Nájdite letenky s najlepšou cenou

Ekvádor Isla de la Plata

Ubytovanie Ekvádor Isla de la Plata


Isla de la Plata je jedným z najkrajších ostrovov v Ekvádore a taktiež jedným z najznámejších miest na svete pre pozorovanie rôznych druhov vtákov a morských živočíchov. Ak hľadáte ubytovanie na tomto ostrove, máte niekoľko možností.

Jedna z možností, ako sa ubytovať na Isla de la Plata, je v miestnych hostincoch či motelo. Tieto ubytovania sú ideálne pre tých cestovateľov, ktorí radi pobudnú na miestach, kde sa cíti autentická miestna atmosféra. Hostinca a motel sú jednoduché, avšak útulné miesta, ktoré ponúkajú základné zariadenie ako napríklad posteľ, sprchu a toaletu. Cena ubytovania v týchto miestach je prístupnejšia, takže sú vhodné pre cestovateľov, ktorí sa snažia ušetriť peniaze.

Ďalší možný typ ubytovania na Isla de la Plata sú kempy. Tieto kempy sú ideálne pre tých, ktorí chcú stráviť niekoľko noci v prírode a užívať si starodávny príbytok v stanoch. Toto ubytovanie je najlacnejšie a ponúka atmosféru spoločného a sociálneho pobytu. Kempy sú dobre zariadené a poskytujú základné zariadenia, ako napríklad elektrinu a toalety.

Ak chcete skúsiť niečo luxusnejšie, môžete sa rozhodnúť pre niektorý z miestnych hotelov. Tieto hotely ponúkajú nadštandardné služby a ubytovanie v luxusných izbách a apartmánoch. Hostia si môžu vychutnať tie najlepšie kúsky, ktoré Isla de la Plata ponúka, vrátane gastronómie, outdoorových aktivít a turistických atrakcií.

Niektoré z najlepších hotelov Isla de la Plata zahŕňajú Hotel Playa de Oro, Hotel Puerto Lopez Lodge a Hotel Hosteria Nantu. Každý z týchto hotelov ponúka vynikajúce zariadenie a ponúka tie najlepšie možné pohodlie pre cestovateľov, ktorí si chcú užiť svoju dovolenku na Isla de la Plata.

V každom z týchto typov ubytovania môžete nájsť to, čo hľadáte. Záleží iba na vás, akú možnosť si zvolíte, aby ste si užili svoju dovolenku na Isla de la Plata. Celkovo je Ekvádor Isla de la Plata jedným z najkrajších miest na svete a akékoľvek ubytovanie si vyberiete, budete mať možnosť vidieť niečo pozoruhodné.


Dovolenka Ekvádor Isla de la Plata


Dovolenka na ostrove Isla de la Plata v Ekvádore

Keď sa hovorí o dovolenke v Ekvádore, väčšina ľudí si predstaví Galapágy. Ale v Ekvádore je aj menej známe miesto s nádhernou prírodou a bohatým morským životom - Isla de la Plata.

Isla de la Plata, známa aj ako „Malé Galapágy“, sa nachádza približne 40 km západne od pobrežia Ekvádora v Tichom oceáne. Je to jediný ostrov v blízkosti pobrežia Ekvádora, pričom jeho prírodná krása a biodiverzita je približne rovnaká ako na slávnych Galapágach.

Jednou z hlavných atrakcií tohto ostrova je jeho ohromná populácia vtákov. Je domovom mnohých druhov rýb, vtákov a morských cicavcov. Slnko, piesok a more sú jedinečnou kombináciou, ktorá vytvára ideálne podmienky na pozorovanie rôznych druhov vtákov, vrátane slávnych modrých nohouch albatrosov, pelikánov, suchozemských leguánov a morských leguánov.

Jednodenné výlety na Isla de la Plata sú možné z blízkeho pobrežného mesta Puerto López. Cesta tam trvá asi hodinu a pol loďou. Po príchode môžete stráviť deň na ostrove, vychutnávať si jeho pláže, piesočnaté zátoky a pozorovať vtáky a morské cicavce.

Ak máte radi potápanie, Isla de la Plata je miestom, ktoré musíte navštíviť. Okolo ostrova sa rozprestiera veľa miest s bohatým morským životom a korálovými útesmi. Pri potápaní je možné stretnúť morské želvy, manty, žraloky a mnoho ďalších druhov rýb.

Okrem potápania a pozorovania zvierat ponúka Isla de la Plata aj možnosť výletov do vnútrozemia ostrova, kde môžete objavovať jeho prírodné poklady a unikátnu flóru a faunu. Môžete sa vydať na turistické trasy, ktoré vedú okolo vrcholov, udolie a lagún, čo vám poskytne nádherný výhľad na okolitý oceán a ostrov.

Ak hľadáte dovolenku plnú zážitkov v prírode a morských dobrodružstiev, Isla de la Plata je miestom, ktorého návštevu nebudete ľutovať. Odhliadnuc od veľkých turistických atrakcií, tento ostrov ponúka jedinečný zážitok v pokojnom a prírodnom prostredí.


Počasie Ekvádor Isla de la Plata


Ekvádor, krajina ležiaca na pobreží Južnej Ameriky, je bohatá na rôzne klimatické podmienky vzhľadom na svoje geografické umiestnenie. Jedným z mála miest na pobreží Ekvádoru, ktoré ponúka vynikajúce počasie pre turistov, je Isla de la Plata.

Isla de la Plata, preložene ako "strieborný ostrov", má subtropické počasie po celý rok, čo z neho robí celoročné turistické miesto s minimálnymi obdobiami dažďov či zimou. Väčšina roka je od októbra až do mája považovaná za suché obdobie, s nízkou vlhkosťou a teplotou, ktorá sa pohybuje v rozmedzí 22 až 28 stupňov Celzia. V tomto období je Isla de la Plata v zelenej oáze, s jasným a krásnym modrým nebom.

Počas daždivého obdobia, ktoré trvá od júna do septembra, tam môže byť vlhkosť a mraky, ale teplota zostáva príjemná a výlety sa dajú uskutočniť bez akejkoľvek prekážky. Aj keď môže byť občas pršať, Isla de la Plata je obľúbeným miestom pre turistov, ktorí majú radi exotické a pestré tyčinky s flórou a faunou.

Isla de la Plata je známe aj ako "Galapagos pre chudobných", pretože ponúka podobné zážitky ako susedné ostrovy, akokoľvek sa tam nedostanú také unikátne druhy, ako na Galapágach. Na ostrove sa môžete pridať k jednodňovým alebo dvodňovým výletom na pozorovanie divokých zvierat, ako sú vtáky, želvy, manty a rekiny.

Pri návšteve Isla de la Plata by ste mali byť opatrní aj na riziká spojené s esemikami, ktoré sú agresívnymi druhmi hadov a populárne vo veľa častiach ostrova. Sú síce málo pravdepodobné, že sa k vám priblížia, ale mali by ste byť opatrní a poradiť sa s miestnymi sprievodcami.

Celkovým zhrnutím, Isla de la Plata poskytuje skvelé turistické zážitky so subtropickým počasím po celý rok. Navštíviť tento ostrov je úžasná príležitosť vidieť neporušenú krásu prírody a pozorovať niektoré z najzaujímavejších druhov fauny a flóry v Južnej Amerike.


Letenka Ekvádor Isla de la Plata


Isla de la Plata: Skvost v tieni Ekvádorského pobrežia

Ak sa chystáte navštíviť Ekvádor, zážitkom, ktorý by ste určite nemali vynechať, je výlet na ostrov Isla de la Plata. Tento malý ostrov ležiaci neďaleko ekuádorského pobrežia pokrýva krásna flóra a fauna a ponúka nepoznané dobrodružstvo v prírode.

Ponorte sa do exotického sveta ostrova Isla de la Plata, pričom na vás dýcha atmosféra Galapág. Tento ostrov sa často nazýva „Malým Galapágom“, pretože ponúka obdobné druhy vtákov a morských živočíchov ako slávne souostrovia, ale s menším počtom návštevníkov.

Prvým krokom na ceste na Isla de la Plata je zabezpečenie letenky do Ekvádoru. Letecké spoločnosti ponúkajú pohodlné lety do hlavného mesta Quito alebo Guayaquilu, ktoré sú ideálnymi východiskovými bodmi pre cestu na ostrov. Z Quito alebo Guayaquilu môžete pokračovať ďalej do mesta Puerto Lopez, ktoré je východiskovým bodom pre lodné výlety na Isla de la Plata.

Cesta lodiou na Isla de la Plata je jedinečným zážitkom s nádhernými výhľadmi na pobrežie Ekvádoru. Po príchode na ostrov vás privíta prekrásna príroda a pestrofarebné vtáky, ktoré si tu našli svoj domov. Na ostrove žijú viaceré druhy morských vtákov, ako napríklad albatrosi, pelikáni, fregaty a kolónie vtákov nazývané „blue-footed boobies“. Práve tieto unikátne vtáky s modrými chodidlami sú jedným z najväčších lákadiel Isla de la Plata.

Prechádzka po ostrove vás zavedie cez jeho pestré niekdajšie sopečné útvary až na miesta vhodné na obdivovanie morského života. V blízkosti ostrova sa nachádza niekoľko potápačských lokalít, kde môžete objaviť fascinujúci podmorský svet. Ak ste potápač, určite by ste si nemali nechať ujsť túto príležitosť na stretnutie s morskými živočíchmi v ich prirodzenom prostredí.

Pri návrate z ostrova si môžete vziať so sebou spomienku vo forme fotografie alebo suveníru, ktorý nájdete v meste Puerto Lopez. Mesto je známe svojou priateľskou atmosférou a pestrým trhom s rôznymi druhmi miestnych produktov.

Akonáhle sa vrátite do hlavného mesta Ekvádoru, Quito alebo Guayaquilu, nezabudnite využiť príležitosť na preskúmanie týchto historických a kultúrnych miest. Quito ponúka očarujúce koloniálne uličky a nepochybne vás ohromí svojou bohatou históriou. Z Guayaquilu si môžete vychutnať nádherný výhľad na rieku Guayas a navštíviť pokojný park Seminario so svojimi trpasličími korytnačkami, ktoré sú symbolom mesta.

Ak si chcete pripustiť oddych od každodenného ruchu a ponoriť sa do prírodného krásy a obdivuhodného pozorovania vtákov a morských živočíchov, navštíviť Islu de la Plata je pre vás tou správnou voľbou. Tento ostrov v Ekvádore vám ponúka zážitky, ktoré si budete pamätať ešte dlho po návrate domov.


Najčastejšie otázky a odpovede Ekvádor Isla de la Plata


1. Kde sa nachádza Isla de la Plata?
Isla de la Plata sa nachádza pred pobrežím Ekvádoru v Tichom oceáne.

2. Aká je veľkosť Isla de la Plata?
Isla de la Plata má rozlohu približne 14 km².

3. Ako sa dostanem na Isla de la Plata?
Najlepší spôsob, ako sa dostať na Isla de la Plata, je cez prístav v mestách Puerto Lopez alebo Puerto Cayo v Ekvádore. Odtiaľ môžete vziať loďový transfer na ostrov.

4. Koľko to stojí cestovať na Isla de la Plata?
Cenovka závisí od rôznych faktorov, ako je napríklad doprava a ubytovanie. V priemere sa náklady môžu pohybovať okolo 100 až 200 USD na osobu za jednodňový výlet.

5. Aké aktivity sa dajú robiť na Isla de la Plata?
Medzi populárne aktivity na Isla de la Plata patrí potápanie, šnorchlovanie, pozorovanie vtákov (vrátane slávnych vtákov nazývaných "booby" a "albatros") a turistické túry po ostrove.

6. Kedy je najlepší čas navštíviť Isla de la Plata?
Najlepší čas na návštevu Isla de la Plata je v sušej sezóne, ktorá je medzi júlom a novemberom, keď je nižšie riziko dažďa a viac možností na pozorovanie vtákov.

7. Je na ostrove možné prespať?
Nie, na ostrove nie je povolené prespanie. Väčšina návštevníkov Isla de la Plata sa rozhodne pre jednodňový výlet a následne sa vráti na pevninu.

8. Je potrebné si dopredu rezervovať lístky?
Áno, odporúča sa si dopredu rezervovať lístky, najmä v období najväčšej návštevnosti. To zabezpečí, že budete mať miesto na loď a vynikajúci sprievodcovský tím.

9. Aké oblečenie je vhodné na návštevu Isla de la Plata?
Odporúča sa nosiť pohodlné a ľahké oblečenie, rovnako ako plavky a opaľovací krém. Je tiež vhodné si priniesť dobrú obuv na turistiku a vodotesnú bundu na prípadný dážď.

10. Je na Isla de la Plata dostupná strava a pitie?
Nie, na ostrove nie sú žiadne reštaurácie ani obchody. Odporúča sa si priniesť dostatok jedla a pitia na celý deň výletu.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky