Nájdite letenky s najlepšou cenou

Estónsko Narva

Najčastejšie otázky a odpovede Estónsko Narva


1. Aké je hlavné mesto Estónska?
Odpoveď: Hlavné mesto Estónska je Tallinn.

2. Kde sa nachádza Narva?
Odpoveď: Narva je estónske mesto na východnom pobreží pri hranici s Ruskom.

3. Aká je populácia Narvy?
Odpoveď: Populácia Narvy je približne 58 000 obyvateľov.

4. Aké pamiatky sa nachádzajú v Narve?
Odpoveď: Medzi najznámejšie pamiatky v Narve patrí Veľký hrad Narva (Narva Kreenholm), Kremel Narva, historické pevnosti a kostol sv. Petra.

5. Aký je hlavný jazyk v Narve?
Odpoveď: Estónčina je hlavným jazykom v Narve, ale vzhľadom na blízkosť Ruska sa tu hovorí aj rusky.

6. Aké sú hlavné priemyselné odvetvia v Narve?
Odpoveď: Narva je známa pre svoj chemický, stavebný a textilný priemysel.

7. Aké sú možnosti dopravy do Narvy?
Odpoveď: Narva je dostupná pomocou cestnej dopravy, vlakom a tiež cez priehraničné prechody do Ruska.

8. Aké kultúrne podujatia a festivaly sa konajú v Narve?
Odpoveď: V Narve sa konajú rôzne kultúrne podujatia a festivaly, ako napríklad Estónske dni, Narvské jazzové dni, Letné večery v Narve a mnoho ďalších.

9. Ako sa môžem dostávať po Narve?
Odpoveď: V Narve je verejná autobusová doprava a tiež môžete využiť taxíky.

10. Aké turistické atrakcie nájdem v okolí Narvy?
Odpoveď: V blízkosti Narvy sa nachádzajú prírodné rezervácie, ako napríklad prírodný park Kurtna, jezero Peipsi a mnoho historických miest a kúpeľov.


Počasie Estónsko Narva


Estónsko, krajina ležiaca na severe Európy, sa vyznačuje rôznymi typmi podnebia v závislosti od konkrétnej oblasti. Narva, nachádzajúca sa na východnom pobrezí, má typické kontinentálne podnebie s miernymi letami a studenými zimami.

Letá v Narve sú zvyčajne mierne a teplé. Priemerné denné teploty sa pohybujú okolo 20 stupňov Celzia. Teploty môžu však v horúcich letných dňoch dosiahnuť aj 30 stupňov. Letné obdobie je tiež charakterizované relatívne dlhými dňami a krátkymi nocami. Počas leta môžete očakávať jasnú oblohu a veľa slnečného svetla.

Zimy v Narve sú chladné a mrazivé. Teploty môžu klesnúť až pod -10 stupňov Celzia a vo veľmi chladných dňoch dokonca pod -20 stupňov. Sneh je bežný počas zimy a kvôli chladnému podnebiu môže zostať na zemi aj niekoľko mesiacov. Zimné obdobie je tiež charakterizované veľmi krátkymi dňami a dlhými nocami, s malým množstvom slnečného svetla.

V Narve často existuje aj vysoká vlhkosť vzduchu, čo môže spôsobiť, že sa teplota ešte chladnejšie cíti. Pri prudkom vetre sa zlepšuje pocit zimy a môže spôsobiť zvýšené nepohodlie. Práve preto je vhodné v zime oblečenie vrstviť a chrániť si kožu pred vetrom.

Zrážky sa v Narve pomerne rovnomerne rozložené počas celého roka, w ktoromkoľvek období môže pršať. Väčšina zrážok však padá v letných mesiacoch, konkrétne v júli a auguste, kedy môže pršať viac ako polovica dní. Zrážky sa v zime zväčša vyskytujú vo forme snehu.

Ak sa rozhodnete navštíviť Narvu, odporúča sa sledovať predpovedi počasia a primerane sa obliekať. V lete nezabudnite na ľahké oblečenie, slnečnú ochranu a prípadne rukavice a šatku v zime. Vzhľadom na zimné podnebie je dôležité mať dostatočné vrstvy oblečenia a obuvi, aby ste sa ochránili pred mrazom.

Celkovo je počasie v Narve zaujímavé a rozmanité, s mírnymi letami a studenými zimami. Bez ohľadu na ročné obdobie, návštevníci budú mať príležitosť obdivovať krásnu krajinu a svoje aktivity plánovať v súlade s počasím.


Dovolenka Estónsko Narva


Estónsko, naozajstná perla severovýchodnej Európy. Okrem svojej rozmanitej prírody, zaujímavej histórie a kultúry je tu tiež čarovný malý mestský štvrť Narva. Narva, súvisiace s Ruskou federáciou, je jednou z najzaujímavejších destinácií na dovolenku v Estónsku. Obľúbená medzi turistami, táto malebná oblasť ponúka kombináciu unikátnej architektúry, histórie a prírodných krás.

Po príchode do Narvy vás jeho historická atmosféra okamžite očarí. Hlavná atrakcia mesta je Narvský hrad, majestátny stredoveký hrad, ktorý sa týči ponad rieku Narva. Hrad je symbolom bojového ducha a vytrvalosti obyvateľov mesta počas nepokojov v minulosti. Jeho veže, múry a mosty vytvárajú neuveriteľný pohľad, ktorý by mal nechať každého návštevníka dychtivého.

V blízkosti hradu sa nachádza najväčšia vodná elektráreň v Estónsku, známa ako Narva Elektrárna. Je to jedinečný technický skvost, ktorý spája moderné inžinierstvo s historickým mestským centrom. Svojou veľkosťou a vzrušujúcou architektúrou je to určite miesto, ktoré musíte vidieť.

Ak máte radi prírodu, určite si nechajte čas na preskúmanie Narvskej priehrady, ktorá sa nachádza len krátku cestu od mesta. Táto priehrada je obľúbená medzi rybármi a vodnými športovcami, ponúkajúc krásne prostredie na rybolov, plávanie a jachtu. Okrem toho je v blízkosti aj národný park Kuremäe, kde môžete preskúmať nekonečné lesy, jazerá a divokú prírodu.

Po dni plnom objavovania mesta si môžete oddýchnuť v jednom z miestnych reštaurácií, kde si môžete vychutnať tradičné estónske jedlá. Estónska kuchyňa je plná chutí a jedlá z čerstvých a miestnych ingrediencií. Nezabudnite si vyskúšať tradičnú estónsku polievku s kapustou alebo slávny estónsky koláč.

Estónsko Narva je skutočným pokladom, na ktorý treba naraziť pri návšteve Estónska. Jeho jedinečná kombinácia histórie, kultúry a prírodných krás vás určite očarí a zanechá vám nezabudnuteľné zážitky. Ak si plánujete dovolenku v Estónsku, nezabudnite zaradiť Narvu do zoznamu zastávok a poďte objavovať túto krásnu časť krajiny.


Ubytovanie Estónsko Narva


Estónsko je veľmi krásna krajina, ktorá ponúka bohaté kultúrne dedičstvo a nezabudnuteľné zážitky. Narva patrí medzi najdôležitejšie turistické destinácie v Estónsku, pretože je situovaná v blízkosti hranice s Ruskom a ponúka bohatú históriu. Ak hľadáte ubytovanie v Narve, existuje niekoľko možností kvôli tomu, že mesto má v súčasnosti desiatky hotelov.

Hotel Narva

Hotel Narva je jedným z najlepších hotelov v Narve. Nachádza sa v centre mesta a ponúka pohodlnú a útulnú atmosféru. Každá izba má súkromné kúpeľne, TV a bezplatné Wi-Fi pripojenie. Hotel ponúka aj raňajky a večerné bufety.

Inwest Apartments

Apartmány Inwest sa nachádzajú na úpätí vrchu Hermann a ponúkajú krásny výhľad na Narvskú pevnosť a rieku Narvu. Apartmány sú moderné, klimatizované a plne vybavené. Nachádzajú sa len pár minút chôdze od hlavného námestia a mestskej pevnosti.

King Boutique Hotel

King Boutique Hotel sa nachádza v historickom centre Narvy, v bezprostrednej blízkosti rieky Narva. Ponúka elegantné a pohodlné izby, ktoré sú vybavené všetkým potrebným. Hotel disponuje aj reštauráciou s tradičnými a európskymi jedlami.

Naha Apartments

Naha Apartments ponúka moderne zariadené apartmány v centre Narvy. Izby sú komfortné a plne vybavené, vrátane klimatizácie, Wi-Fi pripojenia a kuchynky. Nachádzajú sa v blízkosti mnohých turistických atrakcií a sú vhodné pre rodiny alebo skupiny priateľov.

U Vokzala

Hotel U Vokzala je jedným z najlacnejších hotelov v Narve. Nachádza sa blízko hlavnej železničnej stanice a ponúka základné ubytovanie. Izby sú skromné, ale útulné a majú bezplatné Wi-Fi pripojenie. Hotel ponúka aj raňajky.

V Narve nájdete nespočetné množstvo rôznych možností ubytovania. V závislosti od vášho rozpočtu a predstáv si vyberiete ten správny hotel či apartmán. Nezáleží na tom, aké sú vaše požiadavky, Narva vám určite poskytne skvelé ubytovanie ako základňu pre vašu dovolenku v tomto krásnom kúsku Estónska.


Letenka Estónsko Narva


Estónsko, krajina bohatá na krásne prírodné scenérie, rozprávkové historické mestečká a prívetivých ľudí, ponúka nespočetné možnosti pre turistov. Medzi najpopulárnejšie destinácie v Estónsku patrí aj mesto Narva, ktoré sa nachádza na východnom pobreží krajiny, blízko rieky Narva, pri hranici s Ruskom. Ak hľadáte letenku do tohto fascinujúceho mesta, určite nebudete sklamaní.

Aký je teda ideálny spôsob, ako dopraviť sa do Narvy? Samozrejme, najrýchlejším spôsobom je využitie letu. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú letenky do hlavného letiska v Taline, hlavnom meste Estónska. Po prílete môžete nájsť priame spojenie na miestne letisko v Narve, ktoré sa nachádza iba pár kilometrov od centra mesta. Letenky je možné zakúpiť online alebo prostredníctvom cestovných agentúr, ktoré vám s radosťou pomôžu pri organizácii cesty.

Po prílete do letiska v Narve budete okamžite ohromení krásou okolitej prírody. Hneď vedľa letiska sa totiž nachádza Narvské pevnosti, ktoré patria medzi najväčšie a najstaršie pevnosti v celej Estónsku. Prechádzka po týchto historických zrúcaninách vám poskytne nádherný pohľad na rieku Narva a okolité lesy. Ak máte radi históriu, rozhodne nevynechajte návštevu tejto atrakcie.

Okrem pevnosti platí Narva aj za významné kultúrne centrum, aj keď jeho veľkosť by vás mohla obmedziť v jeho objavovaní. Mesto síce nemá toľko atrakcií ako hlavné mesto Talin, ale ponúka príjemnú atmosféru a množstvo zaujímavých miest, ktoré môžete navštíviť. Patria sem napríklad Kreenholmi manufaktúra z 19. storočia, ktorá je dnes múzeom a ukazuje históriu textilného priemyslu v meste, alebo Hermanni pevnosť s veľkolepým výhľadom na rieku a celé mesto.

Nemôžeme zabudnúť ani na rieku Narva, ktorá hrá v bohatom estónskom kultúrnom dedičstve dôležitú úlohu. Je jednou z najväčších riek v kraji a rozdeľuje mesto na dve časti - estónsku a ruskojazyčnú. Narva je jedným z najlepších miest, kde môžete zažiť zmes estónskej a ruskej kultúry a tradícií. Miestne reštaurácie vám ponúknu širokú škálu tradičných a chutných jedál z oboch kuchýň a vy si môžete vychutnať rozmanitosť tohto miesta.

Narva je preto jedným z najkrajších a najzaujímavejších miest na východnom pobreží Estónska a určite stojí za to navštíviť ho. Nech už ste fanúšikom histórie, prírody, kultúry alebo jednoducho chcete zažiť niečo iné, Narva vám to všetko ponúka. Preto neváhajte a zabezpečte si letenku do tohto úžasného mesta, ktoré sa stane vašou bránou do poznávania estónskeho východu.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky