Nájdite letenky s najlepšou cenou

Filipíny Apo Island

Dovolenka Filipíny Apo Island


Apo Island je malý ostrov ležiaci v juhozápadnej časti Filipín, v juhovýchodnej Ázii. Tento ostrov s krásnym bielym pieskovým pobrežím a pôvabným korálovým útesom je obľúbeným miestom pre dovolenky a potápanie.

Apo Island je známy svojím nádherným podmorským svetom a bohatou faunou. Čo robí tento ostrov špeciálnym je jeho chránené územie, ktoré bolo vyhlásené za národný park. Toto opatrenie prispelo k ochrane jeho života, vrátane viac než 600 druhov rýb a 400 rôznych druhov korálov.

Ak ste nadšenec potápania, Apo Island je miestom, ktoré by ste nikdy nemali vynechať. Môžete zažiť nádherné stretnutia s morskými živočíchmi, ako sú morské korytnačky, veľryby, delfíny a mnohé iné. Môžete tiež objaviť krásne korálové záhrady a farebné ryby, ktoré kontrastujú s modrým oceánom. Apo Island je jedným z najlepších miest na svete pre potápanie.

Okrem potápania je možné na Apo Islande vykonať mnoho ďalších aktivít. Môžete si prenajať kajaky a objavovať najkrajšie zátoky a pláže ostrova. Návštevníci majú tiež možnosť prejsť sa na tradičných rybárskych lodiach a skúsiť si rybolov. Okrem toho môžete navštíviť aj miestne dedinky, kde sa môžete dozvedieť viac o kultúre a životnom štýle miestnych obyvateľov.

Apo Island ponúka aj ubytovanie pre turistov. Môžete si vybrať z niekoľkých plážových resortov a bungalovov, kde si môžete oddýchnuť a relaxovať po celodennom výlete. V týchto rezortoch nájdete pohodlné izby, ktoré ponúkajú krásny výhľad na more a okolitú prírodu.

Ak hľadáte miesto s nádhernými prírodnými scenériami a úžasným podmorským svetom, Apo Island na Filipínach je tou správnou voľbou. S jeho krásnymi plážami, bohatým podmorským životom a pohostinnosťou miestnych obyvateľov, Apo Island vám poskytne zážitky, ktoré nezabudnete.


Letenka Filipíny Apo Island


Filipíny sú jednou z najkrajších a najviac fascinujúcich krajín v juhovýchodnej Ázii. Ich pestrosť miest, prírody a kultúrnych zvykov pritiahla tisíce cestovateľov z celého sveta. Jedným z najpopulárnejších cieľov pre milovníkov prírody a potápania je ostrov Apo.

Apo Island sa nachádza približne 30 kilometrov od ostrova Negros Oriental, na juhu Filipín. Je to malý a kľudný ostrov s úchvatnou biodiverzitou, čistými plážami a úžasným podmorským svetom. Ako taký, je to ideálne miesto na únik od každodenného života a ponořenie sa do pokojnej atmosféry tropického raja.

Ak máte záujem navštíviť Apo Island, najlepším spôsobom, ako sa tam dostať, je vzlietnuť z hlavného mesta Filipín - Manily. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré poskytujú lety do Dumaguete City, hlavného mesta provincie Negros Oriental. Let trvá približne jednu hodinu a je pohodlným spôsobom, ako sa dostať na miesto.

Po prílete do Dumaguete City bude potrebné si prenajať taxi alebo tricykle (miestne vozidlá prepravujúce malý počet ľudí) a odísť do mestského prístavu Silliman, kde zaplatíte za trajektovú prepravu na Apo Island. Trajektová plavba trvá približne hodinu a môžete si tak vychutnať výhľady na okolité ostrovy a modré more.

Po príchode na Apo Island budete očarení jeho pokojnou atmosférou a nádhernými plážami. Ostrov je známy svojím bohatým podmorským svetom, čo ho robí skvelým miestom na potápanie. Môžete sa tešiť z videnia farebných korálových útesov, morských žiab, rýb a dokonca aj žralokov. Je tu mnoho potápačských centier, kde si môžete prenajať vybavenie a vyraziť na dobrodružstvo pod hladinu.

Okrem potápania si môžete užiť aj iné aktivity, ako je kajakárčenie, šnorchlovanie alebo jednoducho relaxovanie na pláži. Ostrov je známy aj tým, že je domovom niekoľkých dedín, ktoré žijú tradičným spôsobom života rybárov. Môžete sa pokochať sledovaním rybárov pri práci a zažiť autentickú filipínsku kultúru.

Apo Island ponúka aj možnosť ubytovať sa v malých rodinných penziónoch alebo v luksusných rezortoch. Ubytovanie je cenovo dostupné a väčšina miest má výhľad na moro a prístup k pláži.

Ak teda hľadáte pokoj a pohodu, návšteva Apo Island na Filipínach je absolútne jedinečným zážitkom. Jeho prírodné krásy a úžasný podmorský svet sú určite hodné cesty. Stačí si len rezervovať letenku, vziať si dovolenku a pustiť sa do objavovania tohto skrytého pokladu juhovýchodnej Ázie.


Najčastejšie otázky a odpovede Filipíny Apo Island


1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu ostrova Apo Island?
- Najlepšie obdobie na návštevu ostrova Apo Island je od decembra do mája, keď je suché obdobie a more je kľudné.

2. Aké sú hlavné atrakcie na Apo Island?
- Hlavnými atrakciami na Apo Island sú korálové útesy, potápačské miesta, prirodzené jaskyne a skalné útvary, ako aj množstvo rôznych druhov rýb a morských živočíchov.

3. Je potrebné si rezervovať ubytovanie vopred?
- Áno, je lepšie si rezervovať ubytovanie vopred, pretože na ostrove nie je veľa miesta a väčšina ubytovania sa často zaplní.

4. Aké sú ceny ubytovania na Apo Island?
- Ceny ubytovania na Apo Island sa pohybujú od približne 500 PHP (10 USD) za noc v jednoduchých chatkách až po 3000 PHP (60 USD) za noc v luxusnejšom ubytovaní.

5. Ako sa dostať na Apo Island?
- Cesta na Apo Island začína v Dauin, v blízkosti Dumaguete. Najprv sa musíte dostať do Dauinu, kde si môžete prenajať loď alebo si objednať prepravu z miestneho portu.

6. Aké aktivity sa dajú robiť na Apo Island?
- Na Apo Island môžete robiť rôzne aktivity, ako je potápanie, šnorchlovanie, kajakárstvo, turistika, plávanie a opaľovanie.

7. Je potrebné mať vízum na cestu na Filipíny?
- Áno, pre väčšinu návštevníkov Filipín je potrebné mať platné vízum. Detaily nájdete na oficiálnej stránke Ministerstva zahraničných vecí a obchodu Filipín.

8. Aké sú ceny jedál na Apo Island?
- Ceny jedál sa pohybujú od približne 100 PHP (2 USD) za jednoduché raňajky až po 500 PHp (10 USD) za luxusné večere v hoteloch.

9. Môžem si na Apo Island prenajať šnorchelovacie a potápačské vybavenie?
- Áno, na Apo Island je možné si prenajať šnorchelovacie a potápačské vybavenie v niekoľkých obchodoch.

10. Je na Apo Island internetové pripojenie?
- Áno, na niektorých miestach a v hoteloch na Apo Island je dostupné wifi pripojenie. Avšak, nie vždy je spojenie ideálne kvôli vzdialenosti.


Ubytovanie Filipíny Apo Island


Apo Island je malý ostrov nachádzajúci sa v juhovýchodnej časti Filipín, v provincii Negros Oriental. Tento ostrov je známy svojou krásnou prírodou, bájnymi korálovými útesmi a bohatým podmorským svetom. Je to miesto, ktoré je vhodné pre milovníkov potápania, ekoturistiku a oddych v príjemnom prostredí.

Apo Island ponúka rôzne typy ubytovania, ktoré spĺňajú potreby a rozpočet každého návštevníka. Väčšina ubytovacích zariadení sa nachádza priamo na ostrove, čo umožňuje návštevníkom ľahký prístup k plážam a potápaniu v krásnom podmorskom svete.

Niektoré z ubytovacích možností na Apo Island ponúkajú príjemné bungalovy a chatky, ktoré sú vybavené všetkým potrebným pre pohodlný pobyt. Tieto ubytovacie zariadenia majú často výhľad na obrovské more a okolité ostrovy, čo pridáva k ich šarmu.

Pre tých, ktorí preferujú luxusnejšie ubytovanie, sú k dispozícii aj niektoré hotely a rezorty, ktoré ponúkajú nadštandardné vybavenie a služby. Tieto zariadenia sú často obklopené zelenými záhradami a majú bazény, kde sa môžete osviežiť po celodenných aktivitách.

Apo Island je dobre známy svojimi kúpeľmi a wellness centrami. Niektoré ubytovacie zariadenia majú vlastné kúpele, kde si môžete vychutnať relaxačnú masáž alebo sa ponoriť do horúcej kúpele po dlhom dni plnom objavovania.

Okrem ubytovania majú návštevníci Apo Islandu prístup k rôznym stravovacím možnostiam. Niektoré hotely a rezorty majú vlastné reštaurácie, kde sa ponúkajú tradičné filipínske jedlá, ale aj medzinárodná kuchyňa. Pre tých, ktorí uprednostňujú samostatné stravovanie, je možné nakúpiť miestne potraviny a využiť kuchynky v niektorých ubytovacích zariadeniach.

Pri plánovaní pobytu na Apo Islande je dôležité si zabaliť dostatok vody, slnečného krému a ľahké oblečenie. Ostrov je známy svojím teplým a vlhkým podnebím, takže návštevníci by mali byť pripravení na teplo a vlhkosť.

Apo Island je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú únik od všedného života a chcú si vychutnať krásy prírody. Či už sa chystáte potápať v korálových útesoch, relaxovať na bielych plážach alebo objavovať miestnu kultúru, tento ostrov ponúka niečo pre každého.

Ak hľadáte ubytovanie na Apo Islande, máte veľký výber možností, ktoré spĺňajú rôzne potreby a rozpočet. Či už si vyberiete romantický bungalov pri mori alebo luxusný hotel, určite budete mať nezabudnuteľný zážitok z pobytu na tomto krásnom ostrove Filipín.


Počasie Filipíny Apo Island


Filipíny sú známe svojou nádhernou prírodou, krásnymi plážami a tropickým podnebím. Nachádza sa tu veľa miest, ktoré sú populárne turistické atrakcie a jedným z nich je Apo Island. Toto ostrovné územie sa nachádza v strede Filipínskeho mora, asi 30 kilometrov juhozápadne od ostrova Negros, kde je tiež najbližšie mesto Dumaguete.

Apo Island je malý ostrov s rozlohou približne 7 kilometrov štvorcových a je známy predovšetkým svojimi farebnými, koralovými útesmi a bohatým morským životom. Je to raj pre potápačov a milovníkov podmorského sveta. Okrem bohatého pozorovania rýb a korálov tu môžete stretnúť aj žraloky a morské korytnačky. Je tu niekoľko potápačskych lokalít, kde môžete objavovať tajomstvá podmorskej fauny a flóry.

Čo sa týka počasia, Apo Island má typické tropické podnebie s vysokou vlhkosťou a teplotami počas celého roka. Letá sú horúce a vlhké, s priemernými teplotami okolo 30 ° C. Najteplejším mesiacom je apríl a najchladnejším mesiacom je január. Dezénové obdobia zväčša prechádzajú cez ostrov, ktoré prichádzajú z Tichého oceánu, takže je tu dostatok zrážok.

Obdobie dažďov na Apo Island sa pohybuje od júna do októbra, kedy dochádza k častým dažďovým búrkam. Počas tohto obdobia sa môžu vyskytnúť silné dažde a vietor, ale môžete si tiež vychutnať obrovské množstvo zelenej vegetácie a kvetov, ktoré naplnia krajinu.

Na druhej strane, suché obdobie sa nachádza od novembra do mája, keď sú teploty vyššie, ale malo by sa očakávať minimálnu zrážku. Toto je obdobie, kedy je turistická sezóna na vrchole, a mnoho ľudí prichádza na Apo Island, aby si vychutnalo slnečné počasie a ideálne podmienky na potápanie.

Ak sa rozhodnete navštíviť Apo Island, odporúča sa sledovať predpoveď počasia pred odchodom, najmä počas obdobia dažďov. Pre turistov je dôležité vedieť, že počas dlhšieho dažďového obdobia môžu byť niektoré aktivity na ostrove obmedzené, najmä potápanie, kvôli horšej viditeľnosti a silnejšiemu prúdu.

V každom prípade, Apo Island je nádherným miestom, kde si môžete vychutnať krásu prírody a podmorského života. Nech už prídete v daždi alebo za slnečného povetria, budete mať nepochybne úžasné zážitky z tejto malebnej destinácie na Filipínach.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky