Nájdite letenky s najlepšou cenou

Francúzsko Nîmes

Počasie Francúzsko Nîmes


V Nîmes, meste na juhu Francúzska, sa môže v lete očakávať počasie s vysokými teplotami a nízkou vlhkosťou, zatiaľ čo v zime tu môže byť chladnejšie, no stále príjemné.

Leto v Nîmes je známe svojimi extrémnymi horúčavami, pričom v júli a auguste sa teploty často pohybujú okolo 30 °C a skoro vôbec neprší. Najvyššia nameraná teplota v Nîmes bola 40°C. Miestni ľudia sa tomu prispôsobujú a viac času trávia v interiéri alebo v tieni. V letných mesiacoch sa teda odporúča nosiť jemnú a priedušnú odev, okuliare na slnko a často si dopĺňať tekutiny.

Zima v Nîmes je na druhej strane mierna, ale aj tu môže byť výnimočne chladno. Priemerná teplota v zime sa pohybuje okolo 10 ° C. Najnižšia nameraná teplota bola -5°C. Väčšina turistov si zvolí návštevu mesta v jarných mesiacoch alebo v jeseni, keď sú teploty príjemnejšie a okrem toho mesto ponúka mnoho zaujímavých kultúrnych a historických miest na objavovanie.

Ak sa chystáte do Nîmes, nezabudnite si skontrolovať predpoveď počasia, najmä ak tam smerujete počas horúceho leta alebo chladnej zimy. Mesto sa nachádza v miernom podnebnom pásme, ale aby ste sa nechali prekvapiť extrémnym počasím, treba byť vždy pripravený.


Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Nîmes


Otázky:
1. Kde sa nachádza Nîmes?
2. Aké je počasie v Nîmes?
3. Aké sú hlavné turistické atrakcie v Nîmes?
4. Aké sú tradičné jedlá v Nîmes?
5. Ako sa dostanem do Nîmes z letiska / vlakovej stanice?
6. Aké sú najlepšie hotely v Nîmes?
7. Kedy sa koná slávny festival Feria de Nîmes?
8. Koľko stojí vstup do rímskych pamiatok v Nîmes?
9. Kedy je najlepší čas na návštevu Nîmes?
10. Aký je vekový limit na konzumáciu alkoholu vo verejnosti v Nîmes?

Odpovede:
1. Nîmes sa nachádza v juhovýchodnej Francúzsku v regióne Occitanie.
2. Počasie v Nîmes sa vyznačuje teplým a slnečným stredomorským podnebím.
3. Hlavné turistické atrakcie v Nîmes zahŕňajú rímske pamiatky ako Arènes de Nîmes (rímsky amfiteáter) a Maison Carrée (rímsky chrám), ako aj ďalšie historické budovy a múzeá.
4. Tradičné jedlá v Nîmes zahŕňajú Picholine olivy, brandade (hustú zemiakovú kašu s rybou), tragétto (kyslú polštárovú cestu s cesnakovou omáčkou) a ratatouille (zeleninový štúdlový pokrm).
5. Do Nîmes sa môžete dostaviť na letisku Garons alebo vlakom z iných častí Francúzska.
6. Niektoré z najlepších hotelov v Nîmes zahŕňajú La Maison de Sophie, Hôtel Marquis de La Baume a Hôtel Côté Patio.
7. Slávny festival Feria de Nîmes sa koná každoročne na jeseň, bežne v septembri.
8. Vstup do rímskych pamiatok v Nîmes stojí približne 10 eur pre dospelých.
9. Najlepší čas na návštevu Nîmes je na jar alebo na jeseň, keď je počasie priaznivé a mesto nie je príliš preplnené turistami.
10. Vekový limit na konzumáciu alkoholu vo verejnosti v Nîmes je 18 rokov.


Letenka Francúzsko Nîmes


Francúzske mesto Nîmes je jedným z klenotov južnej Francúzskej riviéry. Jeho bohatá história, architektonické skvosty a jedinečná atmosféra ho robia obľúbeným cieľom pre turistov z celého sveta. Ak plánujete navštíviť tento úchvatný kúsok krajiny, zvážte letenku do Nîmesu, ktorá je rýchla, pohodlná a priestranná možnosť dopravy.

Nîmes je obľúbené turistické miesto a má dobre vyvinutú sieť letísk, kde je možné pohodlne priletieť z rôznych krajín. Jej najbližším letiskom je Nîmes-Alès-Camargue-Cévennes letisko, ktoré je vzdialené len päť kilometrov od centra mesta. Mnoho nízkorozpočtových leteckých spoločností ponúka priame lety do tohto letiska, čo znamená, že letenky do Nîmesu budú dostupné za veľmi prijateľné ceny.

Po prílete na letisko nájdete jednoduchú a rýchlu prepravu do mesta. Môžete si prenajať automobil alebo si vziať taxi, ale najlepším spôsobom, ako dostať sa do centra mesta, je využiť verejnú dopravu. Od letiska je k dispozícii autobusová linka, ktorá vás pohodlne dovezie priamo do Nîmesu.

Keď sa dostanete do centra mesta, nechajte sa okúzliť bohatou históriou Nîmesu. Mesto je známe svojimi dobre zachovalými rímskymi pamiatkami, ako je napríklad Nîmeský amfiteáter, známy ako Arènes de Nîmes. Tento impozantný amfiteáter je jedným z najlepšie zachovaných na svete a ponúka úžasné výhľady na mesto z jeho vyvýšených sedadiel. Okrem amfiteátra si môžete pozrieť aj rímsky chrám Maison Carrée, ktorý je považovaný za jeden z najzachovalejších rímskych chrámov na svete.

Nîmes je aj mestom fontán, pričom jednou z najznámejších je Fontaine de Nîmes, ktorá je umiestnená v centre mesta. Táto fontána je pamiatka na dôležitú históriu mesta a je ideálnym miestom na oddych a relax po dlhom dni objavovania mesta. Okrem toho si v Nîmesu môžete užívať aj prechádzku po úzkych a malebných uličkách, obdivovať historické budovy a navštíviť tradičné kaviarne a reštaurácie, kde sa môžete naučiť viac o miestnej kultúre a gurmánskych pokrmoch.

Výhodou letenky do Nîmesu je, že okrem tohto fascinujúceho mesta máte tiež prístup k množstvu iných atrakcií v okolí. Môžete si naplánovať výlety do blízkych miest, ako je Avignon, známe svojím impozantným pápežským palácom, alebo do Arlesu, kde môžete obdivovať rímske amfiteátre a stredoveké budovy.

Celkovo, letenka do Nîmesu je ideálnym spôsobom, ako sa dostať do tohto nádherného kúsku Francúzskej riviéry. Svojim bohatým kultúrnym dedičstvom, krásnymi pamiatkami a jedinečnou atmosférou vás toto mesto nezklame. Takže, neváhajte a zarezervujte si letenku do Nîmesu už dnes a pripravte sa na nezabudnuteľnú dovolenku v tomto fascinujúcom francúzskom meste.


Ubytovanie Francúzsko Nîmes


Francúzsko je jednou z najobľúbenejších turistických destinácií na svete. Jeho bohatá história, nádherná architektúra a kultúrne dedičstvo privádzajú návštevníkov z celého sveta. Ak sa rozhodnete navštíviť Francúzsko, v nemeckom departemente Gard určite neobišlite mesto Nîmes.

Nîmes, známe aj ako "Rím Francúzska", je bohaté na históriu, ktorá siaha až do rímskej doby. Toto malebné mesto je domovom niektorých z najúžasnejších zachovaných rímskych pamiatok na svete. Medzi najznámejšie patrí amfiteáter Les Arènes, ktorý má kapacitu až 24 000 divákov a pôsobí ako miesto konania rôznych športových podujatí a kultúrnych predstavení. V blízkosti amfiteátra sa nachádza aj Maison Carrée, najlepšie zachovaný rímsky chrám na svete. Tento nádherný chrám je považovaný za jednu z najarchitektonicky hodnotnejších stavieb v celej Európe.

Okrem rímskych pamiatok ponúka mesto Nîmes aj mnoho ďalších zaujímavých miest, ktoré stojí za návštevu. Jeden z najkrajších je záhrada Jardins de la Fontaine, ktorá sa nachádza na mieste, kde sa koncom 17. storočia nachádzala rímska antická nádrž. Táto nádherná záhrada ponúka možnosť prechádzky medzi rímskymi ruínami, fontánami a sochami. Hlavným ťahákom je Stará veža Tour Magne, ktorá je jednou z najstarších stavieb v Nîmes a ponúka nádherný výhľad na mesto.

Čo sa týka ubytovania, mesto Nîmes ponúka širokú škálu možností. Nájdete tu luxusné hotely, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí radi bývajú v prvé triede. Tieto hotely sú vybavené modernými zariadeniami a ponúkajú širokú škálu služieb, ako je bazén, reštaurácia, wellness centrum a mnoho ďalších. Ak preferujete niečo pohodlnejšie a cenovo dostupnejšie, môžete si vybrať malé rodinné hotely alebo penzióny. Tieto ubytovacie zariadenia často ponúkajú príjemnú a domácu atmosféru a sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú autentický skúsenosti.

Okrem hotelov a penziónov je v Nîmes aj možnosť prenájmu súkromných apartmánov alebo domov, čo je ideálna voľba pre tých, ktorí chcú mať väčšiu slobodu a pohodlie. Väčšina týchto ubytovacích možností je situovaná v centre mesta, čo umožňuje jednoduchý prístup ku všetkým hlavným atrakciám mesta.

Nîmes je krásne a historické mesto, ktoré ponúka mnoho možností na objavovanie a relaxáciu. Jeho bohatá a rozmanitá ponuka ubytovania zaručuje, že si každý návštevník nájde to správne miesto pre svoje individuálne potreby a preferencie. Nech už sa rozhodnete zostať v luxusnom hoteli, útulnom penzióne alebo súkromnom apartmáne, váš pobyt v Nîmes bude určite nezabudnuteľný.


Dovolenka Francúzsko Nîmes


Francúzske mesto Nîmes, nachádzajúce sa v regióne Occitanie, je skvelým miestom na strávenie dovolenky. Toto krásne historické mesto ponúka návštevníkom množstvo atrakcií, kultúrnych pamiatok a príjemnú atmosféru.

Nîmes je známe svojimi rímskymi pamiatkami, ktoré sú jednými z najlepšie zachovaných vo Francúzsku. Amfiteáter, známy ako Arènes de Nîmes, je jedným z najpopulárnejších miest pre turistov. Tento staroveký amfiteáter je starý takmer 2000 rokov a ponúka krásny výhľad na mesto. K dispozícii sú aj prehliadky, ktoré vás zavedú dovnútra a umožnia vám spoznať históriu tohto úžasného miesta.

Ďalšou významnou rímskou pamiatkou v Nîmes je Maison Carrée, krásny rímsky chrám postavený v prvom storočí pred naším letopočtom. Je to jedno z najlepšie zachovaných rímskych svetadiel vo Francúzsku a je považované za jeden z najdôležitejších príkladov rímskej architektúry.

V okolí Nîmes sa nachádza aj viacero zachovaných rímskych akvaduktov, vrátane Pont du Gard, ktorý je zapísaný na zozname Svetového dedičstva UNESCO. Tento technický div súvisí s vodného zásobovania mesta a je jedným z najvýznamnejších príkladov antického inžinierstva.

Okrem rímskych pamiatok Nîmes ponúka aj iné zaujímavé atrakcie. Pre milovníkov záhrad je tu krásny záhradný areál Jardins de la Fontaine, kde sa môžete prejsť po upravených chodníkoch a obdivovať kvetinové záhony a fontány. Okrem toho si môžete vychutnať relax na brehoch krásneho parku, kde nájdete aj antické pamiatky, ako napríklad Nymphaeum a Tour Magne.

Ak máte radi múzeá a galérie, Nîmes ponúka niekoľko zaujímavých voľnočasových aktivít. Musíte navštíviť Musée de la Romanité, ktoré vám poskytne hlbší vhľad do rímskej histórie regiónu. Okrem toho sú tu aj umelohmotné múzeum Carré d'Art a Pénitents Blancs, ktoré vystavujú diela moderného a súčasného umenia.

Po celodennom objavovaní pokladov Nîmes si môžete oddýchnuť v jednej z mnohých reštaurácií, ktoré ponúkajú tradičné francúzske jedlá. Na mnohých miestach môžete ochutnať typické miestne jedlá, ako sú Brandade de Nîmes (šľahaný baklažán so soleným treskou), Oleade (zmrzlina s olivovým olejom) a víno z okolitých viníc.

Nîmes je tiež výborným východiskovým bodom na objavovanie blízkeho okolia. Môžete navštíviť mestá Avignon, Montpellier a Marseille alebo sa vydať do nádherného prírodného parku Camargue, kde nájdete divokú a jedinečnú flóru a faunu.

Všetko všetko berúc do úvahy, Nîmes je skvelou voľbou pre dovolenku, kde môžete zachytiť kúzlo histórie, užiť si príjemnú atmosféru a objaviť bohatú kultúru tohto úžasného regiónu.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky