Nájdite letenky s najlepšou cenou

Holandsko Alkmaar

Najčastejšie otázky a odpovede Holandsko Alkmaar


Najčastejšie otázky a odpovede o Holandsku, konkrétne o meste Alkmaar:

1. Aká je poloha Alkmaaru?
Alkmaar sa nachádza na severozápade Holandska, približne 40 kilometrov severne od Amsterodamu.

2. Ako sa dostanem z Amsterodamu do Alkmaaru?
Najjednoduchší spôsob je cestovať vlakom z Amsterodamu na železničnú stanicu Alkmaar. Cesta trvá približne 30 minút.

3. Aké sú najzaujímavejšie turistické atrakcie v Alkmaare?
V Alkmaare sa nachádza slávna trhová námestie, kde sa koná známy syrový trh, ako aj mnoho historických budov a múzeí. Tiež si môžete užiť krásne prechádzky po meste a vychutnať si jeho atmosféru.

4. Kedy sa koná syrový trh v Alkmaare?
Syrový trh sa koná každý piatok v lete a je jednou z najväčších turistických atrakcií mesta. Zažijete tu tradičnú ceremoniálnu prezentáciu syra a môžete si kúpiť rôzne druhy syra.

5. Kde sa nachádza najstarší veterný mlyn v Holandsku?
Najstarší veterný mlyn v Holandsku, Molen De Groot, sa nachádza v Alkmaare a je jednou z turistických atrakcií, ktorú si môžete pozrieť.

6. Ako dlho trvá prehliadka Alkmaaru?
Prehliadka Alkmaaru môže trvať od niekoľkých hodín až po celý deň, v závislosti od toho, koľko času chcete venovať jednotlivým atrakciám a prechádzkam po meste.

7. Aké sú možnosti ubytovania v Alkmaare?
V Alkmaare nájdete rôzne možnosti ubytovania, od hotelov po B&B a apartmány. Niektoré hotely sa nachádzajú priamo v centre mesta a ponúkajú výhodnú polohu.

8. Aké sú možnosti dopravy v Alkmaare?
V Alkmaare môžete využiť verejnú dopravu vrátane autobusov, vlakov a taxi služieb. Tiež je možné prehliadnuť si mesto pešo alebo prenajať si bicykel.

9. Má Alkmaar pláže?
Alkmaar sa nachádza blízko holandského pobrežia, kde sa nachádza niekoľko krásnych pláží. Pláže sú dobre dostupné z mesta a predstavujú príjemnú možnosť pre letné dni.

10. Aké sú zvyčaje a kultúra v Alkmaaru?
Alkmaar je známe svojou tradičnou atmosférou a rešpektom k histórii. Mestské obyvateľstvo je priateľské a pohostinné. Títo holandskí ľudia si užívajú jazdecké športy, trhy a mnohé kultúrne podujatia.


Počasie Holandsko Alkmaar


Holandsko je známe svojimi veľkolepými krajinnými scenériami, najkrajšími mestami a súčasne, aj rôznymi druhmi počasia. V meste Alkmaar, ktoré sa nachádza v severozápadnej časti Holandska, sa taktiež vyskytujú rôzne druhy počasia v závislosti od ročného obdobia.

V lete, od júna do augusta, Alkmaar zažíva príjemné teploty v rozmedzí od 16 do 22 stupňov Celzia. Počas denne môžu byť teploty nižšie, ale v noci sa zvyčajne neklesajú pod 10 stupňov Celzia. Dážď je v tomto období zaistený, ale v množstve, ktoré nie je príliš veľké. Takže túto dobu roka môžete stráviť na pláži, alebo prechádzkach v mestských parkoch.

Jeseň na svoju stranu prichádza od septembra do novembra a so sebou prináša upršané, veterné a chladné počasie. Najnižšie teploty sa pohybujú okolo 5 stupňov Celzia a môžu spať až na 0 stupňov Celzia. V tomto období je dôležité mať pri sebe dostatok vrstiev oblečenia, aby ste sa ochránili pred chladom a vetrom. Napriek tomu vám jeseň na Holandsku ukáže najkrajšie farebné scenérie a mesto Alkmaar je plné romantických uličiek a parkov kde ochutnáte šálku horúceho kakaa alebo kávy.

V zime, od decembra do februára, sú teploty na ich najnižšom bode, a to okolo nuly a sú doprevádzané silnými, severnými vetrami a snehovými búrkami. Alkmaar má v zime kúzelnú atmosféru so zasneženými stavbami a jarnými trhmi. Ak navštívite mesto v tomto období, nenechte si ujsť jarný trh, ktorý je jedním z najväčších v Holandsku.

Jar začína v Alkmaare v marci a pretrváva do mája. Teploty sú mierne a pohybujú sa v rozmedzí od 10 do 15 stupňov Celzia. Jasné a slnečné dni sú príjemné a vhodné na prechádzky po krásnych parkoch plných kvetov, ktoré sa začínajú rozkvetať.

V zásade v Alkmaare nájdete rôzne druhy počasia počas celého roka. Musíte byť pripravení na rôzne a premenlivé počasie, kedykoľvek by ste mesto navštívili. Bez ohľadu na to, kedy navštívite Alkmaar, jedná sa o úžasné miesto plné histórie, kultúry a krásy, ktoré stojí za to vidieť, a zážitky, ktoré určite nezabudnete.


Dovolenka Holandsko Alkmaar


Holandsko je jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií pre turistov z celého sveta. Je známe svojimi rozprávkovými kanálmi, mlynmi na veternú energiu, drevenými topiarmi a pestrofarebnými tulipánmi. Jedným z miest, ktoré stojí za návštevu, je Alkmaar, krásne historické mesto, nachádzajúce sa iba 30 minút jazdy vlakom severne od Amsterdamu.

Alkmaar je najviac známy svojím tradičným trhom syra, ktorý sa koná každú sobotu od začiatku apríla do konca septembra. Táto tradičná akcia, ktorá má už takmer štyristoročnú históriu, priláka tisíce turistov i miestnych obyvateľov, ktorí prichádzajú ochutnať a obdivovať obrovské kolesá syra, ktoré sú vyhotovené v tradičnom štýle. Trh sa koná na centrálnej námestie a je ohromujúcou kombináciou vôní, chutí a farieb.

Po návšteve trhu syra môžete pokračovať svojím objavovaním mesta, prechádzkou cez úzke uličky s historickými budovami a domami. Alkmaar má okrem toho veľa múzeí, ako napríklad Stedelijk Museum Alkmaar, ktoré je domovom mnohých umeleckých diel a historkého Käsemarkt Museum, kde sa ožíva história slávneho trhu syra.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu, môžete navštíviť nádherné prírodné rezervácie voľne žijúcich živočíchov, ako napríklad Geestmerambacht alebo Oudorperhout. Tieto oblasti ponúkajú prechádzky po krásnej prírode, prehliadky vtákov a možnosti na cykloturistiku.

Ak ste fanúšikom cykloturistiky, Alkmaar je výborným východiskovým bodom na objavovanie okolitej krajiny. Môžete si prenajať bicykel a vydať sa na prieskum útulných dediniek, rozprávkových mlynčekov a tulipánových polí, ktoré vytvárajú farebnú paletu a oslnivý pohľad.

Pre tých, ktorí si radi oddýchnu, môžu vychutnať atmosféru miestnych kaviarní a reštaurácií, kde sú k dispozícii tradičné holandské gourmet jedlá, ako napríklad syr fondue alebo panierované kalerábiky.

Alkmaar ponúka aj možnosti na vodné aktivity. Môžete si prenajať kanoe alebo malú jachtu a vychutnať si prirodzenú krásu okolitých jazier a kanálov.

V neposlednom rade, po prežití dňa v Alkmaare, sa nezabudnite zastaviť v jednom z tradičných miestnych obchodov s dokonalým dizajnom a vyrobenémi holandskými suvenírmi. Môžete si vybrať z drevených topiar, keramiky, alebo farebných plakátov s tulipánmi, ktoré si budete môcť zobrať domov a po inú dobu budete cítiť holandskú atmosféru.

V skratke, Alkmaar, s jeho históriou, kultúrou, prírodou a tradičným trhom syra, ponúka všetko, čo potrebujete na nezabudnuteľnú dovolenku v Holandsku. Je to skvelá voľba pre každého, kto sa chce ponoriť do atmosféry pravého holandského života a objaviť poklady tohto nádherného mesta.


Ubytovanie Holandsko Alkmaar


Holandsko je známe svojou bohatou históriou, malebnými mestami a pôvabnou prírodou. Jedným z takýchto miest je aj Alkmaar, ktoré sa nachádza v provincii Severný Holandsko. Mesto je známe svojimi historickými budovami, trhmi, mlynmi a kanálmi. Ak plánujete navštíviť Alkmaar a hľadáte ubytovanie, máte na výber z niekoľkých možností, ktoré spĺňajú rôzne potreby a preferencie.

Jednou z možností pre ubytovanie v Alkmaare sú hotely. Mesto ponúka množstvo hotelov rôznej kvality a ceny. Ak preferujete luxusnejšie ubytovanie, môžete si vybrať z 4-hviezdičkových hotelov, ktoré sa nachádzajú priamo v centre mesta. Tieto hotely ponúkajú pohodlné izby, kvalitnú službu a reštaurácie s jedlami svetovej triedy. Pre tých, ktorí uprednostňujú niečo cenovo dostupnejšie, existujú aj menšie hotely či rodinné penzióny, ktoré sú umiestnené mimo centrálnej oblasti mesta, ale stále v dosahu atrakcií.

Ďalšou možnosťou pre ubytovanie v Alkmaare sú apartmány a domy na prenájom. Tieto sú ideálne pre tých, ktorí plánujú dlhšiu dovolenku alebo majú radi väčšiu slobodu a súkromie. Mnohé apartmány a domy sa nachádzajú v historických budovách a majú originálnu atmosféru. Väčšina z nich je plne zariadená a vybavená kuchyňou, čo vám umožní variť si vlastné jedlá a pociťovať tak úplné pohodlie.

Okrem toho existujú aj rôzne možnosti pre ubytovanie prostredníctvom stránok ako Airbnb. Tieto stránky ponúkajú širokú škálu ubytovania vrátane izieb v rodinných domoch alebo bytoch, ktoré vám umožnia zažiť miestny životný štýl a mať kontakt so svojimi hostiteľmi.

Ak preferujete prírodu a tiché prostredie, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v blízkosti Alkmaar v niektorom z okolitých malých dediniek. Tieto dedinky ponúkajú krásnu prírodu, cyklotrasy a možnosť objavovať miestne farmy a historické pamiatky. Niektoré z nich majú aj vlastné penzióny a bed and breakfast.

Alkmaar je malé mesto s bohatou históriou a množstvom možností na ubytovanie. Neváhajte si vybrať tú, ktorá najlepšie vyhovuje vašim potrebám a predstavám. Nech už si vyberiete hotel, apartmán, domečok na prenájom alebo izbu v tradičnom holandskom dome, určite si užijete svoj pobyt v tomto kúzelnom meste.


Letenka Holandsko Alkmaar


Ak hľadáte miesto na dovolenku, kde by ste mohli zažiť nezabudnuteľné zážitky a oddýchnuť si, Holandsko by mohlo byť vašou volbou. Najmä mesto Alkmaar, ktoré sa nachádza asi pol hodinu jazdy od Amsterdamu a ponúka množstvo kultúrnych a historických atrakcií.

Pre cestu z krajiny do mesta Alkmaar sa najčastejšie využíva letisko Amsterdam Schiphol. Cesty z Bratislavy do Amsterodamu ponúka prevažne spoločnosť Ryanair. Napríklad v období letných prázdnin možno nájsť letenku z Bratislavy do Amsterdamu aj za 50 eur.

Po príchode na letisko Schiphol sa môžete dostať do Alkmaaru rôznymi spôsobmi. Najlepším spôsobom dopravy je vlak, ktorý beží pravidelne a je dosť lacný. Vlakové spojenie je jednoduché a bude vás stáť asi 5 eur. Ak však preferujete súkromný prevoz, môžete si prenajať auto, prípadne využiť služby taxíka.

Keď už ste v Alkmaare, množstvo atrakcií vás čaká na každom rohu. Najznámejšou atrakciou je tradičný holandský trh syra, ktorý sa koná každý piatok medzi aprílom a septembrom. Môžete si tu ochutnať miestne syry, tradičné sladkosti a iné pochutiny.

Okrem toho môžete navštíviť množstvo historických budov a pamiatok, ako napríklad kostol sv. Vavrince, Kaaswaag - historické stavby, ktoré kedysi slúžili ako váhy pre syr, alebo Stedelijk Museum Alkmaar - múzeum, ktoré ponúka bohatú zbierku umenia a histórie mesta.

Pre tých, ktorí by si radi vyskúšali niečo adrenalinové, môžete sa vydať na prechádzku po kanáloch, na bicykli alebo navštíviť pláž Bergen aan Zee. To všetko vám poskytne nezabudnuteľný zážitok.

V Alkmaare je veľa možností na ubytovanie. Veľa návštevníkov si vyberie ubytovanie v centre mesta, aby mali rýchly prístup k všetkým atrakciám, obchodom a reštauráciám. V ponuke sú pokoje u miestnych rodín či hotely, či dokonca stanovanie na pláži.

Pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do miestnej kuchyne, môžete si vychutnať miestne špeciality, ako sú syry, mliečne výrobky alebo tradičné holandské pivo.

V Alkmaare nájdete skutočne všetko, na čo si srdce zmyslí. Toto obľúbené mesto je ideálne pre tých, ktorí hľadajú zábavu, oddych a zachovanie histórie. Práve preto sa neváhajte vybrať na dovolenku do tejto krásnej časti Holandska a zažite nezabudnuteľné zážitky.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky