Nájdite letenky s najlepšou cenou

Etiópia Abijatta-Shalla National Park

Počasie Etiópia Abijatta-Shalla National Park


Etiópia Abijatta-Shalla National Park sa nachádza v juhovýchodnej časti Etiópie a zaberá približne 887 km². Park je známy svojimi mnohými krásnymi jazerami, prekrásnymi vodopádmi a tropickou vegetáciou.

Abijatta-Shalla National Park má stredné poveternostné podmienky so sezónnymi zmenami počasia. Počas suchého obdobia od októbra do marca sa zvyčajne vyskytujú teploty okolo 25 ° C a nízka vlhkosť, ktorá však môže byť náročná na dýchanie. V tomto období krajina okolo jazier a vodopádov môže byť polopúštnou krajinou.

Počas daždivého obdobia od apríla do septembra je park skrytý pod hustou zelenou vegetáciou. V tomto období sa zvyčajne vyskytujú teploty okolo 20 ° C. Dažde môžu byť dosť ťažké a silné a to môže byť ťažké pre turistov, aby sa dostali do parku a užili si všetky jeho krásy.

Park Abijatta-Shalla je jedným z najlepších miest na pozorovanie vtákov v Etiópii. Voda z jazera, ktoré sa nachádza v parku, je miestom hniezdenia pre mnohé druhy vtákov vrátane čapov, rackov, a kormoránov a ďalšie. Turisti, ktorí dôjdu do parku počas obdobia migrácie, majú šancu pozorovať na stovky druhov vtákov.

Krajina parku je jedinečná, s rôznorodými biome a mnohými druhmi zvierat, ktoré sa tu dajú vidieť, medzi inými aj šakal, hyena, krokodíl, pavián a hipopotam. V parku je tiež niekoľko živých zdrojov, a tak sa tu nachádza aj veľké množstvo rýb, z ktorých niektoré sú endemicky pre Etiópiu.

Záverečný verdikt znie, že ak hľadáte nezabudnuteľnú dovolenku, Etiópia Abijatta-Shalla National Park je skvelá voľba. Od krásnych vodopádov a jazier až po bohatú faunu a flóru, tento park ponúka návštevníkom množstvo príležitostí na objavovanie krásy Etiópie. Ale pamätajte, počasie v parku môže byť náročné, a preto by ste sa mali zaručiť, že ste vybavení správnym oblečením a doplnkami.


Letenka Etiópia Abijatta-Shalla National Park


Etiópia Abijatta-Shalla National Park je jedinečnou destináciou, ktorá ponúka majestátnu prírodu na africkom kontinente. Rezervácia je domovom mnohých vzácnych druhov živočíchov a rastlín, a súčasne obsahuje niekoľko jazier a sopiek, ktoré sú skvelými ukážkami geologickej histórie Afriky.

Táto oblasť bola vyhlásená za národný park v roku 1974 a nachádza sa v blízkosti mesta Shashemene v územi Woreda Abijatta. Celková plocha parku je viac ako 880 km2 a dosahuje výšky od 1540 do 2075 metrov nad morom. Abijatta-Shalla National Park patrí medzi najstaršie chránené oblasti v Etiópii a obsahuje 6 rozmanitých ekologických zón.

Jazero Abijatta sa nachádza v úplnej južnej časti parku, ktorý sa spája s jazerom Shalla v severnej časti. Tieto dva jazerá sú oddelené 40 kilometrovým pásom zeme, ktorý bol vytvorený sopkou Fentale. Jazero Abijatta je priebežne znečisťované vďaka poľnohospodárskym činnostiam a postupnemu vysychaniu, ale stále obsahuje mnoho druhov rýb a rýbích dravcov, ktoré by mohli zaujímať rybárov.

Jazero Shalla, na druhej strane, má číre jasné vody a je domovom mnohých rýb a morských cicavcov. Taktiež sa tu môžete snažiť nájsť vzácne druhy vtákov, ako sú napríklad flamingá alebo pelikáni.

Park je taktiež bohatý na veľké zvieratá, ako sú slony, paviáni, hyeny, býky, kozy a pestrú rastlinnú a zvieraciu populáciu, ktorá sa po celom parku rozšírila. V parku sa dajú rôzne veci robiť ako napríklad turistické túry, rybolov, prechádzky a ochutnávky miestnych pochutín.

Ak máte záujem vidieť netradičnú a Majestátnu prírodu Afriky v jej plnej kráse, Abijatta-Shalla National Park je určite miesto, kde sa zastaviť, akonáhle sa dostaneme na tatransku bezduchu. Svoju návštevu parku plánujte na jar, keď všetky rastliny kvitnú a zvieratá sú najaktívnejšie. Letenky na túto destináciu sú dostupné cez internet alebo na mieste u leteckých spoločností. Takže neváhajte a spojte sa s prírodou Afriky a jej krásami v Abijatta-Shalla National Park.


Najčastejšie otázky a odpovede Etiópia Abijatta-Shalla National Park


Najčastejšie otázky a odpovede o Národnom parku Abijatta-Shalla v Etiópii sú:

1. Čo je Národný park Abijatta-Shalla?
Národný park Abijatta-Shalla je chránená oblasť v Etiópii, nachádzajúca sa v regióne oromie. Je to kombinácia národného parku Abijatta a národného parku Shalla, ktoré sa nachádzajú vedľa seba a sú známe svojou faunou, flórou a jazerami.

2. Aké jazerá sú v parku Abijatta-Shalla?
Park Abijatta-Shalla zahŕňa dve hlavné jazerá - Abijatta a Shalla. Jazero Abijatta je slané jazero, kde sa zdržiava množstvo vtákov, zatiaľ čo jazero Shalla je sladkovodné jazero, známe svojou diverzitou rýb.

3. Aké druhy vtákov môžem vidieť v parku Abijatta-Shalla?
Park Abijatta-Shalla je raj pre ornitológov, pretože sa tu nachádza obrovské množstvo vtákov. Medzi najvýznamnejšie druhy patria plameňáky, pelikány, kormorány, pobrežní čápi, orol stepný a mnoho ďalších.

4. Môžem tu vidieť divoké zvieratá?
Áno, v parku Abijatta-Shalla sa nachádza bohatá divočina. Okrem rôznych druhov vtákov môžete tu nájsť napríklad gazely, dikobrazy, paviány, hyenovité zvieratá a slony.

5. Aké aktivity sú dostupné v parku Abijatta-Shalla?
V parku Abijatta-Shalla môžete podnikať rôzne aktivity, napríklad safari, vodné športy na jazerách, pikniky v prírode, sledovanie vtákov a turistika v okolitom pohorí.

6. Je v parku Abijatta-Shalla možné kempovať?
Áno, je možné kempovať v určených častiach parku Abijatta-Shalla. Je však dôležité mať povolenie od príslušných miestnych orgánov a dodržiavať pravidlá ohľadom kempovania.

7. Ako sa tam dostanem?
Park Abijatta-Shalla sa nachádza asi 200 km južne od Addis Abeby, hlavného mesta Etiópie. Možnosti pre dopravu zahŕňajú cestu autom, autobusom alebo organizovanú prehliadku so sprievodcom.

8. Môžem si zobrať jedlo a pitie do parku?
Áno, je možné si priniesť jedlo a pitie do parku Abijatta-Shalla. Je však dôležité dbať na to, aby ste nepoškodili prírodu a poskytované služby v parku.

Tieto otázky a odpovede vám môžu poskytnúť základné informácie o Národnom parku Abijatta-Shalla v Etiópii. Ak máte ďalšie otázky, odporúčam sa obrátiť na miestne turistické centrum alebo sprievodcu, ktorí vám môžu poskytnúť podrobnejšie informácie.


Ubytovanie Etiópia Abijatta-Shalla National Park


Etiópia je fascinujúca a rozmanitá krajina so zaujímavými krajinami a úchvatnou prírodnou krásou. Jedným z najzaujímavejších národných parkov v krajine je Abijatta-Shalla National Park, ktorý ponúka návštevníkom nezabudnuteľné zážitky a úžasný pobyt.

Nachádza sa v južnej časti Etiópie, na pobreží jazera Abijatta a Shalla. Národný park pokrýva rozlohu približne 887 km2 a je domovom pre množstvo ohrozujúcich druhov rastlín a živočíchov. Je to raj pre milovníkov prírody, ktorí majú radi pozorovanie vtákov, divokých zvierat a prechádzky po nezvyčajných krajinách.

Jazero Abijatta je slané jazero so slanými bahennými brázdami, ktoré vytvárajú unikátnu a farebnú krajinu. Je domovom pre množstvo vtákov vrátane rôznych druhov flamignov, pelikánov a ďalších vodných vtákov. Preto je tento národný park známy ako raj pre ornitológov a vtáčích pozorovateľov. Môžete si vziať ďalekohľad a sledovať tieto zaujímavé tvory vo svojom prirodzenom prostredí.

Okrem vtáctva národný park Abijatta-Shalla ponúka aj obrovskú bohatosť divokých zvierat vrátane zebier, kocúrikov, gaziel, hyen, levov a slonov. Je možné organizovať safari v sprievode skúsených rangerov, ktorí vás prevedú cez rôzne časti parku a oboznámia vás s týmito ohrozujúcimi druhmi.

Pre tých, ktorí majú radi turistické aktivity, park Abijatta-Shalla ponúka rôzne možnosti prechádzok a túr. Môžete sa vydať na prechádzku po slaných plážach jazera Abijatta a objavovať jedinečnú flóru a faunu, ktorá sa tu vyskytuje. Je to skvelý spôsob, ako spoznať miestnu prírodu a užívať si nádherné scenérie.

Ubytovanie v národnom parku Abijatta-Shalla je obmedzené na niekoľko kempov a lodžií, ktoré sú situované v blízkosti jazera a ponúkajú dôstojné a komfortné zázemie pre návštevníkov. Môžete si vybrať medzi rôznymi typmi ubytovania, od stanových kempov až po luxusné lodže. Niektoré z nich majú dokonca terasy a vyhliadkové plošiny, ktoré poskytujú panoramatický výhľad na jazero a okolitú krajinu.

Ak sa rozhodnete navštíviť Etiópiu, určite nevynechajte možnosť preskúmať národný park Abijatta-Shalla. Táto prírodná oáza ponúka jedinečný a nezabudnuteľný zážitok pre milovníkov prírody a dobrodruhov. Pustite sa do dobrodružstva a preskúmajte túto rozmanitú krajinu, kde sa stretávajú divoké zvieratá a ohromujúca faune a flóra. Nechajte sa pohládzať vtáčmi a obdivovať krásu prírody v národnom parku Abijatta-Shalla v Etiópii!


Dovolenka Etiópia Abijatta-Shalla National Park


Etiópia je jednou z najkrajších, ale zároveň aj najneobjavených krajín v Afrike. V jej centre sa nachádza Abijatta-Shalla National Park, ktorý je domovom pre množstvo druhov vtákov, zvierat a rastlín. Ak hľadáte unikátnu dovolenku, môže byť návšteva tohto parku tou správnou voľbou.

Abijatta-Shalla National Park sa rozprestiera na viac ako 887 kilometroch štvorcových a zahrnuje najväčšie sladkovodné jazero v Etiópii – jazero Abijatta. Toto miesto je dôležitým vtáčím útočiskom a remeslnej rybolovnej oblasti. Na jazere sa môžete pozerať na plachtenie farby flamingí a dokonca aj pelikánov a kačíc na vzdialenostiach od brehu.

Tento park je tiež domovom pre množstvo druhov zvierat, vrátane hyen, levov, gepardov, slonov, kudú a kožušinec. Najlepší spôsob, ako si vychutnať návštevu parku, je cez prechádzky a jazdy na koni. Môžete si prenajať miestneho sprievodcu, ktorý vás prevedie cez park a ukáže vám tajomstvá tejto nádhernej prírody.

Navštíviť Etiópiu a Abijatta-Shalla National Park má niekoľko výhod. Krajina ponúka unikátne výhľady, a to nielen na prirodzené scenérie, ale aj na kultúru a históriu Etiópie.

V okolí parku sa nachádzajú historické miesta, vrátane planiny Nechisar, ktorá sa nachádza na juhovýchodnej strane parku. Táto oblasť je bohatá na artefakty, ktoré sú dôležitým svedectvom o histórii Etiópie. Okolité dedinky ponúkajú návštevníkom možnosť vidieť, ako miestni žijú, akým spôsobom pestujú plodiny a vyrábajú množstvo rôznych miestnych potravín.

V Etiópii nájdete aj mnohé zaujímavé miesta, ktoré stoja za návštevu. Pre milovníkov histórie a architektúry je to napríklad UNESCO zoznam kultúrnych pamiatok v Axume. Axum bol jedným z najdôležitejších miest v histórii Etiópie, ktorý je známy ako korisť izraelského kráľa Menelika I. V Axume môžete vidieť nádherné kamenné pamiatky, vrátane obrovských obeliskov a zvyškov katedrál.

Abijatta-Shalla National Park je jedným z najväčších a najkrajších národných parkov v Etiópii, ktorý ponúka množstvo jedinečných zážitkov. Navštíviť tento park je skvelý spôsob, ako objaviť krásy Etiópie a spoznať miestnu kultúru a históriu. Takže, ak hľadáte dovolenku, ktorá vám umožní zistiť o niečom novom a inom, Etiópia a Abijatta-Shalla National Park sú ideálnou voľbou.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky