Nájdite letenky s najlepšou cenou

Chorvátsko Trogir

Počasie Chorvátsko Trogir


Chorvátsko je známe svojou krásnou prírodou a slnečným počasím, a jedno z miest, kde sa to môže najviac prejaviť, je Trogir. Je to malebné prímorské mesto nachádzajúce sa na dalmátskom pobreží, a ponúka návštevníkom úchvatné scenérie, bohatú históriu a samozrejme, príjemné počasie.

Trogir má stredomorské podnebie, čo znamená, že je tu veľa slnečných dní, mierny vietor a teploty, ktoré sú príjemné po celý rok. Teploty sa môžu pohybovať od 10 stupňov Celzia v zime až po 30 stupňov Celzia v lete. Najteplejšie mesiace v Trogire sú júl a august, kedy sa teploty pohybujú okolo 30 až 35 stupňov Celzia, čo je ideálne pre turistov, ktorí si chcú užívať pláž a more.

Zimné mesiace sú mierne s minimálnymi zrážkami a teplotami okolo 10-15 stupňov Celzia. Aj keď sú teploty o niečo nižšie, stále je to príjemné a ideálne počasie pre turistov, ktorí chcú objavovať históriu a kultúru Trogiru bez veľkého davu turistov.

Väčšina dni v Trogire je slnečných a jasých, s minimálnym počtom daždivých dní. To vám poskytuje dostatok príležitostí na vychutnanie si vonkajších aktivít a objavovanie okolia, ako napríklad návštevu pláží, prechádzky po staromeste a výlety do okolitých ostrovov.

Aby ste boli pripravení na každodenné počasie v Trogire, odporúčame si vziať so sebou ľahké oblečenie, klobúk alebo čiapku na ochranu pred slnkom a sebou tiež nezabudnite mať plavky a opaľovací krém, pre prípad, že budete chcieť užívať si pláže a more.

Celkovo, počasie v Trogire je presne to, čo by si človek predstavoval pri návšteve Chorvátska - slnečné, príjemné a ideálne pre každého. Bez ohľadu na to, či prídete počas leta alebo zimy, máte zaručenú príjemnú a nezabudnuteľnú dovolenku v tomto krásnom prímorskom meste.


Letenka Chorvátsko Trogir


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií na svete a Trogir je jeden z jej najkrajších skvostov. Letenka do Chorvátska a konkrétne do Trogiru je zaručenou cestou k nezabudnuteľnému dobrodružstvu plnému krásnych pláží, historického odkazu a pohostinnosti miestnych obyvateľov.

Trogir je malé mesto nachádzajúce sa na chorvátskom pobreží Jadranského mora. Jeho starobylá zástavba bola zapísaná na zoznam svetového dedičstva UNESCO a je to naozaj dobrý dôvod, prečo by si toto miesto nemali nechať ujsť. Po prílete na miestne letisko v Splitu si môžete prenajať auto alebo využiť autobusovú dopravu, ktorá premáva pravidelne do Trogiru.

Po príchode do Trogiru vás očarí kúzlo jeho starého mesta. Klenotom je tu románska katedrála Sv. Lovre, ktorá je jednou z najdôležitejších pamiatok miesta. Je to fascinujúce dielo s nádhernou kamennou fasádou a vnútornou výzdobou. Prechádzka úzkymi, nádherne kamennými uličkami a po námestiach vás vtiahne do atmosféry bohatého historického dedičstva.

Nemôžeme zabudnúť ani na nádherné pláže v Trogire. Ak máte radi dobrodružstvo, skutočným pokladom je pláž Pantan. Nachádza sa v národnom parku a predstavuje kombináciu sladkovodného jazera a mora. Toto jedinečné miesto je krásne obklopené prírodou a ponúka návštevníkom možnosť plávať vo vodách najväčšieho prameňa sladkej vody v Dalmácii.

Okrem pláží a historického centra môže byť výlet do blízkej Splitu ďalším zážitkom v rámci vašej návštevy. Split je druhým najväčším chorvátskym mestom a ponúka bohatý kultúrny program, nákupy a výnimočnú architektúru. Nevynechajte návštevu Diokleciánovho paláca, ktorý je sídlom mnohých historických a kultúrnych pamiatok.

Letenka do Chorvátska a Trogiru vám otvorí dvere k tomuto rozprávkovému morskému mestu s nespočetnými možnosťami na relaxáciu, objavovanie historických pokladov a kulinárske dožitky. Prejavenie miestnej pohostinnosti či už v starých historických uličkách alebo pri vystúpení na letisku je neodolateľné a zanechá vás s pocitom, že ste strávili dovolenku v skutočne výnimočnom mieste.


Dovolenka Chorvátsko Trogir


Chorvátsko je jednou z najpopulárnejších dovolenkových destinácií medzi ľuďmi z celého sveta. Táto krajina ponúka krásne prírodné scenérie, pohostinných miestnych obyvateľov a množstvo histórie a kultúry. Jedným z najkrajších miest na dovolenku v Chorvátsku je mesto Trogir.

Trogir je malebné prímorské mesto, ktoré je zároveň aj zapísané na zozname UNESCO svetového kultúrneho dedičstva. Jeho úzke uličky a kamenné budovy vytvárajú romantickú atmosféru, ktorá pritiahne návštevníka už pri prvom kontakte. Trogir si uchováva pôvodné stredoveké opevnenie a zachovalé historické pamiatky.

Pre tých, ktorí majú záujem o históriu a kultúru, Trogir ponúka bohatú ponuku. Jeho hlavnou atrakciou je Katedrála svätého Lovre, stredoveká katedrála založená v 13. storočí. Táto katedrála je výrazným príkladom gotickej architektúry a je považovaná za jednu z najkrajších kostolných budov na východnom pobreží Jadranského mora.

Okrem Katedrály svätého Lovre môžete navštíviť aj Radnicu, Kneževu palácu a mnohé ďalšie historické budovy, ktoré vytvárajú jedinečnú atmosféru tohto mesta. Pri prechádzke uličkami Trogiru sa môžete dostať až ku malému prístavu, kde nájdete množstvo tradičných reštaurácií a kaviarní. Tu môžete ochutnať miestne špeciality a vychutnať si skvelú atmosféru priamo pri mori.

Pre tých, ktorí by radi zažili aj plážový oddych, Trogir ponúka niekoľko krásnych pláží. Najznámejšou plážou v Trogire je Pantan, ktorá sa nachádza v blízkosti centra mesta. Táto pláž je známa svojou čistotou a jemným pieskom. Ak sa chcete preplaviť do okolitých ostrovov, môžete tak urobiť pomocou miestneho trajektu, ktorý ponúka pravidelné spojenie do malebných ostrovov ako napríklad Drvenik Mali a Veli.

Ak ste zvedaví na ďalšie atrakcie v okolí Trogiru, odporúčame navštíviť aj mesto Split, ktoré sa nachádza len pár kilometrov od Trogiru. Split je druhé najväčšie mesto v Chorvátsku a ponúka viacero historických a turistických atrakcií, vrátane slávneho Diokleciánovho paláca.

Dovolenka v Trogire je ideálna pre tých, ktorí si želajú kombinovať kultúru, históriu a krásne pláže. Trogir je jedným z unikátnych miest, kde si môžete vychutnať atmosféru malebného prímorského mesta a zároveň sa ponoriť do histórie a kultúry. Nech už sa rozhodnete stráviť dovolenku v Trogire alebo jej okolí, určite si odnesiete nezabudnuteľné zážitky a spomienky.


Ubytovanie Chorvátsko Trogir


Chorvátsko je medzi turistami obľúbenou destináciou pre dovolenku a Trogir je jedným z najvyhľadávanejších miest na pobrezí Jadranského mora. Trogir je malé historické mesto na juhu Chorvátska a je zaradené do zoznamu Unesco.

Ak hľadáte ubytovanie v Trogire, máte na výber mnoho možností. Mesto ponúka rôzne typy ubytovania, od luxusných hotelov a apartmánov až po lacnejšie hotely a kempingy.

Luxusný ubytovanie:

Najvyšší štandard v ubytovaní v Trogire ponúkajú luxusné hotely a apartmány. K najvyhľadávanejším patrí hotel Laurel Marina, ktorý sa nachádza priamo v Trogir, v blízkosti jachtovej zóny. Apartmánový komplex Medena Resort ponúka prístup k pláži a vodným atrakciám v blízkosti mesta.

Stredne drahé hotely a apartmány:

Ak nechcete utrácať veľa peňazí za ubytovanie, môžete nájsť rôzne stredne drahé hotely a apartmány. Hotel Sveti Kriz sa nachádza na pláži a ponúka vynikajúce zázemie ako bazén a reštauráciu. Hotel Trogirski Dvori ponúka vynikajúce ubytovanie a služby v blízkosti letiska Split.

Lacné hotely a ubytovanie:

Ak hľadáte ešte lacnejšie ubytovanie v Trogire, môžete nájsť niekoľko hotely a apartmány, ktoré sú ešte cenovo dostupnejšie. Hotel Vila Tina a Hotel Fontana sú dva hotely, ktoré ponúkajú cenovo dostupné ubytovanie a sú umiestnené v blízkosti centra mesta a pláže.

Kempingy:

Ak máte radi prírodu a chcete si užiť dovolenku v kempingu, môžete nájsť niekoľko kempingov v blízkosti mesta Trogir. Kemping Medena ponúka všetky základné zariadenia pre kempovanie a nachádza sa priamo na pláži. Kemp Solta ponúka ubytovanie v prírodnom prostredí v blízkosti najväčšieho mesta na ostrove.

Všetky ubytovania v Trogire ponúkajú svojim hostom vynikajúce zázemie a prvotriedne služby. Ubytovanie v Trogire je ideálnou voľbou pre tých, ktorí chcú stráviť dovolenku v krásnom a historickom prostredí, kde sa môžu užiť plážových radovánok, vodných športov a množstva kultúrnych a historických pamiatok.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Trogir


Tu je niekoľko najčastejších otázok a odpovedí týkajúcich sa Chorvátska a mesta Trogir:

1. Ako sa tam dostanem z letiska?
- Z letiska môžete ísť autobusom, taxíkom alebo si prenajať auto. Cesta trvá zhruba 10-15 minút.

2. Aká je najlepšia doba na návštevu Trogiru?
- Najlepšie obdobie na návštevu je od mája do septembra, keď je teplota teplá a more vhodné na plávanie.

3. Kde sa dá ubytovať v Trogire?
- V meste je veľa hotelov, ubytovacích zariadení a súkromných apartmánov, ktoré si môžete prenajať.

4. Aké sú najlepšie pláže v okolí?
- Niektoré z najlepších pláží v okolí sú Pláž Okrug, Pláž Medena a Pláž Pantan.

5. Aké pamiatky a atrakcie sa oplatí vidieť v Trogire?
- Niektoré z hlavných pamiatok a atrakcií v Trogire sú Katedrála svätého Lovro, Katedrála svätého Jana a Benediktínsky kláštor svätého Nikoly.

6. Kde sa dá dobre najesť v Trogire?
- V meste nájdete mnoho reštaurácií, ktoré ponúkajú tradičnú chorvátsku kuchyňu. Niektoré z populárnych reštaurácií sú Restoran Trogirski Dvori, Restoran Tragos a Restoran Mijo.

7. Aké aktivity sa dajú robiť v okolí Trogiru?
- V okolí Trogiru sú rôzne možnosti aktivít, vrátane plávania, potápania, lovu rýb a kajakovania.

8. Ako dlho trvá prehliadka mesta Trogir?
- Prehliadka mesta Trogir zvyčajne trvá približne 2-3 hodiny, v závislosti od toho, koľko pamiatok a atrakcií chcete vidieť.

9. Je potrebné zálohovať vstupenky na pamiatky v Trogire?
- Áno, pre niektoré pamiatky je potrebné si zakúpiť vstupenky, ktoré by ste mali mať pripravené pri vstupe.

10. Aké je počasie v Trogire?
- Počasie v Trogire je obvykle teplé a slnečné, s teplotami od 20 °C až 30 °C počas letných mesiacov.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky