Nájdite letenky s najlepšou cenou

Indonézia Flores (vrátane Komodo a Kelimutu)

Najčastejšie otázky a odpovede Indonézia Flores (vrátane Komodo a Kelimutu)


Q: Aké sú najlepšie časy na návštevu Flores (vrátane Komodo a Kelimutu)?
A: Najlepšie časy na návštevu Flores sú medzi aprílom a júnom a medzi septemberom a decembrom. Ale aj počas zvyšku roka môžete navštíviť tento ostrov a vychutnať si niektoré z jeho úžasných miest.

Q: Ako sa dostanem na Flores?
A: Najlepší spôsob, ako sa dostať na Flores, je lietadlom. K dispozícii sú pravidelné lety z mnohých indonézskych miest, ako sú Bali, Lombok či Jakarta. Existujú aj lodné služby z Bima a Sumbawa.

Q: Potrebujem víza na cestu do Flores?
A: Áno, cestujúci do Indonézie musia mať platné víza. Víza sa dajú zakúpiť na letisku alebo v indonézskych zastupiteľstvách.

Q: Kde môžem navštíviť Komodo?
A: Komodo je národný park a nachádza sa na západnom konci ostrova Flores. Najlepšími miestami na návštevu sú ostrovy Rinca a Komodo.

Q: Je povolené plávať s dravými živočíchmi v Komodo?
A: Nie, plávanie s dravými živočíchmi, ako sú krokodíly a koraly, nie je povolené v národnom parku Komodo kvôli riziku útokov a nebezpečnosti pre ľudské zdravie.

Q: Kedy je najlepší čas na návštevu Kelimutu?
A: Najlepší čas na návštevu jaskýne Kelimutu je počas skorého rána, kedy sa môžete vychutnať krásny východ slnka. Vyhýbajte sa návšteve počas obdobia dažďov, pretože jaskyne môžu byť plné dažďovej vody a ťažko dostupné.

Q: Aké sú najlepšie miesta na ubytovanie na Flores?
A: Najlepšie miesta na ubytovanie na Flores sú Labuan Bajo, Bajawa a Moni. V týchto oblastiach nájdete množstvo hotely a ubytovanie pre každý rozpočet.

Q: Môžem sa účastniť tradičných slávností na Flores?
A: Áno, Flores je známa svojimi tradičnými slávnosťami a festiválmi počas celého roka. Medzi najznámejšie patrí Paskal a Ngada, ktoré si návštevníci môžu vychutnať a zúčastniť sa.


Počasie Indonézia Flores (vrátane Komodo a Kelimutu)


Indonézia je krajina s bohatou a rozmanitou prírodou a jej ostrov Flores nie je výnimkou. Nachádza sa východne od známych ostrovov Bali a Lombok a je domovom niekoľkých ikonických miest, ako sú Komodo a Kelimutu.

Počasie na ostrove Flores je podstatne ovplyvnené monzúnovým systémom, ktorý ovplyvňuje aj iné časti Indonézie. Existujú dve hlavné obdobia počasia na ostrove - suché obdobie a dažďové obdobie.

Suché obdobie na ostrove Flores trvá od mája do septembra a toto je najlepší čas na návštevu. Počas tohto obdobia je teplota mierna, priemerné maximálné hodnoty sa pohybujú okolo 30 °C a minimálne hodnoty dosahujú okolo 20 °C. Väčšinou je jasno a slnečno, a tak turisti majú príležitosť vychutnať si krásne pláže a explorovať prírodné krásy ostrova.

Na druhej strane dažďové obdobie nastáva od októbra do apríla. V tomto období ostrov Flores zažíva vyššiu vlhkosť a zvýšenú zrážkovú činnosť. Počas týchto mesiacov môže byť dosť daždivo a pravdepodobnosť zrážok je vysoká. Teplota zostáva stále príjemná, ale je dobré mať so sebou náhradné oblečenie a primeranú ochranu pred dažďom.

Návštevníci, ktorí plánujú navštíviť Komodo, by si mali pozorne sledovať počasie. Táto oblasť má niekoľko izolovaných daždivých období a silné monzónové vetry môžu znepríjemniť plavbu. Preto je dôležité mať informácie o aktuálnej situácii a poradiť sa s miestnymi sprievodcami alebo agentúrami.

Aj keď počasím môže byť prekážkou, Flores ponúka množstvo fascinujúcich miest na objavovanie. Ostrov je známy svojimi rozmanitými krajinami vrátane jaskýň, sopiek, horských vrcholov a jazier. Jedným z najpopulárnejších miest na ostrove je návšteva Národného parku Komodo a pozorovanie obrovských dravých ještábov Komodo. Okrem toho môžete navštíviť aj jazero Kelimutu, ktoré sa nachádza v blízkosti mesta Moni. Toto jazero je známe svojimi fascinujúcimi zmenami farby v závislosti od chemického zloženia vody, so sýtejšími farbami ako zelená, červená a čierna.

Celkovo možno povedať, že najlepším časom na návštevu Flores a jeho okolitých ostrovov je počas suchého obdobia. To zaručuje priaznivé počasie a lepšie podmienky na výlety a objavovanie krás ostrova. Nesmiete sa však nechať odradiť dažďovým obdobím, pretože aj počasie v tomto období má svoje vlastné kúzlo a môžete si vychutnať menej preplnené atrakcie a nižšie ceny.


Dovolenka Indonézia Flores (vrátane Komodo a Kelimutu)


Indonézia je jednou z najkrajších krajín na svete s bohatou kultúrou, úchvatnou prírodou a pestrým dedičstvom. Jedným zo skvostov, ktoré túto krajinu výrazne obohacujú, je ostrov Flores. Nachádza sa východne od Bali a je známy svojou divokou a nedotknutou prírodou, ako aj fascinujúcimi kultúrnymi tradíciami.

Prvým miestom, ktoré by ste mali navštíviť na ostrove Flores, je národný park Komodo. Tento park je domovom pre slávnych Komodského draka, najväčšieho plazivého plaza na svete. Môžete sa vydávať na túry s miestnymi sprievodcami, ktorí vás zavedú do srdca ich teritória, kde môžete pozorovať tieto ohromujúce tvory v ich prirodzenom prostredí. Budete môcť sledovať, ako Komodský drak žije a lovia, a zároveň sa dozviete veľa zaujímavých informácií o ich chování.

Ďalšou atrakciou, ktorú musíte vidieť na ostrove Flores, je jazierko Kelimutu. Toto jazierko sa nachádza vo vnútri jedného z troch sopiek, a je známe svojimi farebnými vodami. Každé jazierko má inú farbu - jedno je zelené, druhé je čierne a tretie mení farbu podľa ročného obdobia. Táto fantastická atrakcia je veľmi obľúbená u turistov a je jeden z najznámejších symbolov ostrova Flores.

Okrem týchto hlavných atrakcií má ostrov Flores veľa ďalších nádherných miest na objavenie. Môžete navštíviť kmeň Bena, ktorý je známy svojím tradičným hudobným prejavom a skvelou ľudovou architektúrou, alebo sa vybrať na pobrezie až k miestu Riung, kde sa nachádza viac ako 20 ostrovov s bielymi piesočnatými plážami a korálovými útesmi. Je to raj pre milovníkov potápania a šnorchlovania.

Lebo ostrov Flores je stále menej známy turistami, môžete sa tešiť na menej preplnené pláže a autentickú skúsenosť s miestnou kultúrou. Tu sa môžete dozvedieť o tradičných praktikách, ako je výroba tradičných tkanín a keramiky, alebo sa zúčastniť miestnych slávnosti a tancov.

Dovolenka na ostrove Flores v Indonézii vám ponúkne nekonečné možnosti prečkať vynikajúcu prírodu, skutočnú autenticitu a dobrodružstvo. Gorg raz zistite, prečo je Flores jedná z najšpeciálnejších a najkrajších destinácií v Indonézii.


Letenka Indonézia Flores (vrátane Komodo a Kelimutu)


Indonézia je jedným z najkrajších miest na svete, ktoré ponúka nádherné pláže, pestrú flóru a faunu a zaujímavú kultúru. Jedným z najzaujímavejších miest v tejto krajine je ostrov Flores, ktorý leží východne od Bali. Letenka do Indonézie Flores otvára cestovateľom jedinečnú možnosť objavovať dve z najznámejších atrakcií ostrova - Komodo a Kelimutu.

Komodo je svetoznámy ostrov, ktorý je domovom populácie obrovských varanov Komodo. Tieto kmene žijú len na tomto ostrove a sú jednými z najväčších a najnebezpečnejších druhov žijúcich jašteríc na svete. Títo varani Komodo môžu dosiahnuť dĺžku až štyroch metrov a vážiť až 70 kilogramov, čo ich robí veľkými a impozantnými tvormi. Navštevovatelia môžu mať možnosť stretnúť tieto ohromujúce tvory v ich prirodzenom prostredí a dokonca sledovať ich pri love. Okrem varanov ponúka ostrov Komodo aj čarovnú a nedotknutú prírodu, ktorá je ideálna pre milovníkov dobrodružstva a fotografie.

Ďalšou atrakciou, ktorú by ste si nemali nechať ujsť, je Kelimutu - sopka s tromi farebnými jazerami. Každé z týchto jazier má inú farbu a menia sa v závislosti od obdobia roka. Prvým jazerom je jazero Tiwu Ata Bupu, ktoré je známe svojimi červenými a hnedými odtieňmi. Druhým jazerom je jazero Tiwu Ko'o Fai Nuwa Muri, ktoré je známe svojim modrým a zeleným sfarbením. Tretie jazero je jazero Tiwu Ata Polo, ktoré má čierne a hnedé sfarbenie. Tento spektakulárny výhľad na farebné jazerá je nezabudnuteľným zážitkom a nevyhnutnou zastávkou počas návštevy Flores.

Okrem týchto dvoch hlavných atrakcií ostrova Flores ponúka aj mnoho ďalších možností pre cestovateľov. Môžete navštíviť staroveké dediny a objaviť kultúrnu dedičinu Ostrovov Komodo. Tu môžete ochutnať tradičnú indonézsku kuchyňu, vidieť miestne remeslá a počúvať tradičnú hudbu aj tanec. Taktiež môžete vyzdvihnúť suveníry v miestnych obchodoch a trhoch, aby ste si so sebou odniesli kúsok tejto bohatej kultúry.

Ak plánujete cestu do Indonézie, Flores by nemal chýbať vo vašom itinerári. Navštívenie ostrova Komodo a jazera Kelimutu vytvorí nezabudnuteľné spomienky a poskytne vám jedinečný pohľad na túto nádhernú krajinu. Letenka do Indonézie Flores je skutočnou investíciou do nepoznaného, takže neváhajte a začnite objavovať toto úžasné miesto už dnes!


Ubytovanie Indonézia Flores (vrátane Komodo a Kelimutu)


Indonézia Flores je typickou ostrovnou destináciou, ktorá ponúka krásne a takej rôznorode ubytovanie. Turisti majú možnosť ubytovať sa v zariadeniach s rôznou úrovňou pohodlia a cien - od luxusných letovísk až po jednoduché chatky a penzióny. V tomto článku sa pozrieme na niekoľko možností ubytovania v Flores, včetne návštevy nezabudnuteľných miest ako Komodo a Kelimutu.

1. Bintang Flores Hotel

Jedno z najluxusnejších hotelov na Flores sa nachádza v Labuan Bajo, z ktorého sa organizujú plavby po okolitých ostrovoch. Hotel ponúka pohodlné a priestranné izby, ktoré sú vybavené moderným nábytkom, klimatizáciou, TV a vlastnou kúpeľňou. K dispozícii sú tiež zariadenia pre fitness, krytý bazén a reštaurácie, ktoré ponúkajú miestne i západné jedlá.

2. Plataran Komodo Beach Resort

Niekoľko minút jazdy autom od Komodo National Park sa nachádza Plataran Komodo Beach Resort - miesto, ktoré poskytuje neuveriteľnú pohodu a luxus. Rezort ponúka ubytovanie v priestranných vilách, ktoré sú vybavené terasami, súkromnými bazénmi, útulnými hammockami a satelitnou televíziou. Hosťom je k dispozícii aj plážový bar a reštaurácia, kde môžu ochutnať miestne ryby, plody mora a ďalšie špeciality.

3. Ecolodge Flores

Ak hľadáte cenovo výhodnú možnosť ubytovania, Ecolodge Flores je pre vás tou správnou voľbou. Toto jednoduché a prekrásne ubytovanie sa nachádza v blízkosti Bajawa, hlavnej oblasti kiwi. K dispozícii sú izby typu bungalov, ktoré sú vybavené kúpeľňou a WiFi pripojením. Okrem toho môžu hosťom poskytnúť motorky, aby mohli objavovať okolie.

4. Kelimutu Crater Lakes Ecolodge

Kelimutu Crater Lakes Ecolodge sa nachádza pri vulkáne Kelimutu, ktorý je známy svojou zmenou farby jazier počas dňa. Ubytovanie poskytuje vynikajúce a pohodlné izby s kúpeľňou a terasou s výhľadom na okolitú prírodu. Okrem toho ho vybavil so všetkým, čo hosť potrebuje, ako je napríklad reštaurácia a spoločenská miestnosť, s možnosťou si prenajať bicykle.

5. WAECICU Beach Inn

Ak hľadáte miesto s príjemnou a priateľskou atmosférou, potom by ste si mali zvoliť WAECICU Beach Inn. Toto jednoduché a priestranné ubytovanie sa nachádza v prímorskom meste Maumere a ponúka pohodlné izby s balkónmi s výhľadom na more. Hosťom sú tiež k dispozícii reštaurácie, kde si môžu vychutnať miestne jedlá a nápoje.

V závislosti na vašich potrebách a preferenciách, Indonézia Flores ponúka rôzne typy ubytovania. Od luxusných letovísk až po jednoduché a cenovo výhodné bungalovy alebo penzióny. A ak plánujete navštíviť Komodo a Kelimutu, existuje mnoho hotelov a ubytovacích zariadení, ktoré vám umožnia užiť si nádhernú prírodu a zážitky po celý deň.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky