Nájdite letenky s najlepšou cenou

Francúzsko Nice

Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Nice


1. Čo treba vidieť v Nici?
- V Nice je veľa pamiatok, napríklad Promenáda des Anglais, Staré mesto, katedrála Sainte-Réparate a mnoho ďalších.

2. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Nice?
- Najlepšie obdobie na návštevu Nice sú mesiace máj až september, keď je teplota prijemná a môžete si užiť pláže.

3. Ako mám cestovať po Nice?
- Najlepšie sa dopraviť po Nici je využiť verejné dopravné prostriedky - autobusy a električky, alebo môžete ísť aj pešo či na bicykli.

4. Aké sú niektoré typické jedlá v Nice?
- Niektoré typické jedlá v Nice sú Ratatouille, Socca, Salade Niçoise a mnoho ďalších.

5. Aké je zvyčajné platobné prostriedky v Nice?
- V Nice sú mnohé miesta, kde je možné platiť kartou, ale niektoré obchody či reštaurácie môžu prijímať len hotovosť, preto je dobré mať aj nejaké eurá pri sebe.

6. Kde sa dá najlepšie nakupovať v Nice?
- Najlepšie miesta na nákupy v Nice sú avanue Jean Médecin a podobné ulice v centre mesta.

7. Potrebujem si urobiť zálohu pri rezervácii ubytovania?
- Každý hotel a apartmán má iné podmienky a môže sa líšiť, ale zvyčajne je treba urobiť zálohu pri rezervácii ubytovania.

8. Potrebujem si zohnať očkovanie pred cestou do Nice?
- Ak cestujete z Európy, nie je potrebné očkovanie, pretože medzi krajiny EÚ nie je potrebné očkovanie.

9. Aké sú otváracie hodiny obchodov a reštaurácií v Nice?
- V Nici sa môžu otváracie hodiny líšiť v závislosti od typu obchodu či reštaurácie, ale zvyčajne sú otvorené od 9-10 hodiny ráno do večera, niektoré reštaurácie sú však otvorené aj do neskorej noci.

10. Ako si zohnať taxi v Nici?
- V Nice je možné si zohnať taxi cez aplikáciu Uber alebo Bolt, alebo môžete zavolať na miestnu taxi službu, ktorá je k dispozícii 24 hodín denne.


Počasie Francúzsko Nice


Francúzsko Nice je známe svojím priaznivým mediteránnym podnebím. Táto oblasť sa môže pochváliť mierne teplými zimami, slnečnými letami a príjemným podnebím po väčšiu časť roka.

V Nice panuje vplyv Stredomorského mora, čo prispieva k miernemu teplu a vlhkosti. Zimy sú miernym chladné s priemernými teplotami okolo 15 °C počas dňa a okolo 5 °C v noci. Aj keď sneženie nie je bežné, niekedy môžu spadnúť aj niektoré snehové vločky. Celkovo však zimné obdobie nie je príliš prísne a obyvatelia aj návštevníci môžu vychutnávať množstvo denného svetla.

Letá v Nice sú horúce a suché. Teploty sa pohybujú medzi 25 °C až 30 °C a v najteplejších mesiacoch môžu dokonca dosiahnuť až 35 °C. Tieto horúčavy bývajú často vyrušované príjemným poveternostným úkazom zvaným "mistral" – silný severný vietor. Tento vietor prináša chladné vzdušné hmoty z Alp a môže priniesť do Nice aj nižšie teploty a výrazné ochladenie.

Jar a jeseň v Nice bývajú mierne a príjemné. Teploty sú väčšinou medzi 15 °C až 20 °C, čo je ideálne na prechádzky po meste a vychutnávanie množstva kaviarní a reštaurácií na slnečných terasách. Príroda okolo Nice v tejto dobe príjemne kvitne, čo prispieva k jej kráse a romantike.

Počasie v Nice je všeobecne považované za veľmi príjemné, čo privádza množstvo turistov každý rok. Môžete si byť istí, že bez ohľadu na ročné obdobie, nájdete vhodné počasie pre vaše plány a aktivity v tomto nádhernom meste na Francúzskej riviére.


Ubytovanie Francúzsko Nice


Francúzsko Nice je jedným z najnavštevovanejších mestečiek na pobreží Stredozemného mora. Okrem nádherných pláží a bohatej kultúrnej scény, Nice ponúka aj širokú paletu možností ubytovania. Podľa preferencií a rozpočtu si môžete vybrať z ubytovania v jednoduchých hosteliach alebo luxusných hoteloch.

Pre tých, ktorí vyhľadávajú lacnejšie riešenia, môže byť ideálnou voľbou hostel. V meste sa nachádza množstvo týchto ubytovacích zariadení, ktoré sú vhodné pre turistov s obmedzeným rozpočtom. Hostely ponúkajú jednoduché, no pohodlné zariadenia vrátane zdieľanej kuchyne a spoločenskej miestnosti, kde si môžete oddýchnuť a tráviť čas s ostatnými cestovateľmi. Hostely sa nachádzajú v rôznych častiach mesta a tak si môžete vybrať ten, ktorý vám najviac vyhovuje.

Ak preferujete väčšie pohodlie a luxus, bude pre vás ideálnym riešením pobyt v niektorom z mnohých hotelov. Mnohé z nich sa nachádzajú priamo na pláži, a tak si môžete užívať kúpele a slnko bez toho, aby ste sa museli vzdialiť príliš ďaleko. Okrem výhodnej polohy mnohé hotely ponúkajú aj ďalšie zariadenia, ako napríklad bazén, kúpeľňu a wellness zariadenia. Niektoré z nich sa môžu pochváliť aj vyhlásenými reštauráciami, kde si môžete vychutnať vybrané špeciality francúzskej kuchyne.

Pre tých, ktorí hľadajú nejaké neobvyklé ubytovanie, Nice ponúka aj možnosť pobytu v apartmánoch alebo miestnych penziónoch. Tieto možnosti sú veľmi populárne u rodín s deťmi alebo skupín priateľov, ktorí chcú bývať spolu. Apartmány sú zvyčajne väčšie ako hotelové izby, a tak poskytujú viac súkromia. Penzióny sú zase ideálne pre tých, ktorí chcú cestovať za miestnou kultúrou a chcú spoznať aj okolitú krajinu.

Vo všeobecnosti je ubytovanie v Nice pomerne drahé, najmä počas sezóny. Ak sa chcete vyhnúť vysokým cenám, odporúča sa vyhrať si pobyt v mimo sezónu a využiť last minute ponuky. Ešte lepšou možnosťou môže byť to, že rezervujete vaše ubytovanie vopred, keď sú ceny ešte jedovaté.

V Nice je mnoho možností ubytovania pre každého cestovateľa. Nie je dôležité, aký rozpočet máte či aké sú vaše preferencie, v Nice si určite nájdete to pravé ubytovanie pre vás a užijete si krásnu dovolenku na Francúzskej riviére.


Letenka Francúzsko Nice


Francúzsko je jednou z najobľúbenejších destinácií medzi cestovateľmi z celého sveta. A medzi najpopulárnejšie miesta v tejto krajine patrí aj mesto Nice, nachádzajúce sa na francúzskej riviére. Ak sa chystáte navštíviť túto krásnu destináciu, letenka Francúzsko Nice je určite tým správnym spôsobom, ako sa tam dostať.

Nice je hlavným mestom regiónu Alpes-Maritimes, a je známe svojou bohatou kultúrou, umením a architektúrou. Mesto sa nachádza na brehu Ligúrského mora, čo mu poskytuje nádherné pláže a skvelú príležitosť na oddych v slnku a prieskum čarovnej pobrežnej promenády. Je tiež bohaté na históriu a kultúru, čo sa prejavuje v každom kroku a v každom rohu.

Ak cestujete do Nice, najlepším spôsobom, ako sa tam dostať, je letom. Svetové letiská v Nice sú dobre prepojené so všetkými hlavnými mestami a letmi z rôznych destinácií pravidelne prichádzajú a odchádzajú. To vám umožňuje zvoliť si čas príletu a odletu, ktorý najviac vyhovuje vášmu plánu.

Existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré ponúkajú letenky na túto trasu. Môžete si vybrať z rôznych možností, ako sú nízkonákladové letecké spoločnosti, ktoré často ponúkajú výhodné ceny, alebo tradičné letecké spoločnosti s väčším komfortom a službami. Pred kúpou letenky je vždy dobré si porovnať rôzne možnosti a získať čo najlepšiu ponuku.

Letenka Francúzsko Nice vám umožňuje okrem návštevy samotného mesta aj prieskum okolia. Toto mesto je skvelým východiskovým bodom na objavovanie francúzskych rivier a iných krásnych miest v blízkosti. Môžete navštíviť známe monacké kniežatstvo, ktoré sa nachádza len kúsok od Nice, alebo sa vydať do talianskeho San Remo a zažiť taliansku kultúru.

Nice je tiež známe svojou bohatou gastronómiou. Vychutnajte si čerstvé morské plody a iné lahodnosti, ktoré ponúka miestna kuchyňa. V mnohých útulných tavernách a reštauráciách si môžete vychutnať skvelé jedlo a miestne víno.

Letenka Francúzsko Nice je teda významnou súčasťou vášho plánu na návštevu tohto krásneho miesta. Bez ohľadu na to, či cestujete za dobrodružstvom, relaxom alebo obdivovaním kultúry a umenia, Nice vám poskytne všetko, čo si môžete priať. Nech sa rozhodnete navštíviť toto mesto sami alebo so svojou rodinou, letenka Francúzsko Nice je vstupenkou do nezabudnuteľného zážitku.


Dovolenka Francúzsko Nice


Dovolenka v Nice je snom každého, kto miluje romantické pláže, elegantné reštaurácie, kultúru a krásne pamiatky. Toto mesto, ležiace na juhu Francúzska pri Stredomorí, je jedným z najpopulárnejších turistických miest v Európe.

Najväčšou atrakciou Nice sú jej pláže. Dlhé pobrežie je obklopené krásnymi piesočnatými plážami a jasne modrým morom. Najobľúbenejšie pláže Nice zahŕňajú Plage de Coco, Plage de la Promenade des Anglais a Plage de la Plage. Na plážach sú k dispozícii aj rôzne vodné aktivity, vrátane plachtenia, kajakovania a windsurfingu.

Ale Nice nie je len o plážach, môžete navštíviť aj množstvo kultúrnych pamiatok a atrakcií. Väčšinu z nich nájdete v starom meste. Toto krásne staré mesto oplýva úzkymi kamenými uličkami, historickými budovami a čaro starých čias. Nájdete tu tiež mnoho krásnych kostolov, ako je Katedrála Sainte-Réparate, stavby v štýle Belle Époque a najnavštevovanejším miestom je námestie Place Masséna, kde sa konajú najväčšie udalosti v Nice.

Pre gastronómiu je Nice ideálne miesto. Mesto známe svojou lahodnou kuchyňou má množstvo reštaurácií, kde si môžete vychutnať tradičné jedlá ako Ratatouille alebo Nicoise šalát. Nevynechajte ani príležitosť skúsiť miestne kvalitné vína, ktoré sa dajú ochutnať v množstve vinární po celej Nice.

Nice ponúka aj niekoľko zaujímavých miest v okolí. Môžete navštíviť známe mesto Cannes, ktoré je známe svojím medzinárodným filmovým festivalom alebo historické mesto Grasse, ktoré je známe svojou výrobou parfumov.

V závere musím povedať, že dovolenka v Nice je jedinečný zážitok. Toto nádherné mesto, plné atrakcií a kultúry, je skvelým miestom pre romantickú dovolenku alebo pre rodinnú dovolenku u mora. Ak hľadáte miesto, kde si oddýchnete od starostí, ale zároveň si užijete aktívnu dovolenku, Nice je pre vás tou správnou voľbou.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky