Nájdite letenky s najlepšou cenou

Irán Kermanshah Province

Ubytovanie Irán Kermanshah Province


Kermanshah Province v Iráne je nádhernou destináciou pre turistov z celého sveta. Táto oblasť má bohatú históriu a kultúru, ktorú si môžete užiť počas pobytu v tomto mieste.

Ak plánujete navštíviť Kermanshah Province, určite by ste si mali zvoliť vhodné ubytovanie, ktoré bude naplniť vaše očakávania a poskytne vám komfort, ktorý potrebujete počas vašich dovolenkových aktivít. V tomto článku sa zameriame na niektoré z najlepších miest na ubytovanie v Kermanshah Province.

1. Hotel Azadegan

Hotel Azadegan je luxusný hotel umiestnený v centre Kermanshah Province. Ponúka pohodlné izby, ktoré sú vybavené modernými zariadeniami a sú vhodné pre každého turistu. Hotel má reštauráciu, kde si môžete vychutnať tradičné iránske jedlá a zároveň sa tejto oblasti bližšie spoznať.

2. Hotel Jamshid

Hotel Jamshid je ďalším luxusným hoteldom, ktorý poskytuje kvalitné ubytovanie pre turistov. Je umiestnený v centre mesta Kermanshah a ponúka rôzne typy izieb s moderným vybavením. Hotel má aj bazén a spa centrum, ktoré vám ponúka príjemné zážitky počas vašeho pobytu v tomto mieste.

3. Hotel Pars

Ak hľadáte niečo cenovo prístupnejšie, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v hotely Pars. Nachádza sa v centre mesta Kermanshah a má pohodlné izby s jednoduchým vybavením. Hotel má reštauráciu a poskytuje bezplatné raňajky, čo je vynikajúcim riešením pre turistov, ktorí sa chcú zorientovať v oblasti a nechcú hľadať miesta na jedlo.

4. Saray-e Jahangardi Boutique Hotel

Saray-e Jahangardi Boutique Hotel je jedinečný hotel so zaujímavou históriou. Nachádza sa v meste Sanandaj v blízkosti Kermanshah Province. Hotel je postavený v tradičnom štýle a ponúka ubytovanie v príjemnej atmosfére. Izby sú vkusne zariadené a poskytujú skvelé zázemie pre turistov, ktorí sa chcú dozvedieť viac o kultúre a histórii miesta.

5. Darvishi Royal Hotel

Darvishi Royal Hotel je ďalším vyhľadávaným hoteldom v Kermanshah Province. Nachádza sa na kopci v meste Kermanshah a ponúka úžasný výhľad na okolitú krajinu a mesto. Hotel má luxusné izby s moderným vybavením a check-in je k dispozícii 24 hodín.

V závislosti od vašich predstáv a financií, máte na výber rôzne druhy ubytovania v Kermanshah Province. Keďže ide o atraktívne miesto pre turistov, odporúčame si svoje izby zarezervovať vopred, aby ste mali istotu, že si vyberiete to najlepšie, čo vám ponúka tento kúsok sveta.


Najčastejšie otázky a odpovede Irán Kermanshah Province


1. Kde sa nachádza Kermanshah Province v Iráne?
Kermanshah Province sa nachádza v západnej časti Iránu, pri hraniciach s Irakom.

2. Aké je hlavné mesto Kermanshah Province?
Hlavné mesto Kermanshah Province je mesto Kermanshah.

3. Aký je regionálny jazyk používaný v Kermanshah Province?
Regionálny jazyk používaný v Kermanshah Province je kurdčina.

4. Ako sa volajú najznámejšie pamiatky v Kermanshah Province?
Jednou z najznámejších pamiatok v Kermanshah Province je zachovalá citadela Taq-e Bostan, staroveký komplex nádherných skulptúr a reliéfov.

5. Aké sú hlavné hospodárske odvetvia v Kermanshah Province?
Hlavnými hospodárskymi odvetviami v Kermanshah Province sú poľnohospodárstvo, ťažba ropy a plynového zemného plynu, turizmus a výroba potravín.

6. Koľko obyvateľov má Kermanshah Province?
Podľa odhadov žije v Kermanshah Province približne 2,8 milióna obyvateľov.

7. Aké je podnebie v Kermanshah Province?
Podnebie v Kermanshah Province je kontinentálne, s horúcimi a suchými letami a chladnými zimami.

8. Aké sú hlavné náboženské skupiny v Kermanshah Province?
Hlavnými náboženskými skupinami v Kermanshah Province sú islám (väčšinou sunnitský) a kurdský šiitský islám.

9. Ako sa volá najväčšie letisko v Kermanshah Province?
Najväčšie letisko v Kermanshah Province sa volá letisko Shahid Ashrafi Esfahani a slúži na medzinárodné a vnútroštátne lety.

10. Aké turistické atrakcie má Kermanshah Province?
Okrem citadely Taq-e Bostan má Kermanshah Province aj iné atrakcie, ako napríklad skvostné mauzóleum Emamzadeh Jafar a múzeum Mozaikov Uluğ Bey.


Dovolenka Irán Kermanshah Province


Irán je fascinujúca krajina s bohatou kultúrou a históriou. Kermanshah Province je jednou z najkrajších provincií v Iráne a ponúka nádherné prírodné scenérie, históriu a pohostinnosť miestnych obyvateľov. Pokiaľ ste zvedaví na nečakané a jedinečné destinácie, Kermanshah Province by mala byť na vašom zozname.

Jednou z najväčších atrakcií Kermanshah Province je Bisotun. Tento historický komplex, zaznamenaný ako UNESCO svetové dedičstvo, je známy pre svoje skalné reliéfy a nápisy. Skalné reliéfy Bisotunu sú datované do 6. storočia pred naším letopočtom a sú považované za jedny z najdôležitejších pamiatok Perskej ríše. Tento komplex ponúka návštevníkom jedinečný pohľad na históriu a kultúru starovekého Iránu.

Okrem histórie môžete v provincii Kermanshah zažiť aj úžasné prírodné scenérie. Ak máte radi túru, mali by ste navštíviť vodopád Gahar. Tento impozantný vodopád sa nachádza na úpätí hory Zagros a jeho voda padá z výšky 105 metrov. Táto prírodná krása je obklopená zelenou krajinou, ktorá je ideálna pre pikniky a oddych v prírode.

Ďalšou skvelou prírodnou atrakciou je Nahr-e Shahzadeh. Táto úžasná záhrada sa rozprestiera na ploche 5,5 hektárov a je plná kvetov, fontán a historických budov. Je to ideálne miesto na prechádzku alebo relaxáciu v obklopení pestrej a krásnej prírody.

Kermanshah Province je tiež známy pre svoje tradičné remeslá. Ak ste obchodný typ a máte chuť na nákupy, môžete navštíviť Bazar Kermanshah. Tento starý trh má všetko, od tradičných ručne vyrobených výrobkov až po suveníry. Môžete si kúpiť tradičné koberce, keramiku a ďalšie remeselné výrobky od miestnych umelcov.

Pri návšteve Kermanshah Province nezabudnite ochutnať aj miestnu kuchyňu. Iránska kuchyňa je plná chutí a vôní a každý jedálny lístok vám ponúkne niečo jedinečné. Nemali by ste vynechať tradičné jedlá, ako je kebab, dizi (hovädzie mäso a cestoviny) a šormeh polo (ryža so zeleninou a hovädzím mäsom).

Dovolenka v Kermanshah Province ponúka jedinečnú kombináciu histórie, kultúry, prírody a skvelých jedál. Nech už ste dobrodruh alebo milovník kultúry, táto destinácia vám určite poskytne nezabudnuteľné zážitky. Pre objavovanie a poznávanie jedinečnej krajiny odporúčame plánovať dostatočný čas na cestu a užívať si všetko, čo Kermanshah Province ponúka.


Letenka Irán Kermanshah Province


Irán, známy ako fascinujúca krajina s dlhou a bohatou históriou, ponúka návštevníkom mnoho miest plných kultúrnych, historických a prírodných pokladov. Jedným z nich je provincie Kermanshah, ktorá je známa svojimi starovekými miestami, nádhernou prírodou a pohostinnými obyvateľmi.

Cesta do Kermanshah Province začína vďaka letenke, ktorá vás dostane do hlavného mesta provincie, tiež nazývaného Kermanshah. Medzinárodné letisko Kermanshah poskytuje spojenie s mnohými hlavnými mestami v Iráne a tiež s niektorými medzinárodnými destináciami. Po prílete si návštevníci môžu prenajať auto alebo využiť verejnú dopravu, aby sa dostali do rôznych častí provincie.

Jeden z najväčších pokladov Kermanshah Province je historická lokalita Taq-e Bostan. Toto miesto je známe predovšetkým pre svoje nádherné skalné reliéfy, ktoré sú vyrezané do skál priamo pri rieke. Tieto reliéfy zobrazujú rôzne scény z perzských dejín a sú tu už viac ako 1700 rokov. Návštevníci môžu obdivovať umenie, ktoré je ukryté v týchto reliéfoch a dozvedieť sa o histórii, ktorá ich obklopuje.

Ďalšie historické miesto, ktoré návštevníci nemôžu vynechať, je lokalita Bisotun. Toto archeologické miesto je domovom k starovekému nápisu na skale, známemu ako Naučte sa nápis. Tento nápis je napísaný v troch rôznych jazykoch - starogrécky, elamský a babylónsky - a poskytuje dôležité informácie o perzskom kráľovi Dáriovi Veľkom. Návštevníci si tu môžu vychutnať nielen historické hodnoty miesta, ale aj jedinečnú prírodnú scenériu okolo neho.

Prírodná krása provincie Kermanshah je zastúpená v údolí Zrebar Lake, ktoré leží v pohorí Zagros. Toto jazerové údolie ponúka nádherné výhľady na hladinu jazera, obklopenú zelenými kopčekmi a horskými vrchmi. Návštevníci si môžu vychutnať túto prírodnú scenériu počas plavby na člne po jazere, alebo si užiť piknik na brehu.

Okrem historických lokalít a prírodných scenérií ponúka provincie Kermanshah aj bohatú kultúru a tradície. Návštevníci môžu navštíviť miestne trhy a bazáre, kde sa predávajú rôzne tradičné produkty vrátane kobercov, keramiky a šperkov. Môžu si tiež vychutnať miestnu kuchyňu, ktorá je známa svojimi aromatickými koreninami a rôznymi pokrmami.

Letenka do Iránu a najmä do provincie Kermanshah je vstupenkou do úžasného sveta histórie, prírody a kultúry. Návštevníci dostanú príležitosť objavovať starobylé miesta, vychutnať si nádhernú prírodu a zažiť bohatú kultúru miestnych obyvateľov. Nech už ste milovníkom histórie, prírody alebo jednoducho zvedavým cestovateľom, Kermanshah Province má všetko, čo potrebujete na vytvorenie nezabudnuteľných zážitkov.


Počasie Irán Kermanshah Province


Irán, štát ležiaci v juhozápadnej Ázii, má bohatú kultúru a históriu, ale jeho podnebie sa líši v závislosti od polohy. Kermanshah Province, ktorý sa nachádza na západnej strane Iránu blízko hranice s Irakom, má subtropické podnebie s horkými letami a studenými zimami.

Letné mesiace (jún až august) sú v Kermanshahu veľmi horúce, s teplotami dosahujúcimi pravidelne vyše 40 stupňov Celsia. V tomto období bývajú krátke daždivé dni, ktoré prinesú úľavu a mapu požiarnych rizík. Teplejšie mesiace sú obvykle suché a môžu spôsobiť sucho či suché požiare v krajine.

Podnebie v zime je na druhej strane studené s vysokými zrážkami. Od decembra do februára sa teploty v Kermanshahu dostávajú pod bod mrazu a niekedy dokonca klesajú na -5 stupňov. Aj napriek tomu, že sneh je vzácny, môže sa vyskytnúť v Horách Zagros a pridať krajine scenicky prechladnutý dotyk.

Podľa štatistík zaznamenáva Kermanshah Province približne 300 mm zrážok ročne, čo ovplyvňuje nielen rastliny, ale aj hospodársku základňu mesta. Preto sa väčšina oblastí v provincii venuje pestovaniu ovocia, zeleniny a obilnín.

Všeobecne platí, že Kermanshah Province je sucho, horúce a polopúštna oblasť s obdobiami vysokých teplôt a občasnými dažďami. Aj napriek tomu je krajina plná krásnych scenérií a histórie, ktoré svojou návštevou zaujmú každého návštevníka.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky