Nájdite letenky s najlepšou cenou

Egypt Hurghada

Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Hurghada


1. Aké letisko sa nachádza najbližšie k destinácii Hurghada v Egypte?
Odpoveď: Najbližšie letisko k destinácii Hurghada je Letisko Hurghada International.

2. Ako dlho trvá let z Európy do Hurghady?
Odpoveď: Dĺžka letu závisí od konkrétnej destinácie v Európe, ale bežne trvá približne 4-5 hodín.

3. Koľko stojí víza pre turistov v Egypte?
Odpoveď: Cena víza pre turistov v Egypte sa môže líšiť, ale bežne sa pohybuje okolo 25-30 USD.

4. Je Hurghada bezpečné miesto pre turistov?
Odpoveď: Hurghada je považovaná za bezpečnú destináciu pre turistov, ale je vždy dôležité dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia a informovať sa o aktuálnych bezpečnostných odporúčaniach.

5. Aké sú najlepšie pláže v Hurghade?
Odpoveď: Niektoré z najlepších pláží v Hurghade sú Old Vic Beach, Orange Beach a El Dahar Beach.

6. Ktoré vodné aktivity sú v Hurghade najpopulárnejšie?
Odpoveď: V Hurghade sú veľmi populárne potápanie, šnorchlovanie, vodné lyžovanie a jazda na vodnom skútri.

7. Aké sú hlavné atrakcie v okolí Hurghady?
Odpoveď: Medzi hlavné atrakcie v okolí Hurghady patrí historické mesto Luxor, starobylé chrámy v Karnaku a Kráľovské údolie.

8. Kedy je najvhodnejšie obdobie na návštevu Hurghady?
Odpoveď: Ideálne obdobie na návštevu Hurghady je počas zimy a skorého jari, keď je teplota príjemná a vhodná na plážovú dovolenku.

9. Aké sú najlepšie hotely v Hurghade?
Odpoveď: Niektoré z najlepších hotelov v Hurghade sú Steigenberger Al Dau Beach Hotel, Titanic Palace Hotel a SUNRISE Crystal Bay Resort.

10. Čo by som si mal so sebou vziať na dovolenku do Hurghady?
Odpoveď: Doporučuje sa mať so sebou plavky, opaľovacie prípravky, ľahký oblečenie a komfortné obuv pre vodné aktivity.


Počasie Egypt Hurghada


Egypt Hurghada je známe turistické mesto nachádzajúce sa na pobreží Červeného mora. Toto pôvabné letovisko je známe svojimi úžasnými plážami, ktoré majú biele piesočné duny a azúrovú vodu. Jedným z hlavných aspektov, ktorý pritiahne turistov do Hurghady, je priaznivé počasie počas celého roka.

Hurghada má suché subtropické podnebie, čo znamená, že tu nájdeme horúce a suché leto a mierne a teplé zimy. V lete sa teplota môže pohybovať od 30°C do 35°C, ale občas môže dosiahnuť aj 40°C. Tieto horúce letné teploty spolu s teplou vodou robia z Hurghady ideálne miesto pre dovolenku na pláži a vodné športy.

Zimy v Hurghade sú veľmi príjemné s miernymi teplotami, ktoré sa pohybujú medzi 18°C až 25°C. Aj keď zima nie je tak horúca ako leto, je stále možné si užiť slnečné počasie a vykúpať sa v mori alebo v bazéne. Na rozdiel od iných destinácií, kde sú zimy veľmi chladné, Hurghada ponúka teplejšie počasie, čo je pre turistov veľkou výhodou.

Ďalšou výhodou počasia v Hurghade je minimálna zrážková aktivita. To znamená, že sa väčšinou nemusíte obávať zrážok alebo dážďa počas svojho pobytu v tomto stredisku. Hurghada má priemerné zrážky približne 15 mm za rok, čo je veľmi málo v porovnaní s inými oblasťami.

V každom období, či už leto alebo zima, Hurghada ponúka skvelé počasie, ktoré je ideálne na využitie všetkých rezortných možností. Môžete si vychutnať plážové aktivity, ako je potápanie, šnorchlovanie, jazda na kiteboardoch a vodné skútre. Počas chladnejších mesiacov si môžete vybrať aj aktivity, ako je návšteva miestnej kultúry, šnorchlovanie alebo objavovanie pamiatok ako napríklad staroveké pyramidy.

Celkovo povedané, Hurghada je známa svojím priaznivým počasím počas celého roka. Bez ohľadu na to, či chcete mať letnú alebo zimnú dovolenku, Hurghada vás určite nezklame. Pripravte si plavky a opaľovací krém a vydejte sa do tohto slnečného raja.


Dovolenka Egypt Hurghada


Egypt je jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií, a jeho prímorské mesto Hurghada ponúka všetko, čo si človek môže priať pre relaxačnú a dobrodružnú dovolenku.

Hurghada je známa svojimi krásnymi piesočnatými plážami a teplým azúrovým morom, čo robí z nej ideálne miesto na oddych a slnenie. Je tu možnosť prejsť sa popri pláži, robiť si piknik alebo len tak sa uvoľňovať na slnku. Okrem relaxácie na pláži, Hurghada ponúka aj množstvo vodných športov, vrátane potápania, snorklovania, jachtingu a rybárčenia. Pre tých, ktorí majú radi adrenalínové zážitky, sú k dispozícii rýchle lodné jazdy a paragliding. Výlety na koralový útes sú veľmi obľúbené, pretože Egypt je domovom niektorých z najkrajších koralových útesov na svete. Potápanie v tejto oblasti ponúka možnosť stretnúť sa s farebnými rybami a inými morskými tvormi, čo je pre mnohých nezabudnuteľným zážitkom.

Okrem vodných aktivít je Hurghada bohatá aj na kultúru a históriu. Mesto je známe svojimi starobylými pamiatkami a zrúcaninami, kde sa môžete ponoriť do histórie a obdivovať egyptské umenie a architektúru. Medzi najznámejšie pamiatky v blízkosti Hurghady patrí chrám Karnak, kde sa nachádza obrovský pylon, malý chrám Ramesseum a Ísiskin chrám.

Milovníkom nočného života sa v Hurghade nebudú nudiť. Mesto je plné reštaurácií, barov a klubov, kde si môžete vychutnať egyptskú kuchyňu a tradičnú hudbu. Pre milovníkov nákupov je tu viacero trhov a obchodov, kde si môžete zakúpiť tradičné egyptské produkty ako napríklad ručne vyrobené suveníry a šperky.

Hurghada je tiež výborným východiskovým bodom pre výlety do iných častí Egypta. Môžete sa vybrať na výlety do Káhiry, kde môžete obdivovať slávnu pyramídu a Egyptské múzeum. Kúsok od Hurghady sa nachádzajú aj starobylé chrámy v Luxore, ktoré sú jednými z najimpresívnejších historických pamiatok sveta.

V neposlednom rade, Hurghada ponúka aj množstvo luxusných rezortov a hotelov, kde si môžete užiť najvyššiu úroveň pohodlia a kvalitu služieb. Mnohé z týchto rezortov majú vlastné pláže, bazény, spa centrá a rôzne športové zariadenia, aby ste sa na dovolenke cítili naozaj komfortne a oddýchnuto.

Hurghada je teda skvelou voľbou pre dovolenku pre tých, ktorí chcú relaxovať na pláži, objavovať podvodný svet, spoznávať egyptskú kultúru a históriu alebo jednoducho len užívať si nočný život a luxusné pohodlie. Nech už máte akýkoľvek záujem, v Hurghade nájdete niečo pre všetkých.


Ubytovanie Egypt Hurghada


Hurghada je jedným z najpopulárnejších turistických destinácií v Egypte a ponúka širokú škálu možností pre ubytovanie. Toto krásne letovisko na pobreží Červeného mora je známe svojimi nádhernými plážami, korálovými útesmi a brilantnými možnosťami na potápanie.

Pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do luxusu a pohodlia, Hurghada ponúka množstvo rôznych reštauračných zariadení a hotelov s 5 hviezdičkami. Tieto hotely majú bohaté vybavenie vrátane bazénov, spa centier, reštaurácií, kasín a mnoho ďalších zariadení. K dispozícii sú tiež rôzne možnosti ubytovania - od izieb a apartmánov po luxusné vily.

Pre tých, ktorí hľadajú lacnejšie ubytovanie, existujú v Hurghade aj hotely s nižším počtom hviezdičiek, ktoré však stále ponúkajú základné vybavenie a pohodlie. Tieto hotely sú často situované bližšie k pláži a majú jednoduchšie zariadenie, ale poskytujú príjemnú atmosféru a skvelú hodnotu za peniaze.

Ak preferujete viac nezávislú a autonómnou možnosť ubytovania, v Hurghade máte tiež možnosť prenajať si apartmán alebo vilu. Tieto ubytovacie zariadenia sú zvyčajne plne zariadené a majú vlastnú kuchyňu a iné pohodlia, ktoré vám umožňujú cítiť sa ako doma.

Medzi ďalšie možnosti ubytovania v Hurghade patrí aj All-Inclusive rezort, ktorý poskytuje všetko potrebné pre pohodlnú a bezstarostnú dovolenku. All-Inclusive rezorty zahŕňajú všetky jedlá a nápoje v cene, čo je ideálne pre tých, ktorí chcú mať všetko na dosah ruky počas pobytu.

Okrem klasického ubytovania ponúka Hurghada aj alternatívne možnosti ako kempovanie na pláži alebo prenájom jachty, čo je skvelý spôsob, ako preskúmať okolie a užiť si Červené more zo súkromia vlastnej jachty.

Je dôležité vopred si dobre naštudovať ubytovacie možnosti v Hurghade a vybrať si to, čo najviac vyhovuje vašim potrebám a rozpočtu. Bez ohľadu na to, čo si vyberiete, nebudete sklamaní - Hurghada je jedným z najkrajších miest na svete a ponúka skvelé možnosti pre dovolenku plnú relaxu a zábavy.


Letenka Egypt Hurghada


Egypt Hurghada: Kúzlo niekdajšieho rybárskeho mestečka

Egypt je obľúbenou dovolenkovou destináciou mnohých, ktorí túžia po krásnych plážach, slnečnom počasí a dobrodružstve. A medzi najobľúbenejšie oblasti na oddych patrí Hurghada - pokojné mestečko v červenom mori. Ak sa chystáte na cestu do Egypta, neváhajte a zarezervujte si letenku do Hurghady už dnes.

Zo západného pohľadu môže Hurghada byť v porovnaní s Egyptskými autobusmi a pyramídami trochu zanedbateľná. Avšak v skutočnosti ponúka okúzľujúce zážitky a pôsobivú históriu, ktoré sú zasadené do veľkolepej krajiny stvoreným geologickými silami. V Hurghade si budete môcť vychutnať nádherné zálivy, ktoré sú obklopené horskými masívmi, a vychutnať si dychberúci výhľad na okolitú krajinu.

K dispozícii máte mnoho možností, ako stráviť voľný čas v Hurghade. Môžete sa ísť kúpať, potápať alebo šnorchlovať v červenom mori. Hľadať poklady v podmorských tôňach, zanoriť sa do sveta pod vodou a objavovať tajomstvá morských príšer, ktoré sa skrývajú v tmy. Bude to pre vás zážitok, ktorý uchváti vaše zmysly.

Časť Hurghady, známa ako centrum "Dahar", je v plnom prúde pestrým svetlom miestnej scenérie. Tajomstvo tejto časti Egypta spočíva v tom, že má ešte stále staroveký zrenovovaný charakter a kúsok po kúsku vám ukáže, aká bol v skutočnosti krajina neodolateľná dávnych čias.

Nedaleko Hurghady sa nachádza Edfu, kde sa nachádza chrám boha Horusa, ktorý je posvätený faťanom žralokom. Môžete sa tam vydať na výlet a dozvedieť sa viac o histórii tohto miesta. Vzdialené je okolo 200 kilometrov, ale cesta bude stáť za to. V blízkosti Hurghady sa nachádza aj mesto Luxor, ktoré je tiež plné histórie, ktorá sa vyhľadáva davmi turistov.

Počas svojho pobytu v Hurghade si určite nenechajte ujsť jedinečné príležitosti, ktoré vám táto krásna oblast Egypta ponúka. Hurghada vám umožní nájsť to správne miesto pre vašu dovolenku, kde sa budete môcť roztápajte na pláži s koktejlom v ruke alebo naopak, nájsť dobrodružstvo pod vodou.

Pri objednávaní letenky do Hurghady sa uistite, že máte všetko potrebné vybavené pred cestou, aby ste sa mohli plne odovzdať zážitkom tohto jedinečného miesta. Ak hľadáte dovolenku, kde užijete slnko, more a vodu, Hurghada dokáže poskytnúť všetko, o čo bolo požiadané.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky