Nájdite letenky s najlepšou cenou

Austrália Whitehaven Beach (Queensland)

Najčastejšie otázky a odpovede Austrália Whitehaven Beach (Queensland)


1. Kde sa nachádza Whitehaven Beach v Austrálii?
Whitehaven Beach sa nachádza na obľúbenej turistickej destinácii Whitsunday Island v austrálskom štáte Queensland.

2. Ako sa dostanem na Whitehaven Beach?
Najlepší spôsob, ako sa dostať na Whitehaven Beach, je vziať loď alebo katamarán z miest jako je Airlie Beach či Shute Harbour. Existujú aj výlety z ostrova Hamilton alebo Daydream Island.

3. Ako dlho trvá cesta na Whitehaven Beach?
Cesta na Whitehaven Beach závisí od miesta, z ktorého odchádzate. Cesta z Airlie Beach môže trvať približne 1,5 až 2 hodiny.

4. Je Whitehaven Beach bezpečné pre plávanie?
Áno, Whitehaven Beach je bezpečné pre plávanie. Pláž je veľmi plochá a plytká, voda je čistá a jasná. Avšak treba si dávať pozor na prúdy pri vstupovaní do vody.

5. Aké aktivity je možné robiť na Whitehaven Beach?
Na Whitehaven Beach môžete relaxovať na bielych piesčitých plážach, plávať, šnorchlovať, alebo sa vziať na prechádzku po okolí. Môžete si tiež prenajať kajak, stoja paddleboard, alebo usporiadať si piknik na pláži.

6. Je možné prespať na Whitehaven Beach?
Nie je povolené táboriť ani spávať priamo na Whitehaven Beach. Pre nocovanie je potrebné vyhľadať ubytovanie v okolitých dedinkách či ostrovoch.

7. Kde sa dajú nájsť ubytovacie možnosti poblíž Whitehaven Beach?
V okolí sa nachádza niekoľko možností ubytovania, vrátane luxusných letovísk a hotelov na miestach ako Hamilton Island, Hayman Island alebo Daydream Island. Ostatné bližšie možnosti nájdete v Airlie Beach.

8. Je potrebné platiť za vstup na Whitehaven Beach?
Nie, nevyžaduje sa žiadny poplatok za vstup na Whitehaven Beach.


Letenka Austrália Whitehaven Beach (Queensland)


Whitehaven Beach, nachádzajúci sa na ostrove Whitsunday v austrálskom štáte Queensland, je jedným z najkrajších pláží na svete. Jej neobvykle biely piesok a krásna tyrkysová voda návštevníkov fascinuje. Ak sa chystáte navštíviť čarovné miesto, mali by ste začať hľadať letenky do Austrálie už teraz.

Letenky do Brisbane, ktoré sa nachádza v blízkosti ostrova Whitsunday, nájdete u niekoľkých leteckých spoločností a náklady sa bežne pohybujú medzi 800 až 1 500 eurami. Pre najvýhodnejšie ponuky sa však odporúča hľadať letenky niekoľko mesiacov vopred a sledovať rôzne zľavové akcie.

Keďže Whitehaven Beach sa nachádza na ostrove, bude pre vás najjednoduchšie si priamo v Austrálii prenajať loď alebo sa zúčastniť organizovanej plavby. Väčšina agentúr ponúka viacdňové plavby, ktoré vám umožnia preskúmať okolité ostrovy a užívať si krásy Austrálie nielen na pevnine. Ceny sa pohybujú približne od 400 eur za osobu a mnoho z nich ponúka aj stravu a ubytovanie na palube.

S Whitehaven Beach je spojená aj určitá zodpovednosť návštevníkov. Pláž je obklopená pralesmi a morskými živočíchmi, ktorým by sme mali venovať ochranu. Odporúča sa preto používať biologicky odbúrateľné opaľovacie krémy a nedovoliť si akékoľvek znečisťovanie. Nezabudnite tiež, že na pláži nie sú umiestnené žiadne odpadkové koše, takže si musíte všetok odpad zobrať so sebou.

Ak sa chcete presvedčiť o kráse Whitehaven Beach na vlastné oči, nenadávajte a kúpte si letenku do Austrálie. Zaručujeme vám, že sa vám táto krásna pláž isto zapáči a zostane vám v pamäti na dlho.


Ubytovanie Austrália Whitehaven Beach (Queensland)


Whitehaven Beach sa nachádza na ostrove Whitsunday v austrálskom štáte Queensland. Tento ostrov, spolu s ďalšími ostrovmi, tvorí súostrovie Whitsunday, ktoré je oblúbenou turistickou destináciou.

Whitehaven Beach je známe svojou bielej pieskovou plážou a krištáľovo čistými vodami Koralového mora. Pláž je dlhá 7 kilometrov a piesok obsahuje vysoký podiel kremene, čo jej dáva charakteristickú farbu a jemné zrnitie. Okrem toho, na pláži sa nachádza aj množstvo kameňov a korálov, ktoré tvoria pôsobivé scenérie.

Aby ste našli ubytovanie na Whitehaven Beach, môžete sa rozhodnúť pre pobyt v neďalekom meste Airlie Beach, ktoré ponúka množstvo možností. Z Airlie Beach sa môžete dostať na Whitehaven Beach rôznymi spôsobmi ako sú napríklad loďou alebo vrtuľníkom.

Ak hľadáte ubytovanie priamo na Whitehaven Beach, sú tu aj niektoré možnosti. Napríklad si môžete objednať súkromné letisko a zostávať v luxusnom letenkovom stane priamo na pláži. Existujú tiež niektoré plážové chatky a stany, ktoré môžete prenajať.

Táto oblasť Queenslandu ponúka množstvo túr a atrakcií, ktoré si môžete na ostrove vyskúšať. Väčšina turistov si užíva plávanie, potápanie a šnorchlovanie na miestnych korálových útesoch. Okrem toho sú k dispozícii rôzne vodné športy ako sú surf, windsurfing alebo kajak.

Ak chcete niečo menej aktívne, môžete sa pozrieť na niektoré piknikové oblasti, vychutnať si jemné piesky alebo len relaxovať pri morských vlnách. Ďalšou populárnou atrakciou je Whitehaven Lookout, kde sa môžete pozrieť na nádherný výhľad na pláž a tyrkysové vody.

Akonáhle sa rozhodnete, kde si vybrať ubytovanie v Austrálii, nezabudnite rezervovať si čo najskôr. Austrália má celoročne veľký nával turistov a ubytovanie na populárnych miestach rýchlo zmizne. Whitehaven Beach je krásnym miestom na dovolenku, ktoré by vám nikdy nemalo uniknúť.


Počasie Austrália Whitehaven Beach (Queensland)


Whitehaven Beach v Queenslande, Austrália, je jedným z najkrajších pláží na svete. Je to miesto, ktoré musíte navštíviť, ak máte radi biele piesky, krásne modré more a slnečné počasie.

Počas tých správnych mesiacov, čo trvá austrálske leto od decembra do februára, je počasie perfektné na návštevu tejto krásnej pláže. Prámie slnko, modré nebo, teploty okolo 30 stupňov Celzia. To všetko spolu vytvára izolovaný a krásny kút sveta pre oddych a relax.

Avšak, nie každý má radi horúce počasie. Ak ste citlivý na teplo, alebo sa vám nechce pobyt na slnku, môžete navštíviť Whitehaven Beach počas jari alebo jesene. V týchto mesiacoch sú teploty nižšie, okolo 20 až 25 stupňov Celzia, ale stále príjemné pre návštevu.

Ako však viete, počasie môže byť nepredvídateľné a môže sa meniť počas dňa. Je preto dôležité byť pripravený a obliecť vhodné oblečenie. Ak sa rozhodnete navštíviť pláž, nezabudnite si na seba vziať klobúk, slnečné okuliare a opaľovací krém. Ak chcete plávať, nezabudnite si plavky, uterák a vodu na pitie.

Hoci je Whitehaven Beach krásna pláž, návštevníci sa musia pozorovať na vnútorné riasy. Tieto riasy sú neškodné pre ľudí, ale sú dôležitým ekosystémom pre miesto. Nie je preto dovolené ich rušiť alebo odnášať.

Všeobecne platí, že ak máte radi krásne pláže, slnečné počasie a krásny výhľad, Whitehaven Beach je pre vás tou správnou voľbou. S vhodným oblečením, chladivými nápojmi a slnečnými okuliarmi môžete stráviť deň oddychom a relaxom na tomto krásnom mieste, ktoré vás zaručene očarí.


Dovolenka Austrália Whitehaven Beach (Queensland)


Whitehaven Beach v Queenslande je jedným z najkrajších a najnavštevovanejších miest Austrálie. Táto 7 kilometrová pláž, ktorá je jednou z najčistejších na svete, je jedinečná pre svoj biely piesok tvorený 98% kalcitom, ktorý nereaguje na teplo, či tlak a nezahnieva sa pod vašimi nohami.

Návšteva Whitehaven Beachu je bezpochyby jednou z najobľúbenejších aktivít v okolí Whitsunday, kde sú turisti dovedna pritiahnutí jeho krásou a pôvabom. Pre tých, ktorí radi relaxujú, je Whitehaven ideálnym miestom na oddych. Pokoje, v ktorých sa môžete ponoriť do pohody a relaxu, sú tu jednoducho dokonalé. Pláž je rušná turistami, ale stále si môžete nájsť miesto, kde si môžete užiť sama

Avšak pamätajte, že Whitehaven Beach nie je len o leňošení na pláži. Táto pláž tiež ponúka množstvo aktivít pre dobrodruhov a fanúšikov adrenalínu. Budete mať možnosť okúsiť kajak na jazere Hill Inlet alebo sa pozrieť na koaly a klokany v blízkej okolite ozajstného prírodného raja.

Ak radi plávate, môžete vyskúšať snorkeling vo väčšine čistej vody okolo ostríha zátok, ktoré ponúkajú záznamné viditeľnosť korálového útesu a morského života, ktoré tu žijú. A ako keby to nestačilo, môžete sa vydať aj na prechádzku po súostroví Whitsunday alebo stráviť deň rybačením, alebo sa vybrať na výlet na člne.

Whitehaven Beach je ideálnym cieľom pre každého, kto chce prežiť nezabudnuteľné dovolenku v Austrálii. Tu si užijete neuveriteľné výhľady na okolitú prírodu, ktorá zanechá vaše srdce naplnené láskou k Austrálii. Tak čo myslíte? Bolo by táto pláža na vašom zozname najkrajších miest, na ktoré chcete raz zavítať? Určite si ju nechajte urobiť.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky