bezpečné cestovať do Praia do Rosa?
Áno, Praia do Rosa je považovaná za bezpečné miesto pre turistov. Všetky bežné opatrenia zabezpečenia a cestovateľské tipy by však mali byť dodržiavané, ako napríklad nosenie cenných vecí v sebe, sledovanie svojho okolia a vyhýbanie sa opusteným oblastiam.

8. Aké je miestne jedlo v Praia do Rosa?
V Praia do Rosa je veľa miestnych reštaurácií, ktoré ponúkajú tradičnú brazílsku kuchyňu. Medzi najobľúbenejšie jedlá patria feijoada (tradičné čierne fazule so slaninou a klobásou), acarajé (fritovaný smažený koláč s krevetou a omáčkou) a brigadeiro (tradičné brazílske čokoládové guľôčky).

9. Kedy je najlepší čas na návštevu Praia do Rosa?
Najlepším časom na návštevu Praia do Rosa je v lete (december až február), keď je počasie teplé a ideálne na surfovanie a kúpanie. No môžete tu chodiť aj v zime (jún až august), keď je kludnejšie a vhodné na prechádzky po pláži.

10. Aké sú ďalšie zaujímavosti v okolí Praia do Rosa?
V blízkosti Praia do Rosa je niekoľko ďalších zaujímavých miest na návštevu, vrátane mesta Garopaba, ktoré je známe svojimi plážami a surfovými možnosťami, a Parque Nacional da Serra do Tabuleiro, ktorý je najväčším ochranným územím v Južnej Brazílii a ponúka nádherný výhľad na okolitú prírodu.


Počasie Brazília Praia do Rosa


Brazília je známa svojim tropickým podnebím a krásnymi plážami. Jednou z najobľúbenejších destinácií v tejto krajine je Praia do Rosa, obľúbená plážová oblasť nachádzajúca sa na juhu štátu Santa Catarina.

Praia do Rosa je známa svojou nádherou, bielymi piesočnatými plážami a pôsobivou prírodnou krásou. Táto oblasť je tiež domovom mnohých surfových škôl a súťaží, čo ju robí atraktívnou pre mladých dobrodruhov a surferov.

Keďže Praia do Rosa sa nachádza v tropickej oblasti, teploty tu sú vysoké počas celého roka. V lete (december až marec) sa teploty pohybujú okolo 30 °C, čo je ideálne počasie na plážové aktivity a opaľovanie. Morská voda je tiež príjemne teplá, čo vytvára ideálne podmienky pre plávanie a surfovanie.

Zima (jún až september) je obdobím sucha v tejto oblasti. Teploty sa síce mierne znížia na približne 20-22 °C, ale stále je to príjemné a vhodné na vonkajšie aktivity. Tieto mesiace sú populárne medzi turistami, pretože sa vyhýbajú masám a cenám sú zvyčajne nižšie.

Obdobie dažďov (október až november) prináša vyššiu vlhkosť a sporadické búrky. Na druhej strane, toto je tiež čas, keď je príroda najintenzívnejšia a vegetácia kvitne svojou krásou. Ak máte radi prechádzky v prírode, táto je tá správna doba na návštevu.

Pred cestou do Praia do Rosa je výhodné sledovať predpoveď počasia, ako sa počasie môže meniť. Aj keď túto oblasť počas celého roka charakterizuje príjemné a teplé podnebie, je vždy dobré byť pripravený na neočakávané zmeny.

Vzhľadom na svoju krásu a bohaté surfovacie podmienky, Praia do Rosa je veľmi populárnou turistickou destináciou. Je tiež známa svojou pohostinnosťou a výborným jedlom, predovšetkým čerstvými morskými plodmi.

Praia do Rosa je jedným z tých miest, ktoré je ťažké opísať slovami. Je to miesto, kde sa stretnú krása a adrenalínové dobrodružstvá. Ak sa rozhodnete navštíviť Brazíliu, určite by ste nemali vynechať Praia do Rosa z vášho itinerára.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky