Nájdite letenky s najlepšou cenou

Indonézia Gili ostrovy (vrátane Gili Trawangan, Gili Air a Gili Meno)

Počasie Indonézia Gili ostrovy (vrátane Gili Trawangan, Gili Air a Gili Meno)


Indonézia je známa svojou exotickou krásou a jednou z najobľúbenejších destinácií v oblasti juhovýchodnej Ázie. Svoje čaro návštevníkom ponúkajú aj Gili ostrovy - sú skupinou troch malých ostrovov, ktoré patria k provincii Lombok. Tieto ostrovy, známe ako Gili Trawangan, Gili Air a Gili Meno, sú často vnímané ako rajské miesta so svojimi bielymi piesočnatými plážami, tyrkysovou vodou a korálovými útesmi.

Počasie na Gili ostrovoch je tropické, čo znamená, že teploty sa pohybujú medzi 25 a 35 stupňami Celzia počas celého roka. Ak plánujete navštíviť tieto ostrovy, môžete očakávať, že sa vám bude dariť počas celej návštevy. Severná musónová oblasť, ktorá ovplyvňuje väčšinu Indonézie, zasahuje aj Gili ostrovy, čo znamená, že tu existuje obdobie sucha a obdobie dažďov.

Obdobie sucha na Gili ostrovoch trvá zvyčajne od mája do septembra. Počas tohto obdobia sa očakáva minimálny zrážkový úhrn a slnečné počasie väčšinu času. Teploty sú najvyššie a pláže sú najlepšie pre plávanie a šnorchlovanie. Toto je obdobie, kedy vyhľadávači dobrodružstva a milovníci vodných športov majú tu na Gili ostrovoch najlepšie podmienky na svoju zábavu.

Naopak, obdobie dažďov na Gili ostrovoch trvá od októbra do apríla. Počas tohto obdobia zvyčajne prichádza k zvýšenému zrážkovému úhrnu a možno sa stretnúť s pravidelnými záplavami. Aj keď sa turisti na ostrovy stále dostávajú a cestujú, musia si byť vedomí, že si môžu vyžadovať prispôsobenie svojich aktivít počasiu. Príležitostné búrky môžu v nepriaznivých prípadoch obmedziť možnosti vodných športov a šnorchlovania.

Aj keď každý ostrov má svoje vlastné mikroklíma, je vhodné si obdobie svojej návštevy starostlivo zvoliť. Ak preferujete teplejšie a suchšie počasie, navštívte Gili ostrovy medzi májom a septembrom. Na druhej strane, ak vás neobťažujú občasné dažde a radšej sa vyhnete väčším davom turistov, môže byť pre vás vhodnejšie obdobie dažďov od októbra do apríla.

Návšteva Gili ostrovov je skutočným zážitkom. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete navštíviť tieto rajské miesta, budete mať možnosť objaviť ich krásu, relaxovať na plážach, šnorchlovať v jasnej vode a preskúmať úžasne korálové útesy. Na týchto ostrovoch je počasie väčšinu času priaznivé, takže si určite užijete svoju dovolenku!


Dovolenka Indonézia Gili ostrovy (vrátane Gili Trawangan, Gili Air a Gili Meno)


Indonézia je magická krajina, ktorá fascinuje návštevníkov z celého sveta svojou rozmanitosťou, krásom, kultúrou a prírodou. Krajina ponúka mnoho rôznych destinácií pre turistov, ktorí sa chcú na dovolenku vybrať za poznávaním, relaxáciou a zážitkami. Jednou z takýchto destinácií sú Gili ostrovy - tretí najväčší ostrovný reťazec v Indonézii, skladajúci sa z troch hlavných ostrovov: Gili Trawangan, Gili Air a Gili Meno.

Každý z týchto ostrovov má svoju vlastnú jedinečnú atmosféru, ale spoločne tvoria malý raj na zemi.

Gili Trawangan

Gili Trawangan alebo Gili T je najväčší z troch ostrovov a je známy svojimi plážami s bledým pieskom, krištáľovo čistou vodou, korálovými útesmi a pôvabnou atmosférou.

Na tomto ostrove nájdete mnoho aktivít, ako sú potápanie, šnorchlovanie, jazda na koni, prechádzky okolo ostrova, výlety loďou a iné. Mimo toho, ostrov ponúka mnoho reštaurácií, bari, obchodov s darčekmi a nočné kluby, čo ho robí obľúbeným miestom s medzinárodnou klientelou.

Gili Air

Gili Air je najmenší ostrov z troch, ale to neznamená, že nemá čo ponúknuť svojim návštevníkom. Ostrov má tiež krásne pláže, množstvo vodných aktivít a podobne ako Gili T, aj táto destinácia ponúka vynikajúce reštaurácie a bary.

Okrem toho, Gili Air má tiež mnoho miest, kde môžete navštíviť, ako sú rybárske dedinky, kde sa môžete naučiť o miestnych tradíciách a kultúrach.

Gili Meno

Gili Meno je považovaný za najkrajší a najľudskejší ostrov z troch ostrovov. Je to miesto, kde sa môžete naozaj zrelaxovať a užiť si kľud a pokoj.

Ostrov má krásne pláže, kde si môžete užiť slnečné lúče a krištáľovo čisté vody. Ponúka tiež okamihy, ktoré môžete stráviť so svojou rodinou, prechádzkami po ostrove a pozorovaním života v mori.

To, čo robí Gili Meno skutočne špeciálnym, je jeho úžasná rozmanitosť prírodných scenérií, ktoré zahŕňajú tajuplné lesy mangrovových stromov a jaskyne s podzemnými jazerami.

Všetky tri Gili ostrovy tvoria ideálnu dovolenku pre každého, kto hľadá zážitky a chce sa naučiť o kultúrach a živote v Indonézii.

Celkovo možno povedať, že Gili ostrovy ponúkajú vynikajúce služby, atrakcie a zážitky pre každého a sú vynikajúcou destináciou pre stopovanie, surfovanie, potápanie, šnorchlovanie alebo s viacerými vodnými športmi. Máte radi dobrodružstvo a kultúru? Ak áno, tak Gili ostrovy sú zaručenou voľbou pre letnú dovolenku.


Ubytovanie Indonézia Gili ostrovy (vrátane Gili Trawangan, Gili Air a Gili Meno)


Indonézia je známa svojimi krásnymi plážami, úchvatnou prírodou a fascinujúcou kultúrou. Ak sa chystáte navštíviť Indonéziu, nemôžete prehliadnuť Gili ostrovy. Gili ostrovy, ktoré sa nachádzajú v blízkosti ostrova Lombok, sú rajskými miestami s jemným bielym pieskom, krištáľovo čistým morom a úžasným podmorským svetom.

Gili Trawangan, Gili Air a Gili Meno sú najviac navštevované ostrovy v súbore Gilis. Každý z týchto ostrovov má vlastnú špecifickú atmosféru a ponúka rôzne možnosti ubytovania.

Gili Trawangan je najväčším a najrušnejším ostrovom zo všetkých Gilis. Preto tu nájdete najväčšiu ponuku ubytovania. Cestovatelia majú na výber medzi luxusnými rezortmi, priestrannými vilami, bungalovmi na pláži a cenovo dostupnejšími hosťovskými domami. Väčšina ubytovacích zariadení sa nachádza priamo na pláži, takže môžete vychutnať výhľad na more z vášho balkóna. Niektoré rezorty ponúkajú aj bazény, wellness centrá a reštaurácie, kde si môžete vychutnať tradičné indonézske jedlá.

Gili Air je ostrov, ktorý ponúka stredne veľké množstvo ubytovania. Aj tu nájdete rôzne možnosti, od cenovo dostupných hosťovských domov až po stredne drahé rezorty. Mnohé ubytovacie zariadenia na Gili Air sú zamerané na udržateľnosť a ekologický životný štýl. Okrem toho je tu aj veľa reštaurácií, kde si môžete vychutnať čerstvé morské plody a tradicionálne indonézske jedlá.

Gili Meno je najmenším a najtichším ostrovom z trojice. Ubytovanie na Gili Meno je zamerané na ľudí, ktorí si chcú oddýchnuť a vychutnať si pokojnú atmosféru ostrova. Nájdete tu niekoľko luxusných rezortov, ktoré sa nachádzajú na pláži a ponúkajú súkromné bungalovy. Ak preferujete lacnejšie možnosti ubytovania, existujú aj hosťovské domy a bungalovy.

Väčšina ubytovania na všetkých troch ostrovoch ponúka výhody, ako je klimatizácia, vlastná kúpeľňa, televízia a Wi-Fi pripojenie. Niektoré z týchto ubytovacích zariadení ponúkajú aj masáže, šnorchlovanie a iné vodné športy.

Aby ste mali väčšiu istotu, odporúča sa ubytovanie rezervovať vopred. Gili ostrovy sú navyše obľúbenou destináciou medzi turistami, takže je vhodné vyhľadať si ubytovanie niekoľko týždňov pred príchodom.

Ak hľadáte rajské miesto na dovolenku, Gili ostrovy sú ideálnou voľbou. S ich nádhernými plážami, krištáľovo čistým morom a pestrým podmorským svetom ponúkajú úplný relax a oddych. Ubytovanie na Gili ostrovoch je rozmanité a vyhovuje všetkým typom cestovateľov. Každý, kto sem príde, bude nadšený z jedinečnej atmosféry a prírodných krás, ktoré Gili ostrovy ponúkajú.


Najčastejšie otázky a odpovede Indonézia Gili ostrovy (vrátane Gili Trawangan, Gili Air a Gili Meno)


1. Ako sa dostanem na Gili ostrovy?
Odpoveď: Najjednoduchší spôsob je lietadlom do Bali a potom trajektom alebo rýchlobýlom na Gili ostrovy.

2. Koľko trvá plavba z Bali na Gili ostrovy?
Odpoveď: Plavba trvá približne 1,5 až 2 hodiny trajektom a 1 hodinu rýchlobýlom.

3. Aké aktivity sú dostupné na týchto ostrovoch?
Odpoveď: Na Gili ostrovoch si môžete vychutnať potápanie, šnorchlovanie, surfovanie, kajakárenie, jazdu na bicykli, plážové hry a relaxáciu na krásnych plážach.

4. Kedy je najlepší čas navštíviť Gili ostrovy?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Gili ostrovov je počas suchého obdobia od mája do septembra, keď je počasie slnečné a suché.

5. Aký je rozpočetový rozsah na Gili ostrovoch?
Odpoveď: Váš rozpočet na Gili ostrovoch závisí od vašich preferencií a typu ubytovania. V priemere sa dá očakávať, že denne vynaložíte približne 50 až 100 eur na jedlo, ubytovanie a aktivity.

6. Môže sa na Gili ostrovoch piť voda z kohútika?
Odpoveď: Nie, neodporúča sa piť vodu z kohútika na Gili ostrovoch. Je lepšie piť balenú alebo prevarenú vodu.

7. Ako sa pohybovať medzi ostrovmi Gili?
Odpoveď: Najbežnejší spôsob prepravy medzi ostrovmi Gili je trajektom. Existujú aj verejné loďky a súkromné člny, ktoré vás dopravia medzi ostrovmi.

8. Je na Gili ostrovoch elektrina?
Odpoveď: Áno, na ostrovoch Gili je elektrina, avšak v niektorých častiach môže byť obmedzená.

9. Môže sa na Gili ostrovoch používať meny iné ako indonézska rupia?
Odpoveď: Vo väčšine prípadov sa na Gili ostrovoch akceptuje len indonézska rupia. Odporúča sa mať hotovosť, pretože nie všetky hotely a obchody prijímajú platobné karty.

10. Sú Gili ostrovy vhodné pre rodiny s deťmi?
Odpoveď: Áno, Gili ostrovy sú vhodné aj pre rodiny s deťmi. Mnohé hotely a pláže sú rodinné a ponúkajú rôzne aktivity pre deti.


Letenka Indonézia Gili ostrovy (vrátane Gili Trawangan, Gili Air a Gili Meno)


Leto je tu a nie je nič lepšie, ako plánovať dovolenku na exotickom mieste. Ak túžite po niečom skutočne tropickom, potom by ste mali zvážiť návštevu Gili ostrovov v Indonézii. Sú známe svojou krásnou prírodou, bielymi piesočnatými plážami a krištáľovo čistými vodami.

Gili ostrovy sa nachádzajú v Lombokskom prielive v Indonézii. Skladajú sa z troch hlavných ostrovov: Gili Trawangan, Gili Air a Gili Meno. Každý z týchto ostrovov má svoje vlastné čaro a ponúka niečo jedinečné pre návštevníkov.

Gili Trawangan je najväčší ostrov z trojice a je známy ako "party ostrov". Má pestrú nočnú scénu s množstvom reštaurácií, barov a klubov. Ak hľadáte zábavu a nočný život, Gili Trawangan je miestom, kam by ste mali ísť. Okrem toho ponúka aj aktivity ako potápanie, šnorchlovanie a jazdu na bicykli.

Gili Air je druhým najväčším ostrovom a je o niečo pokojnejší ako Gili Trawangan. Je vhodný pre tých, ktorí hľadajú relax a pokojné prostredie. Tu si môžete vychutnať slnko na pláži, pozorovať podmorský život alebo sa odpočinúť v nejednom z plážových barov a reštaurácií.

Gili Meno je najmenším z Gili ostrovov a je ideálny pre romantiku a únik od troskotajúceho sveta. Svojim návštevníkom ponúka nekonečné piesočnaté pláže, pokoj a kľud. Je to miesto, kde môžete stráviť romantickú dovolenku so svojou polovičkou alebo relaxovať a načerpať novú energiu.

Ako sa tam dostať? Existuje niekoľko možností, ako sa dostať na Gili ostrovy. Najjednoduchším spôsobom je priletieť na Medzinárodné letisko Lombok a potom vybrať sa na trajekte z prístavu Bangsal na Lomboku priamo na Gili ostrovy. Cesta trajektom trvá približne 15 až 30 minút. Existujú aj lety z niektorých miest v Indonézii priamo na Gili Trawangan, ktoré vám ušetria čas a úsilie.

Po príchode na Gili ostrovy môžete zvoliť niektorý z mnohých ubytovacích zariadení, ktoré sa tu nachádzajú. Sú tu rôzne možnosti, od budžetových bungalovov po luxusné rezorty, ktoré uspokoja každú chuť a rozpočet.

Ak plánujete dovolenku v Indonézii, Gili ostrovy by mali byť na vrchole vášho zoznamu. Ponúkajú krásu, pokoj a relaxáciu a určite vám poskytnú nezabudnuteľné zážitky. Takže neváhajte a naplánujte svoju cestu na tieto nádherné indonézske ostrovy ešte dnes!


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky