Nájdite letenky s najlepšou cenou

Ekvádor TelefériQo

Najčastejšie otázky a odpovede Ekvádor TelefériQo


1. Ako sa dostanem k Ekvádor TelefériQo?
- Môžete sa tam dostať taxíkom, mestskou autobusovou dopravou alebo autom.

2. Aké sú ceny lístkov na Ekvádor TelefériQo?
- Ceny lístkov sa líšia v závislosti od veku a obdobia v roku. Základná dospelá cena je približne $8,00 USD.

3. Aké sú otváracie hodiny Ekvádor TelefériQo?
- TelefériQo je otvorené pre verejnosť denne od 9:00 do 20:00 hod.

4. Koľko trvá jazda lanovkou na vrchol hory?
- Jazda trvá približne 10 minút.

5. Aké atrakcie môžem vidieť na vrchole hory?
- Na vrchole hory je výhľadová veža a múzeum, kde si môžete prezrieť rôzne exponáty a užiť si panoramatický výhľad na Quito.

6. Môže sa mi odporučiť najlepší čas na návštevu Ekvádor TelefériQo?
- Najlepší čas na návštevu je ráno, keď je ešte menej turistov a výhľad je jasný.

7. Je potrebné rezervovať lístok vopred?
- Nie je nevyhnutné rezervovať lístok vopred, ale v rámci dobrej plánovania sa odporúča tak urobiť, aby ste si zabezpečili svoje miesto.

8. Je možné stráviť viac času na vrchole hory?
- Áno, na vrchole hory je niekoľko reštaurácií a kaviarní, takže sa môžete zastaviť na obed alebo si len oddýchnuť a vychutnať si krásne prostredie.

9. Sú deti a starší občania povolení do TelefériQo?
- Áno, TelefériQo je otvorené pre všetky vekové skupiny a je vhodné pre deti aj starších ľudí.

10. Aké oblečenie je vhodné pri návšteve Ekvádor TelefériQo?
- Pri návšteve TelefériQo je vhodné mať pohodlné oblečenie a obuv, aby ste sa lahko pohybovali až na vrchol hory. Taktiež odporúčame mať so sebou teplejší odev, pretože tam môže byť výrazne chladnejšie ako v doline.


Dovolenka Ekvádor TelefériQo


Ekvádor je krajina bohatá na prírodné krásy a svojim návštevníkom ponúka množstvo možností na aktívny oddych. Medzi najväčšie turistické atrakcie krajiny patrí bezpochyby TelefériQo – káblovka vedúca na vrchol Pichincha v Andách.

TelefériQo je jediná káblovka tohto druhu v Andách a ponúka jedinečný výhľad na hlavné mesto Ekvádoru – Quito. Svoju cestu môžete začať v horskom parku La Cruz, kde sa nachádza stanica káblovky. Z nej je potom len pár minút jazdy a už sa nachádzate v 4100 metroch nad morom.

Cestou hore vám ponúka TelefériQo nádherné výhľady na mesto a okolitú prírodu. Počas cesty sa dostanete až do výšky 4660 metrov, čo je najvyššie miesto, ktoré je možné v Ekvádore bez toho, aby ste museli vystúpiť na vrchol nejakého sopky.

Na vrchole Pichincha vás čaká nielen krásny výhľad, ale aj viacero turistických chodníkov, ktoré vás zavedú k ďalším menším kopcom v okolí. Preto, ak máte radi turistiku, TelefériQo je miesto, kde si prídu na svoje.

Okrem turistiky ponúka TelefériQo aj množstvo možností na relax a oddych. Okolo stanice sa nachádza niekoľko reštaurácií, kde si môžete vychutnať tradičné ekvádorské jedlá, ale aj medzinárodnú kuchyňu. Okolie ponúka aj možnosť pikniku, takže ak si zoberiete vlastné občerstvenie, môžete si urobiť piknik pod holým nebom.

Celá trasa káblovky trvá asi 20-30 minút a lístky si môžte zakúpiť jednoducho priamo pri vstupnej stanici. Cena za lístok sa odvíja od toho, či sa jedná o pracovný deň alebo víkend a či ide o jednosmerný alebo obousmerný lístok. Ceny vstupeniek sa pohybujú od 8,5 USD za deti po 15 USD za dospelých.

Ak sa rozhodnete pozrieť si Ekvádor a jeho krásy z výšky, určite sa nezabudnite vydať na TelefériQo. Ponúka množstvo zážitkov, ktoré si zapamätáte na celý život.


Počasie Ekvádor TelefériQo


Ekvádor sa nachádza na pobreží Tichého oceánu a jeho pohoria sa rozprestierajú v pozadí, kde nadmorská výška stúpa až na viac ako 6 000 metrov. To znamená, že jeho počasie môže byť veľmi rozmanité v závislosti od polohy a nadmorskej výšky.

Jeden z najvyšších bodov v Quito, hlavnom meste Ekvádoru, sa nachádza na vyše 4 000 metroch nad morom. A práve tam, na úpätí sopky Pichincha, sa nachádza TelefériQo – lanovka, ktorá svojich návštevníkov zviezla na vrchol hory s rovnakým názvom.

Výstup na TelefériQo je nepochybne jedným z najlepších spôsobov, ako sa pozrieť na Quito zhora a vidieť výhľad na okolité pohoria s ich zmesou nádherných zelene, sivých skál a vodopádov. A ako sa dá očakávať, počasie na TelefériQo je často ovplyvnené nadmorskou výškou. Na vrchole trvalý vietor dochádza, takže turisti by mali byť pripravení na chladné a veterné podnebie. Je potrebné sa oblečiť do teplejších vrstiev, rovnako ako na Snežku v zimnom období.

Výhodou TelefériQo je nízka vlhkosť, pretože takmer celý rok sa nachádza v suchom období, kedy padne iba veľmi málo zrážok. Rovnako je výhodou malý vplyv slnečného žiarenia, ktoré je vzdialené od rovníka.

Aj keď TelefériQo je otvorené počas celého roka, najlepšie obdobie na návštevu je od decembra do júna, keď klesá pravdepodobnosť zrážok a návštevníci môžu teda vidieť ešte väčšie vzdialenosti.

Celkovo, počasie na TelefériQo aj v celom Ekvádore sa dá najlepšie popísať ako premenlivé a zreteľne ovplyvnené nadmorskou výškou. Pri návšteve tejto malebnej krajiny si určite treba byť opatrný a pripravený na zmeny počasia, ktoré môžu byť rýchle a nečakané. Kto je však pripravený na túto výzvu, môže zažiť neopakovateľné zážitky a poznávať nádherné miesta, ako je TelefériQo.


Letenka Ekvádor TelefériQo


Ekvádor sa nachádza v Južnej Amerike a je známy svojimi nádhernými hôrkami a pohoria. Ak hľadáte jedinečný zážitok, navštívte TelefériQo - káble auto, ktoré sa vzďaľuje od mesta Quito a ponúka úžasné výhľady na Andské pohorie.

TelefériQo bol postavený v roku 2005 a je najvyšším káblom na svete, ktorý ponúka cestujúcim možnosť vidieť úchvatné výhľady na 4000 metrov nad morom. Cesta na vrchol trvá asi 20 minút a je naozaj neuveriteľná. Pohľad na Andské pohorie a mesto Quito z vrcholu je nádherný, pretože si môžete všimnúť všetky jej staré budovy a historické miesta.

K prvej zastávke sa dostanete po asi 10 minútach. Je to pravdepodobne najlepší výhľad na celú horu. Na mnohých miestach sú husté oblaky plyvajúce okolo, ale ak máte šťastie a oblaky sa zmiznú, môžete vidieť desiatky kilometrov vzdialenú zem.

Druhá zastávka sa nachádza na vrchole hory, kde je možné prejsť sa po turistickej trase, ktorá ponúka nádherné výhľady na Andské pohorie plné krásnych zelených pastierov a lúk.

Pred návratom si môžete vychutnať kávu alebo obed v reštaurácii ponúkajúcej výhľady na mesto a okolie.

Ceny lístkov za TelefériQo sa líšia v závislosti od toho, či sa rozhodnete ísť na menší alebo väčší kábel, ale všetky ponúkajú úžasné výhľady.

Ak hľadáte niečo skutočne jedinečné a inšpiratívne na svojej cestách, je TelefériQo miestom, ktoré pre vás nie je určite prehliadnuté. Výhľady zo 4000 metrov vás určite dostanú. Vyberte sa do Ekvádora a navštívte TelefériQo už dnes!


Ubytovanie Ekvádor TelefériQo


TelefériQo: Ubytovanie a nádherný výhľad v Ekvádore

Ekvádor je fascinujúcou destináciou v Južnej Amerike, ktorá ponúka úchvatnú prírodu, bohatú kultúru a pokope rôznych aktivít. Medzi najväčšie turistické atrakcie krajiny patrí aj TelefériQo, výšková lanová dráha, ktorá vás zavedie na vrchol Pichinchy v Andách. Okrem krásneho výhľadu na hlavné mesto Quito a jeho okolie ponúka TelefériQo aj ubytovanie pre tých, ktorí sa chcú ponočiť a prežiť zážitok na vrchole hory.

Ubytovanie na TelefériQo je jedinečným spôsobom, ako preskúmať krásy tejto oblasti. Po náročnom výstupe lanovkou sa ocitnete na výške 4100 metrov nad morom a budete mať príležitosť zažiť výnimočné výhľady na okolitú krajinu. Na vrchole môžete nájsť dve útulné chaty, ktoré ponúkajú jednoduché, ale pohodlné ubytovanie. Napriek jednoduchosti sú chaty dobre vybavené a majú zdroj pitnej vody.

Ubytovanie v TelefériQo je ideálne pre milovníkov prírody a dobrodruhov. Počas vášho pobytu sa môžete vybrať na túru okolo hory Pichincha a objavovať skryté korýtky riek a jazera v krásnom horskom prostredí. Môžete si tiež vychutnať vysokohorský vzduch a pozorovať rôzne druhy vtákov a zvierat, ktoré sa nachádzajú v ekvádorskej divočine.

Okrem toho, že si môžete vychutnať neuveriteľné scenérie a prírodu, ubytovanie v TelefériQo ponúka aj možnosť sledovať nádherné západy slnka a východy slnka z výšky. Tieto jedinečné momenty sú nezabudnuteľné a určite sa stanú jedným z vrcholov vášho pobytu.

Pri ubytovaní v TelefériQo nezabúdajte na to, že nachádzate v extrémne vysokom nadmorskom výške. Preto je dôležité mať na pamäti, že niektorí ľudia môžu mať problémy s prispôsobením sa zmenenej výške a mali by sa vyvarovať aktivít, ktoré by mohli vášmu zdraviu uškodiť. Je však možné absolvovať krátke túry a skúsiť niekoľko tradičných jedál a nápojov, ktoré sú charakteristické pre túto oblasť.

Ubytovanie v TelefériQo je jedinečná skúsenosť a skutočným zosnutím s prírodou. Ak hľadáte niečo originálne a nezabudnuteľné pre váš pobyt v Ekvádore, odporúčame vám vyskúšať ubytovanie v TelefériQo, čím získate možnosť obdivovať spektakulárne výhľady a zažiť tento jedinečný kúsok tejto krajiny. Nech už ste dobrodruh alebo milovník prírody, táto skúsenosť bude určite stáť za to.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky