Nájdite letenky s najlepšou cenou

Chorvátsko Makarska

Počasie Chorvátsko Makarska


Chorvátsko má bohaté a zaujímavé počasie, a jedným z obľúbených letovísk, ktoré ponúka skvelé počasie, je Makarska. Toto príjemné letovisko na pobreží Jadranského mora je obľúbenou destináciou pre turistov z celého sveta.

Makarska sa môže pochváliť s veľmi priaznivým stredomorským podnebím, ktoré je charakterizované horúcimi a suchými letami a miernymi a vlhkými zimami. Letná sezóna trvá od júna do septembra, keď teploty dosahujú priemernú hodnotu okolo 30 °C, ale môžu stúpať aj vyššie. Slnečné dni sú časté a turisti si môžu užívať dlhé hodiny na pláži a kúpanie v krásnom mori. Prírodné krásy Makarskej zátoky a pohoria Biokovo sú neodolateľné pre milovníkov hor a dobrodružstva.

Zimy v Makarske sú miernymi a veľmi príjemnými. Teploty sa pohybujú okolo 10 °C a zriedkavo klesajú pod bod mrazu. Zimné mesiace sú ideálne pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť davom a turistickej sezóne a radi objavujú mesto a jeho okolie v pokojnej atmosfére. Aj keď nie je vhodné na kúpanie v mori, prírodná krása a možnosti turistiky zostávajú prítomné.

Jeseň a jar sú prechodnými obdobiami v Chorvátsku, vrátane Makarske. Teploty sú miernejšie a zvyčajne sa držia medzi 15 a 20 °C. Tieto obdobia môžu byť vhodné pre tých, ktorí preferujú miernejšie počasie a väčšiu pokojnosť. Príroda je v tomto období krásna a pestrofarebná, čo poskytuje úžasnú kulisu pre turistické aktivity a výlety.

Makarska je známa aj svojimi silnými vetrami, najmä bora a jugo. Bora je chladnejší a suchší vietor, ktorý fúka dolinami zo severu a prináša so sebou jasné a slnečné dni. Jugo je vlhkejší vietor, ktorý prichádza z juhu a ovplyvňuje počasie, prinášajúc s sebou zvyčajne zrážky a oblačné dni. Tí, ktorí plánujú návštevu Makarske, by mali brať do úvahy tieto veterné podmienky a prispôsobiť svoje aktivity podľa nich.

Celkovo možno povedať, že počasie v Makarske je príjemné a prispôsobené pre turistov. To je jedným z dôvodov, prečo je toto letovisko tak populárne medzi dovolenkárami. Bez ohľadu na ročné obdobie, Makarska ponúka krásne prírodné scenérie, možnosti kúpania a aktívneho oddychu a príležitosti na objavovanie chorvátskej kultúry a histórie.


Ubytovanie Chorvátsko Makarska


Makarska je jedným z najobľúbenejších letovísk v Chorvátsku. Nachádza sa na južnom pobreží Makarského zálivu, preniknutom hlbokými zálivmi a okúzľujúcimi plážami. Pre turistov z celého sveta je to ideálne miesto na strávenie letných prázdnin.

Ubytovanie v Makarske je bohaté a mnohoraké. Návštevníci majú možnosť zvoliť si medzi medzi rôznymi druhmi ubytovania, vrátane hotelov, apartmánov, súkromných domov a kempov. Všetky tieto možnosti sú vhodné pre páry, rodiny so deťmi alebo veľké skupiny priateľov.

Hotely v Makarske sú zvyčajne situované v blízkosti pláží, čo je pre mnohých návštevníkov veľkou výhodou. Ponúkajú rôzne úrovne komfortu a luxusu, čo znamená, že si môžete vybrať podľa svojich preferencií a rozpočtu. Mnohé hotely majú na svojich pozemkoch bazén, reštaurácie, bary a iné vybavenie, ktoré majú za cieľ uspokojiť potreby ich hostí.

Pre tých, ktorí uprednostňujú väčšiu slobodu a súkromie, sú apartmány v Makarske skvelou voľbou. Môžete si vybrať medzi širokou ponukou jedno-, dvoj-, troj- a viacizbových apartmánov, ktoré sú vybavené základnými kuchynskými zariadeniami a poskytujú komfortné a priestranné ubytovanie. Väčšina apartmánov je situovaná priamo pri mori alebo v blízkom okolí, takže môžete vychutnať krásne výhľady na more a pravidelné kúpanie priamo z apartmánu.

Ak preferujete skúsenosť s miestnymi obyvateľmi a autentickú atmosféru, môžete si nájsť súkromné domy v Makarske. Mnohé domy sú súčasťou malých rodinných osád a ponúkajú pokojnejšie prostredie pre relaxáciu a oddych. Tieto domy majú väčšinou záhrady alebo terasy, kde sa môžete opaľovať, grilovať a stráviť voľný čas s rodinou a priateľmi.

Pre milovníkov prírody a dobrodružstva je kempovanie v Makarske veľmi obľúbené. Kampy sa nachádzajú v blízkosti pláží a ponúkajú zariadenia pre stany, karavany a obytné prívesy. Kempy majú sprchy, toalety, obchody so základnými potrebami, ako aj reštaurácie a bary. Je to ideálna možnosť pre tých, ktorí uprednostňujú aktívny dovolenkový štýl a radi trávia čas na pláži a v prírode.

Makarska je preplnená kultúrnymi a historickými pamiatkami, ktoré môžete objavovať počas svojho pobytu. Okrem krásnych pláží si môžete vychutnať prechádzky po historickej časti mesta, navštíviť nádherné kostoly a samozrejme ochutnať tradičnú chorvátsku kuchyňu v jednej z mnohých reštaurácií.

Ak plánujete dovolenku v Chorvátsku a hľadáte krásne miesto na oddych, Makarska je skvelou voľbou. Nech už zvolíte hotel, apartmán, súkromný dom alebo kemp, môžete si byť istí, že budete mať nezabudnuteľný pobyt plný prírodného krásy a pohostinnosti.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Makarska


Tu je niekoľko najčastejších otázok a odpovedí o Chorvátsku a Makarske:

1. Ako sa dostanem do Makarske z hlavného mesta Chorvátska, Záhrebu?
- Môžete sa sem dostať autom, autobusom alebo vlakom. Cesta autom trvá približne 4 hodiny, autobusom zhruba 5 hodín a vlakom približne 6 hodín.

2. Kde sa nachádza Makarska?
- Makarska sa nachádza na pobreží Jadranského mora v strednej Dalmácii, v Chorvátsku.

3. Aké sú najkrajšie pláže v Makarske?
- Niektoré z najkrajších pláží v Makarske sú pláž Nugal, pláž Punta Rata, pláž Baška Voda a pláž Tucepi.

4. Čo si môžem pozrieť v okolí Makarske?
- V okolí Makarske sa nachádza mnoho miest a atrakcií, ktoré sa dajú ľahko navštíviť na výlety. Medzi ne patrí napríklad starobylé mestečko Dubrovník, ostrov Brač s jeho slávnou plážou Zlatni Rat a mnoho ďalších.

5. Aké je klima v Makarske?
- Makarska má stredomorské podnebie s teplými letami a miernymi zimami. Letné teploty sa pohybujú v priemere okolo 30 stupňov Celzia, zatiaľ čo zimné teploty sú zvyčajne okolo 10 stupňov Celzia.

6. Aké sú najlepšie reštaurácie v Makarske?
- Niektoré z najlepších reštaurácií v Makarske sú restaurácia Jeny, restaurácia Kalalarga, konoba Kalalarga a konoba Jez.

7. Akoý je najlepší čas na návštevu Makarske?
- Najlepší čas na návštevu Makarske je od mája do septembra, keď sú teploty príjemné a počasie je ideálne na plávanie a ochutnávanie rôznych vodných športov.

8. Aké aktivity môžem robiť v Makarske?
- V Makarske môžete robiť rôzne aktivity, ako sú napríklad plážové aktivity, napríklad potápanie, šnorchlovanie, vodné lyžovanie, prechádzky po prírodnom parku Biokovo, výlety na okolité ostrovy a mnoho ďalších.

Toto je len niekoľko otázok a odpovedí, ktoré sa týkajú Chorvátska a Makarske. Ak potrebujete viac informácií, odporúčam vyhľadať oficiálne stránky turistických informácií alebo sa obrátiť na miestne cestovné agentúry.


Letenka Chorvátsko Makarska


Makarska, jedno z najkrajších letovísk Chorvátska, je miestom, kde sa tradícia stretáva s modernou. Tento malý mestečko sa nachádza na pobreží Jadranského mora, v Dalmácii, a ponúka návštevníkom nekonečné možnosti na relaxáciu a oddych.

Ak plánujete svoju dovolenku v Chorvátsku a váhate, ktoré letovisko si vybrať, Makarska by mala byť vašou voľbou. A najlepší spôsob, ako sa tam dostať, je samozrejme prostredníctvom letenky. Let do Makarske je jednoduchý a pohodlný, hlavne ak odletíte z hlavného mesta Chorvátska, Záhrebu, alebo z blízkeho Splitu.

Existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré ponúkajú letenky do Chorvátska, a to nielen v sezóne. Odlietate z letiska v Bratislave alebo z Viedne a po krátkej ceste už viete, že vás čaká skutočné rajské miesto. Keďže Makarska je takmer najjužnejším bodom na chorvátskej riviére, cesta z letiska na letovisko je krásnou ukážkou malebného chorvátskeho vidieka a pobrežia.

Po príchode do Makarske sa ocitnete uprostred starého mesta s úzkymi uličkami, kamennými domami a malebným prístavom, kde kotvia rôzne typy lodí, od malých člnov až po veľké jachty. Je to ideálne miesto pre tých, ktorí si prajú vidieť tradičnú chorvátsku atmosféru a zároveň si vychutnať všetky výhody a pohodlie moderného letoviska.

Makarska ponúka tiež bohaté možnosti v oblasti turistiky a zábavy. V blízkosti sa nachádzajú úchvatné pláže s jemným bielym pieskom a azúrovou vodou, kde si môžete užívať slnenie a kúpanie. Pláže sú dobre vybavené, s množstvom plážových barov a reštaurácií, kde si môžete vychutnať čerstvé morské plody a chorvátske špeciality.

Okolie Makarske je tiež plné atrakcií a prírodných krás. Nedaleko vás čakajú Národný park Biokovo, s úžasnými výhľadmi na pobrežie a hory, ako aj historické mestečká ako Brela, Tučepi a Baška Voda. Ak hľadáte adrenalínové dobrodružstvo, môžete sa vybrať na výlety po mori, rafting na rieke Cetina alebo vychutnať si prechádzky v prírodnom parku Biokovo.

Makarska je teda skutočne ideálnym miestom pre dovolenku v Chorvátsku. A najlepší spôsob, ako sa tam dostať, je prostredníctvom letenky. Takže neváhajte a plánujte si svoje lety do tohto nádherného letoviska, kde vás čakajú krásne pláže, pohostinní obyvatelia a mnoho príležitostí na objavovanie.


Dovolenka Chorvátsko Makarska


Makarska je jedno z najkrajších miest v Chorvátsku, kde sa môžete užívať na dovolenke. Toto mestá je známe svojimi čistými plážami, ktoré sú obklopené nádhernou scenériou hor a mora. Takže ak hľadáte miesto na oddych a relax, určite sa oplatí navštíviť toto krásne mesto.

Príďte buď autom alebo lietadlom a začnite túrať po meste. Makarska je plná turistických atrakcií ako napríklad historické pamiatky, múzeá, parky, ale aj moderné bary, reštaurácie, ktoré priťahujú mnoho turistov z celého sveta.

Ak sa rozhodnete stráviť čas na pláži, Makarska má mnoho možností. Jednou z najkrajších sú pláže v Brela, které sú oddelené od seba skalami. Vyberte si "kúsok" kde sa cítite najlepšie. Plážové stánky s občerstvením ako aj stánky s vodnými športami sú všade okolo.

Ak ste športový typ, Makarska má tiež množstvo možností. Môžete sa ísť potápať k útesom, zdolať nejaký ten bicykel alebo sa vydať na turistiku. Večer si potom môžete dopriať zabávu v niektorom z mnohých klubov s živou hudbou alebo si užiť romantickú večeru so svojimi blízkymi v nejakom z priestranných reštaurácií. Ponuka jedál je veľká, od tradičnej chorvátskej kuchyne až po iné medzinárodné kuchyne.

Makarska je tiež známa svojimi každoročnými festivalami ako napríklad "Cryšpaj", ktorý sa koná v júli a auguste a zameriava sa na kultúrnu scénu chorvátskeho pobrezia. Na festivale si túto chorvátsku kultúru užijete v celom jej rozsahu.

Celkovo ak hľadáte miesto, kde sa môžete relaxovať, ale aj veľa činností na dovolenke, Makarska určite nie je zlé miesto pre vás. Môžete to celé absolvovať na vlastnú päsť alebo s cestovkou, ktorá vám zabezpečí všetko podľa contractu. Takže si pripravte svoju rezerváciu a užite si slnečnú dovolenku na chorvátskom pobřeži.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky