Nájdite letenky s najlepšou cenou

Namíbia Cape Cross

Dovolenka Namíbia Cape Cross


Cape Cross je rozľahlá plážová oblasť v Namíbii, ktorá je známa najmä svojou kolóniou tuleňov. Tento unikátny kúsok prírody ponúka návštevníkom dovolenky možnosť preskúmať čarovné pláže, obdivovať divokú faunu a zažiť dobrodružstvo uprostred prirodzeného prostredia.

Jednou z hlavných atrakcií Cape Cross je samozrejme jeho kolónia tuleňov. Tisíce tuleňov sa zhromažďujú na pláži, kričia, súperia a hádkajú sa o miesta. Návštevníci môžu sledovať tieto impozantné zvieratá, ako sa túlajú po piesku a plávať v mori. Je úžasné sledovať ich nezvyčajné chovanie, ktoré je zároveň prírodu aj vtipné. Toto je skutočne jedinečná príležitosť na fotenie a obdivovanie takého množstva tuleňov na jednom mieste.

Okrem tuleňov je Cape Cross domovom rôznych druhov vtákov a iných morských živočíchov. Návštevníci môžu pozorovať dravé vtáky, ako sú napríklad sokoly rybárske a orel belalku. Pre milovníkov prírody je to raj. Môžu sa prechádzať po dlhých plážach a vychutnávať si scenériu, zatiaľ čo pozorujú rôzne druhy vtákov a iných morských živočíchov.

Ak hľadáte dobrodružstvo, Cape Cross ponúka aj možnosť preskúmať čierny kontinent na vlastnú päsť. Existuje mnoho túr, ktoré umožňujú návštevníkom objaviť krasu a divokosť tejto oblasti. Môžete sa vydať na jazdu terénom v púšti, sledovať zvieratá na safari alebo prejsť výnimočnými pohoriami. Namíbia je známa svojimi spektakulárnymi scenériami a ponúka neopakovateľné zážitky pre dobrodruhov.

Pre ľudí, ktorí túžia po oddychu a relaxácii, pláže Cape Cross sú ideálnym miestom na vrátenie sa do pohody a kľudu. Slnečné piesočné pláže a jemný oceán vytvárajú ideálne prostredie na lenivé dni strávené opaľovaním a čítaním knihy. Po celodennom objavovaní prírodných divov Cape Cross, je tento odpočinok vítanou zmenou tempa.

Ak ste prírodou nadšení a chcete zažiť iný druh dovolenky, Cape Cross v Namíbii je pre vás ideálna destinácia. S impozantnou kolóniou tuleňov, rozmanitými druhmi vtákov a neskutočnými scenériami, táto oblasť ponúka neopakovateľné zážitky. Či hľadáte dobrodružstvo alebo oddych, Cape Cross je miestom, ktoré by ste nemali vynechať pri plánovaní svojej nasledujúcej dovolenky.


Počasie Namíbia Cape Cross


Namíbia je fascinujúcou krajinou nachádzajúcou sa na juhozápade Afriky. Je známa svojou pestrú prírodou, bohatou divokou zverou a rozmanitým kultúrnym dedičstvom. Jej podnebie je prevažne aridné, s vysokými teplotami a minimálnym množstvom zrážok. Vďaka týmto charakteristikám sa Namíbia môže pýšiť jedným z najsuchších prostredí na svete.

Jedným z najznámejších miest v Namíbii je Cape Cross, malý poloostrov nachádzajúci sa na jej severozápade. Toto miesto je považované za dôležitú turistickú atrakciu nielen pre svoju krásnu prírodnú scenériu, ale aj pre svoju bohatú históriu a ohromujúcu divokú zver.

Cape Cross je domovom obrovského kolónie tuleních lvov. Tieto zvieratá sa zhromažďujú v obrovských počtoch a tvoria jednu z najväčších kolónií tuleních lvov na svete. Sú medzi nimi samice s mláďatami aj samce bojujúce o samičky. Je fascinujúce sledovať ich prirodzené správanie a interakcie v ich prirodzenom prostredí.

Okrem tuleních lvov je Cape Cross známe aj svojimi rozsiahlymi piesočnými dunami, ktoré sú jednými z najvyšších na svete. Tieto duny sa tiahnu obzorom a ponúkajú ohromujúce pohľady na okolitú krajinu. Sú ideálnym miestom pre fotografov a dobrodruhov, ktorí sa chcú ponoriť do krásy prírody.

Počasie v Cape Cross je charakteristické teplými a suchými podmienkami, ktoré sú typické pre väčšinu Namíbie. Letá sú horúce a suché, s priemerami teplôt presahujúcimi 30 °C. Zimy sú chladnejšie, ale stále relatívne teplé, so strednými dennými teplotami okolo 20 °C. Nocou teploty klesajú a môžu dosiahnuť až pod bod mrazu.

Zrážky v Cape Cross sú minimálne a vyskytujú sa len sporadicky. Väčšinu roka je oblasť suchá a bez neustálych zrážok. Najväčšie množstvo zrážok sa očakáva v zimných mesiacoch, obvykle od júla do septembra, avšak ich celkové množstvo zriedka prekračuje 100 mm ročne.

Vzhľadom na drsné počasie a husto obývanú faunu je dôležité mať na pamäti určité bezpečnostné opatrenia pri návšteve Cape Cross. Je nevyhnutné dodržiavať bezpečnostné pokyny a vzdialiť sa zvieratám, aby sa minimalizovalo riziko útokov.

Napriek týmto výzvam je návšteva Cape Cross nezabudnuteľným zážitkom. Prírodná krása, bohatá história a fascinujúca divoká zver robia z Cape Cross jedno z najexotičtejších miest v Namíbii. Ak máte radi dobrodružstvo a chcete zažiť prírodu v jej najčistejšej podobe, Cape Cross by mal byť na vašom zozname miest na návštevu.


Ubytovanie Namíbia Cape Cross


Ak cestujete do Namíbie a hľadáte nezvyčajné a historické miesto na ubytovanie, Cape Cross je pre vás ideálnou voľbou. Cape Cross je malebné pobrežné mesto, nachádzajúce sa asi 120 kilometrov na sever od hlavného mesta Windhoek. Jeho hlavnou atrakciou je veľká kolónia tuleňov, čo robí z tohto miesta unikátne a zaujímavé miesto na návštevu.

Existuje niekoľko ubytovacích možností v Cape Cross, ktoré vám umožnia zažiť krásy tohto miesta. Jedným z najobľúbenejších ubytovacích zariadení je Cape Cross Lodge. Tento exkluzívny rezort ponúka nádhernú panoramatickú polohu priamo na pobreží Atlantického oceánu. Svojim hosťom ponúka komfortné izby, ktoré majú výhľad na oceán, ako aj možnosť sledovať tulene z ich terasy. Okrem toho si tu môžete vychutnať kulinárske zážitky v reštaurácii ponúkajúcej miestne špeciality.

Pre tých, ktorí si radi užívajú dobrodružstvo a jedinečné zážitky, je tu tábor Cape Cross Campsite. Ubytovanie v stanoch je ideálne pre tých, ktorí si chcú užívať prírodu a skvelý výhľad na tulene. Tábor poskytuje základné zariadenia, ako je spoločná kuchyňa, duchový krb a sprchy. Taktiež môžete využívať prírodné grillovacie plochy na varenie pod šírym nebom.

Jedným z najväčších lákadiel ubytovania v Cape Cross je samozrejme blízkosť kolónie tuleňov. Každý rok tisíce tuleňov prichádzajú do tejto oblasti na rozmnožovanie a liahnutie. Môžete sa prechádzať po pláži a pozorovať tieto ohromujúce zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Taktiež je tu možnosť si poriadne dobre fotografovať, aby ste sa s sebou odniesli nezabudnuteľné spomienky.

Okrem návštevy kolónie tuleňov môžete tiež objavovať ďalšie atrakcie, ktoré Cape Cross ponúka. Napríklad tu nájdete Kamenný kríž, ktorý tu nechal postaviť portugalský moreplavec Diego Cao v roku 1486. Tento kríž je symbolom preplávania tohto mysu a je pripomienkou historickej námorníckej minulosti tohto regiónu. Môžete sa tiež vydať na výlet do púštnej oblasti Skeleton Coast, ktorá sa nachádza v blízkosti Cape Crossu. Táto oblasť je známa svojou divokou a nehostinnou krásou.

Cape Cross je jedinečné miesto v Namíbii a ponúka ubytovanie s úžasným výhľadom na kolóniu tuleňov a Atlantický oceán. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete zostať v luxusnom rezorte alebo si užiť dobrodružstvo v kempe, budete mať tú možnosť zažiť nádhernú prírodu a nezabudnuteľný pobyt v Cape Cross.


Letenka Namíbia Cape Cross


Namíbia je exotická africká destinácia, známa svojou nádhernou prírodou a pôsobivou faunou. Keď sa povie Namíbia, väčšina ľudí si predstaví nekonečné púšte a veľkolepé safari. Ale krajina ponúka oveľa viac ako to. Jedným z tajomných a fascinujúcich miest je Cape Cross, kde môžete zažiť niečo nezabudnuteľné.

Letenka do Namíbie je pravdepodobne prvou vecou, ktorú budete potrebovať, aby ste sa dostali do krajiny. Svoje dobrodružstvo môžete začať v hlavnom meste Windhoek, kde si môžete požičať auto a vyraziť na cestu do Cape Cross. Cestaženie trvá asi dve hodiny, ale tešte sa na úžasnú jazdu okolo panoramatických krajín a prírodných divov, ktoré Namíbia ponúka.

Cape Cross je malá odľahlá oblasť na atlantickom pobreží Namíbie, známa predovšetkým svojou veľkou kolóniou tulení. Je to domov viac ako 100 000 tulení, ktoré prichádzajú sem každoročne, aby sa rozmnožovali a žili v tejto divokej a krásnej časti sveta.

Po príchode do Cape Cross sa vám otvorí fascinujúci pohľad na tisíce tulení, ktoré si často vydávajú hlasné zvuky a vy si môžete vychutnávať ich prírodu do takej miery, ako je to povolené. Môžete pozorovať tulene pri rôznych činnostiach, ako sú lov, plávanie či hru. Ich ľahkoprne hrami vás určite pobavia a poskytnú vám zážitok, ktorý len ťažko stretnete inde.

Okrem tulení môžete v Cape Cross objaviť aj iné zaujímavosti, ako napríklad monolitické skaly, ktoré vytvárajú úchvatnú scenériu. Miesto je plné histórie a spomienok. Je tu aj malé múzeum, kde sa môžete naučiť o histórii tohto miesta a o dôležitosti záchrany tulení.

Ak sa rozhodnete stráviť niekoľko dní v Cape Cross, môžete sa vydať na blízke pláže a vychutnať si slnko a piesok Atlantiku. Mnohí návštevníci sa tu zdržiavajú celodenný výlet, aby skúmali okolitú krajinu a skutočne oceňovali túto jedinečnú prírodnú rezerváciu.

Letenka do Namíbie vám otvorí dvere dobre strávených dní v Cape Cross, ktoré budete mať možnosť zažiť niečo, čo len málokto zažil. Zážitok zo stretu s tuleniami bude určite jedným z vrcholov vašej dovolenky. Tak si vyberte svoju letenku, opýtajte sa na informácie o Cape Cross a zažite to, o čom ste snívali.


Najčastejšie otázky a odpovede Namíbia Cape Cross


Čo je Cape Cross?
Cape Cross je poloostrov a národný park na západnom pobreží Namíbie.

Aká je história Cape Cross?
Cape Cross je známe ako miesto, kde portugalský moreplavec Diaz prvýkrát pristál na africkom brehu v roku 1486. Neskôr bol poloostrov využitý ako zdroj guána. Okolo 200 000 tulenov každoročne prichádza na pobrežie Cape Cross a napĺňajú vzduch hlučnými zvukmi.

Ako sa dostať do Cape Cross?
Cape Cross sa nachádza približne 120km juhozápadne od Swakopmundu. Najlepšie je sem pricestovať vozidlom.

Koľko stojí vstup na Cape Cross?
Vstup na Cape Cross stojí 80 NAD pre dospelých a 30 NAD pre deti (ceny platné k roku 2021).

Kedy je najlepšie navštíviť Cape Cross?
Najlepším obdobím na návštevu Cape Cross je v období od koňca októbra do februára, keď prichádza najväčšie množstvo tulenov na pobrežie.

Je možné prenocovať v Cape Cross?
Nie, v Cape Cross nie je možné prenocovať. V blízkosti sa však nachádza mesto Hentiesbaai, kde je množstvo možností na ubytovanie.

Môžem sa k tulenom príliš priblížiť?
Nie, ale turisti môžu pozorovať tulene z blízkej vzdialenosti z návštevných platoch.

Aký je čas návštevy?
Cape Cross je otvorený denne od 08:00 do 17:00.

Je potrebné si priniesť vlastné jedlo a pitie?
Áno, na Cape Cross nie sú k dispozícii žiadne reštaurácie alebo obchody. Treba si so sebou priniesť vlastné jedlo a pitie.

Je potrebné si priniesť ďalekohľad?
Nie, nie je potrebné si priniesť vlastný ďalekohľad. Národný park Cape Cross ponúka návštevníkom pozorovacie platformy s vynikajúcim výhľadom na tulene.

Je vstup do Národného parku Cape Cross povinný?
Áno, vstup do Národného parku Cape Cross je povinný a platí sa vstupné.

Je Cape Cross vhodný pre rodiny s deťmi?
Áno, Cape Cross je vhodný aj pre rodiny s deťmi. Deti sa budú môcť pozerať na tulene a spoznať ich životné prostredie.

Majú tulene malárie?
Nie, tulene majú infekčné ochorenia, ale nevyvolávajú maláriu.

Je potrebné používať repelenty proti hmyzu?
Áno, je odporúčané používať repelenty proti hmyzu, pretože na pobreží Cape Cross sú komáre a iný hmyz.

Môžem si zobrať domáce zvieratá do Cape Cross?
Nie, domáce zvieratá nie sú povolené v Národnom parku Cape Cross.

Je v Cape Cross niečo kúpať sa?
Nie, Cape Cross nie je vhodné na kúpanie. Voda je studená a tulene sú často prítomné v okolí.

Je potrebné si priniesť teplé oblečenie?
Áno, je odporúčané si priniesť teplé oblečenie, pretože na pobreží Cape Cross je často studený a veterný vietor.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky