Nájdite letenky s najlepšou cenou

Filipíny Bohol (vrátane Panglao Island a Chocolate Hills)

Letenka Filipíny Bohol (vrátane Panglao Island a Chocolate Hills)


Ak hľadáte čarovné miesto, ktoré vás odvezie do tajomnej krajiny, je len jedno miesto, ktoré by ste nemali vynechať - Filipíny Bohol. Tento ostrov leží v južných oblastiach Filipín a ponúka ohromujúci prales, pohorie a klietky s množstvom maurských záberov. Najväčšie atrakcie Boholu zahŕňajú pláže Panglao Island a záhadné Chocolate Hills.

Cesta na Bohol je priamočiara, najlepšou možnosťou je letenka na Bohol na letisku Tagbilaran. Prvé, čo si všimnete, keď pristanete, je vôňa mora a tropického ovocia. Všetko je tak prirodzené a krásne, že sa okamžite zamilujete do tohto miesta.

Akonáhle pristanete, môžete sa vybrať na vašu cestu na Panglao Island. Pláže Panglao sú považované za jedny z najlepších na svete. Modrá voda a biely piesok spolu s palmami a kokosovými palmami tvoria krásnu panorámu, ktorá vám vezme dych. Ich krištáľovo čistá voda umožňuje kúpanie a potápanie sa pre milovníkov vodných športov.

Následne navštívte starobylé miesta na Bohole, medzi nimi aj záhadné Chocolate Hills. Sú to dve stovky rovnomerne zarovnaných pahorkov do výšky až 50 metrov, ktoré mimoriadne pripomínajú tampóny so čokoládou. Povest hovorí, že sa pôvodom z kúzelného páru, ktorí zahanbili bohyňu olympských hier, a tak ona rozhodla sa tieto pahorky vytvoriť ako náprotivok. Tieto pahorky sú fantastické pre fotografie. Je tu tiež múzeum, kde si môžete prezrieť rôzne umelecké predmety, ktoré boli použité pre miestne rituály.

V Bohole, okrem toho, môžete vidieť mnoho historických chrámov, rovnako ako pokojných, vzrušujúcich džungľových túr a úchvatné vodopády. Bohol je tiež domovom Tararských opíc, ktoré sú krotké a majú radi ľudské okružia.

Rozhodnúť sa na cestu na Filipíny Bohol môže byť najlepším rozhodnutím, ktoré ste kedy urobili. Turistické oslavy, ako aj miestne tradície sú určite niečím, čo si budete pamätať celý život. Pokojné pláže Panglao, záhadné Chocolate Hills a ostatné atrakcie v Bohole, všetky tieto nezabudnuteľné pamiatky sú dôvodom pre dovolenku na tomto mieste. Ak hľadáte únik z hektického mesta alebo tíšiaci sa typ dovolenky, Filipíny Bohol je to miesto, kde nájdete pokoj a oddych.


Dovolenka Filipíny Bohol (vrátane Panglao Island a Chocolate Hills)


Filipíny sú krásnou tropickou destináciou, kde sa nachádza mnoho nádherných ostrovov, ktoré ponúkajú návštevníkom množstvo zážitkov. Bohol je jedným z týchto ostrovov a je situovaný v juhovýchodnej časti krajiny. Bohol je najväčší ostrov v regióne Central Visayas a leží medzi ostrovmi Cebu a Mindanao.

Bohol a Panglao Island zaujmú turistov neobvyklou prírodou a úžasnými plážami, ktoré určite stojí za návštevu. Panglao Island je duty-free zóna a má množstvo obchodov a turistických atrakcií ako je Cebu Pacific Airline Park, ktorý láka mnoho turistov z celého sveta. Najväčšou atrakciou ostrova sú však určite Chocolate Hills (čokoládové kopce).

Chocolate Hills sú asi najznámejšou atrakciou Boholu a Panglao ostrova. Sú to stovky vysokých kopcov, ktoré sú roztrúsené v širokom okolí a sú čokoládovej farby počas sušnej sezóny. Názov pripomína malé čokoládové gule, ktoré ležia na zemi. Tento unikátny geologický útvar bol vyhlásený za národný geologický vzor Filipín. Pre turistov je možnosť navštíviť vyhliadku, odkiaľ môžu mať úžasný pohľad na kopce a celú okolitú prírodu.

Samotný ostrov Bohol má tiež množstvo turistických atrakcií a miest, ktoré sa oplatí navštíviť. Medzi najobľúbenejšie patrí svetoznámy Tarsier, známy aj ako malý lemur, ktorý žije v džungli a je chránený zákonom. White Beach, ktorá je obklopená kokosovými palmami a prírodnými útesmi, je pre návštevníkov ideálnym miestom na plávanie a len pre relax. Nepremeškajte ani bohoslužby v kostole św. Pety w Lobocu, jeden z najkrajších kostolov na Filipínach s kamennou fasádou.

Bohol a Panglao Island sú miestom, kde sa nájde niečo pre každého návštevníka. Svojou prírodou i kultúrou učarujú každého, kto si sem príde oddýchnuť od ruchu a zhonu veľkých miest. Ak ste milovníkom neobvyklých prírodných úkazov, zážitkov zo zvieraťa a krásna krajiny, určite neváhajte a vyrazte na Bohol na dovolenku.


Ubytovanie Filipíny Bohol (vrátane Panglao Island a Chocolate Hills)


Bohol, jedno z najkrajších miest Filipín, je ostrov plný prírodného bohatstva a očarovávajúcej krásy. Jeho úžasné pláže, jaskyne a historické pamiatky urobili z tohto miesta oblúbenú turistickú destináciu. Jedným z najobľúbenejších miest na ostrove je Panglao Island a slávne Chocolate Hills.

Panglao Island, nachádzajúca sa len niekoľko kilometrov južne od hlavného mesta Tagbilaran na ostrove Bohol, je známa svojimi bielymi plážami a krištáľovo čistou vodou. Tento ostrov je rajom pre všetkých, ktorí sa chcú vyhnúť rušnej atmosfére mesta a relaxovať v prírodnom prostredí. Panglao ponúka širokú škálu ubytovacích možností, od lacnejších pensionov a hostincov až po luxusné rezorty a vybavené apartmány priamo na pláži. Bez ohľadu na váš rozpočet, určite si tu nájdete ubytovanie, ktoré vyhovuje vašim potrebám.

Pláže Panglao Island vyzerajú ako z pohľadnice. Biele piesočné pláže a teplá voda vám umožnia užiť si oddych a relaxáciu. Mnoho rezortov na pláži ponúka aj rôzne vodné aktivity, ako je potápanie, šnorchlovanie a vodné lyžovanie. Ak milujete dobrodružstvo, môžete si prenajať loď a ísť na výlet do okolitých ostrovov. Odtiaľ si môžete užiť nádherný pohľad na koralové útesy a pestrosť morského života.

Ďalšou atrakciou Boholu sú Chocolate Hills. Chocolate Hills sú kopcovitá krajiná so 1200 brúsenými vrchmi, ktoré vyzerajú ako čokoládové hompáľky. Väčšinou majú zemný odtieň a počas suchého obdobia pripomínajú hromady čokolády. Tento unikátny geologický útvar je jediným druhom na svete a je považovaný za jeden z Nových sedem divov sveta. Najlepší čas na návštevu Chocolate Hills je počas sucha, keď sa celá krajiná mení na hrad z bočnej perspektívy.

V blízkosti Chocolate Hills sa tiež nachádza Butterfly Conservatory. Táto atrakcia umožňuje návštevníkom spoznať a obdivovať rôzne druhy motýľov v ich prirodzenom prostredí. V areáli nájdete záhradu s rôznymi druhmi kvetov a rastlín, ktoré prilákajú motýle. Pre milovníkov prírody a fotografie je to skutočný raj.

Ak plánujete cestu na Filipíny, určite nevynechajte Bohol a jeho okolité ostrovy. Panglao Island a Chocolate Hills sú jedinečné miesta, ktoré vás prekvapia svojou krásou a terasami. Užite si slnečné pláže, prieskumné výlety a dobrodružstvo Boholu. Vráťte sa s nezabudnuteľnými spomienkami a pochopíte, prečo je táto destinácia taká obľúbená medzi turistami z celého sveta.


Počasie Filipíny Bohol (vrátane Panglao Island a Chocolate Hills)


Filipíny sú ostrovnou krajinou bohatou na prírodné krásy a jeden z najnavštevovanejších ostrovov je Bohol. Nachádza sa na juhu Filipín v regióne Visayas a je známy svojou nádhernou prírodou, úchvatnými plážami a jedinečnými geologickými útvarmi, najmä slávnymi Chocolate Hills.

Bohol sa môže pýšiť tropickým podnebím, čo znamená, že teploty sú počas celého roka vyššie. Teplo tu vládne najmä počas suchého obdobia, ktoré trvá od novembra do apríla. Počas tohto obdobia sa očakávajú najnižšie zrážky a zväčša slnečné a jasné dni. Práve táto doba je najlepším obdobím na návštevu Boholu a Panglao Island, ktorý je populárnym miestom medzi turistami. Teploty sa pohybujú medzi 25 °C a 32 °C, pričom teploty v noci sú o niečo nižšie.

Počas obdobia dažďov, ktoré je očakávané od mája do októbra, sa teploty síce nezmenia, ale môžete očakávať vysoké množstvo zrážok. V tomto období sa môže vyskytnúť aj silná búrka alebo tajfun, preto je dôležité monitorovať počasie a pokyny miestnych úradov.

Okrem tropického podnebia a jasného modrého neba je Bohol známy aj pre svoju jedinečnú prírodnú atrakciu, známu ako Chocolate Hills. Toto je geologický útvar pozostávajúci z viac ako 1 200 kuželovitých pahorkov, ktoré sa dotýkajú koniec sucha a počas obdobia dažďov získajú svoje unikátne hnedé sfarbenie. Tento prírodný fenomén je veľmi obľúbenou atrakciou medzi turistami a ponúka úchvatné výhľady, najmä zo vyhliadkovej veže, odkiaľ môžete obdivovať panorámu celého údolia.

Okrem toho je na Bohole tiež ostrov Panglao, ktorý je známy svojimi bielymi plážami, koralovými útesmi a exotickým podmorským životom. Toto miesto je ideálne pre šnorchlovanie a potápanie a ponúka jedinečný pohľad na bohatú morskú faunu a flóru.

Napriek tomu, že Bohol môže byť navštívený počas celého roka, najlepším obdobím je suché obdobie od novembra do apríla, keď je počasie najpriaznivejšie. Ak sa rozhodnete navštíviť toto miesto, nezabudnite si so sebou vziať opaľovací krém, klobúk a inú ochranu pred slnkom, ako aj obuv vhodnú na túry, aby ste si mohli vychutnať všetky prírodné krásy tohto ostrova.


Najčastejšie otázky a odpovede Filipíny Bohol (vrátane Panglao Island a Chocolate Hills)


1. Ako sa dostanem z Manily na Bohol?
Odpoveď: Môžete si kúpiť letenky z Manily do letiska v Tagbilarane, hlavnom meste Boholu. Existujú tiež medziostrovné trajekty z Cebu City do Tagbilaranu.

2. Aké sú najlepšie miesta na navštívenie na Bohole?
Odpoveď: Najpopulárnejšie miesta na Bohole sú Panglao Island, Chocolate Hills, Loboc River a Tarsier Sanctuary.

3. Koľko trvá prehliadka Chocolate Hills?
Odpoveď: Prehliadka Chocolate Hills trvá obvykle 30-45 minút.

4. Ako sa dostanem na Panglao Island z Tagbilaranu?
Odpoveď: Môžete si prenajať tricykel alebo taxi, alebo použiť verejnú dopravu, ako je jeepney alebo habal-habal (motorky).

5. Kedy je najlepšie navštíviť Bohol?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Boholu je v období sucha od decembra do mája.

6. Kde si môžem kúpiť suveníry na Bohole?
Odpoveď: Môžete kúpiť suveníry na trhoch v Tagbilarane. Existujú tiež suvenírové obchody v Panglao Island a niekoľko turistických miestach, ako je napríklad Tarsier Sanctuary.

7. Existujú na Bohole pláže s bledobežovým pieskom?
Odpoveď: Áno, Panglao Island má pláže s belasým pieskom. Najobľúbenejšie pláže sú Alona Beach a Dumaluan Beach.

8. Aké je hlavné jedlo na Bohole?
Odpoveď: Hlavné jedlo na Bohole je Cebuano-style Lechon. Bohol tiež ponúka množstvo morských jedál, ako sú ryby, krevety, a iné plody mora.

9. Potrebujem si zobrať proti komárom, ak idem na Bohol?
Odpoveď: Bohol má občasné výskyty komárov. Je však odporúčané si zobrať proti komárom, aby ste sa chránili pred možnými chorobami, ktoré sa vyskytujú cez komáre.

10. Ako dlho by som mal ostať na Bohole?
Odpoveď: Odporúčané obdobie na návštevu závisí od toho, čo chcete vidieť a robiť na Bohole. Odporúčame minimálne 3-5 dní, aby ste mohli navštíviť hlavné turistické atrakcie v regióne.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky