Nájdite letenky s najlepšou cenou

Gruzínsko Batumi Botanical Garden

Ubytovanie Gruzínsko Batumi Botanical Garden


Gruzínsko je krajina plná pozoruhodných prírodných zákutí a kultúrnych skvostov. Medzi najpopulárnejšie turistické atrakcie patrí aj Batumi Botanical Garden, ktorý ponúka návštevníkom jedinečný zážitok plný nebohatej fauny a flóry.

Batumi Botanical Garden sa nachádza iba niekoľko kilometrov mimo centra Batumi, hlavného mesta ajarskej oblasti, kde je zvýšené množstvo dažďa a teplé podnebie, ideálne pre rastlinský život. Tento park zaberá rozlohu 111 hektárov a je rozdelený do viacerých zón, ktoré predstavujú rôzne druhy rastlín z celého sveta.

V parku sa nachádza viac ako 5 000 druhov rastlín, ktoré sa delia do rôznych sekcií podľa pôvodu. Napríklad, medzi najobľúbenejšie časti patria Kaukazská a Stredozemná zóna, kde nájdeme zaujímavé druhy stromov, kvetov a bylín. V tropických zónach môžete obdivovať exotické rastliny a vtáky, ktoré vytvárajú úplne nový svet plný farieb a zvukov.

Botanická záhrada Batumi je aj domovom pre mnoho endemických druhov, čo znamená, že sa vyskytujú iba v tomto konkrétnom regióne. Bude pre vás tak jedinečnou príležitosťou vidieť vzácne rastliny, ktoré sa nikde inde na svete nenachádzajú. Niektoré z týchto endemických druhov sú chránené a ich ochrana je jedným z hlavných cieľov tejto botanickej záhrady.

Okrem krásnych rastlín sa Botanická záhrada Batumi môže pochváliť aj nádhernými panoramatickými výhľadmi na Čierne more a okolité hory. Počas návštevy si môžete užiť príjemnú prechádzku po kľukatých chodníkoch, ktoré vás zavedú k rôznym zastávkam a vyhliadkam. Väčšina návštevníkov si vychutnáva atmosféru parku najmä na jar a na jeseň, keď sú teploty príjemné a rastliny v plnom kvete.

Ak plánujete návštevu Gruzínska, nezabudnite zahrnúť Batumi Botanical Garden do svojho itinerára. Táto záhrada je miestom, kde môžete stráviť celý deň obdivovaním krásnych rastlín a relaxujúcim výhľadom na okolitú krajinu. Je to skutočná oáza pokoja a kľudu, ktorá vás prenesie do sveta prírody a jej nekonečnej krásy.


Najčastejšie otázky a odpovede Gruzínsko Batumi Botanical Garden


Najčastejšie otázky a odpovede o Gruzínskom Batumi Botanical Garden sú:

1. V akom čase roka je najlepšie navštíviť Batumi Botanical Garden?
- Najlepší čas na návštevu botanickej záhrady v Batumi je od júna do októbra, kedy je tam najteplejšie a najväčšie množstvo rastlín kvitne.

2. Aké vstupné sa vyberá pri vstupe do Gruzínskeho Batumi Botanical Garden?
- Vstupné závisí od toho, či ste miestny alebo zahraničný návštevník. Pre miestnych platí nižšie vstupné ako pre turistov.

3. Aké sú hodiny prevádzky Gruzínskeho Batumi Botanical Garden?
- Botanická záhrada v Batumi je otvorená pre verejnosť každý deň od 9:00 do 18:00.

4. Koľko trvá návšteva Gruzínskeho Batumi Botanical Garden?
- Návšteva botanickej záhrady v Batumi by mala trvať aspoň niekoľko hodín, aby ste si mohli vychutnať krásy a množstvo rastlín.

5. Existuje v botanickej záhrade Batumi sprievodca?
- Áno, botanická záhrada v Batumi ponúka pravidelné okružné prehliadky s průvodcami, ktoré sú k dispozícií pre návštevníkov.

6. Môžu sa v Gruzínskom Batumi Botanical Garden fotografovať?
- Áno, turisti môžu v záhrade fotografovať, ale pre komerčné použitie je nutný súhlas.

7. Je v Batumi Botanical Garden možné sa stravovať alebo nakupovať suveníry?
- V botanickej záhrade sa nachádza reštaurácia, kde môžu návštevníci jesť, a tiež predajňa suvenírov.

8. Aké sú populárne atrakcie v Gruzínskom Batumi Botanical Garden?
- Najpopulárnejšie atrakcie v botanickej záhrade v Batumi sú japonská záhrada, skleník a niektoré endemické druhy lotosu.

9. Má Gruzínsky Batumi Botanical Garden parkovanie pre návštevníkov?
- Botanická záhrada v Batumi má pri vstupe parkovisko pre návštevníkov.

10. Existujú nejaké pravidlá, ktoré treba dodržiavať pri návšteve botanickej záhrady v Batumi?
- Áno, návštevníci musia dodržiavať určité pravidlá, napríklad nepoškodzovať rastliny, vyhadzovať odpadky na určené miesta a dodržiavať prírodné prostredie.


Dovolenka Gruzínsko Batumi Botanical Garden


Dovolenka Gruzínsko - Batumi Botanical Garden: Kúsok rajského záhradu

Gruzínsko je krajina, ktorá sa pýši veľkým množstvom atrakcií pre turistov. Svojimi nádhernými prírodnými scenériami, zaujímavou históriou a jedinečnou kultúrou priláka ročne tisíce návštevníkov z celého sveta. Medzi jednu z najkrajších atrakcií tejto krajiny patrí Botanická záhrada v Batumi. Tento kúsok rajského záhradu si každoročne zaslúžene získava obdiv a rešpekt medzi turistami.

Batumi Botanical Garden je jednou z najväčších botanických záhrad v Európe s rozlohou vyše 111 hektárov. Nachádza sa na juhovýchodnom pobreží Čierneho mora, v blízkosti turistického mestečka Batumi, ktorému dáva záhrada akoby korunu. Táto záhrada sa vyznačuje pestrosťou rastlín z celého sveta a jedinečnou prírodou.

Návšteva Batumi Botanical Garden je bezpochyby jedno z najkrajších zážitkov, ktoré môžete v Gruzínsku zažiť. V záhrade sa nachádza viac ako 2000 druhov rastlín z každého kúta sveta, a to vrátane mnohých endemických druhov z Kaukazu. Záhrada je rozdelená na mnohé sekcie, v ktorých sa nachádza množstvo exotických biotopov, ako napríklad subtropický les, puna, himalájskeho končiare, kvetinové záhrady a ďalšie. Záhrada ponúka aj nádherný výhľad na Čierne more, čo robí tento zážitok ešte o niečo krajším.

Prvá časť Batumi Botanical Garden bola založená v roku 1912. Odvtedy sa táto záhrada neustále rozrástla a dnes je jednou z najväčších turistických atrakcií v Gruzínsku. Okrem rastlín ponúka záhrada aj početné miesta na oddych a relaxáciu, ako napríklad čajovne, vidiecke chatky a benátske mosty. Ideálnym miestom na prechádzku je úsek "tri kilometre", ktorý návštevníkov prevedie hlavnými časťami záhrady s najkrajšími výhľadmi na Čierne more.

Ak plánujete dovolenku v Gruzínsku, určite nevynechajte navštíviť Botanickú záhradu v Batumi. Tento kúsok rajského záhradu vás dostane svojou nádhernou prírodou a pestrosťou rastlín. Je to miesto, kde si môžete oddýchnuť od ruchu každodenného života, pozorovať zaujímavé druhy rastlín a vychutnať si krásu týchto miest. Táto záhrada vám spríjemní každú chvíľu návštevy a iste ju nezabudnete ani po mnohých rokoch.


Počasie Gruzínsko Batumi Botanical Garden


Gruzínsko Batumi Botanical Garden je jedným z najkrajších botanických záhrad na svete. Nachádza sa v meste Batumi v Gruzínsku, na pobreží Čierneho mora. Táto impozantná záhrada stojí na rozlohe viac ako 100 hektárov a ponúka návštevníkom nezabudnuteľný zážitok.

Batumi Botanical Garden sa pýši bohatou flórou, ktorá zahŕňa viac ako 5000 druhov rastlín. Má rôzne sekcie zamerané na konkrétne druhy ako napríklad sekcia subtropických rastlín, stromov, kríkov, rôznych druhov kvetín a mnoho ďalších. Záhrada je tiež domovom pre niektoré endemické druhy rastlín, ktoré sa nachádzajú len v tejto oblasti.

Počasie v Batumi Botanical Garden je vplyvné jeho položením na pobreží Čierneho mora. Tvoria ho subtropické podnebie a mierny oceánsky vplyv. Letá sú teplé a vlhké s vysokými teplotami dosahujúcimi až 30 °C. Zimy sú miernych teplôt, s priemerami okolo 10 °C. Zahradou tiež prechádza rieka, ktorá prispieva k vzniku vlhkého prostredia v celej oblasti, čo je ideálne pre rastliny.

To znamená, že návšteva Batumi Botanical Garden je možná kedykoľvek počas roka. Každé ročné obdobie prináša rôzne zábery a zážitky. Jarné kvitnutie je obzvlášť ohromujúce, keď sa rôzne druhy kvetov a stromov rozkvitnú v ich plnej kráse. V lete môžete zažiť príjemný chlad a vôňu rastlín vo svojej okolitej záhrade. V jeseni sa líša farba lístia, ktorá robí záhradu farebným zázrakom. V zimných mesiacoch môžete pozorovať rôzne druhy stromov a rastlín, ktoré odolávajú chladu.

Batumi Botanical Garden slúži nielen ako turistická atrakcia, ale aj ako významný centrum výskumu a ochrany rôznych druhov rastlín. Záhrada pravidelne organizuje rôzne vedecké expedície a konferencie, ktoré prispievajú k poznaniu a ochrane rastlín.

Ak sa rozhodnete navštíviť Gruzínsko Batumi Botanical Garden, môžete sa tešiť na prechádzky v úchvatnej prírode s pohľadom na Čierne more. Nech už si vyberiete akékoľvek ročné obdobie, záhrada vždy ponúka niečo nové a zaujímavé. Je to miesto, kde môžete uniknúť od bežného života a stráviť čas v spojení s prírodou.


Letenka Gruzínsko Batumi Botanical Garden


Botanická záhrada v Gruzínsku - Batumská botanická záhrada

Gruzínsko je známe svojou nádhernou prírodou, úchvatnou krajinou a starovekou históriou. Jeden z najkrajších kúskov prírody, ktoré krajina ponúka, je Batumská botanická záhrada. Nachádza sa v juhozápadnej časti Gruzínska, pri meste Batumi, a je jednou z najväčších a najkrajších botanických záhrad na svete.

Batumi Botanical Garden je raj pre záhradkárov, botanikov a milovníkov prírody. Záhrada sa rozkladá na ploche takmer 110 hektárov a ponúka návštevníkom neuveriteľnú rozmanitosť rastlín a kvetov. Prechádzka cez túto nádhernú botanickú záhradu je ako cesta do rôznych častí sveta, pretože tu môžete vidieť rastliny a stromy z rôznych kontinentov a klimatických podmienok.

Záhrada bola založená v roku 1912 a odvtedy bola postupne rozširovaná. V súčasnosti je rozdelená do niekoľkých sektorov, z ktorých každý je venovaný konkrétnym druhom rastlín alebo regiónom. Medzi najoblúbenejšími sektormi sú Sektor Himalájí a Sektor Južného Amerika, kde môžete obdivovať exotické rastliny z týchto oblastí.

Jednou z najväčších atrakcií tejto botanickej záhrady je pamätný strom, známy ako Chorikova hruška. Tento strom je extrémne vzácny, pretože je jediným zástupcom svojho rodu. Okrem toho v záhrade nájdete aj mnoho iných vzácnych druhov stromov a rastlín, vrátane amfiteátru z rastlín, ktorý ponúka nezabudnuteľný pohľad.

Výhľad na Čierne more zo záhrady je tiež úžasný. Môžete sa tu vybrať na miestne turistické trasy a obdivovať krásu Gruzínskeho pobrežia. Batumská botanická záhrada vám tiež poskytne príležitosť navštíviť jej výskumné stredisko, kde sa môžete dozvedieť viac o práci, ktorú vykonávajú v oblasti botaniky a ochrany prírody.

Ak plánujete navštíviť Gruzínsko, návšteva Batumskej botanickej záhrady je absolútne nevyhnutná. Jeho bohatá kolekcia rastlín a nádherná príroda vás dostanú. Je to miesto, kde môžete stráviť celý deň, prechádzať sa, fotografovať a relaxovať v kráse prírody. Zažite toto jedinečné dobrodružstvo a nezabudnite si letenku do Gruzínska zabezpečiť vopred.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky